Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Co o vás prozradí poloha při spánku? Budete se divit

Každý z nás má svou polohu, ve které spí nejraději. Někdo spí rád na břiše, jiný na zádech a další třeba zase na boku. Ale napadlo vás někdy hledat ve spánkových polohách význam? Že ne? Pak se možná budete divit, co která spánková poloha znamená.
poloha při spánku
V jaké poloze spíte? Přemýšleli jste už, že to hodně vypovídá o vaší povaze?

05. 05. 2022

Pro každou polohu dokonce existuje i speciální název. Proto až budete večer usínat, nebo se budete ráno probouzet, zamyslete se nad tím, jak spíte a najděte si význam dané polohy. Poloha při spánku toho o vás hodně prozradí.

Poloha plodu

Tak říkáme poloze, kdy usínáme na boku s jednou rukou pod hlavou a pokrčenými koleny. Tato poloha má hned několik pozitivních účinků, neboť spíme s přirozeným zakřivením páteře. Pomůže vám tak od bolesti zad nebo s trávicími obtížemi.

V případě, že spíte na pravém boku, blahodárně tím působíte na svá játra a plíce.  Poloha plodu taktéž znamená, že instinktivně saháte po bezpečí, jste spíše introvertní a uzavíráte se před vnějším světem. Zároveň jste ale empatičtí a máte velké srdce.

Poloha polena (poloha prkna)

Spíte na boku s nataženýma nohama? Pak si přirozeně uvolňujete krk i páteř. Zároveň si touto polohou ovšem vytváříte předčasné vrásky.

Vaše povaha je však charakteristická dobrotivostí, přátelskostí a důvěřivostí. Zároveň ale můžete být přelétaví a občas trochu sebestřední. Lidé, kteří spí nejčastěji v této poloze, jsou neschopní navazovat dlouhodobé vztahy.

Poloha volného pádu

Je to poloha při spánku, v níž ležíte na břiše, s rukama v poloze svícnu a nohama roztaženýma do písmene V. Možná máte potíže s dýcháním a namožené krční svaly.

probuzení
Některými polohami si přirozeně uvolňujete krční páteř.

Psychologové se shodují v tom, že lidé, kteří spí v této poloze, jsou citliví extroverti. Také jste možná velmi společenská, bezstarostná osoba, která si ráda užívá života. Nebojíte se říct svůj názor, ale také se kvůli tomu často dostáváte do potíží. Zároveň máte skvělé organizační schopnosti a pyšníte se pevnou vůlí.

Poloha vojáka

Když spíte na zádech, s nohama nataženýma a rukama podél těla, gratulujeme. Tato poloha při spánku je totiž považovaná za tu nejzdravější vůbec. Udržujete si tak rovnou páteř a zároveň podporujete správný krevní oběh. Nevýhodou této polohy ovšem je, že může způsobovat chrápání, proto není vhodná především pro ty, kteří trpí spánkovou apnoí.

K TÉMATUVřes: Podzimní rostlina, která zažene nespavost. Jak ho pěstovat?

Lidé, kteří spí v pozici vojáka, jsou na sebe obvykle velmi přísní a zároveň vůči druhým rezervovaní. Možná jste také tvrdohlaví, neradi slevujete ze svých nároků a za žádnou cenu se nechcete vzdát svých názorů.

Poloha hvězdice

Pokud spíte na zádech, s roztaženými nohama a rukama ohnutýma v loktech, pak to znamená, že jste důvěřiví, věrní, velkorysí a také umíte lidem dobře naslouchat. Snadno navazujte nová přátelství a známosti a máte smysl pro humor.

Někdy ale můžete být trochu egoističtí. Stejně jako pozice vojáka, tak i poloha hvězdice ovšem může zapříčinit časté chrápání.

Poloha toužení (poloha vítající)

Jestliže spíte na boku s rukama nataženýma před sebe, znamená to především, že si často přeležíte ruce a ramena. Na druhou stranu ale v této poloze málokdy budete chrápat.

O lidech spících v této poloze psychologové tvrdí, že jsou to snílci, ale zároveň jsou přívětiví, důvěřiví a umí se zapálit pro věc. Někdy však mají příliš velká očekávání, z nichž rychle vystřízliví. A tak všechno vzdají předčasně. Tito lidé se také dlouho k něčemu rozhoupávají a bývají cyničtí, ale i sebekritičtí.

Už víte, jaká osobnost skutečně jste? Říkali jsme na začátku, že vaše poloha při spánku o vás mnohé vypoví. Ne abyste se dnes při usínání kontrolovali, jak spíte. Protože jakmile usnete, stejně se nevědomky přesunete do polohy, která je vám ze všeho nejpříjemnější.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nepříjemné chrápání vám nedá spát. Tipy a rady, jak přestat chrápat

Osm hodin spánku denně. Proč je to tak moc důležité?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nadváhou nechce trpět žádná z nás, a proto mnohé ženy usilovně cvičí a snaží se ji udržet na uzdě. Jak je to ale možné, že po čtyřicítce je ten boj s váhou najednou mnohem těžší? Jak to, že ženy, které byly celý život velice hubené, aniž by o to jakkoliv usilovaly, po čtyřicítce začnou najednou nabírat kila? Co se s tělem děje a je možné něco udělat pro to, abyste žili i nadále zdravě, šťastně a netrápili se složitými dietami?
Součástí našeho vzhledu je samozřejmě i chrup. Když se na někoho usmějeme, někoho tím ohromíme, jiného zastrašíme. Abychom se těšili jen z té první reakce, měli bychom se o své zuby řádně starat, ať předejdeme nejen žloutnutí, ale také vypadaným zubům nebo kazům, které jen ničí náš zářivý úsměv.
Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
Vždycky, když jsem si četla ty příběhy o tom, jak někdo po letech spokojeného manželství přiznal, že je na stejné pohlaví, nechápala jsem to. Říkala jsem si, jak strašně těžké to musí pro toho druhého být. Nikdy jsem nechtěla, abych něco podobného zažila. Vlastně jsem si nic takového ani nepřipouštěla, prostě jsem si říkala, že mně se nic podobného stát prostě nemůže.
Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.

Nepřehlédněte

Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek