Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Víte, co patří do lednice? A co tam naopak neskladovat?

Když se podíváte do ledničky u svých rodičů nebo u známých, možná vás překvapí, že tam dávají i potraviny, které vy uchováváte jinde. Víte však, co je tedy správné, a jaké potraviny bychom do lednice opravdu dávat neměli?
co patří do lednice
Co patří do lednice a co zde raději neskladovat? (foto: 123RF)

08. 04. 2021

A nejde tu jen o zbytečné dohady o tom, jestli je někdo zvyklý dávat banány do ledničky nebo ne. Co patří do lednice? Při špatném skladování potravin totiž dochází k jejich rychlejšímu zkažení, nekonzumujeme je v přijatelném stavu nebo je musíme vyhodit. A sami jistě víte, kolik taková běžná domácnost vyprodukuje za týden odpadu.

Proč tedy s potravinami raději nezacházet citlivěji a neplýtvat o něco méně?

Je třeba mít v lednici systém?

Ti pečlivější z nás mají jistě do detailů vypracovanou strukturu toho, které potraviny patří na konkrétní místo v lednici. Jiní naopak, kde je místo, tam danou věc dají. Ono má však opravdu svou logiku mít rozdělené jednotlivé přihrádky v lednici. Ve vyšších regálech bývá nižší vlhkost, naopak v dolních vyšší. Dolů tedy patří potraviny, kterým tato vlhkost vyhovuje – především ovoce a zelenina.

Veškeré ovoce a zelenina do lednice

Tímto se řídí mnozí, ale tak snadné to opravdu není. Klidně dejte do lednice jablka, hrušky, jahody, hroznové víno, listovou a košťálovou zeleninu. Do lednice však nepatří brambory, dýně, cibule nebo česnek. Těm bude lépe ve sklepě nebo v nějaké chladnější místnosti.

V pokojové teplotě klidně ponechte rajčata, papriky nebo okurky. Do lednice nedávejte ani citrusy, meloun, banány nebo ananas.

Další rozdělení potravin v lednici

Pokud máte v lednici dostatek regálů, skladujte masné a mléčné výrobky odděleně. Pokud vám to takto oddělit nejde, můžete využít různé plastové dózy, do kterých věci umístíte. Rozhodně tyto věci nepatří do poliček na dveřích lednice. Tam by mělo být dole mléko a další nápoje, výš pak máslo a různé pomazánky, horní polička je obvykle určena na vejce.  

maso mléčné výrobky
Co se týče masa a mléčných výrobků, ty by se měly skladovat odděleně. (foto: 123RF)

Co v lednici ještě být nemusí?

Kromě některých druhů ovoce a zeleniny, můžete místo v lednici uspořit i dalšími věcmi. Opravdu tam nepatří třeba marmelády nebo kečupy, zavařeniny, med, hořčice, kompoty nebo olej. Po otevření však už marmelády, kompoty a zavařeniny do lednice dejte. Klidně je umístěte do poličky na dvířkách nebo do horního regálu lednice. Vše ostatní může i po otevření zůstat při běžné pokojové teplotě.

K TÉMATU  Jaké výhody má horkovzdušná trouba? Předně ušetří čas i peníze

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Rádce: Vybíráme stůl do kuchyně. Trendem je masiv. Je odolný a stylový. Jaká kritéria by měl splňovat a podle čeho jídelní stůl vybrat?

Stojany na víno a vinotéky. Z palet nebo jako spirálovitý sklípek se vstupem přímo z kuchyně!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud patříte mezi ty, kteří se pokoušejí hubnout, ale pokusy jsou zatím marné, tak pokračujte ve čtení. Dnes se dozvíte, v čem je kámen úrazu, že se vaše hubnutí nedaří. Dozvíte se něco, o čem jste nikdy předtím možná ani neslyšeli. Zároveň pochopíte, jak to můžete napravit. A jestliže tyto informace převedete do praxe, tak věřím, že se úspěch dostaví!
Módní oblečení s námi mnohdy dokáže skutečné zázraky. Rozjasní nás, zvýrazní naše přednosti a podpoří náš styl. Druhou stránkou mince je ale fakt, že pokud zvolíme nesprávné modely, nastane spíše opačný efekt. V tomto článku se proto podíváme na šest nejčastějších módních chyb, které nám na oko přidávají kila navíc.
Ptáte se, jak souvisí zrak s životním stylem? Můžeme jej ovlivnit, například stravou, pitným režimem, (ne)kouřením, ne(stresováním se), fyzickou aktivitou? Na otázku, jak souvisí zrak s naším životním stylem a jak chránit svůj zrak, nám odpověděla primářka oční kliniky.
Mnozí lidé si neustále stěžují na nízké mzdy, avšak nejsou ochotni investovat do dalšího vzdělávání, což je pak limituje na trhu práce. Nemohou se uplatnit, případně dělají zaměstnání, které jim nepřináší zajímavé finanční ohodnocení. Nemluvě o tom, že jsou v práci často nešťastní, protože je zkrátka nebaví a stresuje. Přitom stačí relativně málo – najít si vhodný kurz. Za pár měsíců se pak lze ucházet o nové zaměstnání, které jim bude více vyhovovat.
Letos jsou tomu 2 roky, co jsem já, jako matka, přišla o svého syna. Vyrovnat se s touto ztrátou není možné. Kvůli cizí chybě přišel o život talentovaný mladý člověk. Vyzkoušela jsem už všechny možné druhy psychické pomoci, ale toto jediné mi pomáhá: otevřeně o tom mluvit.
Astroložka Naďa Šmídová připravila horoskop krásy a duševního zdraví na další pracovní týden. Čemu se v sychravém počasí vyhnout a co naopak očekávat?
Čekáte přírůstek do rodiny? Gratulujeme! Jednou z velice krásných povinností, která na vás v budoucích měsících čeká, vymýšlení, jak zařídíte pokojíček. Jaké jsou novinky, které vás potěší, a co by v pokojíček pro miminko rozhodně nemělo chybět?
Podzim je obdobím, kdy se mění nejenom barvy listů, ale i módní kousky v našich skříních – sandály v botnících pak střídají kozačky nebo kožené polobotky. Pokud ještě váháte, zda byste měli investovat do nového páru kožených bot, prozradíme vám, proč této koupě nebudete litovat.
Amber Rachdi bydlí v americkém městě Troutdale a většina jejího mladí se točila kolem enormní obezity, vážila totiž neskutečných 300 kilogramů. Tato mladá žena po jistý čas vůbec neřešila, množství a skladbu svého jídelníčku, proto se prakticky vyjedla až do extrémních rozměrů. Zdravotní stav jí ale donutil zhubnout. Jak se jí to podařilo? Pojďte se podívat.
Věříte v budoucnost sociálních sítí? Podnikáte a chcete se se svojí značkou prosadit v online prostředí? Skvělým zdrojem informací pro vás mohou být knihy na téma sociální sítě. Dozvíte se, jaké sítě jsou pro vás nejvhodnější, jaký mají potenciál a jak na nich vybudovat své jméno. Pojďme se podívat na ty nejlepší!
Velkoplošné topení se sice rozmáhá, ale radiátory jsou klasika, kterou známe všichni. Dnes ale mohou vypadat i velice netradičně a ladit s interiérem. Říká se jim sálavé panely, mohou být součástí topného systému nebo fungovat samostatně na elektřinu a můžete je nechat hrdě viditelné v prostoru. Inspirujte se v galerii.
Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?

Výběr článků

Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.
Už jste o něm slyšeli? Pro někoho možná lákadlo, pro jiného naprostý strašák a nikdy by do toho nešel. Víte, co metoda holotropního dýchání obnáší, a k čemu může být dobrá? Pojďme se na to podívat, třeba vás to osloví a jednou ji vyzkoušíte.
Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.

Nepřehlédněte

Kdo nemá sociální sítě, jako by nebyl. Poví vám jistě každý, když mu s radostí oznámíte, že nejste majitelem žádného profilu na takových platformách. V současné době mluvíme o velmi důležitém pomocníkovi každého úspěšného podniku. Je to fantastický marketingový nástroj a základ toho, že budete v kontaktu s rodinou i přáteli. Pojďme si více do hloubky rozebrat, proč to už bez sociálních sítí nejde.
Domácnost bez pokojových rostlin je neútulná a nepříjemná. Většinou ji obývají jedinci, kteří s pěstováním pokojovek nemají žádné zkušenosti. Nabízí se však otázka, proč se do pěstování přece jenom nepustit? Nedostatek znalostí nemusí být překážkou! Existují totiž takové rostliny, které jsou extrémně nenáročné.  

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek