Pátek , 27. 05. 2022

Valdemar

Jak se starat o spálenou pokožku? Zkuste brambory nebo tvaroh!

Tohle jistě všechny známe… Ani se nenadějete, chvilku zůstanete na sluníčku (ať už odpočívat nebo pracovat) a večer se pak doma nestačíte divit, jak máte červená ramena, záda nebo jinou část těla. Je to nepříjemné, člověku se špatně spí, pokožka je napjatá, citlivá. Kolikrát je obtěžující i nošení různého oblečení s ramínky, těsnějšími okraji. Jak si můžete v takovou chvíli pomoct a dát svou pokožku zase rychle do pořádku?
jak se start o spálenou pokožku
Spálená pokožka v létě není ničím výjimečným. (foto: 123RF)

02. 08. 2021

Hýčkejte se

Jak se starat o spálenou pokožku? Když už se vám povede si pokožku na sluníčku spálit, buďte k ní pak co nejvíc ohleduplní. Nedrážděte ji ještě víc ležením na písku, koupáním ve slané nebo chlorované vodě. Pokožce by to neudělalo dobře a byla by rázem náchylnější k infekci. Co nejdřív se namažte krémem s ochranným faktorem nejméně 30, jděte z přímého slunce do stínu. Spálenou pokožku nechte překrytou oblečením.

Zchlaďte se

Ideální je dopřát tělu studenou nebo vlažnou sprchu. Vynechte veškerá mýdla nebo různé olejíčky, ale prostě jen pokožku ochlaďte. Je jasné, že ve sprše pak ale nestrávíte dalších několik hodin. Podobný efekt vám však mohou zajistit i chladivé obklady. Vyhovující je také led, který můžete zabalit do ručníku a přikládat na spálená místa.

Zásobte se v lékárně

Na trhu je řada přípravků, které můžete použít na spálenou pokožku. Hodí se krémy nebo gely s obsahem aloe vera. Oblíbeným doporučením je Panthenol (můžete si vybrat, jestli pro vás bude vyhovující pěna, sprej nebo mléko) nebo Bepanthen mast. Velkou službu vám prokáže také kokosový olej. Rozvoji alergické reakce kůže zamezí antihistaminika.

Pomoc najdete v kuchyni

Pokud dáváte přednost čistě přírodním prostředkům, i tak máte stále dost možností, jak své pokožce ulevit a jak se o spálenou pokožku starat. Stačí využít základní suroviny, které jistě najdete v kuchyni. Můžete vyzkoušet:

Brambory: Syrové brambory důkladně nastrouhejte nebo rozmixujte tak, aby z nich vznikla jakási pasta. Můžete ji rovnou nanést na postižená místa. Možností je také vymačkat z brambor vodu a vytvořit obklad, který budete na potřebné části těla přikládat.

Mléko: Červená místa můžete potírat chladným mlékem. Není třeba do něj nic dalšího přidávat. Mléko jen vyndejte z lednice a namáčejte v něm kus látky, kterým pak kůži potírejte. Potěší vás chladivý efekt, ale i obsažené mléčné bílkoviny, které urychlí hojení.

K TÉMATUObličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Tímhle způsobem můžete skvěle nastartovat svůj den

Jogurt nebo tvaroh: Stejně tak vám pomůže i vychlazený bílý jogurt. Ten můžete rovnou z kelímku nanést na pokožku. Nechte ho pak několik minut působit a poté opláchněte studenou vodou. Sníží zarudnutí pokožky, zmírní pálení a podpoří regeneraci. Stejně tak můžete využít i tvaroh

Myslete na prevenci

Pro příště je ideální se spálení od sluníčka vyhnout. Nepodceňujete tedy používání opalovacích krémů s ochranným faktorem. Myslete i na to, že pokud trávíte celý den u vody, je třeba během dne nanesení krému na tělo několikrát zopakovat. Vyhněte se tomu, abyste trávili několik hodin v kuse na přímém slunci.

Prostřídejte tuto dobu odpočinkem ve stínu nebo procházkou tam, kde slunce pálí aspoň o něco méně. Každým popálením pokožky urychlujete její stárnutí a zvyšujete riziko budoucího vzniku rakoviny kůže.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Trápí vás suchá pokožka? Pomohou vám tyto účinné produkty přírody

Jak hydratovat pokožku? Možností je vícero

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Také někdy nerozumíte tomu, kde se ve vás vzaly negativní pocity? Jak je možné, že se najednou cítíte špatně a podrážděně? Co kdybych vám prozradila, že za to může dokonce i to, co jíte! Možná je to pro vás novinka. Každopádně pojďme si o tom povědět více. V tomto článku pochopíte, jak je to vůbec možné a jak to můžete změnit k lepšímu. Takže určitě pokračujte ve čtení, aby vaše nálada byla už jen lepší a lepší!
Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...
Ačkoliv by se mohlo zdát, že se negativita posledních událostí ve světě promítne i do barev kolem nás, opak je pro letošek pravdou. Do módy se totiž dostávají spíš pozitivní naděje na uvolnění a módní scéna tak doplňuje štěstí a hravost, které nám v uplynulých měsících chyběly. Jaké barvy letí na jaře 2021 a jak je využít ve svém oblékání? Přinášíme vám tipy na trendy oblečení a šaty pro plnoštíhlé včetně doplňků.
Volba barvy pro interiér, ve kterém se pohybujeme, má velký vliv i na naše psychické rozpoložení. Víte, jakou barvu vybrat a co bude znamenat pro váš prostor? Rozhodně se nevyplatí jen tak něco „plácnout“ na zeď. Pojďme se podívat na psychologii barev.

Nepřehlédněte

Každý druhý zažil během některé své dovolené zažívací potíže. V této souvislosti se častěji mluví o cestovatelském průjmu, ovšem i druhý extrém dokáže dovolenou pokazit. Zácpa umí vystavit stopku všem radostem. Čekáte a ono nic. Jste stále více nafouklí, bolí vás břicho a může se dostavit i malátnost. Pokud k ní máte sklony, tak svému zažívání pomozte.
Kdo v devadesátkách nehltal seriál o partě teenagerů, jako by nebyl. Příběhy Dylana, Brandona, Brandy, Kelly a dalších hltal doslova celý svět. Jak ale dnes jejich představitelé seriálu Beverly Hills 90210 vypadají a jak žijí? Mnozí z nich už překročili padesátku a neúprosně jim táhne na šedesát.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek