Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Kalíšek nebo menstruační kalhotky?

V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.

01. 09. 2020

O tampónech a vložkách jsme se toho v minulosti mohly dočíst mnoho. Například to, že jsou velmi nehygienické, zatěžují životní prostředí, jsou nespolehlivé a v případě tampónů také to, že způsobují syndrom toxického šoku. Proto ženy po celém světě hledaly alternativu. Našly ji – menstruační kalhotky a kalíšek.

Jsou menstruační kalhotky náš splněný sen?

Zdá se to jako splněný sen všech žen. Ráno si obléknete kalhotky a večer před spaním je zase sundáte, opláchnete ve studené vodě a vyperete v pračce. Ráno pak můžete kalhotky zase znovu použít. A přitom se vůbec nemusíte bát, že by vás i při silné menstruaci nedokázaly spolehlivě ochránit. Ale přesně to menstruační kalhotky dokážou, respektive by to měly umět. 

Vydrží klidně po celý den. Bez zápachu a se vším komfortem

Jsou pohodlné, bez škodlivých chemických látek a vydrží vám jeden až dva roky. Vyrábějí se v klasickém střihu nebo s vyšším pasem ve všech standardních velikostech. Vybírat můžete také podle toho, jak silnou menstruaci máte. Při slabé menstruaci vám vydrží klidně osm až dvanáct hodin, při silnější menstruaci možná budete potřebovat dvoje. Po každém použití je ale stačí jen přeprat v ledové vodě a následně vyprat v pračce s ostatním spodním prádlem. Během dne se nemusíte vůbec o nic starat. Že by krev unikla, kam by neměla, je velmi nepravděpodobné. Kalhotky ani nebudou zapáchat. Jsou navrženy tak, aby se v nich ženy cítily dobře po celý den. 

Je kalíšek jen pro zručné?

Kalíšek by měl splňovat ten samý účel, jen je zapotřebí s ním umět správně manipulovat a to bývá problém. Když si totiž kalíšek špatně zavedete, může se vylít, popřípadě může krev stékat po jeho netěsnící straně, a samozřejmě může tlačit. Při vyndávání také může nastat problém, ale jak v prvním, tak i v tomto případě jen stačí natrénovat ten správný gryf. Pak už na něj pravděpodobně nedáte dopustit. Stačí ho měnit stejně často jako menstruační kalhotky. Při slabé menstruaci si ho ráno zavedete a večer vymyjete vlažnou vodou. Při slabší menstruaci ho stačí měnit po sedmi až osmi hodinách. Jakmile váš menstruační cyklus skončí, kalíšek necháte pět minut vyvářet a máte ho připravený na další použití. 

K TÉMATU  Urodila se vám meduňka? Tohle jsou způsoby, na co všechno ji využijete

Jak si vyberete tu správnou velikost?

Vyrábí se ve dvou velikostech, menší je pro ženy do třiceti let a pro ty, které ještě nerodily nebo rodily pomocí císařského řezu. Větší je pro ženy po porodu nebo starší třiceti let. Jeho životnost se pohybuje okolo dvou let, při správném zacházení bývá i delší. 

Pro co se rozhodnout?

Abyste zjistila, co je pro vás to pravé, bude zapotřebí, abyste si vyzkoušela obě varianty. Nechcete-li se ale stresovat tím, že kalíšek zavedete nesprávně a vyteče vám, sáhněte po menstruačních kalhotkách. Bojíte-li se, že vás kalhotky dostatečně neochrání a navíc je pro vás jejich cena, která se pohybuje od sedmi set korun do devíti set korun, příliš vysoká, sáhněte po kalíšku. Za ten zaplatíte zhruba pět set až šest set korun. Nezapomínejte však na to, že obojí vám vydrží minimálně dva roky a tak rozhodně ušetříte vaši peněženku i životní prostředí. A jak se přeci říká – vyzkoušet se má všechno. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kvasinková infekce postihuje hned několik míst na těle. Co dělat a co jíst, když se kvasinky přemnoží?

Blížící se menopauza. Jak ji poznat, kdy ji čekat a jak zmírnit její projevy

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud se vám podařilo něco zhubnout přes léto, nebo zkrátka chcete jen udržet, to co máte, máme pro vás tipy, které fungují. Stačí dodržovat tyto jednoduché stravovací návyky.
Tohle vás dojme! Opuštěné a hladové kotě naříká na ulici mezi odpadky, než si ho všimnou dobří lidé, kteří mu dají najíst. Podívejte se, jak jim drobeček začne pomalu důvěřovat a nakonec se z divokého kotěte stane domácí mazlíček.
Občas se to stane každému. Protáhneme se ze strnulé pozice a v tu ránu uslyšíme křupnutí. Nevábný zvuk, po kterém zpravidla pocítíme příliv úlevy. Co když ale takový zvuk slyšíme o něco častěji, několikrát za den, a stává se z něj železná pravidelnost? Je to problém, nebo můžete být v klidu? Pojďme tomu přijít na kloub.
Blíží se vaše dovolená a vy přemýšlíte, jestli vzít svého domácího mazlíčka s sebou. Myslíte, že mu bez vás bude smutno, ale jak se bude cítit na pláži nebo na horách? Pes může chodit s vámi, ale kočka? Ať se rozhodnete odjet sama a mazlíčka svěřit do péče jiné osoby, nebo pojede s vámi, příprava se vyplatí.
Přemýšlíte o zajímavém prvku do ložnice nebo obývacího pokoje? Stoličky a taburety nejen, že dobře vypadají, ale jsou také naprosto univerzální. Slouží jak k samotnému sezení, tak i jako opěrka pro vaše unavené nohy při posezení v sedačce nebo křesle u televize. Využití najdou také v předsíni jako sedátko při obouvání. Stoličky i taburety lze dnes koupit téměř v jakékoli designové podobě.
Nový rok se samozřejmě všude na světě slaví poslední den v roce. Ale vzhledem k tomu, že máme jakási časová pásma, slaví se příchod nového roku v různý čas i různými způsoby. Víte kdy a jak?
LED neon je moderní alternativou k tradičním neonovým trubicím. Jedná se o flexibilní světelné pásky, které jsou navrženy tak, aby napodobovaly vzhled a efekt neonu. Ovšem oproti těm tradičním, jak je známe, nabízejí mnoho výhod. A to jak z ekonomického, tak i ekologického hlediska.
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Trh s nemovitostmi zažívá doslova boom. Je potřeba si však uvědomovat několik možných komplikací. Co nám brání v koupi vysněného příbytku?
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
Léto je čas dovolených a určitě využíváte každé volné chvíle, abyste ji strávila na sluníčku a čerstvém vzduchu. Kůže se může i v létě vysušit. Dlouhým pobytem na sluníčku, v bazénu, v moři. Udělejte si čas na relaxační rituál a domácí peeling.

Výběr článků

Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?
Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?
Zima už mnohé začíná deprimovat, proto se snaží vnést si první střípky jara alespoň k sobě do šatníků. Svetry tak stále zůstávají v popředí, ale pomalu začínají být vytěsňování kousky nejmódnějších stylů přicházejícího teplejšího ročního období. Víte, co se bude nosit?

Nepřehlédněte

Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
Vypadat dobře chce většina z nás. Jak to ale udělat, abyste se svým tělem byla vážně spokojená a cítila se vyrovnaně? Máme pro vás několik rad, které se vám vyplatí zkusit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek