Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Bez mobilu si už nedovedeme život představit. Místo toho, abyste ale surfovali na netu nebo si psali s přáteli a leželi doma na posteli, můžete ho využit k zeštíhlení a posílení celého těla. Mobilní aplikace vám mohou posloužit třeba k vytvoření zdravého jídelníčku nebo zařazení cvičení do každodenního programu. Na trhu je dnes nepřeberné množství apek, co za vás odvedou velký kus práce nebo vám hubnutí aspoň zpříjemní. Vyzkoušejte některý z navrhovaných tipů!
mobilní aplikace hubnutí
S hubnutím můžou pomoct i mobilní aplikace. (zdroj foto: www.123rf.com)

21. 01. 2021

Kalorické tabulky

Mezi mobilní aplikace na hubnutí patří i Kalorické tabulky. Jedná se o velmi oblíbenou aplikaci k pohlídání jídelníčku při dietě. Během dne si sem zadáváte veškeré potraviny, které sníte, a máte tak pod dohledem svůj celkový kalorický příjem i vhodný přísun sacharidů, tuků a bílkovin. Aplikace ukazuje zároveň příjem vlákniny a dalších důležitých látek.

Stejně tak vám ohlídá každodenní pitný režim a výdej energie. Aplikace má v sobě širokou databázi běžně prodávaných potravin. Ty vkládáte buď vlastním zapsáním, nebo stačí naskenovat jejich čárový kód. Do aplikace je možné zaznamenat si svou hmotnost, míry a pak sledovat úspěchy v hubnutí.

Lose It!

Tato aplikace funguje na podobném principu jako Kalorické tabulky. Zadáte svou výšku, váhu a věk a dozvíte se, jak by měl vypadat váš denní příjem kalorií, pokud chcete hubnout. V průběhu dne opět zapisujete vše, co sníte, a jestli vykonáváte nějakou pohybovou aktivitu.

Svůj hubnoucí režim tak máte plně pod kontrolou. Nadchnout vás může i měření kroků nebo různé výzvy, které postupně zdoláváte. Můžete se tu spojit s přáteli a hubnout společně.

https://www.youtube.com/watch?v=n8DQhQ_nrV0

My Diet Coach

Mezi mobilní aplikace na hubnutí patří i My Diet Coach. Jídelníček můžete sledovat i s pomocí této appky. Můžete do ní vložit kromě potřebných údajů i svou fotografii.

Následně to vypadá tak, že se vás bude snažit aplikace neustále motivovat k dalším pokrokům – jako by na vás dohlížel výživový poradce a osobní trenér. Jsou tu různé výzvy i tipy, jak si každý den dopřát víc pohybu.

Sports Tracker – mobilní aplikace na hubnutí

Aplikace vám umožní sledovat svou pohybovou aktivitu podle druhu činnosti, ale také vaší přesné GPS polohy a map. Získáte informace o počtu spálených kalorií, průměrné rychlosti i vašich postupných pokrocích. Můžete využít měřič tepu. Stejně jako u předchozích aplikací se můžete spojit s přáteli a klidně se navzájem hecovat svými výsledky.

K TÉMATU  Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

Daily Workouts Apps

Jedná se v podstatě o celý soubor aplikací, které můžete využít podle své potřeby. Vždy tu najdete sadu cviků zaměřenou na určitou část těla. Můžete si tedy vybrat, jestli potřebujete cvičit pro posílení paží nebo třeba stehen. Jsou tu i sestavy k rychlému procvičení celého těla. Cvik je vždy předveden ve videu, vyhnete se tak jeho špatnému provedení.

7 Minute Workout

Z názvu je zřejmé, že tu najdete sestavy k procvičení těla, které vám zaberou pouhých sedm minut. Aplikaci můžete využít k posílení těla, hubnutí, ale i vytvarování postavy. Opět tu najdete ucelenou sestavu cviků nebo se můžete zaměřit jen na určitou partii těla.

Cviky se vybíráte i podle své fyzické kondice. Postupně si tak můžete volit stále náročnější. U každého cviku je názorný obrázek a potřebné detailní instrukce. Postupně tu můžete sledovat změny své váhy a plnit jednotlivé výzvy, za které získáváte trofeje.

Tak už zbývá jen stáhnout aplikaci a pustit se do toho!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak začít cvičit? Zhubněte povánoční kila!

Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.
Že kondicionér svede divy jenom na hlavě? Co vás nemá! Rychlostí blesku „opraví“ ucpaný odpad, naleští kožené boty a pohodlně nahradí pěnu na holení. Ovšem pozor, dokáže vrátit do původní velikosti i sražené oblečení!
Ekologické rodičovství není jen módní trend, ale způsob, jak předat dětem důležité hodnoty týkající se ochrany naší planety. Udržitelný životní styl může pomoci snížit vaši ekologickou stopu a zároveň zajistit zdravější prostředí pro vaši rodinu. Zde jsou praktické tipy, jak začít:
Mít pevné nohy bez celulitidy – to je sen nejedné ženy. Mezi námi se najde jen malé procento těch, které jsou se svými dolními končetinami spokojené.
V chladných dnech jsme zahalení od hlavy až k patě. A právě o tu patu jde. O obě. Aby nebyly stejně jako uzavřené boty v kanceláři nebo třeba v kině cítit. Je to trapas.
Venkovní umění dokáže vyčarovat obdiv. Na skulptury ze dřeva a z kamene narazíme nejčastěji v parku nebo u lesní stezky. Co říkáte na tyhle?
Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
Chodit bez bot se stalo tak trochu módním trendem. Najednou máme podporovat chůzi dětí po kamínkách, existují různé stezky na trénink chůze naboso, frčí barefoot neboli bosé boty. Čím nám tohle ale vlastně prospívá? Bude naše zdraví za chůzi naboso opravdu vděčné?
Nemusíte jezdit každý rok k moři. V dnešní době ve znamení inflace a šíleného zdražování můžete využít možnosti navštívit tuzemské vodní plochy. Pokud přece jen chcete do zahraničí, proč nenavštívit naše kolegy na Slovensku? To je známé svou přírodou a také vodními plochami, kde zažijete skvělou relaxaci. Kam byste se měli vydat?
Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
Kdysi se říkalo – jedno za každého z rodičů a jedno navíc státu. V posledních desetiletích se dlouho držel trend dvou dětí v rodině. Dnes jsou rodiny i často pouze s jedním dítětem. Rodíme děti pro sebe nebo pro společnost?
Překrásná stavba se nachází na útesech v Cliftonu, bohatém předměstí Kapského města. Černé mramorové stěny, dřevěné podlahy a neuvěřitelné instalace modrého nasvíceného skla. Nettleton 198 nabízí nádherný výhled na Atlantský oceán a spoustu dokonalých architektonických řešení. Jen se podívejte!

Výběr článků

Úspěšné složení závěrečných zkoušet se musí oslavit. Promoce je jedinečnou možností, kam uzavřít jednu kapitolu života a otevřít další. Všichni chceme absolventa překvapit krásným dárkem, který se mu bude líbit. Poradíme vám, co pořídit pro ženy i muže. Uvidíte, že nakonec ten nejlepší dárek vyberete.
Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.

Nepřehlédněte

Jaro s sebou nenese jen hromadu sluníčka, ale především alergie, které nepatří k tomu nejmilejšímu. Když všechno kolem nás začne kvést, ve vzduchu se rázem začne vznášet větší množství pylu, což vede k alergickým reakcím. Pojďme si prozradit, co na sennou rýmu a další projevy alergie zaručeně zabírá.
Co předvádí vousatý chlapík v talentové soutěži je překvapením pro všechny diváky. Jeho tanec budí nadšené ovace. Na první pohled by do něj nikdo neřekl, že se umí takhle rozpohybovat!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek