Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Svatební blázinec. S čím vším musíme při plánování svatby počítat?

Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.
svatby
Co je potřeba pro uskutečnění svatby? Zdroj obr.: 123rf.com

Jak velkou svatbu chcete mít?

Hned ze začátku je dobré si říct, jako velkou svatbu si představujete. Někdo upřednostňuje komorní svatbu, kdy má nevěsta a ženich každý jednoho svědka a maximálně pozvou i své rodiče. Jiný zase miluje společnost na tolik, že si svatbu o méně jak 50 lidech nedokáže představit. Do deníčku tedy jako první napište seznamy hostů, pokud chcete hostů méně, budete muset škrtat. Podle počtu svatebčanů pak musíte najít místo, kde by se svatba mohla konat.

Kde chcete svůj vysněný den mít?

Je tisíce možností, kde mít svůj velký den. Někomu vystačí prostor radnice a místní restaurace, jinému zase více vyhovuje svatba v přírodě. Podle počtu pozvaných hostů je vhodné si určit místo, kde se nejen vezmete, ale také, kde budete mít svatební hostinu. Svatby se mohou konat jak na louce, na horských chalupách, tak přímo v hotelových komplexech. Můžete svou svatbu uskutečnit na zahradě u souseda, ale také na pláži na Kanárských ostrovech. Možností je opravdu velmi mnoho, důležitý je také váš rozpočet.

Kolik chcete do svatby investovat?

Je pravdou, že svatba může stát do tisíci koruny, do stovek tisíc korun. Nejlevnější svatba je taková, kdy se domluví snoubenci, pozvou dva kamarády jako svědky, nevěsta si oblékne své šaty, které má doma a společně zajdou na radnici. Tam se nechají oddat a poté zajdou do restaurace a večer se radují doma ze své první svatební noci. Je pravdou, že se mnoha snoubencům část peněz vrátí ve formě svatebních darů. Ale není úplně vhodné si na svatbu půjčovat. Pokud již nějaké dluhy máte, určitě existuje půjčka pro zadlužené, ale půjčovat si zrovna na svatbu není asi moc rozumné. Zkuste spíše vymyslet levnější variantu svatby.

K TÉMATU  Dětská skupina

Co od svatby očekáváte?

Chcete mít svatbu jako princezna? Nebo se lépe cítíte uprostřed lesa s pár přáteli? Nebo nejste vůbec svatební tip a budete rádi, když po vašem „ANO“ s vámi zajdou vaši přátele na pár piv do oblíbené hospůdky? Možností je opravdu hodně, hlavní je, aby se skloubilo očekávání nevěsty i ženicha. Sepište si do svého svatebního deníčku, co na svatbě chcete a co rozhodně nechcete. Pak se domluvte na kompromisech tak, aby si svatbu nevěsta i ženich užili na sto procent.

Co na svatbě chcete jíst?

Na svatbu neodmyslitelně patří také dobré jídlo. Každý svatebčan se těší, že s vámi oslaví váš den s dobrým jídlem a pitím v ruce. Proto si opět zapište, jak byste si představovali svatební menu. Jestli se spokojíte jen s gulášem a špekáčky, nebo si představujete tradiční způsob menu, tedy předkrm, polévku a hlavní chod. Velký svatební dort, ze kterého každý svatebčan ochutná alespoň malý kousíček a večerní raut s řízečky a množstvím různých dobrot. Svatební koláče, výslužky, a koláče před svatbou u oznamování datumu vaší svatby. To vše může, ale nemusí na vaší svatbě být. Vše je o souhře představ nevěsty a ženicha.

Podtrženo sečteno

Co je tedy potřeba dát dohromady?

 • datum svatby
 • místo konání svatby
 • počet hostů
 • svatební menu
 • jaké šaty chce nevěsta a ženich
 • koho chcete na svatbě za svědka
 • domluvit si, popřípadě hudbu na svatební veselici
 • zařídit catering
 • objednat dort a svatební koláče
 • vymyslet svatební výzdobu
 • vytvořit svatební oznámení a včas jej rozeslat
 • nechat si udělat svatební prsteny
 • pokud chcete zařídit ubytování pro hosty, popřípadě odvoz ze svatby

A závěrem?

Svatba je velký den snad pro každého zamilovaného člověka. Určitě bychom si svatební den měli užít a vyvarovat se zbytečných komplikací a stresových situací. Svatbu si můžeme užít také za málo peněz, důležité je, že oslavíme lásku s lidmi, na kterých nám záleží a které máme rádi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jógu zná v dnešní době snad každý a vysoké procento z nás jí doma nebo v tělocvičně dokonce cvičí. Tato relaxační cvičení se vždy provádějí zpomaleně a využívají všech svalů v těle. Jóga má díky tomu skvělé zpevňující a detoxikační vlastnosti. Není sice na hubnutí tak efektivní jako aerobik, nicméně je to velice funkční způsob, jak formovat své tělo. Pokud jógu milujete nebo s ní teprve začínáte, určitě se seznamte se 7 pozicemi, které tvoří samotný základ jógy a pro vaše tělo dokáží vykonat zázraky!
Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.
Naše životy se mění každý den. Existují ale milníky, kterých se obáváme všichni. Oslavit 30. narozeniny je pro většinu žen velmi těžkým dnem, kterého se bojí už pár let předtím. Co se ale s tímto životním mezníkem změní? Ženy a muži to mají určitě jinak, dnes se podíváme na něžné pohlaví a změny v jejich životech a životních stylech. Najdete se v některé z nich?
Stárnutí - fáze života, kterou by ženy nejraději přeskočily. Jenže se jedná o neodvratitelný jev, který k životu zkrátka patří. Proto je důležité se s ním poprat. Pojďme si prozradit několik věcí, s nimiž se stárnutím hravě zatočíte.  
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!

Nepřehlédněte

Snad každá žena neustále hledá procedury, které vyzdvihnou přirozený půvab pleti, zlepší její vlastnosti a podpoří úchvatný vzhled. Zatímco dříve zažívaly doslova boom kosmetická studia, řada žen péči o svůj vzhled přesunula do pohodlí domova. Dnes už si proto můžeme dopřát řadu kosmetických ošetření, aniž bychom čekali na objednací termín do studia. Příkladem je také oblíbená metoda dermaplaning, kterou hravě zvládnete i doma. Jen si o tom předtím pár věcí prostudujte.
Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek