Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Svatební sezóna je před námi. Specialistka radí, na čem rozhodně u svatby nešetřit a proč, abyste pak nebyly zklamané

Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.
svatebni trendy
Zdroj: 123RF.com

Podle osobní zkušenosti námi oslovené svatební specialistky Lenky Smrčkové většina hostů si na svatbě všímá jídla. Ať už ve smyslu, že ho bylo málo, nebo bylo chuťově nic moc.  Jiní  naopak, že  si pochutnali. A ano, jídlo je jednou z nejdůležitějších položek, na které by se nemělo šetřit. A už vůbec ne na svatbách. 

V České republice si lidé obecně potrpí na velkém  množství jídla. Do popředí se také dostává pozornost upřená na kvalitu pokrmů a surovin. Důležitá je také možnost výběru, tedy variabilita pokrmů. Množství zajímavých kanapek, salatů, mas, vždy potěší oko každého hosta. A klasika se u nás také počítá. Co máme na mysli pod pojmem klasika? Tolik oblíbené řízečky, chlebíčky, obložené mísy a večer grilované prasátko nebo šunka v kleštích.

Jak je to se svatebním dortem

“Mezi jídlo bych samozřejmě zařadila i dort. Ten je často diskutovaným tématem u svatebních hostů. Měla jsem mnohokrát možnost ochutnat dorty a většina z nich měla takovou umělou chuť,” upozorňuje specialistka. Z toho je jasné, že dáme více na vzhled, než na chuť. Není nám tedy jedno, co si ostatní řeknou, když bude dort na první pohled vypadat méně zdobeně, zato neřešíme, jak hostům bude chutnat. A i tohle by mělo být vyvážené. Někdy se dá část pozornosti odvést pomocí figurek na dort. U nás v Čechách i na Moravě najdeme cukrárny, nebo jednotlivé cukrářky, které používají kvalitní suroviny. Samozřejmě nečekejte dort pro 50 lidí za 1500,- Kč, i když takové nabídky se rovněž vyskytují. Kvalitu si rozhodně zaplatíte. A neznamená to ani druhý extrém: nejdražší je nejlepší. Neváhejte ochutnat předem, pokud je to možné. Když vám někde bude chutnat, zeptejte se na cukrářku, která daný zákusek dělala. Klidně i v restauraci. 

Oblek ženicha a šaty nevěsty

Na čem dalším by se šetřit nemělo, je oblek ženicha a šaty nevěsty. “Velice  často má nevěsta šaty za horentní sumu a ženich vypadá jako chudý příbuzný, ” podotýká Lenka Smrčková. A tady dává smysl práce specialistky. Dokáže totiž upozornit na nedostatky, kterých si samy nevšimnete. Specialista si sleduje trendy, naše i zahraniční. Dokáže tak vychytat dost na první pohled neviditelných much.  Lenka radí: Dobře padnoucí oblek a nové neokopané boty by měly být v tak významný den samozřejmostí. Samozřejmě, že ženich nemusí mít oblek od Bosse. Stačí, aby měl styl a hezky zakryl nedostatky a zvýraznil přednosti postavy.

K TÉMATU  Měsíček lékařský. Využijte ho v kuchyni i pro zdraví. Připravte si tinkturu, mast nebo olej

Velký hit 2018

Chcete být trendy? Velkým hitem sezóny 2018 byly tzv. ,, uvolněné styly“. Hodně populární venkovský (boho styl). Znamená to, že ženich má kalhoty a kšandy, doplněný třeba dřevěným motýlem.  “Myslím, že se nemusíte bát originality. Byla jsem na jedné zajímavé  svatbě,  kde ženich měl frak a nevěsta ho doplnila krásnými šaty. Bylo to jako v pohádce. Snoubenci by se měli doplňovat ve stylu oblečení. Harmonizovat spolu. Bohužel ještě u pánského osazenstva tomu zdaleka  tak není. Moje babička vždy říkala, že muž je odrazem ženy. Něco na tom určitě je,” dodává osobní pohled Lenka.

svatebni trendy

Zdroj: 123RF.com

Zábava a organizace

Další z důležitých věcí na svatbě je zábava a celková organizace svatebního dne. Tady je třeba zdůraznit: Nenuťte hosty do her! Proč? Často jsou to dětské hry,  na které vzpomínáme ještě z letních táborů. Podle specialistky není úplně vhodné, aby ženy v šatech soutěžily v různých sportovních  disciplínách. Svatba je společenská událost, tak bychom měly i celý program tomu přizpůsobit. Nikdo netvrdí, že by ženy měly být ve večerních robách a muži ve fracích. Ale mělo by to mít určitou  ,,štábní kulturu“.  Dejte hostům možnost bavit se a připravte jim zajímavý program. Pokud zvolíte tombolu, měly by  být alespoň 3 první ceny  hodnotné. “Myslím, že už nejsou vtipné tomboly stylu výlet do Alp, kdy svatebčan obdrží  francovku Alpu. Zvolte  si minimální částku za lístek do tomboly, aby to nevypadalo, že chcete hosty ,,oškubat“. Pokud chcete získat peníze od hostů, volte raději příjemnou a nenápadnou formu. Vydražte například tanec s nevěstou nebo ženichem. Má to styl. Naštěstí se upustilo od únosu nevěsty. Často to narušilo  průběh svatby,” dodává specialistka.

Organizace je důležitá

Organizace svatebního dne  je důležitá, aby hosté věděli, co se bude dít. Je dobré, když je celým dnem někdo provází. Tento úkol náleží dost často svědkyni/svědkovi. Bohužel ten si pak den neužije. Je to náročné. Tak s tím počítejte a rozhodněte se podle vlastní vůle. Občas snoubenci zapátrají a vyberou ze svých řad organizačně schopnou kamarádku. Pro ně je to vítězství.  Kamarád/ka  vám neřekne většinou ne. Když není po ruce nikdo schopný a obětavý, určitě zvolte profesionála.

K TÉMATU  Agáta Hanychová znovu v sítích lásky: Tentokrát s bývalým! Co se skrývá za tajemnou svatbou?

Fotograf? Jedině profesionál! Kolik stojí?

V neposlední řadě je důležité nešetřit na fotografovi nebo kameramanovi. Záleží, co je podle vás podstatnější. Na video se tak často nedíváme  jako na fotografie. Přijdou kamarádi a řeknou, ukažte nám fotky ze svatby. Volba fotografa  je jedním z nejčastějších témat v diskuzi  na  svatebních  bazarech. Často kladenou otázkou je, kolik jste dali za fotografa? Pokud novomanželka řekne částku nad 10.000,- Kč, tak se ozve z řad slečen, že je předražený.  Že mohou mít fotografa už za 3.000,- Kč. Fotograf, který si účtuje částku nad 20.000,-Kč,vzbuzu už skoro nedůvěru ve zdravý rozum a soudné ohodnocení práce. Ale vždy záleží na tom, co od focení očekáváte a co všechno je vám fotograf schopen nabídnout. Argument, svatbu mi nafotí  strejda, kamarád – často končí  bohužel fiaskem. Toho se raději vyvarujte. Pokud není strejda profesionální fotograf…samozřejmě.:)

Jak najít fotografa?

Dost často  nevěsty po svatbě pláčí, že fotky jsou šílené a hledají rady. Pak je každá rada drahá. Originály má k dispozici pouze fotograf. Raději tomu předejděte, tím, že se podíváte na kompletní portfolio fotografa. Vyžádejte si alespoň dvě kompletní svatby a to v různém ročním období. Pokud nechcete platit kvalitního fotografa na celý den, zaplaťte si alespoň pár nejdůležitějších hodin: obřad a novomanželské fotografie.

Závěrem ještě několik rad. Užijte si svatební den bez starostí. Cokoli se nepovede podle přesného plánu, neřešte. Užívejte si všeho s úsměvem. Věřme, že svatba je jednou za život a tím se také řiďte, i pocitově. Služby jednotlivých dodavatelů si vybírejte pečlivě. Na tom hodně závisí celý svatební den. A konečně: Nic se nezblázní, nejdůležitější přece je, že jste po boku člověka, který vás má rád.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Christian Dior, ikona módního světa. Zakladatel francouzské značky Dior, jejíž historie sahá do 40. let 20. století. Zákazníkům z celého světa nabízí jedny z nejkrásnějších oděvů, ať už jde o běžné modely nebo haute couture, šaty vysoké krejčoviny. Jaký příběh stojí za vznikem této značky?
Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.
Rakovina prsu je nejčastější nádorové onemocnění u žen. Přitom velká část Češek podceňuje nezbytnou prevenci, která by případný zárodek včas odhalila. Nepodceňujte své zdraví a seznamte se s následujícími znaky, které mohou rakovinu prsu odhalit.
Hledáte-li pohodlné a zároveň vysoce módní boty na léto, budou polobotky tím správným řešením i pro vás. Na trhu existuje celá řada trendy polobotek. Pokud nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích vám prozradíme, jaké modely polobotek vybírat a jak je vhodně kombinovat s oblečením, aby byl váš outfit dokonalý. Čtěte a inspirujte se s námi!
Sehnat v obchodě kvalitní antibakteriální čistič, to je v posledních týdnech až nadlidský úkol. A pokud už seženete, tak je daný produkt astronomicky drahý. Co s tím? Poradíme vám.
Čtení klasických knih vás nebaví? Nebo byste je rádi proložili i nějakým poslechem? V tom případě si vyberte z našich tipů na audioknížky, které vám jistě v letních měsících udělají radost a zpříjemní horké dny.
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Umíte si představit start dne bez lahodného hrnku kávy? Je to něco, co dokáže člověka nastartovat a zpříjemnit mu každodenní vstávání. Kolem kávy se však točí řada spekulací a domněnek. Ty se týkají především toho, jestli káva prospívá nebo naopak škodí zdraví. Jak to tedy je?
Paraván u vás doma vytvoří útulné zázemí s motivem dle vašeho gusta a dodá tak pokoji dokonalou atmosféru. Můžete ho použít v ložnici, v obývacím pokoji nebo pro oddělení pracovního stolu. Váš vybraný motiv na laminovaném tvrzeném skle originálně doplní interiér. Vyberte si ten, který vám sedí nejlépe!
Také milujete pěvecké soutěže? A rády si poslechnete nějaký ten starý hit v podání neznámého umělce? Tady je výběr nejtěžších písní, které zazněly v The Voice. Husí kůži zažijete u každé písně.
Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.
Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.

Výběr článků

Letošní podzimní móda je opravdu pestrá a barevná. Vedou úplety, pláštěnky, kožené kabáty, umělé kožešiny, svetry, šaty a sukně, včetně asymetrických.
Konzumace kávy, čaje a červeného vína, kouření, přibývající věk a tak dále – faktorů, proč dochází ke žloutnutí zubů je mnoho. Někteří jedinci mají ke žloutnutí zubů větší sklony než jiní. Naštěstí se nacházíme ve 21. století. A způsobů a metod, jak zuby vybělit je tolik, že si vybere opravdu každý. Pojďme na to!2
Lidé ve znamení Lva jsou přirozenými vůdci, kteří se nesou stejně velkolepě jako jejich zvěrokruhový zástupce. V tomto znamení jsou lidé, kteří se narodili mezi 23. červencem až 22. srpnem.

Nepřehlédněte

Berete se z velké lásky. Vydrží možná rok, dva, tři. Pak nastane dlouholetá práce, v níž se vztah, který začal adrenalinovou reakcí, musí přerodit do fáze přátelství a spolupráce. Jestliže nezačnete na svém manželství včas tvrdě pracovat, rozpadne se vám pod rukama. Jak se z milenců stanou partneři a přátelé?
Prostředí má hodně společného s tím, jak se naše pokožka chová a jak vypadá. Když je horko a vlhko, pokožka může být mastná z přebytečné vlhkosti. Když je zima a sucho, pokožka může být vysušená. Nemluvě o dalších environmentálních stresorech, jako je znečištění ovzduší, sluneční záření, klimatizace a další. Když se mění roční období, mění se i prostředí kolem nás. Kůže se musí přizpůsobit novým klimatickým podmínkám, ale můžete jí práci trochu usnadnit zavedením správné péče o pleť. Když se mění roční období, měla by se měnit i vaše rutina týkající se péče o pleť. Zvažte tyto podzimní tipy péče o pleť, které vám pomohou udělat stejně hladký přechod z léta do podzimu, jako je vaše pokožka.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek