Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Rádce: Vybíráme stůl do kuchyně. Trendem je masiv. Je odolný a stylový. Jaká kritéria by měl splňovat a podle čeho jídelní stůl vybrat?

Žádná domácnost se neobejde bez jídelního stolu. Mezi všemi vyniká stůl z masivu, bytelný a odolný nábytek z masivního dřeva. Můžete vybírat z nespočtu tvarů i materiálů, jako dub, buk, ale i borovice nebo jedle. Stůl z masivu se stane dominantou vaší kuchyně nebo obývacího pokoje.
vybíráme jídelní stůl
zdroj: estilofina-nabytek.cz

05. 02. 2019

05. 02. 2019

Velikost stolu je důležitá

Nejprve se zaměřte na velikost jídelního stolu. Je důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Správně zvolený stůl by neměl zabírat zbytečně moc místa a tím znemožňovat volné procházení. Naopak pokud zvolíte příliš malý, bude se vám u něj velmi nepohodlně stolovat. Moderní jídelní stoly mají mnoho funkcí.  Zvolit si můžete nejen nastavitelnou výšku, ale i jeho délku, zda by měl mít odkládací desku či nikoli a zda třeba toužíte po šuplíku či dalších vychytávkách, ať už skrytých nebo ne.

Velikost by měla odpovídat velikosti místnosti

Je třeba si vše před nákupem proměřit. Stůl by měl mít kolem sebe dostatek volného prostoru k pohybu i k odsouvání židlí. Velikost se také odvíjí od počtu osob, které u něj budou pravidelně sedět. V ideálním případě jej mírně naddimenzujte pro případ, že by přišla návštěva. Minimum je pro jednu osobu 60 x 40 centimetrů. Za pohodlnou výšku se považuje 75 cm. Je dobré si tohle v obchodě vyzkoušet.

Stůl z masivu
zdroj: estilofina-nabytek.cz
Stůl z masivu
zdroj: kontenta.co.uk

Jak vybrat tvar?

Ačkoli trendy pro rok 2019 velí oblé tvary, nejoblíbenějším tvarem je stále obdélník. Měl by mít minimální velikost pro čtyřčlennou rodinu 120 x 80 centimetrů. Pokud vám to prostor dovolí, klidně si zvolte větší.

Čtverec: ideál pro dvě osoby

Pokud jste doma dva nebo bydlíte v garsoniéře, pak je pravou volbou stůl se čtvercovým tvarem. Jeho rozměry by měly mít minimálně 80 x 80 centimetrů.

K oválu se vejde více lidí

Jednoznačnou výhodou oválného stolu je jeho variabilita co se usazení počtu osob týče. Jednoduše řečeno, vejde se k němu více lidí, než na kolik je dimenzovaný. Hodí se do domácnosti, kde jsou malé děti kvůli riziku úrazu. Ale jak už bylo řečeno, kulaté hrany jsou letos v kurzu, takže proč ne i k vám domů.:)

K TÉMATU  DIY: vyrobte si překrásný svícen z proutí nebo vánočních světýlek. Jednoduché dekorace budou hotové za pár minut

Kulatý stůl je náročný na prostor

Kulatý jídelní stůl vyžaduje větší prostor, a tak se do malých bytů nehodí.  Pro 3-4 osoby je vhodný ten o průměru 100 cm. Pokud vás stoluje více, stačí si za každého připočítat k tomuto číslu zhruba 25 centimetrů navíc. To by mělo stačit.

Stůl z masivu
zdroj: rekonstruujeme.cz

Další inspirace pro vás

Stůl z masivu
zdroj: onemarket.cz
Stůl z masivu
zdroj: nabytek-reaction.cz
Stůl z masivu
zdroj: onemarket.cz
Stůl z masivu
zdroj: modrastrecha.cz
Stůl z masivu
zdroj: nabytek-reaction.cz
Stůl z masivu
zdroj: hezkakuchyne.cz
Stůl z masivu
zdroj: moebel-extra.eu
Stůl z masivu
zdroj: biano.cz
Stůl z masivu
zdroj: nabytek.sousede.cz

Tak co, už máte jasno?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?
Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.
Mladých a talentovaných autorů nebo autorek není nikdy dost. Jednou z nich je i Kristýna Freiová, která je absolventkou Literární akademie. Ta na sebe nedávno upozornila vydáním své již druhé knihy. Ta se jmenuje Nesmrtelný hrabě a je volným pokračováním jejího debutu knihy Galilejec. Kniha je plná fantastických příběhů, ale zamýšlí se také nad podstatnými životními otázkami.
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Negativní zprávy nás zahlcují. Napětí stoupá a klid nejspíše ještě dlouho nikdo z nás nepozná. Není se čemu divit. Sotva jsme zvládli jednu krizi, přišla další, daleko horší a jen kousek od našich hranic. Obavy o budoucnost nyní trápí hodně lidí. Pokud nemůžete z aktuálního dění spát a pracují vám nervy, soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, které vám pomohou náročné období zvládnout.
Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Mladých a talentovaných autorů nebo autorek není nikdy dost. Jednou z nich je i Kristýna Freiová, která je absolventkou Literární akademie. Ta na sebe nedávno upozornila vydáním své již druhé knihy. Ta se jmenuje Nesmrtelný hrabě a je volným pokračováním jejího debutu knihy Galilejec. Kniha je plná fantastických příběhů, ale zamýšlí se také nad podstatnými životními otázkami.
Dřevo je dokonalý materiál, který přidává rovnováhu, útulnost a eleganci prakticky do každého interiéru, a to jak v moderním, tak klasickém stylu. Po staletí se používá jako základní stavební materiál nábytku, přestože bývá teď často nahrazováno imitacemi. Vraťte se ke kořenům a sáhněte po kusu dřeva v jeho ryzí podobě. Využít část kmene stromu jako konferenční stolek je velice netradiční nápad, výsledek je ale jedinečný.
Každý z nás má svou polohu, ve které spí nejraději. Někdo spí rád na břiše, jiný na zádech a další třeba zase na boku. Ale napadlo vás někdy hledat ve spánkových polohách význam? Že ne? Pak se možná budete divit, co která spánková poloha znamená.
To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek