Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Aplikace, které vás naučí cizí jazyk levou zadní

Každý, kdo umí perfektně druhý jazyk, vám řekne, že nejlepší metodou, jak se ho naučit, je cestovat a žít v zahraničí. Ne každý k tomu má však vytvořené podmínky. Někomu chybí odvaha, jinému peníze a někdo zkrátka hledá jiné cesty.
cizí jazyk
Nikdy nebylo snazší naučit se cizí jazyk než teď.

31. 08. 2022

Aplikace, které vás naučí cizí jazyk, jsou jednou z nich. Kdo nechce zahálet, může sledovat filmy v cizím jazyce, poslouchat podcasty nebo číst cizojazyčné knihy. Ale vždycky je lepší jednu metodu výuky cizích jazyků podpořit jinou. A proto vám přinášíme výčet těch nejlepších aplikací, díky nimž se naučíte cizí jazyk mnohem snáze.

Duolingo

Duolingo je bezplatná platforma na výuku cizích jazyků, která byla spuštěna už před více než deseti lety. Jazyky se můžete učit přes počítač nebo mobilní aplikaci. A navíc na ní nemusíte trávit dlouhé hodiny, bohatě vám postačí deset nebo patnáct minut denně. Její ovládání je uživatelsky velmi přívětivé, intuitivní a hravé. Můžete bez problémů střídat různé jazykové úrovně.

Pokud nechcete mít v aplikaci reklamy, pak si jednoduše zaplatíte členství za 149 korun měsíčně.

EasyLingo

Mobilní aplikace EasyLingo funguje na principu online kurzů, a to od naprostých začátečníků až po pokročilé. Nevýhodou této aplikace je ale fakt, že na výběr máte pouze ze šesti jazyků. Na druhou stranu je však těmto jazykům věnována maximální pozornost a jejich výuka je tak velmi propracovaná.

EasyLingo pracuje s osvědčenou metodou 70/30, to znamená, že třicet procent času věnujete novým slovíčkům a nové gramatice a zbylý čas jen opakujete to, co už jste se naučili. EasyLingo je aplikace vytvořená pro české publikum a českými lektory a tak má také řadu výhod. Ta hlavní spočívá v tom, že se nedostanete do fáze, kdy byste nějakému zadání vůbec nerozuměli. Jednotlivá cvičení se zaměřují zejména na mluvení a to zábavnou formou.

Jeden výukový kurz vás vyjde na 2490 korun.

Italki

Italki je webová platforma a aplikace, která vás naučí cizímu jazyku díky konverzaci s někým, kdo jazyk, který se chcete naučit, perfektně ovládá. Můžete se spojit s lektory z celého světa. Vybírat lze z více než patnácti tisíc profesionálních učitelů, ale i komunitních lektorů. V rozhodování vám pomůže úvodní video, které vám daného lektora představí a vy se podle toho rozhodnete, jestli je vám sympatický, nebo nikoliv.

K TÉMATU  Úděl nás matek...život je stejně krásný!

Zkušební lekci můžete absolvovat za zvýhodněnou cenu. Ostatní lekce vás vyjdou přibližně od stokoruny na hodinu.

Jste zvyklí učit se jazyky o půlnoci? Ani to není žádný problém. Na druhém konci světa se jistě najde někdo, kdo bude mít čas s vámi pár desítek minut konverzovat.

Memrise

Možná ji neznáte, ale ten, kdo ji zná, si aplikaci nemůže vynachválit. Má velmi jednoduché uživatelské rozhraní. Vše je vysvětlováno tak, že nelze ničemu neporozumět a navíc máte jasný přehled o tom, jak se vám v učení daří. Memrise vás učí jazyk nikoliv pomocí suchého biflování slovíček, ale živou interakcí.

A nejlepší na ní je to, že je úplně zdarma. Do žádných nákupů vás aplikace tlačit nebude.

HelloTalk

HelloTalk také není klasickou aplikací omílající dokolečka ty samé fráze. Je zaměřená výhradně na konverzaci s rodilými mluvčími. Je to něco jako Facebook Messenger, jen s tím rozdílem, že vás aplikace spojí s konkrétním rodilým mluvčím podle toho, jaký jazyk si vyberete. Zároveň ale můžete debatovat s dalším člověkem, který se rovněž učí stejný jazyk, jako vy. Uživatelé si tak vzájemně pomáhají, učí se společně a také si vyměňují postřehy a zkušenosti.

Aplikace je ke stažení zdarma.

cizí jazyk
Chcete se učit sami, nebo komunikovat s rodilými mluvčími?

Busuu

Busuu je plnohodnotná aplikace nabízející rozsáhlé kurzy s ucelenými materiály až ve dvanácti jazycích. Naučíte se díky ní nová slovíčka, dialogy, gramatiku, pokročilé větné stavby, zkrátka vše, co byste měli v daném jazyku ovládat, abyste v něm mohli plynně mluvit, psát správně gramaticky a samozřejmě číst. Do výuky se zapojují i rodilí mluvčí, opravují vás a dávají vám nejrůznější tipy.

LinguaLift

Tato aplikace sice není příliš známá, ale rozhodně stojí za to ji vyzkoušet. Software má podobný jako předchozí aplikace a rovněž nabízí učení se cizímu jazyku s lektorem. Pokud si k učení nějakého rodilého mluvčího přiberete, seznámí vás třeba i s kulturou dané země, její historií, reáliemi a také vám vysvětlí správné používání nejrůznějších frází, které se ve škole sice nenaučíte, ale v běžném životě vám mohou být k užitku.

K TÉMATU  Jakou sadu LEGO® koupit? Kde začít?

Mondly

Nabízí své služby úplně zdarma a ke všemu můžete díky této aplikaci studovat například i chorvatštinu a bulharštinu. Mondly funguje už ve dvou stovkách zemí po celém světě a pracuje se čtením textu, mluveným slovem a rovněž i poslechem. Navíc není určená jen pro výuku dospělých, zapojit se do ní mohou i děti.

Výuka cizích jazyků nikdy nebyla tak snadná jako dnes. Stáhněte si vámi vybranou aplikaci a začněte své jazykové dovednosti zlepšovat teď hned. Nejenže se naučíte vytoužený cizí jazyk a domluvíte se na jiných místech planety, ale zároveň učení se cizím jazykům funguje jako skvělá prevence proti stařecké demenci nebo Alzheimerově chorobě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Výuka angličtiny přes Skype. Je to dobrý nápad a jde o efektivní způsob učení? Vyzkoušeli jsme

Naučte se anglicky za jeden rok. Stačí vám 15 minut denně

Zdroje článku:
www.srovnavame.cz, www.jablickar.cz, www.letemsvetemapplem.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

TikTok je v dnešní době nejrychleji rostoucí platforma sociálních médií na světě. Má více než 1 miliardu aktivních uživatelů měsíčně ve 155 zemích.
Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.
Minimalismus vznikl už v 50. letech minulého století. Od té doby prakticky nikdy zcela nezmizel. Jeho hlavními rysy jsou elementární jednoduchost a čistota. Beton v interiéru tuhle myšlenku dokonale splňuje. Prohlédněte si
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Amber Rachdi bydlí v americkém městě Troutdale a většina jejího mladí se točila kolem enormní obezity, vážila totiž neskutečných 300 kilogramů. Tato mladá žena po jistý čas vůbec neřešila, množství a skladbu svého jídelníčku, proto se prakticky vyjedla až do extrémních rozměrů. Zdravotní stav jí ale donutil zhubnout. Jak se jí to podařilo? Pojďte se podívat.
Vietnam je turisty hojně navštěvovaný, a to zcela zaslouženě. Je to nádherná země s přátelskými lidmi, krásnou přírodou, zajímavou faunou a flórou, architekturou, historií i jídlem. Po Vietnamu můžete klidně cestovat týdny, nebo dokonce měsíce, a stále vám zůstanou neprozkoumaná místa. Co navštívit ze všeho nejdříve?
Co tvoří základ dámského šatníku? Vedle džínů, jednobarevných triček a krátkých letních šortek bychom tam našli také overaly, které se v posledních letech radují z velkého zájmu o ně. Jedná se o módní trend, který je dnes k dostání v celé spoustě provedení. Nosit ho lze jak na večírky či plesy, ale také si lze koupit kousek na spaní nebo letní provedení k moři. Už také vlastníte tento vkusný trend?
Nakupování dárků pro rodinu je těžké. Mnohem těžší než nakupování dárků pro spolupracovníka nebo oblíbeného učitele. Když ale nakupujete pro lidi, které znáte celý svůj život, máte jistou výhodu. Znáte totiž jejich koníčky a zájmy. Víte (nebo byste měli vědět) co mají rádi a po čem touží. Když tuhle výhodu dobře použijete, pořídit dárky k Vánocům pro rodinné příslušníky pak bude brnkačka. Už máte jasno, co komu nadělíte?
Všimli jste si, jak se doba s každým rokem mění? Takové proměny najdete všude – v jídle, módě i v kosmetice. A zatímco ještě nedávno platilo, že čím víc kosmetiky jste si nanesli na pleť, tím jste byli více cool, dnes už se vše zase vrací zpátky k jednoduchosti.
Bulvární plátky v posledních měsících plní články, které se věnují vztahu Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa což je v tomto spojení opravdový bizár. Kdybyste se s někým vsadili, že tihle dva skončí spolu, každý by si klepal na čelo. Na druhou stranu, je to tak šílená dvojice, až jsou si možná vlastně souzeni.
Dětská obezita celosvětově narůstá a v civilizovaných zemích je hodnocena už jako epidemie. Česko není výjimkou. Podle mezinárodní studie HBSC, sledující jednotnou metodikou školní děti, bylo v roce 2001/2 mezi dívkami ve věku 15 let 6 % obézních a mezi chlapci 13 %. Avšak ve školním roce 2013/2014 studie zjistila již 12 % obézních dívek tohoto věku, a dokonce 23 % obézních chlapců.
Do kin se chystá neobvyklý český film První akční hrdina s Jiřím Mádlem v hlavní roli. Tvůrci v čele s režisérem Janem Haluzou chtějí ukázat, že akční film může vzniknout i v českém prostředí. O čem bude a co prozradil sám Mádl?

Výběr článků

Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Pro většinu lidí je ve vztahu nejdůležitější důvěra. Co se ale stane, když dojde k jejímu narušení? To se může stát nejrůznějšími drobnými způsoby – ale může vztah znovu vzkvétat po něčem tak závažném, jako je nevěra?
Většina z nás tráví vsedě mnohdy více než 12 hodin denně. Není divu, že až třetina lidí se sedavým zaměstnáním má bolesti zad. Dlouhodobým a nesprávným sezením se tělo jednostranně přetěžuje a výsledek je jasný. Ale pozor, samotný sed neškodí, bolesti zad jsou také výsledkem nesprávného sezení.

Nepřehlédněte

V pražském Rudolfínu se odehrál večer plný emocí a překvapení, kde 31. ročník cen Český lev odhalil své hrdiny. Večer, kdy se historie prolínala s novou tvorbou, přinesl do popředí talent, který čekal na svůj okamžik čtyři desetiletí. Simona Peková, jejíž výkon ve filmu "Přišla v noci" ji vyřadil z řad nekorunovaných králů českého filmu, se stala symbolem večera. Zatímco "Bratři" si odnesli titul za nejlepší film, byl to právě seriál "Volha" a snímek "Bod obnovy", kdo dominoval počtem ocenění. Které momenty letošního ceremoniálu vás nejvíce oslovily a jaký film či umělec pro vás byl objevem roku?
Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek