Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Historie erotických pomůcek: Čím si naši předkové dělali „dobře”?

Spektrum nabízených erotických pomůcek, o které dnes někde můžeme očkem zavadit, nám přijde ohromující a přepestré. Po stránce užitého materiálu jsou možná unikátní, ale designově to nejsou žádné novinky. V podstatě si děláme dobře těmi samými hračkami už hezkých pár tisíciletí.
erotických pomůcek
Historie erotických pomůcek je velmi pestrá.

29. 11. 2022

Stáří prvních erotických pomůcek, tedy z kamene vysekaných pindíků, je podle archeologů odhadováno na 28 000 let! U těchto pravěkých falů sice nepochybujeme o tom, co jimi umělec-sochař zobrazoval – ale netušíme, ehm, jestli a jak je někdo prakticky používal. Byla to spíš modla, symbol plodnosti. Anebo dobrý pěstní klín, pokud jste to vzali do ruky za správný konec. Možná předobraz toho, jak by měla vypadat pořádná erekce? Nevíme.

Hračka pro dva

O skutečném využití uměláků, nejrůznějších nasazovacích erotických pomůcek, prodlužovacích a oboustranných dild, jsme informovaní skrze nemravné obrázky a malby na keramice, zhruba z doby 2500 let př. n. l. Zajímavost? Prakticky vždy zachycují párové nebo týmové využití. Vyloženě k sólo-akcím a masturbaci až mnohem později. Lidé dřív holt nebyli asi tak sobečtí, a chtěli se dělit. Tyhle umělé penisy byly z leštěného (jak jinak) kamene, tvrdého a vlhku odolávajícího dřeva či slonoviny.

pomůcky
Erotické hračky jak je známé dnes mají dlouhou historii.

Zvětšit, co je dané

Parametrická velikost pánské výbavy je námětem nesčetných vtipů, a také bolavě uražené mužské ješitnosti. Kvůli tomu, jak narostli někteří Afričané, dnes zakládají evropští muži terapeutické skupinky. Ještěže máme ty Číňany, kteří jsou notoricky proslaveni ještě titěrnějším zbožím. Komu se pak tedy smějí Číňané? Barmáncům, mužům z Barmy. Ano, aniž bychom to rozmazávali, ti mají k mindráku důvod. Ale právě oni přišli s unikátní inovací. Za větší funkčnost.

Aby i malý kašpárek zahrál o něco příjemnější kus a nikoliv tragédii, začali jako první aplikovat nejrůznější dilatátory penisu a pevných kostěných tubiček, strkaných do vlastních močových trubiček. Jinými slovy, neměli toho mnoho, ale aspoň to za něco hmm, stálo? Tyčinky a trubičky na tohle netradiční užití odtud pochází z období cca 2000 let př. n. l. Číňané se od nich ledasčemu přiučili, a tak zhruba o 1000 let později nastupuje v Říši středu móda ben-wa penisových korálků. A po nich pak ještě kroužky na penis, vyráběné z pružné kozlí oční bulvy, oddalujících vyvrcholení.

K TÉMATU  Dvanáct nejúchvatnějších pláží světa. Když chcete zažít tu nejlepší dovolenou!

Nemravné pečivo

Starověcí Egypťané měli sperma za posvátnou, božsky ploditelskou tekutinu. Takže s ní, vyjma plození a náboženských obřadů, při nichž se třeba vycákali do Nilu kvůli úrodě, moc nemrhali. Řekové od nich převzali tu zábavnější část, a z masturbace udělali ryze soukromou oslavu božských potěšení. Fyzických pozůstatků erotických pomůcek pro dámy z helénské éry mnoho nenacházíme, ale to neznamená, že by nebyly. Jen byly praktické, víceúčelové. 

bageta
Tvrdé pečivo do koše nepatří!

Klasikou pro řeckou samoobsluhu bylo tvrdé pečivo, ne nepodobné bagetě. Lubrikované olivovým olejem. Mimochodem – je stále opakovaným a nepravdivým mýtem, že egyptská Kleopatra používala první vibrátor z papyru naplněný živými včelami. Dokážete si představit, že by jí uletěly včely? Au! Kdepak. Ženy z lepší společnosti, které si zrovna nechtěly dopřát s vyvinutým otrokem, používaly nejrůznější šudlátka a lechtátka z koňských žíní.

Nemizející úsměv na tváři

Venušiny, respektive vaginální kuličky, se poprvé objevily v Japonsku, 500 let př. n. l. Design ještě nebyl úplně vychytaný, v podstatě šlo o tři různě velké ohlazené (jadeitové) kameny. Které vyplňovaly objem a třely se při chůzi o sebe, což bylo fajn. Indie tuhle novinku posunula dál. Kuličkou dutou podobně jako rolničku, navíc opatřenou šňůrkou pro snazší manipulaci. A nenasytné Řekyně, nabažené rozměklého pečiva? Ty začaly používat „rolničky“ 2-3. A jsme doma!

Řekyně učinily pro liberalizaci uspokojení maximum. V roce 300 př. n. l., už čistě kvůli uspokojení… rostoucí poptávky, začínají celé řemeslnické dílny produkovat pomůcky pro potěšení. Například města jako Kerdo a Milétos byla vyhlášená výrobou svých olisbosů, tvarem ale proporcemi nikoliv věrných uměláků. Byl to prostě ideální suvenýr, který vždycky udělal radost. A muži, kteří trávili spoustu času na cestách, je svým ženám rádi pořizovali, aby nestrádaly samotou.

K TÉMATU  Koitofobie: Strach ze sexu skutečně existuje. Jak se projevuje?

Autor: Radomír Dohnal

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nestyďte se použít erotické pomůcky. Některé pomůžou i při vážných zdravotních komplikacích! Které?

4 tipy, jak zlepšit milostný život. Za vyzkoušení stojí třeba erotické pomůcky

Zdroje článku:
https://bedbible.com/the-history-of-sex-toys/
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Někdo si o Vánocích libuje v koledách a tradičních českých svátečních písničkách, někdo se zase nemůže nabažit zahraniční tvorby. Hudba zkrátka v předvánočním období nesmí scházet, a to zejména při pečení cukroví, balení dárků, strojení stromečku či zdobení bytu. A pro příznivce vánoční hudby tu máme výběr nestárnoucích songů, u kterých se během zimních svátků vyplatí otočit volume doprava.
Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?
Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
Rakovina je druhou z nejčastějších příčin úmrtí. Odborníci se shodují na tom, že má mnoho původců, jako je dědičnost, stres, kouření, životní prostředí a další vnější vlivy. A až ze třetiny příčin považují nesprávné stravování. Vhodnou skladbou jídla tak můžete hodně ovlivnit a zachránit. Známe potraviny, které fungují jako prevence proti této zákeřné nemoci!
Podle žebříčku Forbes vydělalo celkově 100 nejlépe placených hvězd světa v minulém roce celých 6,1 miliardy dolarů. Z toho deset nejlépe placených hereček na světě v minulém roce vydělalo dohromady 254 milionů dolarů. Jde o závratné částky, které zaujmou mnohé milovníky filmového průmyslu. Pojďme se blíže podívat na to, jaké herečky v minulém roce vydělaly nejvíce.
V každé domácnosti nechybí alespoň jedny nástěnné hodiny. Co takhle zvolit nějaké obří, které se stanou dominantou vašeho interiéru? Retro styl je pořád v oblibě, tak se inspirujte překrásnými kousky. Dřevo, jeho imitace nebo design starých nádražních hodin navozují příjemnou atmosféru. Hodí se prakticky kamkoli, do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Nejenom, že ukazují čas. Jsou zároveň krásným doplňkem vašeho interiéru.

Nepřehlédněte

Rakovina je druhou z nejčastějších příčin úmrtí. Odborníci se shodují na tom, že má mnoho původců, jako je dědičnost, stres, kouření, životní prostředí a další vnější vlivy. A až ze třetiny příčin považují nesprávné stravování. Vhodnou skladbou jídla tak můžete hodně ovlivnit a zachránit. Známe potraviny, které fungují jako prevence proti této zákeřné nemoci!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek