Pátek , 19. 04. 2024

Rostislav

Kalíšek nebo menstruační kalhotky?

V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.

01. 09. 2020

O tampónech a vložkách jsme se toho v minulosti mohly dočíst mnoho. Například to, že jsou velmi nehygienické, zatěžují životní prostředí, jsou nespolehlivé a v případě tampónů také to, že způsobují syndrom toxického šoku. Proto ženy po celém světě hledaly alternativu. Našly ji – menstruační kalhotky a kalíšek.

Jsou menstruační kalhotky náš splněný sen?

Zdá se to jako splněný sen všech žen. Ráno si obléknete kalhotky a večer před spaním je zase sundáte, opláchnete ve studené vodě a vyperete v pračce. Ráno pak můžete kalhotky zase znovu použít. A přitom se vůbec nemusíte bát, že by vás i při silné menstruaci nedokázaly spolehlivě ochránit. Ale přesně to menstruační kalhotky dokážou, respektive by to měly umět. 

Vydrží klidně po celý den. Bez zápachu a se vším komfortem

Jsou pohodlné, bez škodlivých chemických látek a vydrží vám jeden až dva roky. Vyrábějí se v klasickém střihu nebo s vyšším pasem ve všech standardních velikostech. Vybírat můžete také podle toho, jak silnou menstruaci máte. Při slabé menstruaci vám vydrží klidně osm až dvanáct hodin, při silnější menstruaci možná budete potřebovat dvoje. Po každém použití je ale stačí jen přeprat v ledové vodě a následně vyprat v pračce s ostatním spodním prádlem. Během dne se nemusíte vůbec o nic starat. Že by krev unikla, kam by neměla, je velmi nepravděpodobné. Kalhotky ani nebudou zapáchat. Jsou navrženy tak, aby se v nich ženy cítily dobře po celý den. 

Je kalíšek jen pro zručné?

Kalíšek by měl splňovat ten samý účel, jen je zapotřebí s ním umět správně manipulovat a to bývá problém. Když si totiž kalíšek špatně zavedete, může se vylít, popřípadě může krev stékat po jeho netěsnící straně, a samozřejmě může tlačit. Při vyndávání také může nastat problém, ale jak v prvním, tak i v tomto případě jen stačí natrénovat ten správný gryf. Pak už na něj pravděpodobně nedáte dopustit. Stačí ho měnit stejně často jako menstruační kalhotky. Při slabé menstruaci si ho ráno zavedete a večer vymyjete vlažnou vodou. Při slabší menstruaci ho stačí měnit po sedmi až osmi hodinách. Jakmile váš menstruační cyklus skončí, kalíšek necháte pět minut vyvářet a máte ho připravený na další použití. 

K TÉMATU  10 komplimentů, které muži nechtějí od svých partnerek slyšet

Jak si vyberete tu správnou velikost?

Vyrábí se ve dvou velikostech, menší je pro ženy do třiceti let a pro ty, které ještě nerodily nebo rodily pomocí císařského řezu. Větší je pro ženy po porodu nebo starší třiceti let. Jeho životnost se pohybuje okolo dvou let, při správném zacházení bývá i delší. 

Pro co se rozhodnout?

Abyste zjistila, co je pro vás to pravé, bude zapotřebí, abyste si vyzkoušela obě varianty. Nechcete-li se ale stresovat tím, že kalíšek zavedete nesprávně a vyteče vám, sáhněte po menstruačních kalhotkách. Bojíte-li se, že vás kalhotky dostatečně neochrání a navíc je pro vás jejich cena, která se pohybuje od sedmi set korun do devíti set korun, příliš vysoká, sáhněte po kalíšku. Za ten zaplatíte zhruba pět set až šest set korun. Nezapomínejte však na to, že obojí vám vydrží minimálně dva roky a tak rozhodně ušetříte vaši peněženku i životní prostředí. A jak se přeci říká – vyzkoušet se má všechno. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kvasinková infekce postihuje hned několik míst na těle. Co dělat a co jíst, když se kvasinky přemnoží?

Blížící se menopauza. Jak ji poznat, kdy ji čekat a jak zmírnit její projevy

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Umíte si představit vánoční svátky bez pohádek? Nemusíte být nutně dítě, abyste vyžadovali oblíbené příběhy na Štědrý den a všechny následující svátky. Užijte si volné sváteční dny a nezapomeňte na pohádky, které vám přinesou klid a krásnou atmosféru do vašeho domova.
Úplněk s námi pěkně zamává. Ale všechno špatné, pro něco dobré. To víme všechny. V úterý tak bude třeba vypustit páru. Večer se můžete dostat do pohody vodní terapií. Před čím se ještě v úterý chránit?
Strom ginkgo biloba je svými účinky proslulý již po staletí. Využíval se v tradiční čínské a ajurvédské medicíně. V Asii, odkud pochází, je v některých místech dokonce uctívaný.
Domov je místem, kde se chceme cítit bezpečně. Již po staletí je ochrana domova důležitou samozřejmostí napříč různými kulturami. I naši předkové chránili své domovy před kletbami, zlými duchy, bídou či útoky nepřátel.
Osmadvacetiletá Zoraya ter Beeková, která bojuje s těžkými depresemi a hraniční poruchou osobnosti, se rozhodla pro eutanazii. Přes svůj mladý věk a fyzické zdraví jí lékaři sdělili, že její psychický stav se již nezlepší. Podle Daily Mail podstoupí tento krok již na začátku května.
Mnoho odborníku se shoduje, že pití vody je prospěšné. Dodává nám energii, posiluje imunitní systém, obecně nás udržuje zdravé a jde o nezbytnost. Nicméně všeho moc škodí. Nadměrná konzumace vody může být až život ohrožující a můžete si na vodě vypěstovat i závislost.
Z lékařských výzkumů vyplývá, že pro lidský organismus je kromě intenzity světla důležitá i barva tohoto světla. Nejsilnější účinek má modré světlo, naopak světlo oranžové a červené nás ovlivňuje mnohem méně.
Kdo a kdy má komu volat? První rande bylo fajn a ráda byste se sešla znovu. Měla jste pocit, že protějšek stojí o schůzku také. Ale nedomluvili jste si ji. Nechali jste si otevřená zadní vrátka. Týden utekl a on nevolá. Zavoláte mu?
Slunné počasí nám za chvíli dovolí koupání. Do vody padáme často, ať už u bazénu nebo u moře. Při skákání nebo při blbnutí, děti nebo dospělí, občas to prostě nevyjde a ostatní se se tomu smějí! Protože pokud se zrovna nikomu nic nestane, je to vždycky legrace.
Pod střechou každé domácnosti se dnes a denně odehrávají různé scénáře. A my můžeme jenom odhadovat, jakým problémům se v jednotlivých domech musí čelit. Pojďme to však vzít z trochu jiného, obecnějšího hlediska a prozraďme si, jaké problémy sužují českou společnost jako takovou.

Výběr článků

Bílý pomerian se v psím kadeřnictví změní z rozcuchaného psíka v roztomiloučkého medvídka. Zaručujeme vám, že až tohle uvidíte, budete si ho chtít pořídit domů. Tohle štěně má absolutně sladký pohled, který nenechá nikoho chladným. Roztomilost je jeho největší zbraň.
Pejskové, kočičky, ale i malí ježci nebo klokan. Zvířecí miminka, která jsou tak roztomilá, že už sladší být ani nemohou. Chlupaté mazlíčky milujeme, a tahle mláďátka jsou prostě k zulíbání. Tohle vám udělá na tváři úsměv!
V okamžiku, kdy vyšla světoznámá hra Last of Us a podle ní byl natočený i seriál, který teď každé pondělí vysílá stanice HBO, mnoho lidí propadlo panice, zda je možné, aby houba známá pod jménem cordyceps (ta, co bytosti proměňuje v nemrtvé stvůry), mohla skutečně napadnout i lidi. Co je nad různými spekulacemi pravdy?

Nepřehlédněte

Handmade věci se z hlediska popularity už několik let drží na samém vrcholku. A ostatně se není čemu divit. Jsou totiž osobité, originální, odlišné od ostatních a jedinečné v každém detailu. Dnes si doma můžete vyrobit snad už cokoliv - od dekorací až po kosmetiku. My se ale v tomto článku budeme zabývat tím, jak si vyrobit vlastní parfém. Pojďme na to!
Podle statistik zradí srdce téměř každého třetího z nás. Jedná se o nejčastější příčinu úmrtí v Česku. Jen vloni si vyžádaly ischemická choroba srdeční, selhání srdce a infarkt myokardu přes 38 tisíc životů. Nechcete-li být mezi nimi, začněte o to své více dbát. Je totiž spousta věcí, které pro něj můžete udělat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek