Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Ivan Trojan slaví 60! Ohlédnutí za kariérou jednoho z nejoblíbenějších českých herců

Ivan Trojan, výjimečný český herec, dnes slaví své 60. narozeniny. Syn známého herce Ladislava Trojana se proslavil jak na divadelních prknech, tak ve filmových a televizních rolích. Jeho talent a dlouholetá oddanost herectví mu přinesly mnoho ocenění, včetně několika Českých lvů. Pojďme se ohlédnout za kariérou tohoto vynikajícího umělce.
Trojan
Ivan Trojan slaví 60. narozeniny

30. 06. 2024

30. 06. 2024

Narození a rodinné zázemí

Ivan Trojan, jeden z nejuznávanějších českých herců, se narodil v roce 1964 v Praze. Je synem známého herce Ladislava Trojana, což významně ovlivnilo jeho kariérní směřování. Již od mládí byl obklopen hereckým světem, který formoval jeho budoucí profesní dráhu.

Studium a herecké začátky

Po absolvování sportovního gymnázia se rozhodl věnovat herectví a pokračoval ve studiu na pražské DAMU. V roce 1988 začal svou profesionální kariéru v Realistickém divadle. Následně, v letech 1990-1997, působil v Divadle Na Vinohradech, kde získal cenné zkušenosti a dovednosti.

Dejvické divadlo a cena Thálie

Od roku 1997 je členem Dejvického divadla, kde nadále působí. V roce 1999 obdržel cenu Thálie za roli Oblomova ve stejnojmenném románu I. A. Gončarova, což potvrzuje jeho talent a schopnost ztvárnit náročné role. Mezi další významné divadelní role patří Romeo v „Romeovi a Julii“ a hejtman v „Revizoru“.

Filmové a televizní role

Proslavil také díky svým filmovým a seriálovým rolím. V roce 2000 si zahrál četníka Bedřicha Jarého v televizním seriálu „Četnické humoresky“. Téhož roku ztvárnil postavu Ondřeje ve filmu „Samotáři“, za kterou byl nominován na Českého lva. Tento prestižní ocenění získal v roce 2002 za filmy „Smradi“ a „Musím tě svést“. Dalšího Českého lva obdržel v roce 2003 za vedlejší roli ve filmu „Jedna ruka netleská“.

Ivan Trojan
Oblíbený herec slaví 60. narozeniny

Další významné filmy

Hrál v řadě dalších úspěšných filmů, jako jsou „Powers“ (2000), „Želary“ (2003) a „Mazaný Filip“ (2003). V roce 2005 se objevil v pohádce „Anděl páně“ jako Anděl Petronel, což je jedna z jeho nejpopulárnějších rolí.

Dabingová kariéra

Kromě herectví se Ivan Trojan věnuje také dabingu. Je známý jako dvorní dabér amerického herce Kiefera Sutherlanda, především v seriálu „24 hodin“. Daboval také ve filmech „Návrat do budoucnosti 2“ (1989) a „Tajný císařský edikt“ (1989) a v seriálech „Ally McBeal“ a „Columbo“.

K TÉMATU  Opravdu poctivý krém na domácí narozeninový dort

Osobní život

Ivan Trojan je ženatý s herečkou Klárou Trojanovou-Pollertovou. Spolu mají čtyři syny: Františka (*1999), Josefa (*2001), Antonína (*2009) a Václava (*2012). Jeho bratr Ondřej Trojan je známým producentem a režisérem.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Iva Frühlingová otevřeně o polyamorii a rodinném životě

Hvězdná oslava Heleny Vondráčkové v O2 areně

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
Podívejte se, jak vytvořit překrásné bronzově třpytivé a neutrální kouřové oční stíny. Jejich barevný tón funguje s jakýmkoli odstínem pleti! Ideální na večírek, do divadla nebo večerní akci.
Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.
Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
Máte před sebou volný víkend a přemýšlíte, co byste se svojí láskou podnikli? Nebo jenom hledáte atraktivní destinaci, kterou navštívíte při další letní dovolené? Nemusíte vždy jezdit tam, kam většina lidí. Zajeďte si za romantikou, která se vám doslova vryje pod kůži.
Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.
Většina obyvatelstva spíše řeší naprostý opak, a to, jak zhubnout nebo minimálně, jak nepřibrat. Každý závidí těm, kteří nemají sklon k tloustnutí. Nicméně na vše existují dva pohledy a žádný extrém není dobrý. Co když opravdu potřebujete přibrat?
Tak tohle by vás pravděpodobně nenapadlo. Nebo ano? Tak tohle by vás pravděpodobně nenapadlo. Nebo ano? Vychytávky, které zužitkují doma všechny maminky. Nebo i tátové? :))
Bez něj by prostě Štědrý den být nemohl. Malý, vysoký, jedle, borovice, každý si nějaký vánoční stromeček s chutí ozdobí. Jak může stromek vypadat?
Na stůl o vánocích prostě patří. Adventní věnec je jedním ze základních prvků vánoční výzdoby. Tahle dekorace se stane vaší chloubou, když jí vyrobíte sama! Možná už v tom máte praxi, možná to zkusíte poprvé, ale v každém případě se můžete inspirovat. A pokud věnec vyrábět nechcete, alespoň si nějaký vyberete.
Dopřáváte si klasického turka? Mnoho z nás nedá dopustit na silnou kávu. Jakmile ji ale dopijeme, kávovou sedlinu, která zůstane na dně, bez milosti vyhodíme. To je ovšem škoda, protože lidově nazývaný lógr může u vás doma najít další využití.
Když si prohlížíte své fotky z dovolené, rozhodně nevypadáte jako módní ikony z časopisů a sociálních sítí? Poradíme vám zaručené fígle módních blogerek. Rozhodně zapomeňte na to, že nejste fotogenická. Jen musíte zaujmout tu správnou pózu a úhel - a výsledek bude úchvatný! Už se těšíte na nové fotky?

Výběr článků

Špatné zprávy se valí ze všech stran. Jejich kadence a obsah nedají mnohým spát. Odolat tlaku negativních informací není snadné. Nervy pracují a napětí roste. Snižte ho alespoň u sebe, než překročí onu pomyslnou hranici. Přinášíme vám pár tipů, jak se se stresem dnešních dnů vyrovnat.
Praha, 9. prosince 2021: Přírody si vážíme a je pro nás důležitá, nicméně náš vztah s ní vnímáme jako příliš povrchní. I to zjistil průzkum společnosti VELUX realizovaný v osmi evropských zemích včetně České republiky. Jsme přesvědčeni, že pobyt v přírodě pomáhá našemu fyzickému i psychickému zdraví, nicméně jen zřídka pozorujeme např. ptáky, stromy nebo mraky. Někteří lidé stráví až třetinu svého života před obrazovkou. Jak se tedy v dnešní době technologií přiblížit světu venku?
Každý kolem vás se chlubí, jak jejich dítě ve dvou letech švitoří první slůvka? Nebojte se, rozhodně nebudete čekat tak dlouho! Naučte se techniku, jak své dítě rozmluvit a již ve věku 9 měsíců mít človíčka, kterému rozumíte první slůvka.

Nepřehlédněte

Ulpívající mastnota na troubě i uvnitř, s kterou je boj celkem urputný a někdy až nekonečný. I s tím se mohou některé hospodyňky ve své domácnosti setkat. Jak ušetřit nějakou tu korunu a zbavit se oleje a nečistot ulpívajících na povrchu trouby co nejsnadněji? Máme pro vás pár skvělých a praktických tipů.
Není radno si s ní zahrávat, protože vám může pořádně znepříjemnit život. Někteří lidé ji bohužel ale ignorují a pak si také nesou následky. Co je alergie na slunce, jak se projevuje a co se s ní dá dělat? Sluneční alergii nebagatelizujte a snažte se nad ní vyzrát co nejrychleji.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek