Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Co o vás prozradí poloha při spánku? Budete se divit

Každý z nás má svou polohu, ve které spí nejraději. Někdo spí rád na břiše, jiný na zádech a další třeba zase na boku. Ale napadlo vás někdy hledat ve spánkových polohách význam? Že ne? Pak se možná budete divit, co která spánková poloha znamená.
poloha při spánku
V jaké poloze spíte? Přemýšleli jste už, že to hodně vypovídá o vaší povaze?

05. 05. 2022

Pro každou polohu dokonce existuje i speciální název. Proto až budete večer usínat, nebo se budete ráno probouzet, zamyslete se nad tím, jak spíte a najděte si význam dané polohy. Poloha při spánku toho o vás hodně prozradí.

Poloha plodu

Tak říkáme poloze, kdy usínáme na boku s jednou rukou pod hlavou a pokrčenými koleny. Tato poloha má hned několik pozitivních účinků, neboť spíme s přirozeným zakřivením páteře. Pomůže vám tak od bolesti zad nebo s trávicími obtížemi.

V případě, že spíte na pravém boku, blahodárně tím působíte na svá játra a plíce.  Poloha plodu taktéž znamená, že instinktivně saháte po bezpečí, jste spíše introvertní a uzavíráte se před vnějším světem. Zároveň jste ale empatičtí a máte velké srdce.

Poloha polena (poloha prkna)

Spíte na boku s nataženýma nohama? Pak si přirozeně uvolňujete krk i páteř. Zároveň si touto polohou ovšem vytváříte předčasné vrásky.

Vaše povaha je však charakteristická dobrotivostí, přátelskostí a důvěřivostí. Zároveň ale můžete být přelétaví a občas trochu sebestřední. Lidé, kteří spí nejčastěji v této poloze, jsou neschopní navazovat dlouhodobé vztahy.

Poloha volného pádu

Je to poloha při spánku, v níž ležíte na břiše, s rukama v poloze svícnu a nohama roztaženýma do písmene V. Možná máte potíže s dýcháním a namožené krční svaly.

probuzení
Některými polohami si přirozeně uvolňujete krční páteř.

Psychologové se shodují v tom, že lidé, kteří spí v této poloze, jsou citliví extroverti. Také jste možná velmi společenská, bezstarostná osoba, která si ráda užívá života. Nebojíte se říct svůj názor, ale také se kvůli tomu často dostáváte do potíží. Zároveň máte skvělé organizační schopnosti a pyšníte se pevnou vůlí.

Poloha vojáka

Když spíte na zádech, s nohama nataženýma a rukama podél těla, gratulujeme. Tato poloha při spánku je totiž považovaná za tu nejzdravější vůbec. Udržujete si tak rovnou páteř a zároveň podporujete správný krevní oběh. Nevýhodou této polohy ovšem je, že může způsobovat chrápání, proto není vhodná především pro ty, kteří trpí spánkovou apnoí.

K TÉMATU  Počasí cyklistice přeje! Máte však správné vybavení na kolo?

Lidé, kteří spí v pozici vojáka, jsou na sebe obvykle velmi přísní a zároveň vůči druhým rezervovaní. Možná jste také tvrdohlaví, neradi slevujete ze svých nároků a za žádnou cenu se nechcete vzdát svých názorů.

Poloha hvězdice

Pokud spíte na zádech, s roztaženými nohama a rukama ohnutýma v loktech, pak to znamená, že jste důvěřiví, věrní, velkorysí a také umíte lidem dobře naslouchat. Snadno navazujte nová přátelství a známosti a máte smysl pro humor.

Někdy ale můžete být trochu egoističtí. Stejně jako pozice vojáka, tak i poloha hvězdice ovšem může zapříčinit časté chrápání.

Poloha toužení (poloha vítající)

Jestliže spíte na boku s rukama nataženýma před sebe, znamená to především, že si často přeležíte ruce a ramena. Na druhou stranu ale v této poloze málokdy budete chrápat.

O lidech spících v této poloze psychologové tvrdí, že jsou to snílci, ale zároveň jsou přívětiví, důvěřiví a umí se zapálit pro věc. Někdy však mají příliš velká očekávání, z nichž rychle vystřízliví. A tak všechno vzdají předčasně. Tito lidé se také dlouho k něčemu rozhoupávají a bývají cyničtí, ale i sebekritičtí.

Už víte, jaká osobnost skutečně jste? Říkali jsme na začátku, že vaše poloha při spánku o vás mnohé vypoví. Ne abyste se dnes při usínání kontrolovali, jak spíte. Protože jakmile usnete, stejně se nevědomky přesunete do polohy, která je vám ze všeho nejpříjemnější.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nepříjemné chrápání vám nedá spát. Tipy a rady, jak přestat chrápat

Osm hodin spánku denně. Proč je to tak moc důležité?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Patrik Hartl natočí filmovou komedii podle své první knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film ponese stejný název. Hrdinům, kteří se rozhodnou zahnat krizi čtyřicátníků plněním nesplnitelných úkolů, připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čekají i překvapení. Jaká?
Pokud sledujete televizní pořady, pak jistě znáte reklamní spot, ve kterém se hádá, jestli daný člověk trpí lupy nebo seboreou. V obou případech mluvíme o problémech, které umí člověka potrápit. A v obou případech mluvíme o potíži, která se projevuje svěděním pokožky hlavy. Že vás taky svědění pokožky trápí? Pak je načase zjistit, jestli je vaším problémem právě seborea nebo klasické lupy.
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Těhotenství patří k požehnaným stavům, při kterých žena prochází řadou změn. A právě tyto změny mohou devítiměsíční čekání značně znepříjemnit. Obrnit se trpělivostí a vytrvalostí musí nejen samy zástupkyně něžného pohlaví, ale i jejich partneři, kteří jsou velmi zkoušení. Pojďme si odtajnit hlavní a nejzásadnější změny, ke kterým v těle těhotné ženy dochází.

Nepřehlédněte

V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek