Středa , 17. 07. 2024

Martina

Co o vás prozradí poloha při spánku? Budete se divit

Každý z nás má svou polohu, ve které spí nejraději. Někdo spí rád na břiše, jiný na zádech a další třeba zase na boku. Ale napadlo vás někdy hledat ve spánkových polohách význam? Že ne? Pak se možná budete divit, co která spánková poloha znamená.
poloha při spánku
V jaké poloze spíte? Přemýšleli jste už, že to hodně vypovídá o vaší povaze?

05. 05. 2022

Pro každou polohu dokonce existuje i speciální název. Proto až budete večer usínat, nebo se budete ráno probouzet, zamyslete se nad tím, jak spíte a najděte si význam dané polohy. Poloha při spánku toho o vás hodně prozradí.

Poloha plodu

Tak říkáme poloze, kdy usínáme na boku s jednou rukou pod hlavou a pokrčenými koleny. Tato poloha má hned několik pozitivních účinků, neboť spíme s přirozeným zakřivením páteře. Pomůže vám tak od bolesti zad nebo s trávicími obtížemi.

V případě, že spíte na pravém boku, blahodárně tím působíte na svá játra a plíce.  Poloha plodu taktéž znamená, že instinktivně saháte po bezpečí, jste spíše introvertní a uzavíráte se před vnějším světem. Zároveň jste ale empatičtí a máte velké srdce.

Poloha polena (poloha prkna)

Spíte na boku s nataženýma nohama? Pak si přirozeně uvolňujete krk i páteř. Zároveň si touto polohou ovšem vytváříte předčasné vrásky.

Vaše povaha je však charakteristická dobrotivostí, přátelskostí a důvěřivostí. Zároveň ale můžete být přelétaví a občas trochu sebestřední. Lidé, kteří spí nejčastěji v této poloze, jsou neschopní navazovat dlouhodobé vztahy.

Poloha volného pádu

Je to poloha při spánku, v níž ležíte na břiše, s rukama v poloze svícnu a nohama roztaženýma do písmene V. Možná máte potíže s dýcháním a namožené krční svaly.

probuzení
Některými polohami si přirozeně uvolňujete krční páteř.

Psychologové se shodují v tom, že lidé, kteří spí v této poloze, jsou citliví extroverti. Také jste možná velmi společenská, bezstarostná osoba, která si ráda užívá života. Nebojíte se říct svůj názor, ale také se kvůli tomu často dostáváte do potíží. Zároveň máte skvělé organizační schopnosti a pyšníte se pevnou vůlí.

Poloha vojáka

Když spíte na zádech, s nohama nataženýma a rukama podél těla, gratulujeme. Tato poloha při spánku je totiž považovaná za tu nejzdravější vůbec. Udržujete si tak rovnou páteř a zároveň podporujete správný krevní oběh. Nevýhodou této polohy ovšem je, že může způsobovat chrápání, proto není vhodná především pro ty, kteří trpí spánkovou apnoí.

K TÉMATU  Jak správně používat deodorant? Mnoho lidí v tom chybuje

Lidé, kteří spí v pozici vojáka, jsou na sebe obvykle velmi přísní a zároveň vůči druhým rezervovaní. Možná jste také tvrdohlaví, neradi slevujete ze svých nároků a za žádnou cenu se nechcete vzdát svých názorů.

Poloha hvězdice

Pokud spíte na zádech, s roztaženými nohama a rukama ohnutýma v loktech, pak to znamená, že jste důvěřiví, věrní, velkorysí a také umíte lidem dobře naslouchat. Snadno navazujte nová přátelství a známosti a máte smysl pro humor.

Někdy ale můžete být trochu egoističtí. Stejně jako pozice vojáka, tak i poloha hvězdice ovšem může zapříčinit časté chrápání.

Poloha toužení (poloha vítající)

Jestliže spíte na boku s rukama nataženýma před sebe, znamená to především, že si často přeležíte ruce a ramena. Na druhou stranu ale v této poloze málokdy budete chrápat.

O lidech spících v této poloze psychologové tvrdí, že jsou to snílci, ale zároveň jsou přívětiví, důvěřiví a umí se zapálit pro věc. Někdy však mají příliš velká očekávání, z nichž rychle vystřízliví. A tak všechno vzdají předčasně. Tito lidé se také dlouho k něčemu rozhoupávají a bývají cyničtí, ale i sebekritičtí.

Už víte, jaká osobnost skutečně jste? Říkali jsme na začátku, že vaše poloha při spánku o vás mnohé vypoví. Ne abyste se dnes při usínání kontrolovali, jak spíte. Protože jakmile usnete, stejně se nevědomky přesunete do polohy, která je vám ze všeho nejpříjemnější.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nepříjemné chrápání vám nedá spát. Tipy a rady, jak přestat chrápat

Osm hodin spánku denně. Proč je to tak moc důležité?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Hněv, strach, zklamání. Nepříjemné emoce, které prožívá každý. A každý na ně reaguje trochu jinak. Jak to udělat, abyste se v náročných situacích nenechaly vykolejit a co nejrychleji našly ztracenou rovnováhu?
Miroslav Imrich, ikona české rockové scény a bývalý člen kapel Abraxas a Tango, byl nalezen mrtvý na železniční trati v pražské Uhříněvsi. Původně se myslelo, že zemřel v nemocnici, odkud odešel. Zpěvákovi bylo 71 let.
Česká republika nabízí mnoho krásných míst pro letní dovolenou. Ať už hledáte relaxaci u vody, aktivní turistiku v horách, nebo objevování historických památek, najdete zde něco pro každého. V tomto článku vám představíme nejzajímavější destinace pro letní dovolenou v ČR, které zahrnují Lipno, Český Krumlov, Krkonoše, Moravský kras, Lednicko-valtický areál, Pálavu, České Švýcarsko a Máchovo jezero. Připravte se na letní dobrodružství plné nezapomenutelných zážitků.
Léto je v plném proudu a častuje nás nevyzpytatelným počasím. Vyzrajte na něj s limonádami plnými ovoce. Horké dny si žádají osvěžení a během těch deštivých zase potřebujete vitaminy, abyste předešli nachlazením. Přinášíme proto tipy na limonády z exotického ovoce, které zahrnují jak osvědčené klasiky, tak netradiční kombinace. Nejenomže vám budou chutnat, ale zároveň vás – alespoň pomyslně – přenesou tropického ráje.
Jakým ženám jsou muži nevěrní? Možná jste přesvědčená, že vám se nic takového stát nemůže. Nebo si dokonce myslíte, že za nevěrou stojí nedostatek intimností, studené večeře či nevyžehlené košile. Jste si tím ale jistá?
Jakmile vysvitlo sluníčko a konečně se po měsících zimy oteplilo, vsadíme se, že už jste na internetu začala lovit plavky na novou sezonu. V pořádku. S tím úzce souvisí i hubnutí, protože zatímco koukáte na ty holky s perfektní postavou, na sobě najdete obvykle aspoň pár nedostatků, které si umanete do léta spravit. Proto potřebujete jídlo, které vám k vysněné postavě pomůže.
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.
Už nevíte, co pít, abyste si pitný režim co nejvíce zpříjemnily? Pak vám doporučujeme vložit do odšťavňovače několik jablek a připravit si nápoj, co vám prospěje ve všech směrech. Proč s jeho výrobou neotálet?
Také jste čekala na sluneční paprsky, až vám prozáří každý den? Konečně jaro! Ale jen do té doby, než sluníčko zasvítí přes zaprášená okna a vy najednou vidíte svůj byt v mnohem jasnějších konturách. Chtělo by to jarní úklid? Neztrácejte čas a jděte na to hned. Zvažte, jestli zapojit rodinu. Někdy si opravdu důkladně uklidíte jedině sama!
Jedna z největších tuzemských událostí, Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, pořádaná od roku 1946, byla tento rok opět tradičně počátkem července. A jako každý rok se stala ostře sledovanou, ať v pozitivním slova smyslu, tak i v tom negativním.
Co si pro nás dnes hvězdy připravily? Zásadní je, že co dnes vyslovíte, stane se skutečností! Nevěříte? I přání mají energii. A každá energie se počítá. Dávejte si proto pozor, co říkáte a co při tom cítíte. Kromě toho šetřete své nohy. Co ještě dalšího?
Dříve pro nás bylo psaní rukou stejnou samozřejmostí jako dýchání. V posledních letech se ovšem k psaní rukou dostaneme poprvé a naposledy na základní a střední škole. Pak plynule přecházíme k počítačům a tabletům. Že v tom nevidíte žádný problém? Bohužel jich ale pár nezanedbatelných vyvstává.

Výběr článků

Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.
Chcete mít bronzovou pleť, ale smažení se na slunci není nic pro vás? Pak zkuste samoopalování! Samoopalovací přípravky dodají pokožce opálený vzhled bez pobytu na slunci.
Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek