Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

3 kroky, které vedou ke splnění vašeho novoročního předsevzetí

Máme tu začátek nového roku 2021 a určitě si spoustu z vás dalo nějaké předsevzetí! Například začít cvičit, jíst zdravěji, chodit na procházky, myslet více pozitivně, být lepší přítelkyní či přítelem či být lepším rodičem. Vaše předsevzetí se mohou lišit, ale stejně vás všechny něco spojuje. A to to, že jich chcete dosáhnout! Proto vám v tomto článku zmíníme 3 důležité kroky, jak na to. A věřte, že pokud se těchto kroků budete držet, tak máte vyhráno.
selhání
Nedávejte si nesplnitelné cíle. (foto: 123rf.com)

03. 02. 2021

1) První krok – Víš, co chceš?

Abyste si splnili vaše předsevzetí a dosáhli tak vašeho cíle/cílů, tak je důležité si jako první ujasnit, CO vlastně CHCETE. Nestačí si říct, že je mé předsevzetí být lepším člověkem… Je opravdu klíčové si ujasnit, jakým člověkem přesně chcete být. Jak se chcete chovat? Jak bude váš život vypadat, když budete lepším člověkem?

Proto je prvním krokem NAPSÁNÍ CÍLE. Napište si do diáře, deníku či sešitu, jaké je vaše předsevzetí. Popište ho úplně do detailu. Napište si, co si přejete. Tímto prvním krokem dáte sami sobě najevo, že si vaše předsevzetí hodláte opravdu splnit.

Už jen to, že si sednete a napíšete si jej, tak do něj dáte prvotní energii. Proč? Protože denně máme 60-70 tisíc myšlenek. A vaše předsevzetí a cíle se ve vaší mysli mohou snadno ztratit… Proto si jakékoli vaše cíle nikdy nezapomínejte PSÁT.

2) Druhý krok – Víš, jak na to?

Dobře, jakmile máte vaše předsevzetí/váš cíl do detailu ujasněný a napsaný, tak druhým krokem PLÁN, díky kterému si budete vaše předsevzetí plnit. Napište si KROKY, které je potřeba udělat pro to, abyste se novým předsevzetím řídili.

Jestliže chcete začít cvičit, mít lepší postavu, zhubnout pár kilogramů, tak danými kroky bude: Jíst zdravěji, omezit cukr, jíst více ovoce a zeleniny pít hodně vody, cvičit 3x týdně, chodit běhat. Tohle je samozřejmě jen příklad, ale může to nějak takto vypadat!

Jestliže chcete myslet lépe, tak dané kroky mohou vypadat takto: Navštěvovat semináře osobního rozvoje, číst knihy o myšlení, obklopovat se lidmi, kteří v životě něčeho dosáhli a učit se od nich, nechat se od někoho koučovat. Opět se jedná jen o příklad.

K TÉMATU  Novoroční předsevzetí. Jaká si dát, abyste je s přehledem splnily?

Jakmile máte tyto kroky ujasněné, tak je postupně plňte. Doporučujeme vám udělat si TABULKU, kde si napíšete různé kroky na každý den a budete si jej vždy odškrtávat, že máte splněno. Tohle vás budete opravdu hodně motivovat plnit si dané kroky, to nám věřte.

3) Třetí krok – Vytrváš u toho?

Nejdůležitějším třetím krokem je samozřejmě VYTRVALOST. Než se naučíme novým zvykům v našem životě, tak to dle vědeckých studií trvá našemu mozku cca 1 měsíc. Proto u jednotlivých kroků opravdu vytrvejte minimálně měsíc, abyste si na ně zvykli a mohli tak začít žít vaše předsevzetí!

Pokud pracujete na lepší postavě, tak vydržte měsíc zdravějšího stravování a pohybu. Jestli chcete dosáhnout úspěchu, vytrvejte měsíc ve čtení knih o úspěchu a pracujte na dalších krocích, které k vašemu úspěchu vedou. Vytvoření tabulky zmíněné v druhém kroku vám moc pomůže vytrvat.

Bonus na závěr

A nakonec vám doporučíme ještě jednu věc, která vám hodně pomůže na vaší cestě! Tou věcí je najít si PARŤÁKA, se kterým budete sdílet vaše předsevzetí a který v tom pojede s vámi.

Najděte si parťáka, který s vámi bude pracovat na lepší postavě – jíst s vámi zdravě, cvičit s vámi. Nebo parťáka, který s vámi bude pracovat na tom, jak být lepším rodičem – plnit společně dané kroky, sdílet vaše výsledky v rodině. 

Tohle vám opravdu moc pomůže vytrvat. Když budete vaši cestu s někým sdílet. Protože je možné, že v začátcích nebudete mít chuť do plnění daných kroků, do nových návyků – například jít cvičit.

Když ale budete mít parťáka, se kterým budete cvičit, tak vás to bude velmi motivovat cvičení neodřeknout. Anebo když bude vaše předsevzetí učit se cizí jazyk a v určitý den se vám nebude chtít, tak váš parťák vás může motivovat, že on už na tom během dne pracoval a naučil se nová slovíčka.

K TÉMATU  Cviky pro dokonalý zadek. Vytvarujte své pozadí do plavek

To vás popostrčí k tomu, abyste si váš krok na daný den splnili i vy.

Každopádně se může jednat i o parťáka, který má jiné předsevzetí. Může to být osoba, které se vždy svěříte. Kterou poprosíte o to, aby vám pomohla udržet se na vaší cestě a dohlížela na vás. Podpora od druhých je neskutečně nápomocná. Přejeme vám plno štěstí na cestě ke splnění vašeho předsevzetí, vašich cílů a nezapomeňte – vytrvejte!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dala jste si novoroční předsevzetí? Možná je nesplníte. Začít se dá ale kdykoli

Novoroční předsevzetí. Jaká si dát, abyste je s přehledem splnily?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo by neznal a nemiloval levanduli. V průběhu měsíce června se levandule dostává do květu a všechno kolem sebe překrásně provoní. Levanduli máme všichni spojenou zejména s Francií a konkrétně s oblastí Provence. Dnes se ale pěstuje téměř v celé Evropě.
Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.
Ačkoliv plastická chirurgie neustále piluje technologie, díky kterým úspěšně bojujeme proti stárnutí, čím dál větší popularitě se těší obličejová jóga. Tušíte správně, je to cvičení jako každé jiné, ovšem face jóga má za cíl procvičit svaly v obličeji. Pokud nevíte jak začít, není nic jednoduššího než dát follow těmto influencerkám a výsledky se brzy dostaví.
Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
Ve zdravém těle zdravý duch. Mnohokrát připomínaná moudrost irského dramatika George Bernarda Shawa je, byla a bude pro lidstvo aktuální. S neustálým rozvojem přísunu informací se každý den dozvídáme o nových metodách cvičení, možnostech sestavení zdravého jídelníčku a korekce životního stylu tak, aby člověk dosáhl co možná nejlepšího pocitu sama ze sebe. Takový pocit vám dodá tolik potřebnou sebedůvěru, která se odráží při každodenních činnostech.
Hledáte-li kvalitní nepromokavé boty, které využijete zejména v nepříznivých dešťových podmínkách, zkuste se poohlédnout po stylových dámských holínkách. Na trhu jsou vysoké i nízké typy holínek, které nejsou pouze funkčním doplňkem, ale také vysoce módním prvkem našeho outfitu. Na následujících řádcích se tak dočtete, co všechno by bylo dobré vzít v potaz, než si nové dámské holínky zakoupíte.

Nepřehlédněte

Suchá pokožka může být způsobena mnoha faktory. Mezi nejčastější patří dehydratace, stárnutí, sezónní změny, alergie a nedostatek mikroživin. V závislosti na příčině lze ke zlepšení stavu kůže použít různé metody. Mohou to být různé léčivé masti nebo jiné zvlhčující prostředky, pití většího množství vody a užívání některých doplňků stravy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek