Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Zářivý úsměv bez drahých produktů? Přírodní přípravky, které zabírají, najdete i doma

Krásný úsměv by chtěl mít každý z nás. Nepřítel naší dutiny ústní je však povlak na zubech a zubní kámen. Jak ho odstranit, abychom nemuseli utrácet ze drahé produkty, jako jsou nákladné zubní bělící pasty a ústní vody? Mnozí netuší, jaké zázračné pomocníky má právě ve svém domově.
bělení
Kdo by nechtěl mít zdravé a hezké zuby. Využijte přírodní produkty, za které nemusíte vyhazovat balík peněz. (zdroj foto: teks.cz)

22. 06. 2020

22. 06. 2020

Přírodní, antibakteriální, levné

Vaše domácnost skrývá netušené možnosti, jak pečovat o svůj chrup a dutinu ústní přírodními prostředky. Co konkrétně tedy hledat a jak vám to může pomoci?

  • Sezamová semínka: nejen vhodná do salátů, ale kupodivu i k odstranění obtěžujícího a neestetického zubního kamene. Sezam žvýkejte v množství jedné lžičky dvakrát denně. Poté očistěte suchým zubním kartáčkem, nebo ústa vypláchněte. Sezamová semínka mají abrazivní (brusný) a čistící efekt.
  • Hřebíček: má antiseptické, antibakteriální a analgetické účinky. Je to učiněný zázrak. Doporučuje se ho žvýkat, pokud chcete odstranit zápach z úst. Ušetříte tak za žvýkačky. Jestliže chcete pomocí hřebíčku bojovat proti zubnímu kameni a podpořit jeho odstranění, rozdrťte pár kusů a smíchejte s olivovým olejem a nanášejte na místa na chrupu, kde se zubní kámen vyskytuje.
  • Soda se špetkou soli: soda působí proti bakteriím a její přidanou hodnotou je to, že má bělící účinek. Proto pokud chcete mít zářivý úsměv, aplikujte na zuby tuto směs – velkou lžíci sody s trochou soli. Tu pak nanášejte pomocí namočeného zubního kartáčku na postižená místa v ústech, která vyžadují zvýšenou pozornost a péči. Častější čištění sodou se ale nedoporučuje. Mohli byste si tím poškodit zubní sklovinu, proto se doporučuje ji aplikovat na chrup pouze jednou za týden.
  • Slupka z pomeranče: tohle ovoce nejen, že dobře chutná, ale také dokáže vyčistit chrup! Konkrétně tedy pomerančová slupka a její bílá vnitřní část. Můžete ji použít místo kartáčku a čistit jí zuby asi tři minuty a poté vypláchnout. Nebo si z ní zhotovíte pastu s jemnou konzistencí. Citrusy obsahují kyseliny, proto se náramně hodí k podpoření čistoty chrupu. Čistit takovýmto způsobem není nutné každý den, ale pouze párkrát za týden.
bělení
Kdo by nechtěl mít zdravé a hezké zuby. Využijte přírodní produkty, za které nemusíte vyhazovat balík peněz. (zdroj foto: teks.cz)

Další skvělé tipy jak ekonomicky a šetrně čistit chrup

Skvěle působí i citrónová šťáva, která obsahuje již výše zmíněné kyseliny, které napomáhají k odstranění nečistot v ústech. Dalším zajímavým přírodním preparátem, kterým lze vykonat hygienu dutiny ústní je kokosový olej. Je rovněž schopný zničit škodlivé ústní bakterie a nečistoty. Proplachujte ústa asi jednou lžící oleje z kokosu po dobu deseti minut.

K TÉMATU  Křivé zuby, nedokonalost, kterou můžete vyřešit!

Posledním možným přírodním produktem vhodným k čištění zubů je aloe vera a glycerin. Můžete si udělat přírodní pastu z jedné lžičky gelu aloe vera, čtyř lžiček glycerinu, pak jen přidáte asi deset kapek citronového oleje, trochu sody a vodu.

Pomocník z lékárničky

Nyní trochu zabrousíme mimo přírodní preparáty a podíváme se, co ukrývá vaše lékárnička. Jistě v ní najdete peroxid vodíku, musí mít koncentraci 3 %. Tento přípravek je skvělým pomocníkem při odstranění nečistot a působí antibakteriálně. Můžete jej smíchat i s antiseptickou ústní vodou a ústa pravidelně vyplachovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Neobvyklé kosmetické vychytávky s pomocí ingrediencí z kuchyně. Zbavte se celulitidy, vyčistěte póry nebo nechte zmizet modřinu!

Jak vypadat oslnivě v každé situaci? Zkuste 21 vychytávek pro váš úsměv, pokožku i vlasy!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pracovní ani sportovní výkony už nejsou co dřív. Únava se stupňuje a energie je na minimu. Máte-li to stejně, pak je na čase dobít „baterky“ a začít si opět užívat život naplno. Soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám vrátí elán do života. Kromě životabudiče získáte i důležité vitaminy a minerály pro své srdce, jež vám za ně poděkuje.
Kam uschovat všechno zahradní nářadí, sekačku nebo prázdné květináče? Zahradní domek vše vkusně ukryje. Můžete do něj schovávat i jízdní kola, pokud nemáte garáž nebo sklep. Zahradní domek se dá ale postavit i za účelem relaxace na zahrádce, takže to může být takový letní altán. Vyrobit se dá ze dřeva, ale i z plastu nebo plechu. Samozřejmě se nabízejí zahradní domky hotové, nebo si ho můžete nechat postavit na míru pro vás. Inspirujte se!
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!

Nepřehlédněte

Kempování je neodmyslitelně spojené s létem. Pokud plánujete prázdniny pod stanem, příprava je klíčová. Občas se při hektickém balení stane, že zapomenete na důležité věci. I z toho důvodu jsme připravili seznam několika věcí, které je dobré mít na mysli, než vyrazíte do přírody.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek