Domů » Životní styl » Power Plate vás zbaví tuku jen za 20 minut denně!
Životní styl

Power Plate vás zbaví tuku jen za 20 minut denně!

power plate
Uděláte něco pro své tělo a zbylý čas věnujte třeba kamarádkám. (foto: 123rf.com)
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?

Zhubnout lze jedině v kombinaci se zdravým správným jídelníčkem a dostatkem pohybu. S jídelníčkem si možná snadno poradíte, donutit se však k pravidelnému cvičení nebo tréninku už není tak lehké. O to víc si oblíbíte právě cvičení Power Plate, které vám ušetří mnoho času a zároveň tělu dáte dostatečně zabrat, aby se tuk z vašeho těla brzy vytratil.

Co je Power Plate?

Cvičicí pomůcka Power Plate je skvělým vibračním nástrojem, jenž pomáhá při kondičním stylu tréninku. Vibrační deska je skvělou pomůckou pro zlepšení celkového organismu. Navíc při cvičení donutí tělo využít i svaly, které by se jinak do cviků nezapojily. Plošina vysílá vibrace přímo do svalů, které se zatínají až desetkrát více než při běžných cvicích bez Power Plate.

Cvičení pro každý věk

Cviky nejsou náročné, navíc celý trénink netrvá moc dlouho, a tak se hodí pro každou věkovou kategorii. Pokud patříte k těm, kteří zrovna nemilují sport, ale ví, že bez něj redukce váhy nepřijde, je cvičení Power Plate přímo pro vás. Při tréninku se naučíte zatínat svaly a využívat je při cvicích. Tento přístroj používají začátečníci i vrcholoví sportovci. Pomůže vám zlepšit celkovou kondici a fyzičku, zpevní svalstvo a zbaví tělo přebytečného tuku.

Zhubnout s tímto vibračním zařízením lze velmi snadno. Může za to především každý impuls do svalů. Pokud totiž budete zpevňovat svalstvo, přímou úměrou se budete zbavovat tuků. Díky hubnutí a zároveň posilování brzy získáte krásnou a pevnou postavu, za kterou se v létě na plovárně rozhodně nemusíte stydět. Za jednu lekci tohoto cvičení můžete spálit v průměru 500 kalorií.

Ušetříte mnoho času

Obrovskou výhodou oproti jiným druhům cvičení je zřejmá úspora času. Každý trénink ve fitness centru probíhá dvacet minut nebo maximálně půl hodiny. Nemusíte se proto trápit na běžeckém pásu nebo při kruhovém tréninku hodinu a víc. Na lekci Power Plate získáte kondičku – a později můžete tento druh cvičení kombinovat s jinými lekcemi. Například s lekcí tance, s tréninkem heat nebo právě s kruhovým tréninkem. Power Plate vám však ušetří nejvíce času, který můžete poté trávit se svou rodinou nebo u jiných koníčků.

Zásobník cviků pro Power Plate. (zdroj: youtube.com/Dámské fitness Lady Body fit)

Nepotřebujete speciální vybavení

Na rozdíl od jiných druhů cvičení, na Power Plate si nemusíte pořizovat žádné speciální pomůcky. Samotný vibrační přístroj vám bude na lekci přiřazený, na vás tedy zůstává jen příprava běžného sportovního oblečení. K pevným sportovním botám se vám budou hodit legíny a pohodlné tričko. Na lekci si zabalte také láhev s vodou. Dostatečný pitný režim je totiž důležitý. Hodit se vám může také malý ručník pro otření potu.

Přestože je cvičení power plate pro velkou škálu lidí a doporučuje se například i pro osoby s větší nadváhou, existuje také pár případů, v nichž se tento druh cvičení nedoporučuje. I když jsou lekce šetrné pro klouby a pohybové ústrojí, není vhodné cvičit hned po jakékoliv operaci nebo po úrazu. V obou případech je nejdříve nutné poradit se s ošetřujícím lékařem nebo trenérem. Nevhodné je cvičení s vibracemi také pro těhotné ženy.

Pozitivní účinky cvičení Power Plate:

  • rychlé spalování tuku
  • zpevnění těla
  • zpevnění vazů, kloubů a šlach
  • lepší prokrvení a zlepšení kardiovaskulárního systému
  • snížení stresu
  • celkové omlazení těla

Zkusíte to také?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Výzva na pár minut: Fungují ultra krátká cvičení?

Jóga proti syndromu karpálního tunelu: lék na bolest zápěstí

Michaela Romanová

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře