Čtvrtek , 13. 06. 2024

Antonie

3 kroky, které vedou ke splnění vašeho novoročního předsevzetí

Máme tu začátek nového roku 2021 a určitě si spoustu z vás dalo nějaké předsevzetí! Například začít cvičit, jíst zdravěji, chodit na procházky, myslet více pozitivně, být lepší přítelkyní či přítelem či být lepším rodičem. Vaše předsevzetí se mohou lišit, ale stejně vás všechny něco spojuje. A to to, že jich chcete dosáhnout! Proto vám v tomto článku zmíníme 3 důležité kroky, jak na to. A věřte, že pokud se těchto kroků budete držet, tak máte vyhráno.
selhání
Nedávejte si nesplnitelné cíle. (foto: 123rf.com)

03. 02. 2021

1) První krok – Víš, co chceš?

Abyste si splnili vaše předsevzetí a dosáhli tak vašeho cíle/cílů, tak je důležité si jako první ujasnit, CO vlastně CHCETE. Nestačí si říct, že je mé předsevzetí být lepším člověkem… Je opravdu klíčové si ujasnit, jakým člověkem přesně chcete být. Jak se chcete chovat? Jak bude váš život vypadat, když budete lepším člověkem?

Proto je prvním krokem NAPSÁNÍ CÍLE. Napište si do diáře, deníku či sešitu, jaké je vaše předsevzetí. Popište ho úplně do detailu. Napište si, co si přejete. Tímto prvním krokem dáte sami sobě najevo, že si vaše předsevzetí hodláte opravdu splnit.

Už jen to, že si sednete a napíšete si jej, tak do něj dáte prvotní energii. Proč? Protože denně máme 60-70 tisíc myšlenek. A vaše předsevzetí a cíle se ve vaší mysli mohou snadno ztratit… Proto si jakékoli vaše cíle nikdy nezapomínejte PSÁT.

2) Druhý krok – Víš, jak na to?

Dobře, jakmile máte vaše předsevzetí/váš cíl do detailu ujasněný a napsaný, tak druhým krokem PLÁN, díky kterému si budete vaše předsevzetí plnit. Napište si KROKY, které je potřeba udělat pro to, abyste se novým předsevzetím řídili.

Jestliže chcete začít cvičit, mít lepší postavu, zhubnout pár kilogramů, tak danými kroky bude: Jíst zdravěji, omezit cukr, jíst více ovoce a zeleniny pít hodně vody, cvičit 3x týdně, chodit běhat. Tohle je samozřejmě jen příklad, ale může to nějak takto vypadat!

Jestliže chcete myslet lépe, tak dané kroky mohou vypadat takto: Navštěvovat semináře osobního rozvoje, číst knihy o myšlení, obklopovat se lidmi, kteří v životě něčeho dosáhli a učit se od nich, nechat se od někoho koučovat. Opět se jedná jen o příklad.

K TÉMATU  Novoroční předsevzetí. Jaká si dát, abyste je s přehledem splnily?

Jakmile máte tyto kroky ujasněné, tak je postupně plňte. Doporučujeme vám udělat si TABULKU, kde si napíšete různé kroky na každý den a budete si jej vždy odškrtávat, že máte splněno. Tohle vás budete opravdu hodně motivovat plnit si dané kroky, to nám věřte.

3) Třetí krok – Vytrváš u toho?

Nejdůležitějším třetím krokem je samozřejmě VYTRVALOST. Než se naučíme novým zvykům v našem životě, tak to dle vědeckých studií trvá našemu mozku cca 1 měsíc. Proto u jednotlivých kroků opravdu vytrvejte minimálně měsíc, abyste si na ně zvykli a mohli tak začít žít vaše předsevzetí!

Pokud pracujete na lepší postavě, tak vydržte měsíc zdravějšího stravování a pohybu. Jestli chcete dosáhnout úspěchu, vytrvejte měsíc ve čtení knih o úspěchu a pracujte na dalších krocích, které k vašemu úspěchu vedou. Vytvoření tabulky zmíněné v druhém kroku vám moc pomůže vytrvat.

Bonus na závěr

A nakonec vám doporučíme ještě jednu věc, která vám hodně pomůže na vaší cestě! Tou věcí je najít si PARŤÁKA, se kterým budete sdílet vaše předsevzetí a který v tom pojede s vámi.

Najděte si parťáka, který s vámi bude pracovat na lepší postavě – jíst s vámi zdravě, cvičit s vámi. Nebo parťáka, který s vámi bude pracovat na tom, jak být lepším rodičem – plnit společně dané kroky, sdílet vaše výsledky v rodině. 

Tohle vám opravdu moc pomůže vytrvat. Když budete vaši cestu s někým sdílet. Protože je možné, že v začátcích nebudete mít chuť do plnění daných kroků, do nových návyků – například jít cvičit.

Když ale budete mít parťáka, se kterým budete cvičit, tak vás to bude velmi motivovat cvičení neodřeknout. Anebo když bude vaše předsevzetí učit se cizí jazyk a v určitý den se vám nebude chtít, tak váš parťák vás může motivovat, že on už na tom během dne pracoval a naučil se nová slovíčka.

K TÉMATU  Každá koruna se počítá: Na čem všem se dá ušetřit?

To vás popostrčí k tomu, abyste si váš krok na daný den splnili i vy.

Každopádně se může jednat i o parťáka, který má jiné předsevzetí. Může to být osoba, které se vždy svěříte. Kterou poprosíte o to, aby vám pomohla udržet se na vaší cestě a dohlížela na vás. Podpora od druhých je neskutečně nápomocná. Přejeme vám plno štěstí na cestě ke splnění vašeho předsevzetí, vašich cílů a nezapomeňte – vytrvejte!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dala jste si novoroční předsevzetí? Možná je nesplníte. Začít se dá ale kdykoli

Novoroční předsevzetí. Jaká si dát, abyste je s přehledem splnily?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Motat se v kruhu a dělat stále stejné chyby je lidské. Jenže tím výrazně ubližujeme nejen naší psychice, ale i zdravotnímu stavu.
Člověk si nikdy ničím nemůže být úplně jistý, já jsem si ale byla jistá, že prožívám konečně pravou lásku. Měla jsem plány do budoucna, konečně jsem chtěla založit rodinu, po které jsem tolik toužila. S přítelem jsme spolu začínali už společný čtvrtý rok, už byl čas.
Na Vánoce máme každý své oblíbené zvyky a dekorace. Existuje nepřeberné množství možností, jak vyzdobit vánoční interiér. Který nápad se vám líbí nejvíc?
Patříte k těm ženám, co o své ruce pečují se železnou pravidelností, a přesto ne a ne docílit toho, aby byly dokonele pevné? Možná někde přeci jen děláte chybu.
Dnes budou mít energie všichni na rozdávání. Pokud si chcete s někým něco vyřešit, do toho! Péči věnujte svým nohám a dejte pozor při výběru parfému!
Není žádným tajemstvím, že poslední roky jsou pro každého z nás náročné, což se podepsalo jak na zdraví fyzickém a psychickém, tak i na partnerských vztazích. Mnoho párů prožilo „křest ohněm“, některým vztah vydržel, jiným ne. Dopady pandemie se nevyhnuly ani hereckým hvězdám.
Začít si vztah se šéfem není vůbec jednoduché. Intimní vztahy na pracovištích jsou vždy složité, a pokud jde o nadřízeného, je to ještě komplikovanější. Přitahuje vás? Dává vám najevo svůj obdiv? Bude to jen flirt, nebo snad láska? Jak si poradit, a přitom si udržet práci.
Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.
Rodičovská či mateřská dovolená bývají jedny z nejosamocenějších období, a to paradoxně i přesto, že žena či otec v podstatě nikdy sami ve skutečnosti nejsou.
K létu neodmyslitelně patří i veřejná koupaliště, hotely nebo wellness. Během relaxace u vody se ale mějte na pozoru. Odnést si totiž můžete hned několik nepříjemných problémů! Mykotické infekce, tedy dermatomykózy, nejsou zrovna přívětiví společníci.
Snímek Top Gun se ihned po svém uvedení roku 1986 stal kasovním trhákem a fenoménem, v čele s Tomem Cruisem a Kelly McGillis – a jeho oblíbenost přetrvává do dnešního dne. Je to prostě jeden z těch kultovních filmů, které byste měli alespoň jednou za život vidět. Film pojednává o prostředí elitních stíhacích pilotů, o stíhací škole v rámci amerického námořního loďstva a tohle jsou největší zajímavosti, které Top Gun provází.

Výběr článků

Mít známého na výpomoc s hlídáním přijde vhod. Svěřit vaše malé dítě do jiných rukou můžete za předpokladu, že máte jistotu, že o ně bude dobře postaráno. Příkladem budiž tenhle chlapík, který místo sezení doma vezme holčičku na výlet na kole po skotské vrchovině. Trochu nečekaný adrenalinový výlet.
Ačkoliv plastická chirurgie neustále piluje technologie, díky kterým úspěšně bojujeme proti stárnutí, čím dál větší popularitě se těší obličejová jóga. Tušíte správně, je to cvičení jako každé jiné, ovšem face jóga má za cíl procvičit svaly v obličeji. Pokud nevíte jak začít, není nic jednoduššího než dát follow těmto influencerkám a výsledky se brzy dostaví.

Nepřehlédněte

Evropská komise vydala naléhavé varování spotřebitelům po celé Evropě týkající se několika oblíbených kosmetických produktů. Po jejich použití byly zaznamenány vážné zdravotní problémy, včetně potenciálního rizika neplodnosti. Nebezpečí tkví v chemické složce známé jako butylfenyl methylpropional, která se ve výrobcích může objevit pod názvem lilial. Tato látka, ač obdařená příjemnou květinovou vůní, byla v Evropské unii zakázána kvůli svým škodlivým účinkům na reprodukční systém. Spotřebitelé jsou vyzýváni k maximální opatrnosti a kontrole složení produktů před jejich nákupem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek