Čtvrtek , 30. 03. 2023

Arnošt

Zářivý úsměv bez drahých produktů? Přírodní přípravky, které zabírají, najdete i doma

Krásný úsměv by chtěl mít každý z nás. Nepřítel naší dutiny ústní je však povlak na zubech a zubní kámen. Jak ho odstranit, abychom nemuseli utrácet ze drahé produkty, jako jsou nákladné zubní bělící pasty a ústní vody? Mnozí netuší, jaké zázračné pomocníky má právě ve svém domově.
bělení
Kdo by nechtěl mít zdravé a hezké zuby. Využijte přírodní produkty, za které nemusíte vyhazovat balík peněz. (zdroj foto: teks.cz)

22. 06. 2020

22. 06. 2020

Přírodní, antibakteriální, levné

Vaše domácnost skrývá netušené možnosti, jak pečovat o svůj chrup a dutinu ústní přírodními prostředky. Co konkrétně tedy hledat a jak vám to může pomoci?

  • Sezamová semínka: nejen vhodná do salátů, ale kupodivu i k odstranění obtěžujícího a neestetického zubního kamene. Sezam žvýkejte v množství jedné lžičky dvakrát denně. Poté očistěte suchým zubním kartáčkem, nebo ústa vypláchněte. Sezamová semínka mají abrazivní (brusný) a čistící efekt.
  • Hřebíček: má antiseptické, antibakteriální a analgetické účinky. Je to učiněný zázrak. Doporučuje se ho žvýkat, pokud chcete odstranit zápach z úst. Ušetříte tak za žvýkačky. Jestliže chcete pomocí hřebíčku bojovat proti zubnímu kameni a podpořit jeho odstranění, rozdrťte pár kusů a smíchejte s olivovým olejem a nanášejte na místa na chrupu, kde se zubní kámen vyskytuje.
  • Soda se špetkou soli: soda působí proti bakteriím a její přidanou hodnotou je to, že má bělící účinek. Proto pokud chcete mít zářivý úsměv, aplikujte na zuby tuto směs – velkou lžíci sody s trochou soli. Tu pak nanášejte pomocí namočeného zubního kartáčku na postižená místa v ústech, která vyžadují zvýšenou pozornost a péči. Častější čištění sodou se ale nedoporučuje. Mohli byste si tím poškodit zubní sklovinu, proto se doporučuje ji aplikovat na chrup pouze jednou za týden.
  • Slupka z pomeranče: tohle ovoce nejen, že dobře chutná, ale také dokáže vyčistit chrup! Konkrétně tedy pomerančová slupka a její bílá vnitřní část. Můžete ji použít místo kartáčku a čistit jí zuby asi tři minuty a poté vypláchnout. Nebo si z ní zhotovíte pastu s jemnou konzistencí. Citrusy obsahují kyseliny, proto se náramně hodí k podpoření čistoty chrupu. Čistit takovýmto způsobem není nutné každý den, ale pouze párkrát za týden.
bělení
Kdo by nechtěl mít zdravé a hezké zuby. Využijte přírodní produkty, za které nemusíte vyhazovat balík peněz. (zdroj foto: teks.cz)

Další skvělé tipy jak ekonomicky a šetrně čistit chrup

Skvěle působí i citrónová šťáva, která obsahuje již výše zmíněné kyseliny, které napomáhají k odstranění nečistot v ústech. Dalším zajímavým přírodním preparátem, kterým lze vykonat hygienu dutiny ústní je kokosový olej. Je rovněž schopný zničit škodlivé ústní bakterie a nečistoty. Proplachujte ústa asi jednou lžící oleje z kokosu po dobu deseti minut.

K TÉMATU  Co všechno budete potřebovat, když začnete s rovnátky?

Posledním možným přírodním produktem vhodným k čištění zubů je aloe vera a glycerin. Můžete si udělat přírodní pastu z jedné lžičky gelu aloe vera, čtyř lžiček glycerinu, pak jen přidáte asi deset kapek citronového oleje, trochu sody a vodu.

Pomocník z lékárničky

Nyní trochu zabrousíme mimo přírodní preparáty a podíváme se, co ukrývá vaše lékárnička. Jistě v ní najdete peroxid vodíku, musí mít koncentraci 3 %. Tento přípravek je skvělým pomocníkem při odstranění nečistot a působí antibakteriálně. Můžete jej smíchat i s antiseptickou ústní vodou a ústa pravidelně vyplachovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Neobvyklé kosmetické vychytávky s pomocí ingrediencí z kuchyně. Zbavte se celulitidy, vyčistěte póry nebo nechte zmizet modřinu!

Jak vypadat oslnivě v každé situaci? Zkuste 21 vychytávek pro váš úsměv, pokožku i vlasy!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lidé dávají na první dojem. Pokud není zrovna dobrý, automaticky člověka přesouvají do škatulky - s ním se bavit nechci. Velkou měrou se na dobrém prvním dojmu podílí i náš úsměv. Pokud jsou zuby plné kazů, druhého to spíše jenom odpudí. Ano, stáváme se možná trochu povrchními, ale většinou za zkaženými zuby stojí nedostatečná dentální hygiena a to o člověku něco naznačuje.
Tetování už dávno není výsadou lidí na okraji společnosti. Naopak, dnes už existují i exklusivní tetovací studia s vybranou klientelou, ve kterých vás zdánlivě jednoduchá „kérka“ vyjde zhruba stejně draho jako nové auto. A když si prolistujete svůj oblíbený společenský časopis, přijde vám, že kdo nemá tetování, jako by dnes nebyl.
Možná patříte mezi ty, kteří nepotřebují jíst maso příliš často. A nemusí to být z důvodu, že se vám příčí zabíjení zvířat, ale třeba vám jen jednoduše maso tolik nechutná a nemáte častou potřebu ho konzumovat. Jak ale zajistit, aby přesto váš jídelníček obsahoval veškeré potřebné živiny?
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.

Nepřehlédněte

Jaro už klepe na dveře a po dlouhém chladném období se všichni těšíme na první květiny, které nám přinesou radost a vůni do bytu. Stejně tak se každoročně těšíme i na módní trendy, díky kterým je oblékání příjemná zábava a estetická hra. Pojďte si s námi projít TOP trendy pro jaro 2020. Jdeme na to!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek