Pondělí , 30. 01. 2023

Zdislava

Co o vás prozradí poloha při spánku? Budete se divit

Každý z nás má svou polohu, ve které spí nejraději. Někdo spí rád na břiše, jiný na zádech a další třeba zase na boku. Ale napadlo vás někdy hledat ve spánkových polohách význam? Že ne? Pak se možná budete divit, co která spánková poloha znamená.
poloha při spánku
V jaké poloze spíte? Přemýšleli jste už, že to hodně vypovídá o vaší povaze?

05. 05. 2022

Pro každou polohu dokonce existuje i speciální název. Proto až budete večer usínat, nebo se budete ráno probouzet, zamyslete se nad tím, jak spíte a najděte si význam dané polohy. Poloha při spánku toho o vás hodně prozradí.

Poloha plodu

Tak říkáme poloze, kdy usínáme na boku s jednou rukou pod hlavou a pokrčenými koleny. Tato poloha má hned několik pozitivních účinků, neboť spíme s přirozeným zakřivením páteře. Pomůže vám tak od bolesti zad nebo s trávicími obtížemi.

V případě, že spíte na pravém boku, blahodárně tím působíte na svá játra a plíce.  Poloha plodu taktéž znamená, že instinktivně saháte po bezpečí, jste spíše introvertní a uzavíráte se před vnějším světem. Zároveň jste ale empatičtí a máte velké srdce.

Poloha polena (poloha prkna)

Spíte na boku s nataženýma nohama? Pak si přirozeně uvolňujete krk i páteř. Zároveň si touto polohou ovšem vytváříte předčasné vrásky.

Vaše povaha je však charakteristická dobrotivostí, přátelskostí a důvěřivostí. Zároveň ale můžete být přelétaví a občas trochu sebestřední. Lidé, kteří spí nejčastěji v této poloze, jsou neschopní navazovat dlouhodobé vztahy.

Poloha volného pádu

Je to poloha při spánku, v níž ležíte na břiše, s rukama v poloze svícnu a nohama roztaženýma do písmene V. Možná máte potíže s dýcháním a namožené krční svaly.

probuzení
Některými polohami si přirozeně uvolňujete krční páteř.

Psychologové se shodují v tom, že lidé, kteří spí v této poloze, jsou citliví extroverti. Také jste možná velmi společenská, bezstarostná osoba, která si ráda užívá života. Nebojíte se říct svůj názor, ale také se kvůli tomu často dostáváte do potíží. Zároveň máte skvělé organizační schopnosti a pyšníte se pevnou vůlí.

Poloha vojáka

Když spíte na zádech, s nohama nataženýma a rukama podél těla, gratulujeme. Tato poloha při spánku je totiž považovaná za tu nejzdravější vůbec. Udržujete si tak rovnou páteř a zároveň podporujete správný krevní oběh. Nevýhodou této polohy ovšem je, že může způsobovat chrápání, proto není vhodná především pro ty, kteří trpí spánkovou apnoí.

K TÉMATU  Ložnice podle feng-šuej. Vytvořte si oázu pro klidný spánek

Lidé, kteří spí v pozici vojáka, jsou na sebe obvykle velmi přísní a zároveň vůči druhým rezervovaní. Možná jste také tvrdohlaví, neradi slevujete ze svých nároků a za žádnou cenu se nechcete vzdát svých názorů.

Poloha hvězdice

Pokud spíte na zádech, s roztaženými nohama a rukama ohnutýma v loktech, pak to znamená, že jste důvěřiví, věrní, velkorysí a také umíte lidem dobře naslouchat. Snadno navazujte nová přátelství a známosti a máte smysl pro humor.

Někdy ale můžete být trochu egoističtí. Stejně jako pozice vojáka, tak i poloha hvězdice ovšem může zapříčinit časté chrápání.

Poloha toužení (poloha vítající)

Jestliže spíte na boku s rukama nataženýma před sebe, znamená to především, že si často přeležíte ruce a ramena. Na druhou stranu ale v této poloze málokdy budete chrápat.

O lidech spících v této poloze psychologové tvrdí, že jsou to snílci, ale zároveň jsou přívětiví, důvěřiví a umí se zapálit pro věc. Někdy však mají příliš velká očekávání, z nichž rychle vystřízliví. A tak všechno vzdají předčasně. Tito lidé se také dlouho k něčemu rozhoupávají a bývají cyničtí, ale i sebekritičtí.

Už víte, jaká osobnost skutečně jste? Říkali jsme na začátku, že vaše poloha při spánku o vás mnohé vypoví. Ne abyste se dnes při usínání kontrolovali, jak spíte. Protože jakmile usnete, stejně se nevědomky přesunete do polohy, která je vám ze všeho nejpříjemnější.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nepříjemné chrápání vám nedá spát. Tipy a rady, jak přestat chrápat

Osm hodin spánku denně. Proč je to tak moc důležité?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.
Doplňky do koupelny používáme každý den, ale kromě jejich praktického účelu si dnes můžeme pořídit i krásné designové kousky, které podtrhnou styl vaší koupelny. Dávkovače mýdla, zásobníky na tampony, kelímek na vyplachování úst, košíky na kosmetiku nebo různé držáky, všechno si můžete vyladit k obrazu svému. Inspirujte se.
Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.
Standartní diety typu: celý den nic nejím, nebo jím jen dělenou stravu, to zná každý. Představíme vám ale takové diety, u kterých budete kroutit hlavou, jak to jen mohlo někoho napadnout. Zda opravdu tyto diety zabírají, to vám nepovíme. Rovněž žádáme, abyste se jimi slepě neřídili a nevybrali si dietu jen proto, že by mohla zabrat. Jakákoli strava by měla zohledňovat individuální vlastnosti a odpovídat vašim osobním přáním a zdravotnímu stavu.
Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.
Handmade věci se z hlediska popularity už několik let drží na samém vrcholku. A ostatně se není čemu divit. Jsou totiž osobité, originální, odlišné od ostatních a jedinečné v každém detailu. Dnes si doma můžete vyrobit snad už cokoliv - od dekorací až po kosmetiku. My se ale v tomto článku budeme zabývat tím, jak si vyrobit vlastní parfém. Pojďme na to!
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.
Mezi námi jsou tací, které bolí hlava jednou nebo dvakrát za rok. Pak existují lidé, kteří se potýkají s bolestmi hlavy téměř pravidelně. A některé z nás postihuje ubíjející migréna, kvůli které jsou dočasně vyloučení ze společenského života. Ale víte, co dělat, když na bolest hlavy ani migrénu nic nefunguje?
V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
Přemýšleli jste někdy nad tím, co děláte, když večer ulehnete do postele? Drtivá většina z nás zapne televizi nebo sáhne po svém telefonu, aby nám náhodou před spaním nic neuniklo. Nebo v horším případě obě tyto možnosti zkombinujeme. Bohužel obrazovky těchto zařízení vyzařují takzvané modré světlo, které narušuje naše přirozené spánkové cykly. Ale abyste své tělo připravili na kvalitní spánek, je třeba modré světlo naprosto minimalizovat.

Nepřehlédněte

Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
Módní průmysl zažívá boom v mnoha ohledech. Na scénu se vrací devadesátkové trendy, mini střihy jsou po letech znovu v popředí a geometrické tvary na vrcholu. A právě u posledního zmíněného se pozastavíme. Pokud totiž chcete oživit své outfity, proč nezačít právě u vzorovaných modelů, které rozzáří váš šatník?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek