Úterý , 04. 10. 2022

František

Kolik stojí svatební fotograf a jak ho vybrat?

Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?
fotograf
Vyberte si svého svatebního fotografa pečlivě!

Styl fotografií

Než se pustíte do oslovování potenciálních fotografů, zamyslete se nad tím, jestli skutečně každý z nich sedí vašemu osobnímu vkusu. To, že vám kamarádi doporučili levného svatebního fotografa, totiž ještě neznamená, že byste měli slevovat ze své představy o fotkách. Proto si nejprve prohlédněte portfolio daného fotografa. Někteří jej mají vystavené na webu, jiní vám jej dodají na vyžádání. V každém případě vybírejte opravdu pečlivě a pokud se vám fotografie nelíbí, raději se poohlédněte jinde. Není totiž nic horšího než nutit svatebního fotografa, aby fotil jiný styl, než na jaký je zvyklý.

Osobní sympatie

Řekněme, že jste si již vybrali pár fotografů, které byste rádi najali na svatební focení. Než se ale finálně rozhodnete, zastavte se a pozvěte každého fotografa zvlášť na osobní schůzku. Pobavte se o vašich očekáváních, možnostech fotografa i o tom, jak si vlastně celý svatební den představujete.

Během rozhovoru můžete nasát energii druhého člověka a daleko rychleji zjistíte, zdali vám skutečně sedí. Svatební fotograf by měl být milý, vstřícný a komunikativní. Na druhou stranu si z něj ale nedělejte poskoka, který vám bude během svatebního dne pomáhat a fotografie vám dodá ještě ten samý večer. Zkrátka a dobře udělejte si i představu o jeho možnostech a zvyklostech.

Cena svatebního fotografa

Cena je jedním z klíčových faktorů, podle kterých se některé páry rozhodují při výběru svatebního fotografa. Důvod je prostý, služba se pohybuje přibližně v rozmezí 5 000–35 000 Kč, a to je na svatebním budgetu sakra znát. Nicméně zde se rozhodně hodí zmínit, že na svatebním fotografovi byste šetřit neměli. Jelikož to jediné, co vám po svatbě krom krásných zážitků zůstane, jsou právě svatební fotografie. Můžete se k nim vracet roky a třeba je budete jednou ukazovat svým dětem. Snažte se proto najít takového fotografa, kde bude cena skutečně odpovídat výkonu a vy budete vědět, že si platíte kvalitní službu s hodnotným výsledkem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá.
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!
Jak probíhá první schůzka se mnou? Jaké nástroje mají moji klienti k dispozici, aby na sobě mohli začít pracovat? V jakých oblastech života vám Emoční rovnice pomohou? Dočtete se, jak se Nela cítila, co jí první koučink přinesl a co ji překvapilo.
Sice jsou tenisky nejoblíbenější obuví, ovšem v zimě, kdy teploty padají pod bod mrazu, by nám v nich umrzla noha. Proto si pořizujeme boty zimní, které nás dokážou před nízkými hodnotami na teploměru ochránit. Velmi oblíbené jsou semišové zimní boty, které i skvěle vypadají. Tedy pokud jsou čisté a umíte o ně pečovat! V opačném případě žádnou parádu neudělají.
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.
Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?
Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.
Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.

Nepřehlédněte

Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek