Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Svatební blázinec. S čím vším musíme při plánování svatby počítat?

Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.
svatby
Co je potřeba pro uskutečnění svatby? Zdroj obr.: 123rf.com

Jak velkou svatbu chcete mít?

Hned ze začátku je dobré si říct, jako velkou svatbu si představujete. Někdo upřednostňuje komorní svatbu, kdy má nevěsta a ženich každý jednoho svědka a maximálně pozvou i své rodiče. Jiný zase miluje společnost na tolik, že si svatbu o méně jak 50 lidech nedokáže představit. Do deníčku tedy jako první napište seznamy hostů, pokud chcete hostů méně, budete muset škrtat. Podle počtu svatebčanů pak musíte najít místo, kde by se svatba mohla konat.

Kde chcete svůj vysněný den mít?

Je tisíce možností, kde mít svůj velký den. Někomu vystačí prostor radnice a místní restaurace, jinému zase více vyhovuje svatba v přírodě. Podle počtu pozvaných hostů je vhodné si určit místo, kde se nejen vezmete, ale také, kde budete mít svatební hostinu. Svatby se mohou konat jak na louce, na horských chalupách, tak přímo v hotelových komplexech. Můžete svou svatbu uskutečnit na zahradě u souseda, ale také na pláži na Kanárských ostrovech. Možností je opravdu velmi mnoho, důležitý je také váš rozpočet.

Kolik chcete do svatby investovat?

Je pravdou, že svatba může stát do tisíci koruny, do stovek tisíc korun. Nejlevnější svatba je taková, kdy se domluví snoubenci, pozvou dva kamarády jako svědky, nevěsta si oblékne své šaty, které má doma a společně zajdou na radnici. Tam se nechají oddat a poté zajdou do restaurace a večer se radují doma ze své první svatební noci. Je pravdou, že se mnoha snoubencům část peněz vrátí ve formě svatebních darů. Ale není úplně vhodné si na svatbu půjčovat. Pokud již nějaké dluhy máte, určitě existuje půjčka pro zadlužené, ale půjčovat si zrovna na svatbu není asi moc rozumné. Zkuste spíše vymyslet levnější variantu svatby.

K TÉMATURozjeďte v ložnici skutečnou bouři. Jak na to?

Co od svatby očekáváte?

Chcete mít svatbu jako princezna? Nebo se lépe cítíte uprostřed lesa s pár přáteli? Nebo nejste vůbec svatební tip a budete rádi, když po vašem „ANO“ s vámi zajdou vaši přátele na pár piv do oblíbené hospůdky? Možností je opravdu hodně, hlavní je, aby se skloubilo očekávání nevěsty i ženicha. Sepište si do svého svatebního deníčku, co na svatbě chcete a co rozhodně nechcete. Pak se domluvte na kompromisech tak, aby si svatbu nevěsta i ženich užili na sto procent.

Co na svatbě chcete jíst?

Na svatbu neodmyslitelně patří také dobré jídlo. Každý svatebčan se těší, že s vámi oslaví váš den s dobrým jídlem a pitím v ruce. Proto si opět zapište, jak byste si představovali svatební menu. Jestli se spokojíte jen s gulášem a špekáčky, nebo si představujete tradiční způsob menu, tedy předkrm, polévku a hlavní chod. Velký svatební dort, ze kterého každý svatebčan ochutná alespoň malý kousíček a večerní raut s řízečky a množstvím různých dobrot. Svatební koláče, výslužky, a koláče před svatbou u oznamování datumu vaší svatby. To vše může, ale nemusí na vaší svatbě být. Vše je o souhře představ nevěsty a ženicha.

Podtrženo sečteno

Co je tedy potřeba dát dohromady?

 • datum svatby
 • místo konání svatby
 • počet hostů
 • svatební menu
 • jaké šaty chce nevěsta a ženich
 • koho chcete na svatbě za svědka
 • domluvit si, popřípadě hudbu na svatební veselici
 • zařídit catering
 • objednat dort a svatební koláče
 • vymyslet svatební výzdobu
 • vytvořit svatební oznámení a včas jej rozeslat
 • nechat si udělat svatební prsteny
 • pokud chcete zařídit ubytování pro hosty, popřípadě odvoz ze svatby

A závěrem?

Svatba je velký den snad pro každého zamilovaného člověka. Určitě bychom si svatební den měli užít a vyvarovat se zbytečných komplikací a stresových situací. Svatbu si můžeme užít také za málo peněz, důležité je, že oslavíme lásku s lidmi, na kterých nám záleží a které máme rádi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
Standartní diety typu: celý den nic nejím, nebo jím jen dělenou stravu, to zná každý. Představíme vám ale takové diety, u kterých budete kroutit hlavou, jak to jen mohlo někoho napadnout. Zda opravdu tyto diety zabírají, to vám nepovíme. Rovněž žádáme, abyste se jimi slepě neřídili a nevybrali si dietu jen proto, že by mohla zabrat. Jakákoli strava by měla zohledňovat individuální vlastnosti a odpovídat vašim osobním přáním a zdravotnímu stavu.
Zpěvačka a herečka Barbora Poláková si z letošních hudebních cen Anděl, o kterých jsme vám psali, odnesla dvě sošky. V současné době se věnuje hlavně své rodině. Nezanedbává ale ani fanoušky. Pracuje na rozšíření vlastní módní kolekce, plánuje natáčení videoklipů i podzimní turné. Co konkrétně chystá? Dočtete se v rozhovoru.
Děti dnes vyrůstají mezi chytrými telefony a tablety, a jejich zájem o ně musíte mít pod kontrolou. Vaše ratolesti vás vidí chytrou elektroniku používat, a není třeba se snažit jim zájem o ni odpírat. Nemyslíme tím, aby vaše dítě místo stavebnice nebo panenky žmoulalo telefon, ale existují hry, které se snaží zábavnou formou něčemu přiučit. Jaké aplikace budou užitečné pro ty nejmenší?
Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.
I když se to mnohým bude zdát nepravděpodobné, melouny lze pěstovat prakticky kdekoliv. Poslední dobou se najdou dokonce i ti, kteří tuto šťavnatou typicky letní pochoutku pěstují na balkóně či na terase v květináčích a jiných nádobách. Chcete-li si svůj vlastní meloun vypěstovat, je nejvyšší čas vyrazit pro sazenice. A máte-li opravdu malý balkón, zkuste meloun pepino gold.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek