Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

Vyvařování utěrek je zbytečné. Vyzkoušejte speciální trik!

Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.
vyvařování
Jedlá soda je v domácnosti pomocník k nezaplacení. (foto: 123RF)

28. 01. 2022

Utěrky není třeba dávat ani odmočit. Odmáčení sice pomůže proti mastnotě a některým odolným skvrnám, ale ve vodě se skvěle daří mnohým virům a bakteriím, které pochopitelně v kuchyni nechcete. Tím spíše, že se utěrky používají při vaření. Namísto toho dejte utěrky prát klasicky na vhodný program při teplotě 60 °C. Žádné vyvařování utěrek. Tahle teplota se používá i při pasterizaci a obecně stačí ke sterilizaci utěrek.

Tajná přísada

Aby se ovšem utěrky zbavily všech kuchyňských nečistot, musíte k nim přidat tajnou ingredienci. A tou je zdánlivě obyčejná jedlá soda. Ta je totiž skvělým a ekologicky šetrným čisticím prostředkem. Kromě toho má bělící účinky. Vaše utěrky tak budou jako nové. Obvykle není třeba použít ani prací prášek. Přidat ho můžete jen když budou utěrky opravdu hodně znečištěné.

Čisté a voňavé prádlo je snem každé ženy nejen v domácnosti. Jedlá soda je proto nezbytnou součástí jak tohoto snu docílit. Přitom je tento bílý prášek velmi levný a lehce dostupný.

Nejen na utěrky

Velkou výhodou je, že jedlá soda funguje stejně účinně i při nižších teplotách. A tak ji můžete využívat i při praní jiného prádla. Třeba barevných triček, ale skvěle se hodí i na silně znečištěné pracovní oblečení. Jedlá soda si totiž často poradí s mastnotou lépe než drahé průmyslově vyráběné prací prášky. V těch je navíc všemožná chemie.

Používání jedlé sody k praní má ještě jednu velkou výhodu. Je o poznání šetrnější také k vaší pračce. Ostatně, pračku můžete pomocí jedlé sody i snadno vyčistit. Stačí ji nechat prát naprázdno s tím, že do bubnu dáte několik polévkových lžic jedlé sody. Někdy se přidává také ocet. Takže zapomeňte jednou pro vždy na vyvařování utěrek a všeho ostatního a udělejte si život jednodušším.

K TÉMATUČistotu a lesk vaší trouby podpoří tyhle skvělé triky! Neváhejte je vyzkoušet

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tipy a triky našich babiček proti zimnímu nachlazení

Praní prádla není věda. Řiďte se několika pravidly

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?
Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek