Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

4 tipy na mobilní aplikace, které pomohou se správou financí

Zjistili jste, že jste bez takzvaného hotovostního polštáře? Tudíž kdyby přišla další mimořádná situace podobná té na jaře, neměli byste, z čeho žít? Pak je načase začít s financemi lépe hospodařit. Abyste se však radovali ze zisků a nikoli ze ztrát, které na konci měsíce vykážete, stáhněte si mobilní aplikace, které vám se správou osobních financí pomůžou.
mobilní aplikace
Které aplikace pomůžou se správou financí? (zdroj foto: www.123rf.com)

26. 01. 2021

Ani na vlastní finance dnes nejste sami. Nemusíte si však na pomoc volat finanční poradce, kteří vaši díru v rodinném rozpočtu jenom prohloubí. Je možné povolat do akce mobilní aplikace, které byly speciálně vytvořené pro správu osobních financí.  

Spendee je jednou z nejlepších mobilních aplikací pro správu financí 

Pokud budete procházet nabídku mobilních aplikací spravujících finance, pravděpodobně se dnes nedostanete na konec. Podobně zaměřených aplikací je totiž celá spousta. Vývojáři si moc dobře uvědomují, že lidé nyní potřebují spravovat své peníze, proto jim nabízí řadu nástrojů, které jim jejich snahu ulehčí. Otázkou ale je, která aplikace je tedy skutečně nápomocná a přehledná zároveň? 

Za vypíchnutí stojí především aplikace Spendee, jejíž hlavní výhodou je jednoduchost a také přehlednost. Aplikace není specifická různými složitými funkcemi, naopak se v ní velmi snadno zorientujete, ať už je vám dvacet nebo padesát.  

I když skvělá aplikace pochází z rukou českých vývojářů, je k dostání i v anglickém jazyce. Důvod k tomuto kroku byl prostý – aplikace spravující finance totiž velice brzy pronikla i za hranice našeho státu. Udělat ji v cizím jazyce tak byl rozumný krok.  

Wallet už je pro fajnšmekry 

Další skvělou aplikací používající se pro správu osobních financí je aplikace Wallet. Nemluvíme však nyní o té, kterou má na svědomí společnost Apple a která sídlí v mobilních telefonech s nakousnutým jablíčkem. Mluvíme konkrétně o té, za kterou stojí Budget Books.  

Aplikace Wallet patří asi k těm nejznámějším z celosvětového hlediska. Lidé jí jednoho dne přišli na chuť a odmítají jiné aplikace, které fungují třeba na stejném principu.

Výhodou finanční aplikace Wallet je to, že si lze do ní nahrát i veškeré účtenky, které jste během dne při nakupování obdrželi. Je možné si k dané účtence přiložit poznámku, která vás upozorní, když bude danému produktu končit záruční lhůta.  

K TÉMATU  Zbytečný stres a odvádění pozornosti. Jaké jsou další negativní účinky sociálních sítí a co všechno vám mohou způsobit?

Co je pro aplikaci Wallet typické, jsou různé grafy nebo přehledy týkající se především výdajů. Právě ty je třeba v tomto čase kontrolovat především.  

eÚčty.cz je ryze českou věcí 

Zatím vám neučarovala ani jedna mobilní aplikace? Třeba se vám bude zamlouvat aplikace eÚčty.cz, která je ryze českou věcí. Její velkou výhodou je to, že funguje i v off-line režimu. Co je další výhodou, tak je možnost propojit si vícero účtů. V jedné aplikaci je tak možné spravovat finance celé rodiny, které jsou tvořeny jak vaším, tak partnerovým platem.  

Pokud ale nechcete, aby vám nikdo do finančních statistik a financí obecně viděl, je možné nastavit oprávnění. Tím si postavíte pomyslné hranice, které určí, kdo do vašeho účtu může a kdo naopak nikoli. Vývojáři samozřejmě chápou, že finance jsou velice citlivá záležitost. Proto se snažili co nejvíce vyhovět možným požadavkům uživatelů.  

Aplikace Cash je o úroveň výš 

Cash nebo také Square Cash je mobilní aplikace, o které lze říct, že je o úroveň výš. Funguje velice jednoduše, přesto má, co se funkcí týče, daleko více možností.

Kupříkladu je možné do aplikace přihlásit svou kreditní nebo debetní kartu a posléze prakticky všechno může být realizováno jenom skrze mobilní aplikaci. Nejen, že je možné platit skrze aplikaci, ale také skrze ni lze přijímat platby, které jsou posléze ihned připsány na váš bankovní účet.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mobilní aplikace pro děti, které podpoří jejich vývoj a obohatí je

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?
Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
Nabídka kroužků pro školní, ale i předškolní, děti je v současné době mimořádně bohatá. Potřebují děti organizovanou zábavu? Mají si mimo školu rozvíjet své znalosti ve vzdělávacích kroužcích? Určitě ano, ale musíte zvážit, kdy je třeba nechat svoje ambice spát. Pro děti je prospěšný i čas, kdy doma jen tak lelkují. Kolik kroužků už je moc? Jaký kroužek dítěti sedí nejlépe?

Nepřehlédněte

Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek