Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Rádce: Vybíráme stůl do kuchyně. Trendem je masiv. Je odolný a stylový. Jaká kritéria by měl splňovat a podle čeho jídelní stůl vybrat?

Žádná domácnost se neobejde bez jídelního stolu. Mezi všemi vyniká stůl z masivu, bytelný a odolný nábytek z masivního dřeva. Můžete vybírat z nespočtu tvarů i materiálů, jako dub, buk, ale i borovice nebo jedle. Stůl z masivu se stane dominantou vaší kuchyně nebo obývacího pokoje.
vybíráme jídelní stůl
zdroj: estilofina-nabytek.cz

05. 02. 2019

05. 02. 2019

Velikost stolu je důležitá

Nejprve se zaměřte na velikost jídelního stolu. Je důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Správně zvolený stůl by neměl zabírat zbytečně moc místa a tím znemožňovat volné procházení. Naopak pokud zvolíte příliš malý, bude se vám u něj velmi nepohodlně stolovat. Moderní jídelní stoly mají mnoho funkcí.  Zvolit si můžete nejen nastavitelnou výšku, ale i jeho délku, zda by měl mít odkládací desku či nikoli a zda třeba toužíte po šuplíku či dalších vychytávkách, ať už skrytých nebo ne.

Velikost by měla odpovídat velikosti místnosti

Je třeba si vše před nákupem proměřit. Stůl by měl mít kolem sebe dostatek volného prostoru k pohybu i k odsouvání židlí. Velikost se také odvíjí od počtu osob, které u něj budou pravidelně sedět. V ideálním případě jej mírně naddimenzujte pro případ, že by přišla návštěva. Minimum je pro jednu osobu 60 x 40 centimetrů. Za pohodlnou výšku se považuje 75 cm. Je dobré si tohle v obchodě vyzkoušet.

Stůl z masivu
zdroj: estilofina-nabytek.cz
Stůl z masivu
zdroj: kontenta.co.uk

Jak vybrat tvar?

Ačkoli trendy pro rok 2019 velí oblé tvary, nejoblíbenějším tvarem je stále obdélník. Měl by mít minimální velikost pro čtyřčlennou rodinu 120 x 80 centimetrů. Pokud vám to prostor dovolí, klidně si zvolte větší.

Čtverec: ideál pro dvě osoby

Pokud jste doma dva nebo bydlíte v garsoniéře, pak je pravou volbou stůl se čtvercovým tvarem. Jeho rozměry by měly mít minimálně 80 x 80 centimetrů.

K oválu se vejde více lidí

Jednoznačnou výhodou oválného stolu je jeho variabilita co se usazení počtu osob týče. Jednoduše řečeno, vejde se k němu více lidí, než na kolik je dimenzovaný. Hodí se do domácnosti, kde jsou malé děti kvůli riziku úrazu. Ale jak už bylo řečeno, kulaté hrany jsou letos v kurzu, takže proč ne i k vám domů.:)

K TÉMATUMasožravky nekoušou! Naučte se je pěstovat díky pár krokům

Kulatý stůl je náročný na prostor

Kulatý jídelní stůl vyžaduje větší prostor, a tak se do malých bytů nehodí.  Pro 3-4 osoby je vhodný ten o průměru 100 cm. Pokud vás stoluje více, stačí si za každého připočítat k tomuto číslu zhruba 25 centimetrů navíc. To by mělo stačit.

Stůl z masivu
zdroj: rekonstruujeme.cz

Další inspirace pro vás

Stůl z masivu
zdroj: onemarket.cz
Stůl z masivu
zdroj: nabytek-reaction.cz
Stůl z masivu
zdroj: onemarket.cz
Stůl z masivu
zdroj: modrastrecha.cz
Stůl z masivu
zdroj: nabytek-reaction.cz
Stůl z masivu
zdroj: hezkakuchyne.cz
Stůl z masivu
zdroj: moebel-extra.eu
Stůl z masivu
zdroj: biano.cz
Stůl z masivu
zdroj: nabytek.sousede.cz

Tak co, už máte jasno?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.
Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?
I když venku panuje nebezpečný koronavirus, to neznamená, že žádné jiné nemoci neexistují. S příchodem nového typu koronaviru nedošlo k odstranění ostatních onemocnění, což je dobré mít na paměti. Stále jsou rizikem i jiné choroby, jako je rakovina nebo chřipka. Mnohé nemoci číhají i na ty nejmenší. Prozraďme si nejčastější dětské nemoci, které jsou rizikové pro naše malé ratolesti.
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.

Nepřehlédněte

„Zhasni a na nic se neptej!“ Vypadá to ve vaší ložnici nějak takhle? Neumíte prodat svoje ženství, charisma ani chlípné dovednosti, protože se pořád jen stydíte? Na to existuje medicína, kterou ovšem v lékárně nekoupíte. Kam se pro ni chodí?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek