Pátek , 02. 12. 2022

Blanka

3 kroky, které vedou ke splnění vašeho novoročního předsevzetí

Máme tu začátek nového roku 2021 a určitě si spoustu z vás dalo nějaké předsevzetí! Například začít cvičit, jíst zdravěji, chodit na procházky, myslet více pozitivně, být lepší přítelkyní či přítelem či být lepším rodičem. Vaše předsevzetí se mohou lišit, ale stejně vás všechny něco spojuje. A to to, že jich chcete dosáhnout! Proto vám v tomto článku zmíníme 3 důležité kroky, jak na to. A věřte, že pokud se těchto kroků budete držet, tak máte vyhráno.
selhání
Nedávejte si nesplnitelné cíle. (foto: 123rf.com)

03. 02. 2021

1) První krok – Víš, co chceš?

Abyste si splnili vaše předsevzetí a dosáhli tak vašeho cíle/cílů, tak je důležité si jako první ujasnit, CO vlastně CHCETE. Nestačí si říct, že je mé předsevzetí být lepším člověkem… Je opravdu klíčové si ujasnit, jakým člověkem přesně chcete být. Jak se chcete chovat? Jak bude váš život vypadat, když budete lepším člověkem?

Proto je prvním krokem NAPSÁNÍ CÍLE. Napište si do diáře, deníku či sešitu, jaké je vaše předsevzetí. Popište ho úplně do detailu. Napište si, co si přejete. Tímto prvním krokem dáte sami sobě najevo, že si vaše předsevzetí hodláte opravdu splnit.

Už jen to, že si sednete a napíšete si jej, tak do něj dáte prvotní energii. Proč? Protože denně máme 60-70 tisíc myšlenek. A vaše předsevzetí a cíle se ve vaší mysli mohou snadno ztratit… Proto si jakékoli vaše cíle nikdy nezapomínejte PSÁT.

2) Druhý krok – Víš, jak na to?

Dobře, jakmile máte vaše předsevzetí/váš cíl do detailu ujasněný a napsaný, tak druhým krokem PLÁN, díky kterému si budete vaše předsevzetí plnit. Napište si KROKY, které je potřeba udělat pro to, abyste se novým předsevzetím řídili.

Jestliže chcete začít cvičit, mít lepší postavu, zhubnout pár kilogramů, tak danými kroky bude: Jíst zdravěji, omezit cukr, jíst více ovoce a zeleniny pít hodně vody, cvičit 3x týdně, chodit běhat. Tohle je samozřejmě jen příklad, ale může to nějak takto vypadat!

Jestliže chcete myslet lépe, tak dané kroky mohou vypadat takto: Navštěvovat semináře osobního rozvoje, číst knihy o myšlení, obklopovat se lidmi, kteří v životě něčeho dosáhli a učit se od nich, nechat se od někoho koučovat. Opět se jedná jen o příklad.

K TÉMATU  Novoroční předsevzetí. Jaká si dát, abyste je s přehledem splnily?

Jakmile máte tyto kroky ujasněné, tak je postupně plňte. Doporučujeme vám udělat si TABULKU, kde si napíšete různé kroky na každý den a budete si jej vždy odškrtávat, že máte splněno. Tohle vás budete opravdu hodně motivovat plnit si dané kroky, to nám věřte.

3) Třetí krok – Vytrváš u toho?

Nejdůležitějším třetím krokem je samozřejmě VYTRVALOST. Než se naučíme novým zvykům v našem životě, tak to dle vědeckých studií trvá našemu mozku cca 1 měsíc. Proto u jednotlivých kroků opravdu vytrvejte minimálně měsíc, abyste si na ně zvykli a mohli tak začít žít vaše předsevzetí!

Pokud pracujete na lepší postavě, tak vydržte měsíc zdravějšího stravování a pohybu. Jestli chcete dosáhnout úspěchu, vytrvejte měsíc ve čtení knih o úspěchu a pracujte na dalších krocích, které k vašemu úspěchu vedou. Vytvoření tabulky zmíněné v druhém kroku vám moc pomůže vytrvat.

Bonus na závěr

A nakonec vám doporučíme ještě jednu věc, která vám hodně pomůže na vaší cestě! Tou věcí je najít si PARŤÁKA, se kterým budete sdílet vaše předsevzetí a který v tom pojede s vámi.

Najděte si parťáka, který s vámi bude pracovat na lepší postavě – jíst s vámi zdravě, cvičit s vámi. Nebo parťáka, který s vámi bude pracovat na tom, jak být lepším rodičem – plnit společně dané kroky, sdílet vaše výsledky v rodině. 

Tohle vám opravdu moc pomůže vytrvat. Když budete vaši cestu s někým sdílet. Protože je možné, že v začátcích nebudete mít chuť do plnění daných kroků, do nových návyků – například jít cvičit.

Když ale budete mít parťáka, se kterým budete cvičit, tak vás to bude velmi motivovat cvičení neodřeknout. Anebo když bude vaše předsevzetí učit se cizí jazyk a v určitý den se vám nebude chtít, tak váš parťák vás může motivovat, že on už na tom během dne pracoval a naučil se nová slovíčka.

K TÉMATU  Novoroční předsevzetí aneb jak se vyhnout selhání?

To vás popostrčí k tomu, abyste si váš krok na daný den splnili i vy.

Každopádně se může jednat i o parťáka, který má jiné předsevzetí. Může to být osoba, které se vždy svěříte. Kterou poprosíte o to, aby vám pomohla udržet se na vaší cestě a dohlížela na vás. Podpora od druhých je neskutečně nápomocná. Přejeme vám plno štěstí na cestě ke splnění vašeho předsevzetí, vašich cílů a nezapomeňte – vytrvejte!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dala jste si novoroční předsevzetí? Možná je nesplníte. Začít se dá ale kdykoli

Novoroční předsevzetí. Jaká si dát, abyste je s přehledem splnily?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Křečové žíly trápí obrovskou část populace a každý chceme mít o nich co nejdříve pokoj. Jak s nimi ale zatočit, když se někdy může zdá, že nám prostě nechtějí dát pokoj? Léčit je musíte nejen zavedenými lidovými prostředky, ale je třeba k tomu dodržovat i další pravidla. Tělo je složitý organismus a vše je provázáno. Proto zároveň s léčbou dodržujte správný pohyb, jídlo i odpočinek. Jak na to vám poradíme v článku.
Věci mají své místo. I když to na první pohled nevypadá, už dvouleté děti vědí, kam která věc patří. Právě v tomto věku se začne projevovat smysl pro pořádek. Je tak nutné jim dát pravidla her i úklidu. Dítě začne vnímat vnější a vnitřní řád.
Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.
Kdo by netoužil po tom žít v domácnosti, která se vzhledově podobá královskému paláci! Pokud jste zastánci kombinace romantiky a možná malého kýče, anglický styl bydlení je pro vás to pravé. A i když nežijete na anglickém venkově, můžete takto zařízený příbytek mít. Stačí se držet několika pravidel.

Nepřehlédněte

Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek