Pondělí , 27. 05. 2024

Valdemar

Svatební blázinec. S čím vším musíme při plánování svatby počítat?

Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.
svatby
Co je potřeba pro uskutečnění svatby? Zdroj obr.: 123rf.com

Jak velkou svatbu chcete mít?

Hned ze začátku je dobré si říct, jako velkou svatbu si představujete. Někdo upřednostňuje komorní svatbu, kdy má nevěsta a ženich každý jednoho svědka a maximálně pozvou i své rodiče. Jiný zase miluje společnost na tolik, že si svatbu o méně jak 50 lidech nedokáže představit. Do deníčku tedy jako první napište seznamy hostů, pokud chcete hostů méně, budete muset škrtat. Podle počtu svatebčanů pak musíte najít místo, kde by se svatba mohla konat.

Kde chcete svůj vysněný den mít?

Je tisíce možností, kde mít svůj velký den. Někomu vystačí prostor radnice a místní restaurace, jinému zase více vyhovuje svatba v přírodě. Podle počtu pozvaných hostů je vhodné si určit místo, kde se nejen vezmete, ale také, kde budete mít svatební hostinu. Svatby se mohou konat jak na louce, na horských chalupách, tak přímo v hotelových komplexech. Můžete svou svatbu uskutečnit na zahradě u souseda, ale také na pláži na Kanárských ostrovech. Možností je opravdu velmi mnoho, důležitý je také váš rozpočet.

Kolik chcete do svatby investovat?

Je pravdou, že svatba může stát do tisíci koruny, do stovek tisíc korun. Nejlevnější svatba je taková, kdy se domluví snoubenci, pozvou dva kamarády jako svědky, nevěsta si oblékne své šaty, které má doma a společně zajdou na radnici. Tam se nechají oddat a poté zajdou do restaurace a večer se radují doma ze své první svatební noci. Je pravdou, že se mnoha snoubencům část peněz vrátí ve formě svatebních darů. Ale není úplně vhodné si na svatbu půjčovat. Pokud již nějaké dluhy máte, určitě existuje půjčka pro zadlužené, ale půjčovat si zrovna na svatbu není asi moc rozumné. Zkuste spíše vymyslet levnější variantu svatby.

K TÉMATU  Jak oslavit Den matek: Průvodce pro nezapomenutelný den

Co od svatby očekáváte?

Chcete mít svatbu jako princezna? Nebo se lépe cítíte uprostřed lesa s pár přáteli? Nebo nejste vůbec svatební tip a budete rádi, když po vašem „ANO“ s vámi zajdou vaši přátele na pár piv do oblíbené hospůdky? Možností je opravdu hodně, hlavní je, aby se skloubilo očekávání nevěsty i ženicha. Sepište si do svého svatebního deníčku, co na svatbě chcete a co rozhodně nechcete. Pak se domluvte na kompromisech tak, aby si svatbu nevěsta i ženich užili na sto procent.

Co na svatbě chcete jíst?

Na svatbu neodmyslitelně patří také dobré jídlo. Každý svatebčan se těší, že s vámi oslaví váš den s dobrým jídlem a pitím v ruce. Proto si opět zapište, jak byste si představovali svatební menu. Jestli se spokojíte jen s gulášem a špekáčky, nebo si představujete tradiční způsob menu, tedy předkrm, polévku a hlavní chod. Velký svatební dort, ze kterého každý svatebčan ochutná alespoň malý kousíček a večerní raut s řízečky a množstvím různých dobrot. Svatební koláče, výslužky, a koláče před svatbou u oznamování datumu vaší svatby. To vše může, ale nemusí na vaší svatbě být. Vše je o souhře představ nevěsty a ženicha.

Podtrženo sečteno

Co je tedy potřeba dát dohromady?

 • datum svatby
 • místo konání svatby
 • počet hostů
 • svatební menu
 • jaké šaty chce nevěsta a ženich
 • koho chcete na svatbě za svědka
 • domluvit si, popřípadě hudbu na svatební veselici
 • zařídit catering
 • objednat dort a svatební koláče
 • vymyslet svatební výzdobu
 • vytvořit svatební oznámení a včas jej rozeslat
 • nechat si udělat svatební prsteny
 • pokud chcete zařídit ubytování pro hosty, popřípadě odvoz ze svatby

A závěrem?

Svatba je velký den snad pro každého zamilovaného člověka. Určitě bychom si svatební den měli užít a vyvarovat se zbytečných komplikací a stresových situací. Svatbu si můžeme užít také za málo peněz, důležité je, že oslavíme lásku s lidmi, na kterých nám záleží a které máme rádi.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Už oběhlo dlouhých 10 let od smrti známého a skvělého zpěváka Petra Muka, který nám tu zanechal mnoho úžasných písní jako například Ráchel, Naděje, Tančíš sama, nebo Láska tě spoutá.
Zpěvačka a herečka Barbora Poláková si z letošních hudebních cen Anděl, o kterých jsme vám psali, odnesla dvě sošky. V současné době se věnuje hlavně své rodině. Nezanedbává ale ani fanoušky. Pracuje na rozšíření vlastní módní kolekce, plánuje natáčení videoklipů i podzimní turné. Co konkrétně chystá? Dočtete se v rozhovoru.
Někomu stačí plátno a barvy, jinému zase obyčejné skici a tužky. Jenže mezi umělci se najdou i takoví, kteří se chtějí od ostatních zcela odlišit. Ke své tvorbě používají nepochopitelné až odporné pomůcky jako je menstruační krev, zvratky nebo moč. Lahůdka.
Dorty máme spojené hlavně s narozeninami, ale sladký dezert si rády dopřejeme klidně jen tak. Sladká snídaně nebo kávě, malá sladkost z cukrárny přece neuškodí. Tyhle překrásné dorty přímo volají o to nechat se vyfotit, a člověku se do nich nechce ani krájet, jak jsou perfektní. Stejně ale nakonec neodoláte.
Kdysi se mi do dovolené nečekaně vetřel adrenalin, aniž bych ho objednala. Čerstvý partnerský vztah dokonale prověřilo ztroskotání s lodí!
Vitamín D je důležitý pro lidské zdraví – pomáhá udržovat silné kosti, zuby, posiluje imunitní systém a podporuje optimální hladinu krevního tlaku. Co však mnoho lidí neví je fakt, že nejdůležitějším zdrojem pro vstřebávání vitamínu D do těla je slunce. Právě v létě ho lze ze slunce vytěžit nejvíce. Jak toho dosáhnout, abyste měli dostatek?
Možná jste již v rádiích zaznamenali hit Bad Guy, který rozhodně nepatří mezi mainstream. Kdo je slečna, která letos posbírala snad všechny americké ceny Grammy?
Vaše dcera nebo syn jsou v klidu, zatímco vy už čtrnáct dní před nástupem do školy vůbec nespíte? Nejspíš z toho máte větší stres než oni sami. A není divu. Zatímco jejich úkolem je jen včas vstávat a dobře se učit, vaše práce čítá, aby měli prostředí, v němž se budou cítit dobře a ve kterém se budou učit jedna radost.
Role psychiky v pohledu na náš zdravotní stav se dříve hodně přehlížela. Dnes již s jistotou můžeme tvrdit, že i klasická medicína zohledňuje psychický stav pacienta v celkovém náhledu na jeho diagnózu a na průběh léčení.
Mnohokrát jste se těšili na chvíli, kdy spolu konečně budete trávit více času. A když ta situace nečekaně nastala, místo společného tvoření, her a zkrášlování bytu se jen hádáte?
My Little Pony - tato ikonická značka malých, barevných poníků se stala symbolem radosti a přátelství po celém světě. Bez ohledu na váš věk, My Little Pony vám okamžitě získá srdce svou roztomilostí a pozitivní energií. Ponořte se do světa barev, přátelství a dobrodružství My Little Pony a objevte nový způsob, jak obohatit svůj životní styl.
Holčička si hraje na doktora, a jejím zvláštní pacientem je skutečně odevzdaný a trpělivý bulteriér. Je takhle klidný i u opravdového veterináře? Opravdu roztomilý páreček, který vás pobaví.

Výběr článků

Už nevíte, jak nad hyperaktivitou svých mazových žláz vyzrát? Zkuste esenciální levanduli nebo rozmarýn. Ovšem slibné výsledky přináší i olej z čajovníku australského, který zároveň omezí tvorbu akné.
Ryan Reynolds a Blake Lively jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších párů v Hollywoodu. Je úžasné pozorovat, jak se spolu smějí, pošťuchují se na sociálních sítích a navzájem se pracovně podporují. Ačkoliv letos oslavili teprve deset let od svatby, které stvrdili očekáváním čtvrtého dítěte, věříme, že téhle dvojici to vydrží klidně i dalších padesát let.
Je tu léto a společně s ním také naše snaha zhubnout. Mnoho žen před příchodem plavkové sezony začne držet dietu s vidinou ztracených kilogramů. Co když ale během diety zažíváte nepříjemné pocity na zvracení? Co stojí za nevolností, plynatostí či nervozitou během naší snahy zhubnout?

Nepřehlédněte

Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.
Je zcela na místě, aby jsme vzhledem k času stráveném v kuchyni, vybrali přesně tu, která bude tvořit ucelený design celého bytu či domu, tak také, aby nám efektivně sloužila. Pro splnění těchto podmínek je tak potřeba pečlivě vybírat a přihlédnout v neposlední řadě i k ceně. Tak jaká bude ta vaše vysněná kuchyně? Pojďme se na to společně podívat!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek