Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Zářivý úsměv bez drahých produktů? Přírodní přípravky, které zabírají, najdete i doma

Krásný úsměv by chtěl mít každý z nás. Nepřítel naší dutiny ústní je však povlak na zubech a zubní kámen. Jak ho odstranit, abychom nemuseli utrácet ze drahé produkty, jako jsou nákladné zubní bělící pasty a ústní vody? Mnozí netuší, jaké zázračné pomocníky má právě ve svém domově.
bělení
Kdo by nechtěl mít zdravé a hezké zuby. Využijte přírodní produkty, za které nemusíte vyhazovat balík peněz. (zdroj foto: teks.cz)

22. 06. 2020

22. 06. 2020

Přírodní, antibakteriální, levné

Vaše domácnost skrývá netušené možnosti, jak pečovat o svůj chrup a dutinu ústní přírodními prostředky. Co konkrétně tedy hledat a jak vám to může pomoci?

  • Sezamová semínka: nejen vhodná do salátů, ale kupodivu i k odstranění obtěžujícího a neestetického zubního kamene. Sezam žvýkejte v množství jedné lžičky dvakrát denně. Poté očistěte suchým zubním kartáčkem, nebo ústa vypláchněte. Sezamová semínka mají abrazivní (brusný) a čistící efekt.
  • Hřebíček: má antiseptické, antibakteriální a analgetické účinky. Je to učiněný zázrak. Doporučuje se ho žvýkat, pokud chcete odstranit zápach z úst. Ušetříte tak za žvýkačky. Jestliže chcete pomocí hřebíčku bojovat proti zubnímu kameni a podpořit jeho odstranění, rozdrťte pár kusů a smíchejte s olivovým olejem a nanášejte na místa na chrupu, kde se zubní kámen vyskytuje.
  • Soda se špetkou soli: soda působí proti bakteriím a její přidanou hodnotou je to, že má bělící účinek. Proto pokud chcete mít zářivý úsměv, aplikujte na zuby tuto směs – velkou lžíci sody s trochou soli. Tu pak nanášejte pomocí namočeného zubního kartáčku na postižená místa v ústech, která vyžadují zvýšenou pozornost a péči. Častější čištění sodou se ale nedoporučuje. Mohli byste si tím poškodit zubní sklovinu, proto se doporučuje ji aplikovat na chrup pouze jednou za týden.
  • Slupka z pomeranče: tohle ovoce nejen, že dobře chutná, ale také dokáže vyčistit chrup! Konkrétně tedy pomerančová slupka a její bílá vnitřní část. Můžete ji použít místo kartáčku a čistit jí zuby asi tři minuty a poté vypláchnout. Nebo si z ní zhotovíte pastu s jemnou konzistencí. Citrusy obsahují kyseliny, proto se náramně hodí k podpoření čistoty chrupu. Čistit takovýmto způsobem není nutné každý den, ale pouze párkrát za týden.
bělení
Kdo by nechtěl mít zdravé a hezké zuby. Využijte přírodní produkty, za které nemusíte vyhazovat balík peněz. (zdroj foto: teks.cz)

Další skvělé tipy jak ekonomicky a šetrně čistit chrup

Skvěle působí i citrónová šťáva, která obsahuje již výše zmíněné kyseliny, které napomáhají k odstranění nečistot v ústech. Dalším zajímavým přírodním preparátem, kterým lze vykonat hygienu dutiny ústní je kokosový olej. Je rovněž schopný zničit škodlivé ústní bakterie a nečistoty. Proplachujte ústa asi jednou lžící oleje z kokosu po dobu deseti minut.

K TÉMATU  Jaké vitamíny a doplňky pomáhají v boji proti suché pokožce?

Posledním možným přírodním produktem vhodným k čištění zubů je aloe vera a glycerin. Můžete si udělat přírodní pastu z jedné lžičky gelu aloe vera, čtyř lžiček glycerinu, pak jen přidáte asi deset kapek citronového oleje, trochu sody a vodu.

Pomocník z lékárničky

Nyní trochu zabrousíme mimo přírodní preparáty a podíváme se, co ukrývá vaše lékárnička. Jistě v ní najdete peroxid vodíku, musí mít koncentraci 3 %. Tento přípravek je skvělým pomocníkem při odstranění nečistot a působí antibakteriálně. Můžete jej smíchat i s antiseptickou ústní vodou a ústa pravidelně vyplachovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Neobvyklé kosmetické vychytávky s pomocí ingrediencí z kuchyně. Zbavte se celulitidy, vyčistěte póry nebo nechte zmizet modřinu!

Jak vypadat oslnivě v každé situaci? Zkuste 21 vychytávek pro váš úsměv, pokožku i vlasy!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Chcete-li jít s dobou, pořiďte si do vašeho šatníku alespoň jednu stylovou dámskou mikinu. Pokud netušíte, jaké kousky budou v letošní sezóně in, nemusíte zoufat. My vám to totiž na následujících řádcích rádi prozradíme. Proto se pojďte inspirovat společně s námi. Máme pro vás nejrůznější tipy na trendy kousky a dokonce vám prozradíme, jak je vkusně zakomponovat do letošního outfitu
Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Máte v plánu vyrazit na nákupy letních kousků? Pak se poohlédněte po plastovém kabátku, divoce vzorovaných šatech a něčem průhledném. Chcete-li jít s módou, pak nezapomeňte ani na vykrojené plavky!
I ženy umí zdolat obrovské překážky a nejvyšší hory světa. Jednou takovou je horolezkyně Klára Kolouchová, která stanula na vrcholu Mount Everestu a čerstvě i obávané K2. Její výstup i životní příběh poutavě přiblíží právě vznikající dokument, který připravuje režisérka Jana Počtová.
Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
Léto je nejkrásnější období v roce. A přináší s sebou také zážitky, na které se nezapomíná. Jaké jsou výhody letního flirtu, a proč by jej měl alespoň jednou za život zkusit každý z nás? Letní románek je prostě nezapomenutelný!
Měsíček lékařský je letnička, která dorůstá právě teď až do půlmetrové výšky. Sbírá se od poloviny června do konce srpna nebo počátku září a je to všestranná léčivá bylina. Využijte jejích účinků i vy a přidejte ji do domácí lékárničky nebo své kosmetické výbavy.
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Mléko a mléčné produkty nepochybně patří mezi přírodní složky kosmetiky. Není se čemu divit, už sama královna Kleopatra využívala mléko – zejména to oslí – pro svou krásu. Dnešní kosmetické produkty obsahují mléko jak kozí, tak oslí, ovčí nebo také syrovátku, tvaroh či jogurt. Víte, jaké blahodárné účinky mají mléčné produkty pro pleť?
Také vám někdy připadá, že se všechny každodenní povinnosti nedají skloubit dohromady? Chodíte spát pozdě a ráno brzy vstáváte, a přesto jste každý den ve skluzu? Nejspíš něco děláte špatně.
Máte pocit, že se točíte v bludném kruhu? Věci se nevyvíjí podle vašich představ? Máte pocit, že všechno je špatně? Že se ostatní mají lépe než vy? Zkuste se uvolnit a nechat všechno být. Hlavně se přestaňte bránit a obviňovat druhé kolem vás.
Villa on the rocks je název rezidence v regionu Bandol ve Francii. Stavba obklopená zelení zaujme hlavně bazénem, skrze který koukáte přímo do domu. Můžete se tu ubytovat i vy.

Výběr článků

Rozvod, rozchod, nevěra, výpověď z práce, smrt blízké osoby, nemoc, to vše bychom mohli označit jako životní krize. A nejen to, důvodů životních krizí je mnoho. Životní krize potkají během života každého člověka a některým z nich se nelze vyhnout.
S příchodem chladných dní naše pleť potřebuje výživu. K tomu vám dopomohou domácí pleťové masky, které si vyrobíte z ingrediencí, co máte běžně v kuchyni.

Nepřehlédněte

S příchodem zimy se pojí i zamyšlení se nad stravou. Zatímco v létě jsme potřebovali náš organismus zchladit, v nastávajícím období bude potřeba tělo zevnitř zahřívat. K tomu se skvěle hodí některé potraviny s přirozeně hřejivým účinkem.
Vysoký cholesterol představuje závažný rizikový faktor pro vznik kardiovaskulárních onemocnění a mozkové mrtvice. Pokud se někdo potýká s vysokou hladinou cholesterolu v krvi, je mu doporučeno jeho hladinu snížit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek