Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Rádce: Vybíráme stůl do kuchyně. Trendem je masiv. Je odolný a stylový. Jaká kritéria by měl splňovat a podle čeho jídelní stůl vybrat?

Žádná domácnost se neobejde bez jídelního stolu. Mezi všemi vyniká stůl z masivu, bytelný a odolný nábytek z masivního dřeva. Můžete vybírat z nespočtu tvarů i materiálů, jako dub, buk, ale i borovice nebo jedle. Stůl z masivu se stane dominantou vaší kuchyně nebo obývacího pokoje.
vybíráme jídelní stůl
zdroj: estilofina-nabytek.cz

05. 02. 2019

05. 02. 2019

Velikost stolu je důležitá

Nejprve se zaměřte na velikost jídelního stolu. Je důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Správně zvolený stůl by neměl zabírat zbytečně moc místa a tím znemožňovat volné procházení. Naopak pokud zvolíte příliš malý, bude se vám u něj velmi nepohodlně stolovat. Moderní jídelní stoly mají mnoho funkcí.  Zvolit si můžete nejen nastavitelnou výšku, ale i jeho délku, zda by měl mít odkládací desku či nikoli a zda třeba toužíte po šuplíku či dalších vychytávkách, ať už skrytých nebo ne.

Velikost by měla odpovídat velikosti místnosti

Je třeba si vše před nákupem proměřit. Stůl by měl mít kolem sebe dostatek volného prostoru k pohybu i k odsouvání židlí. Velikost se také odvíjí od počtu osob, které u něj budou pravidelně sedět. V ideálním případě jej mírně naddimenzujte pro případ, že by přišla návštěva. Minimum je pro jednu osobu 60 x 40 centimetrů. Za pohodlnou výšku se považuje 75 cm. Je dobré si tohle v obchodě vyzkoušet.

Stůl z masivu
zdroj: estilofina-nabytek.cz
Stůl z masivu
zdroj: kontenta.co.uk

Jak vybrat tvar?

Ačkoli trendy pro rok 2019 velí oblé tvary, nejoblíbenějším tvarem je stále obdélník. Měl by mít minimální velikost pro čtyřčlennou rodinu 120 x 80 centimetrů. Pokud vám to prostor dovolí, klidně si zvolte větší.

Čtverec: ideál pro dvě osoby

Pokud jste doma dva nebo bydlíte v garsoniéře, pak je pravou volbou stůl se čtvercovým tvarem. Jeho rozměry by měly mít minimálně 80 x 80 centimetrů.

K oválu se vejde více lidí

Jednoznačnou výhodou oválného stolu je jeho variabilita co se usazení počtu osob týče. Jednoduše řečeno, vejde se k němu více lidí, než na kolik je dimenzovaný. Hodí se do domácnosti, kde jsou malé děti kvůli riziku úrazu. Ale jak už bylo řečeno, kulaté hrany jsou letos v kurzu, takže proč ne i k vám domů.:)

K TÉMATU  Dekorace z dýně. Originální podzimní výzdoba do interiéru i na zahradu

Kulatý stůl je náročný na prostor

Kulatý jídelní stůl vyžaduje větší prostor, a tak se do malých bytů nehodí.  Pro 3-4 osoby je vhodný ten o průměru 100 cm. Pokud vás stoluje více, stačí si za každého připočítat k tomuto číslu zhruba 25 centimetrů navíc. To by mělo stačit.

Stůl z masivu
zdroj: rekonstruujeme.cz

Další inspirace pro vás

Stůl z masivu
zdroj: onemarket.cz
Stůl z masivu
zdroj: nabytek-reaction.cz
Stůl z masivu
zdroj: onemarket.cz
Stůl z masivu
zdroj: modrastrecha.cz
Stůl z masivu
zdroj: nabytek-reaction.cz
Stůl z masivu
zdroj: hezkakuchyne.cz
Stůl z masivu
zdroj: moebel-extra.eu
Stůl z masivu
zdroj: biano.cz
Stůl z masivu
zdroj: nabytek.sousede.cz

Tak co, už máte jasno?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nemusíte jezdit každý rok k moři. V dnešní době ve znamení inflace a šíleného zdražování můžete využít možnosti navštívit tuzemské vodní plochy. Pokud přece jen chcete do zahraničí, proč nenavštívit naše kolegy na Slovensku? To je známé svou přírodou a také vodními plochami, kde zažijete skvělou relaxaci. Kam byste se měli vydat?
S létem, tím horkým, slunečným obdobím plným koupání a drinků, vyvstává pro lidi nové nebezpečí. Stávají se kořistí a potravou hned trojice nebezpečných nepřátel. Řeč je o hmyzu, konkrétně o klíšťatech, komárech a ovádech. Jejich teritorium v létě je opravdu obrovské a ať se snažíte jakkoliv, dříve nebo později na ně určitě narazíte. Nejúčinnější ochranu představují repelenty, v noci pak například moskytiéra.
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.
Pokud patříte mezi ty, kteří se pokoušejí hubnout, ale pokusy jsou zatím marné, tak pokračujte ve čtení. Dnes se dozvíte, v čem je kámen úrazu, že se vaše hubnutí nedaří. Dozvíte se něco, o čem jste nikdy předtím možná ani neslyšeli. Zároveň pochopíte, jak to můžete napravit. A jestliže tyto informace převedete do praxe, tak věřím, že se úspěch dostaví!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek