Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Kalíšek nebo menstruační kalhotky?

V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.

01. 09. 2020

O tampónech a vložkách jsme se toho v minulosti mohly dočíst mnoho. Například to, že jsou velmi nehygienické, zatěžují životní prostředí, jsou nespolehlivé a v případě tampónů také to, že způsobují syndrom toxického šoku. Proto ženy po celém světě hledaly alternativu. Našly ji – menstruační kalhotky a kalíšek.

Jsou menstruační kalhotky náš splněný sen?

Zdá se to jako splněný sen všech žen. Ráno si obléknete kalhotky a večer před spaním je zase sundáte, opláchnete ve studené vodě a vyperete v pračce. Ráno pak můžete kalhotky zase znovu použít. A přitom se vůbec nemusíte bát, že by vás i při silné menstruaci nedokázaly spolehlivě ochránit. Ale přesně to menstruační kalhotky dokážou, respektive by to měly umět. 

Vydrží klidně po celý den. Bez zápachu a se vším komfortem

Jsou pohodlné, bez škodlivých chemických látek a vydrží vám jeden až dva roky. Vyrábějí se v klasickém střihu nebo s vyšším pasem ve všech standardních velikostech. Vybírat můžete také podle toho, jak silnou menstruaci máte. Při slabé menstruaci vám vydrží klidně osm až dvanáct hodin, při silnější menstruaci možná budete potřebovat dvoje. Po každém použití je ale stačí jen přeprat v ledové vodě a následně vyprat v pračce s ostatním spodním prádlem. Během dne se nemusíte vůbec o nic starat. Že by krev unikla, kam by neměla, je velmi nepravděpodobné. Kalhotky ani nebudou zapáchat. Jsou navrženy tak, aby se v nich ženy cítily dobře po celý den. 

Je kalíšek jen pro zručné?

Kalíšek by měl splňovat ten samý účel, jen je zapotřebí s ním umět správně manipulovat a to bývá problém. Když si totiž kalíšek špatně zavedete, může se vylít, popřípadě může krev stékat po jeho netěsnící straně, a samozřejmě může tlačit. Při vyndávání také může nastat problém, ale jak v prvním, tak i v tomto případě jen stačí natrénovat ten správný gryf. Pak už na něj pravděpodobně nedáte dopustit. Stačí ho měnit stejně často jako menstruační kalhotky. Při slabé menstruaci si ho ráno zavedete a večer vymyjete vlažnou vodou. Při slabší menstruaci ho stačí měnit po sedmi až osmi hodinách. Jakmile váš menstruační cyklus skončí, kalíšek necháte pět minut vyvářet a máte ho připravený na další použití. 

K TÉMATUSpalovače tuků od matky přírody. Nakopněte hubnutí tím, co máte doma

Jak si vyberete tu správnou velikost?

Vyrábí se ve dvou velikostech, menší je pro ženy do třiceti let a pro ty, které ještě nerodily nebo rodily pomocí císařského řezu. Větší je pro ženy po porodu nebo starší třiceti let. Jeho životnost se pohybuje okolo dvou let, při správném zacházení bývá i delší. 

Pro co se rozhodnout?

Abyste zjistila, co je pro vás to pravé, bude zapotřebí, abyste si vyzkoušela obě varianty. Nechcete-li se ale stresovat tím, že kalíšek zavedete nesprávně a vyteče vám, sáhněte po menstruačních kalhotkách. Bojíte-li se, že vás kalhotky dostatečně neochrání a navíc je pro vás jejich cena, která se pohybuje od sedmi set korun do devíti set korun, příliš vysoká, sáhněte po kalíšku. Za ten zaplatíte zhruba pět set až šest set korun. Nezapomínejte však na to, že obojí vám vydrží minimálně dva roky a tak rozhodně ušetříte vaši peněženku i životní prostředí. A jak se přeci říká – vyzkoušet se má všechno. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kvasinková infekce postihuje hned několik míst na těle. Co dělat a co jíst, když se kvasinky přemnoží?

Blížící se menopauza. Jak ji poznat, kdy ji čekat a jak zmírnit její projevy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý
Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.
Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek