Úterý , 04. 10. 2022

František

Aplikace, které vás naučí cizí jazyk levou zadní

Každý, kdo umí perfektně druhý jazyk, vám řekne, že nejlepší metodou, jak se ho naučit, je cestovat a žít v zahraničí. Ne každý k tomu má však vytvořené podmínky. Někomu chybí odvaha, jinému peníze a někdo zkrátka hledá jiné cesty.
cizí jazyk
Nikdy nebylo snazší naučit se cizí jazyk než teď.

31. 08. 2022

Aplikace, které vás naučí cizí jazyk, jsou jednou z nich. Kdo nechce zahálet, může sledovat filmy v cizím jazyce, poslouchat podcasty nebo číst cizojazyčné knihy. Ale vždycky je lepší jednu metodu výuky cizích jazyků podpořit jinou. A proto vám přinášíme výčet těch nejlepších aplikací, díky nimž se naučíte cizí jazyk mnohem snáze.

Duolingo

Duolingo je bezplatná platforma na výuku cizích jazyků, která byla spuštěna už před více než deseti lety. Jazyky se můžete učit přes počítač nebo mobilní aplikaci. A navíc na ní nemusíte trávit dlouhé hodiny, bohatě vám postačí deset nebo patnáct minut denně. Její ovládání je uživatelsky velmi přívětivé, intuitivní a hravé. Můžete bez problémů střídat různé jazykové úrovně.

Pokud nechcete mít v aplikaci reklamy, pak si jednoduše zaplatíte členství za 149 korun měsíčně.

EasyLingo

Mobilní aplikace EasyLingo funguje na principu online kurzů, a to od naprostých začátečníků až po pokročilé. Nevýhodou této aplikace je ale fakt, že na výběr máte pouze ze šesti jazyků. Na druhou stranu je však těmto jazykům věnována maximální pozornost a jejich výuka je tak velmi propracovaná.

EasyLingo pracuje s osvědčenou metodou 70/30, to znamená, že třicet procent času věnujete novým slovíčkům a nové gramatice a zbylý čas jen opakujete to, co už jste se naučili. EasyLingo je aplikace vytvořená pro české publikum a českými lektory a tak má také řadu výhod. Ta hlavní spočívá v tom, že se nedostanete do fáze, kdy byste nějakému zadání vůbec nerozuměli. Jednotlivá cvičení se zaměřují zejména na mluvení a to zábavnou formou.

Jeden výukový kurz vás vyjde na 2490 korun.

Italki

Italki je webová platforma a aplikace, která vás naučí cizímu jazyku díky konverzaci s někým, kdo jazyk, který se chcete naučit, perfektně ovládá. Můžete se spojit s lektory z celého světa. Vybírat lze z více než patnácti tisíc profesionálních učitelů, ale i komunitních lektorů. V rozhodování vám pomůže úvodní video, které vám daného lektora představí a vy se podle toho rozhodnete, jestli je vám sympatický, nebo nikoliv.

K TÉMATU  Romantické knihy pro teplé jarní večery

Zkušební lekci můžete absolvovat za zvýhodněnou cenu. Ostatní lekce vás vyjdou přibližně od stokoruny na hodinu.

Jste zvyklí učit se jazyky o půlnoci? Ani to není žádný problém. Na druhém konci světa se jistě najde někdo, kdo bude mít čas s vámi pár desítek minut konverzovat.

Memrise

Možná ji neznáte, ale ten, kdo ji zná, si aplikaci nemůže vynachválit. Má velmi jednoduché uživatelské rozhraní. Vše je vysvětlováno tak, že nelze ničemu neporozumět a navíc máte jasný přehled o tom, jak se vám v učení daří. Memrise vás učí jazyk nikoliv pomocí suchého biflování slovíček, ale živou interakcí.

A nejlepší na ní je to, že je úplně zdarma. Do žádných nákupů vás aplikace tlačit nebude.

HelloTalk

HelloTalk také není klasickou aplikací omílající dokolečka ty samé fráze. Je zaměřená výhradně na konverzaci s rodilými mluvčími. Je to něco jako Facebook Messenger, jen s tím rozdílem, že vás aplikace spojí s konkrétním rodilým mluvčím podle toho, jaký jazyk si vyberete. Zároveň ale můžete debatovat s dalším člověkem, který se rovněž učí stejný jazyk, jako vy. Uživatelé si tak vzájemně pomáhají, učí se společně a také si vyměňují postřehy a zkušenosti.

Aplikace je ke stažení zdarma.

cizí jazyk
Chcete se učit sami, nebo komunikovat s rodilými mluvčími?

Busuu

Busuu je plnohodnotná aplikace nabízející rozsáhlé kurzy s ucelenými materiály až ve dvanácti jazycích. Naučíte se díky ní nová slovíčka, dialogy, gramatiku, pokročilé větné stavby, zkrátka vše, co byste měli v daném jazyku ovládat, abyste v něm mohli plynně mluvit, psát správně gramaticky a samozřejmě číst. Do výuky se zapojují i rodilí mluvčí, opravují vás a dávají vám nejrůznější tipy.

LinguaLift

Tato aplikace sice není příliš známá, ale rozhodně stojí za to ji vyzkoušet. Software má podobný jako předchozí aplikace a rovněž nabízí učení se cizímu jazyku s lektorem. Pokud si k učení nějakého rodilého mluvčího přiberete, seznámí vás třeba i s kulturou dané země, její historií, reáliemi a také vám vysvětlí správné používání nejrůznějších frází, které se ve škole sice nenaučíte, ale v běžném životě vám mohou být k užitku.

K TÉMATU  Viber uvádí limitovanou edici videa ve tvaru srdíčka pro váš zamilovaný Valentýn. Pošlete mu originální vzkaz nebo přání!

Mondly

Nabízí své služby úplně zdarma a ke všemu můžete díky této aplikaci studovat například i chorvatštinu a bulharštinu. Mondly funguje už ve dvou stovkách zemí po celém světě a pracuje se čtením textu, mluveným slovem a rovněž i poslechem. Navíc není určená jen pro výuku dospělých, zapojit se do ní mohou i děti.

Výuka cizích jazyků nikdy nebyla tak snadná jako dnes. Stáhněte si vámi vybranou aplikaci a začněte své jazykové dovednosti zlepšovat teď hned. Nejenže se naučíte vytoužený cizí jazyk a domluvíte se na jiných místech planety, ale zároveň učení se cizím jazykům funguje jako skvělá prevence proti stařecké demenci nebo Alzheimerově chorobě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Výuka angličtiny přes Skype. Je to dobrý nápad a jde o efektivní způsob učení? Vyzkoušeli jsme

Naučte se anglicky za jeden rok. Stačí vám 15 minut denně

Zdroje článku:
www.srovnavame.cz, www.jablickar.cz, www.letemsvetemapplem.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.
Dřevo je dokonalý materiál, který přidává rovnováhu, útulnost a eleganci prakticky do každého interiéru, a to jak v moderním, tak klasickém stylu. Po staletí se používá jako základní stavební materiál nábytku, přestože bývá teď často nahrazováno imitacemi. Vraťte se ke kořenům a sáhněte po kusu dřeva v jeho ryzí podobě. Využít část kmene stromu jako konferenční stolek je velice netradiční nápad, výsledek je ale jedinečný.
Dceru jsem vychovávala od jejích devíti let sama, možná i proto jsme měly vždy krásný vztah. Byla jsem spíše kamarádka než matka, nebylo nutné ji nějak držet zkrátka, vždy se mi zdála rozumná a vyspělá, měla zodpovědnost a byla trošku jiná než její vrstevníci. I přesto všechno jsme se ale dostaly nyní do bodu, kdy mi nemůže přijít na jméno, přitom jsem jednala jen tak, jak jsem musela. Snad to jednou pochopí.
Mandle jsou oblíbené oříšky, které rádi “chroupeme” jen tak třeba u populárního televizního pořadu. Je skvělé, že za ta léta dokázaly nahradit brambůrky klasicky smažené v oleji, které zdraví, na rozdíl od mandlí, zrovna neprospívají. Pokud však máte tak velkou spotřebu, že vaše peněženka při každé úhradě dalšího a dalšího balíčku trpí, nabízí se otázka, zdali si madle nechcete vypěstovat na své zahradě? Odpověď je ano!
Chcete dát svému milenci ultra speciální dárek, který mu ukáže, jak vám na něm záleží? Proč nezkusit smyslnou, erotickou masáž? Erotická masáž, která je dokonalým způsobem, jak vás dostat oba do nálady, je skvělou formou předehry a může pomoci budovat a prodlužovat potěšení, aby bylo vyvrcholení ještě příjemnější. A co si budeme, vzrušená budete i vy – a jak! Sama to dnes večer zkuste.
Proč se trápit, že letos dovolená v cizině nevyjde, když i v Česku je krásně! Hory, lesy, řeky a rybníky doslova lákají k objevování. Ovšem abyste si dovolenou užili bez potíží, dbejte na prevenci, zvláště jste-li náchylní k tzv. letním zánětům. Dobře vybavená lékárnička vám pomůže rychle se potíží zbavit a najít v ní můžete i posilu pro vaši vitalitu, proto soutěžte s námi o balíček přípravků Naturevia.
Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 

Nepřehlédněte

Současná doba není zcela jednoduchá. A právě veškeré dění kolem nás, každodenní starosti i povinnosti, do toho sem tam nějaký klacík pod nohy, přispívají k tomu, že naše psychická i fyzická odolnost trochu ztrácejí na síle. Jak se co nejvíce zocelit a nabrat tu správnou odolnost v každém směru? Právě na to se nyní podíváme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek