Neděle , 29. 01. 2023

Zdislava

Kolik stojí svatební fotograf a jak ho vybrat?

Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?
fotograf
Vyberte si svého svatebního fotografa pečlivě!

Styl fotografií

Než se pustíte do oslovování potenciálních fotografů, zamyslete se nad tím, jestli skutečně každý z nich sedí vašemu osobnímu vkusu. To, že vám kamarádi doporučili levného svatebního fotografa, totiž ještě neznamená, že byste měli slevovat ze své představy o fotkách. Proto si nejprve prohlédněte portfolio daného fotografa. Někteří jej mají vystavené na webu, jiní vám jej dodají na vyžádání. V každém případě vybírejte opravdu pečlivě a pokud se vám fotografie nelíbí, raději se poohlédněte jinde. Není totiž nic horšího než nutit svatebního fotografa, aby fotil jiný styl, než na jaký je zvyklý.

Osobní sympatie

Řekněme, že jste si již vybrali pár fotografů, které byste rádi najali na svatební focení. Než se ale finálně rozhodnete, zastavte se a pozvěte každého fotografa zvlášť na osobní schůzku. Pobavte se o vašich očekáváních, možnostech fotografa i o tom, jak si vlastně celý svatební den představujete.

Během rozhovoru můžete nasát energii druhého člověka a daleko rychleji zjistíte, zdali vám skutečně sedí. Svatební fotograf by měl být milý, vstřícný a komunikativní. Na druhou stranu si z něj ale nedělejte poskoka, který vám bude během svatebního dne pomáhat a fotografie vám dodá ještě ten samý večer. Zkrátka a dobře udělejte si i představu o jeho možnostech a zvyklostech.

Cena svatebního fotografa

Cena je jedním z klíčových faktorů, podle kterých se některé páry rozhodují při výběru svatebního fotografa. Důvod je prostý, služba se pohybuje přibližně v rozmezí 5 000–35 000 Kč, a to je na svatebním budgetu sakra znát. Nicméně zde se rozhodně hodí zmínit, že na svatebním fotografovi byste šetřit neměli. Jelikož to jediné, co vám po svatbě krom krásných zážitků zůstane, jsou právě svatební fotografie. Můžete se k nim vracet roky a třeba je budete jednou ukazovat svým dětem. Snažte se proto najít takového fotografa, kde bude cena skutečně odpovídat výkonu a vy budete vědět, že si platíte kvalitní službu s hodnotným výsledkem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pulty obchodů během zimních měsíců plní exotické ovoce nejrůznějších druhů. Vánoční svátky klepou na dveře a touha po plné štědrovečerní tabuli, ze které je neustále co ujídat, se o to víc násobí. Ta touha bude ostatně silnější než peněženka, která brzy na to zapláče. V případě ovoce se však nezdráhejte, protože řada z rozličných exotických druhů je zdraví velmi prospěšná a co důležitějšího si přát o Vánocích než zdraví.
Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.
Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?
Proud je dražší a skutečné vlny zdražování nás teprve čekají. Pojďme se tedy zamyslet nad tím, jak si nyní snížit účty. Kromě úspory energie je dobré prověřit i možnost změny dodavatele elektřiny. Dobře zvolená nabídka může přinést výrazné úspory. Jak vybrat dodavatele elektřiny v nelehké době?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek