Pátek , 22. 09. 2023

Darina

Kalíšek nebo menstruační kalhotky?

V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.

01. 09. 2020

O tampónech a vložkách jsme se toho v minulosti mohly dočíst mnoho. Například to, že jsou velmi nehygienické, zatěžují životní prostředí, jsou nespolehlivé a v případě tampónů také to, že způsobují syndrom toxického šoku. Proto ženy po celém světě hledaly alternativu. Našly ji – menstruační kalhotky a kalíšek.

Jsou menstruační kalhotky náš splněný sen?

Zdá se to jako splněný sen všech žen. Ráno si obléknete kalhotky a večer před spaním je zase sundáte, opláchnete ve studené vodě a vyperete v pračce. Ráno pak můžete kalhotky zase znovu použít. A přitom se vůbec nemusíte bát, že by vás i při silné menstruaci nedokázaly spolehlivě ochránit. Ale přesně to menstruační kalhotky dokážou, respektive by to měly umět. 

Vydrží klidně po celý den. Bez zápachu a se vším komfortem

Jsou pohodlné, bez škodlivých chemických látek a vydrží vám jeden až dva roky. Vyrábějí se v klasickém střihu nebo s vyšším pasem ve všech standardních velikostech. Vybírat můžete také podle toho, jak silnou menstruaci máte. Při slabé menstruaci vám vydrží klidně osm až dvanáct hodin, při silnější menstruaci možná budete potřebovat dvoje. Po každém použití je ale stačí jen přeprat v ledové vodě a následně vyprat v pračce s ostatním spodním prádlem. Během dne se nemusíte vůbec o nic starat. Že by krev unikla, kam by neměla, je velmi nepravděpodobné. Kalhotky ani nebudou zapáchat. Jsou navrženy tak, aby se v nich ženy cítily dobře po celý den. 

Je kalíšek jen pro zručné?

Kalíšek by měl splňovat ten samý účel, jen je zapotřebí s ním umět správně manipulovat a to bývá problém. Když si totiž kalíšek špatně zavedete, může se vylít, popřípadě může krev stékat po jeho netěsnící straně, a samozřejmě může tlačit. Při vyndávání také může nastat problém, ale jak v prvním, tak i v tomto případě jen stačí natrénovat ten správný gryf. Pak už na něj pravděpodobně nedáte dopustit. Stačí ho měnit stejně často jako menstruační kalhotky. Při slabé menstruaci si ho ráno zavedete a večer vymyjete vlažnou vodou. Při slabší menstruaci ho stačí měnit po sedmi až osmi hodinách. Jakmile váš menstruační cyklus skončí, kalíšek necháte pět minut vyvářet a máte ho připravený na další použití. 

K TÉMATU  Jak mít jarní alergie pod kontrolou: S problémy se potýká každý druhý

Jak si vyberete tu správnou velikost?

Vyrábí se ve dvou velikostech, menší je pro ženy do třiceti let a pro ty, které ještě nerodily nebo rodily pomocí císařského řezu. Větší je pro ženy po porodu nebo starší třiceti let. Jeho životnost se pohybuje okolo dvou let, při správném zacházení bývá i delší. 

Pro co se rozhodnout?

Abyste zjistila, co je pro vás to pravé, bude zapotřebí, abyste si vyzkoušela obě varianty. Nechcete-li se ale stresovat tím, že kalíšek zavedete nesprávně a vyteče vám, sáhněte po menstruačních kalhotkách. Bojíte-li se, že vás kalhotky dostatečně neochrání a navíc je pro vás jejich cena, která se pohybuje od sedmi set korun do devíti set korun, příliš vysoká, sáhněte po kalíšku. Za ten zaplatíte zhruba pět set až šest set korun. Nezapomínejte však na to, že obojí vám vydrží minimálně dva roky a tak rozhodně ušetříte vaši peněženku i životní prostředí. A jak se přeci říká – vyzkoušet se má všechno. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kvasinková infekce postihuje hned několik míst na těle. Co dělat a co jíst, když se kvasinky přemnoží?

Blížící se menopauza. Jak ji poznat, kdy ji čekat a jak zmírnit její projevy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dřevěné bedýnky aktuálně frčí. Nehodí se přirozeně do každého interiéru, ale pokud máte rádi venkovský, přírodní nebo skandinávský styl, oceníte chytré nápady na jejich využití. Bedýnky poslouží hlavně jako odkládací prostory. Vhodnou kombinací z nich můžete vytvářet vlastní originální praktická řešení. Je na vás, jestli zvolíte jednoduché jednobarevné bedýnky nebo omšelý retro vzhled. Dají se obrousit, natřít i spojit. Upravte si je podle sebe!
Býti potomkem slavného rodiče nebo rovnou obou rodičů se může jevit jako nelehká pozice. Od takovýchto jedinců se mnohé očekává, ať už zdědění krásy nebo talentu. Někteří se rozhodnou jít ve šlépějích svých rodičů, jiní zvolí o něco jiný směr a další se zase světu popularity snaží co nejvíce vyhnout a žít si svůj život mimo vědomí veřejnosti.
Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Příchod miminka představuje krásný okamžik v životě každé maminky. I přes to ale moc dobře víme, že právě založení rodiny mnohdy může zacloumat s rodinným rozpočtem. Příjem maminky se v tu chvíli smrskne na rodičovský příspěvek. Když k tomu přičteme kolik toho miminko potřebuje nebo jak se vše kolem zdražuje, často si říkáme, že by se hodila nějaká koruna navíc. Řešením může být přivýdělek na rodičovské, na který se nyní trochu detailněji podíváme.
Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?
Pokud sledujete televizní pořady, pak jistě znáte reklamní spot, ve kterém se hádá, jestli daný člověk trpí lupy nebo seboreou. V obou případech mluvíme o problémech, které umí člověka potrápit. A v obou případech mluvíme o potíži, která se projevuje svěděním pokožky hlavy. Že vás taky svědění pokožky trápí? Pak je načase zjistit, jestli je vaším problémem právě seborea nebo klasické lupy.
Kdo nemá sociální sítě, jako by nebyl. Poví vám jistě každý, když mu s radostí oznámíte, že nejste majitelem žádného profilu na takových platformách. V současné době mluvíme o velmi důležitém pomocníkovi každého úspěšného podniku. Je to fantastický marketingový nástroj a základ toho, že budete v kontaktu s rodinou i přáteli. Pojďme si více do hloubky rozebrat, proč to už bez sociálních sítí nejde.
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!

Nepřehlédněte

Říká se, že ženská stvoření jsou až příliš sebekritická. Žena s rovnými vlasy sní o dokonalých kudrlinách. Plné dámy se snaží zoufale hubnout, a ty štíhlé zkouší různými způsoby nabrat trošku té zdravé oblosti a tvarů. Čím to, že se sebou nedokážeme být nikdy spokojené? Může za to výchova, zažité stereotypy nebo to má jinou příčinu?
Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek