Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Dvanáct nejúchvatnějších pláží světa. Když chcete zažít tu nejlepší dovolenou!

Nejúchvatnější pláže světa? Tyhle si zamilujete. Existují totiž místa, o kterých jste zákonitě nevěděly a my jsme se rozhodli vám je odtajnit. Tak schválně, kam byste se chtěly podívat?

11. 06. 2018

stp

11. 06. 2018

1. Pláž Whitehaven v Austrálii

Pláž táhnoucí se 7 kilometrů proslulá díky svému bílému, křemičitému písku s 98% čistotou.

 

2. Pink beach – Bahamy

Neobvyklá pláž s růžovou barvou písku.

 

3. Lovers Beach – Ostrovy Marieta v Mexiku

Místo, na které se nedostane tolik lidí, je výjimečné speciálními zvuky vln.

 

4. Pláž Navagio – Řecko

Nachází se na ostrově Zakynthos. Pláž uzavřená bílými útesy je pro návštěvníky zajímavá především vrakem řecké lodi Panagiotis.
Nachází se na ostrově Zakynthos. Pláž uzavřená bílými útesy je pro návštěvníky zajímavá především vrakem řecké lodi Panagiotis.

 

5. Ipanema – Brazílie

Ze všech 23 pláží Rio de Janeira je Ipanema mnohými považována za tu nejlepší.
Ze všech 23 pláží Rio de Janeira je Ipanema mnohými považována za tu nejlepší.

 

6. Pláž Maho – Nizozemské Antily

Pláž Maho - Nizozemské Antily
Pláž Maho – Nizozemské Antily

 

7. Skleněná pláž v Kalifornii (USA)

pláž v Kalifornii
pláž v Kalifornii

 

8. Zátoka Bottom Bay

Zátoka Bottom Bay
Místo turisty právem nazývané jako ráj na Zemi.

 

9. Hyams Beach – Austrálie

Hyams Beach - Austrálie
Pláž známá jako ta s nejsvětlejším pískem. Při pohledu z dálky působí jako zasněžená.

 

10. Vaadhoo Island – Maledivy

Maledivy
Pláž, která se v noci třpytí modrými světly.

 

11. Grace Buy – Turks a Caicos

Grace Buy - Turks a Caicos
Konzistence písku a krásná tyrkysová voda okouzlí každého návštěvníka.

 

12. Seagaia Ocean Dome – Japonsko

Seagaia Ocean Dome - Japonsko
Umělé vlny na surfování, skluzavky, vodní kaskády, masážní bazény, tropické rostliny. To vše nabízí komplex s bílými písečnými plážemi vybudovaný v Japonsku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Výběr dovolené. S dětmi se radikálně změní požadavky a priority

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Přestože si to každoročně mnoho z nás nechce připustit, letní dny se blíží ke konci a podoba zahrad se začne měnit. Jedním si můžeme být jistí, práce na ní bude hodně. Podzim je čas sklizně, nové výsadby a dalšího opečovávání. V tomto období lze zasadit jak květiny, stromy, tak i zeleninu. Nejen jaro je časem pro nový život.
Na Vánoce zařizujete kromě dárků ještě dekorace. Inspirujte se jednoduchými nápady. V hlavní roli jsou svíčky, světýlka a nějaký přírodní materiál.
Ženšen mnohým z nás něco říká, ale přesně definovat, k čemu vlastně slouží, je pro obyčejného laika nadmíru těžké. Přitom ženšen představuje důležitou bylinu, jejíž vlastnosti zná každý zkušený lékárník.
Kočka cejlonská je nejmenší kočka na světě. Tento ohrožený druh žije pouze na jihu Indie a ostrově Srí Lanka. Kvůli náročnosti chovu můžete tohle zvířátko spatřit u nás pouze v Zoo Liberec a Zoo Ostrava. Malý noční predátor je ztělesněná roztomilost! Posuďte samy.
Voda je pro člověka jeden z nejdůležitějších prvků. Víte, že tvoří až 60 % těla dospělého jedince? Je nezbytná pro biochemické reakce, zásobování celého těla živinami, odstraňování odpadních látek a pro udržování krevního oběhu a tělesné teploty. Jak se ale v létě udržet správně hydratovaní, co se počítá, a co ne?
Léto je v plném proudu a častuje nás nevyzpytatelným počasím. Vyzrajte na něj s limonádami plnými ovoce. Horké dny si žádají osvěžení a během těch deštivých zase potřebujete vitaminy, abyste předešli nachlazením. Přinášíme proto tipy na limonády z exotického ovoce, které zahrnují jak osvědčené klasiky, tak netradiční kombinace. Nejenomže vám budou chutnat, ale zároveň vás – alespoň pomyslně – přenesou tropického ráje.
Všude kolem sebe vidíte v zimním období reklamy, jak máte jednu chvíli úplně ucpaný nos a stačí pár kapek "zázračného" přípravku a už se vám skvěle dýchá. Bez ohledu na všechny kapičky stále platí staré přísloví, že léčená rýma trvá týden a neléčená sedm dní. Jak s ní zatočit?
Nadměrné pocení se týká mnohých z nás, a to zdaleka nejenom v létě. Jde o onemocnění zvané hyperhidróza a údajně jí trpí 4 % světové populace. Jak se proti ní dá bojovat a je vůbec léčitelná?
Jaké jsou trendy v bydlení pro letošní zimu? Toužíte si trendově zařídit váš domov? Pak se můžete inspirovat těmito 4 aktuálními trendy.
Kdo by si nepřál, aby bylo doma pořád uklizeno a čisto za cenu jen minimálního úsilí? Koupelna bývá jablkem sváru v mnoha domácnostech. Vousy v umyvadle, poplivané zrcadlo, vlasy v odtoku a seznam pokračuje… Následující tipy a triky na vybavení koupelny vám usnadní úklid jednou pro vždy.
Pokud sledujete televizní pořady, pak jistě znáte reklamní spot, ve kterém se hádá, jestli daný člověk trpí lupy nebo seboreou. V obou případech mluvíme o problémech, které umí člověka potrápit. A v obou případech mluvíme o potíži, která se projevuje svěděním pokožky hlavy. Že vás taky svědění pokožky trápí? Pak je načase zjistit, jestli je vaším problémem právě seborea nebo klasické lupy.
Zatímco svět čelí velkému množství výzev, jako je například změna klimatu nebo nedostatek obnovitelných zdrojů, společnost by měla začít ženské nápady a vynálezy brát vážněji. Proč? Protože i ženy už mnohokrát dokázaly, že si zaslouží na poli vědy uznání.

Výběr článků

Možná sami na sobě cítíte, že už nemáte tolik chuť na saláty z čerstvé zeleniny, lehká jídla a vlastně ani na prosecco. Prostě by to chtělo něco sytějšího, aby vám nebyla zima a neměly jste pořád hlad. Co zkusit podzimní jídelníček?
Dřevěný plot je klasika. Dnes už ale nejsou zdaleka všechny ploty dřevěné nebo v podobě kovových mříží. Hodně se staví betonové ploty, sypané kamenné ploty, ale také lamelové ploty z hliníku. Jaký zvolíte vy?

Nepřehlédněte

Pro většinu lidí je ve vztahu nejdůležitější důvěra. Co se ale stane, když dojde k jejímu narušení? To se může stát nejrůznějšími drobnými způsoby – ale může vztah znovu vzkvétat po něčem tak závažném, jako je nevěra?
V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek