Rodina

Naučné aplikace pro děti spojí jejich zájem o smartphony s něčím užitečným. Budou bavit děti i vás!

Naučné aplikace pro děti
zdroj: 123RF.com
Děti dnes vyrůstají mezi chytrými telefony a tablety, a jejich zájem o ně musíte mít pod kontrolou. Vaše ratolesti vás vidí chytrou elektroniku používat, a není třeba se snažit jim zájem o ni odpírat. Nemyslíme tím, aby vaše dítě místo stavebnice nebo panenky žmoulalo telefon, ale existují hry, které se snaží zábavnou formou něčemu přiučit. Jaké aplikace budou užitečné pro ty nejmenší?

Všechny následující aplikace fungují pouze v iOS a jsou k nalezení v AppStore.

Pohádka – animovaná Červená Karkulka

Známá pohádka o Červené Karkulce zpracována do zábavné a interaktivní aplikace. Můžete si vybrat, jestli bude pohádku předčítat vypravěč, nebo ji budete číst dětem vy. Děti mohou prozkoumávat prostředí lesa i babiččiny světnice, kde se příběh odehrává, a aplikace obsahuje celkem sto interaktivních prvků.

zdroj: itunes.apple.com

Veršované rozcvičky pro děti

Tato aplikace je určena dětem od čtyř let, a obsahuje sadu cviků, které jsou spojeny s jednoduchou básničkou. Rytmické verše vedou dítě při pohybu u jednotlivých cviků, a zároveň pomáhají zdokonalovat mluvený projev. Aplikace se hlavně snaží dítě přivést zábavnou formou k pohybu.

zdroj: itunes.apple.com

Ekontíci II

Nikdy není dost brzo začít ratolesti vzdělávat v oblasti třídění odpadu. Kam se sklem a kam s PET lahví? Děti procvičíte, kam s jakým odpadem, a to vše zábavnou formou, kdy je třeba kontejnery včas vysypávat. Cílem je tak udržení čistoty, a za správný postup se získávají body. Okolní krajina i kolemjdoucí zvířátka se mění k horšímu, pokud nestíháte a odpadky se hromadí.

zdroj: itunes.apple.com

Tobík uklízí

Tobík uklízí je další hra pro děti, která mluví kompletně v češtině. Je pro ty nejmenší, od jednoho do tří let. Principem hry je úklid rozházených hraček a dalších předmětů na své místo. Potraviny patří do lednice, oblečení do skříně, a za každou správně uklizenou věc hra dítě pochválí, a naopak, když je to špatně. Aplikace obsahuje šest místností. Jsou to dětský pokoj, obývací pokoj, kuchyň, koupelna, pracovna a chodba.

zdroj: itunes.apple.com

Logopedie – hezky česky

Aplikace má za úkol pomoci naučit vaše dítě správně vyslovovat všechny problematické hlásky abecedy. Jejich pořadí je podle obtížnosti, tedy od nejlehčího písmene po nejtěžší, kterým je samozřejmě prokleté Ř. Najdete zde přes 800 namluvených slov, která jsou doplněna ilustracemi. Pokud zvládnete slova, můžete přejít na jejich užití ve větách. Aplikace nabízí také možnost vlastního cvičení, kdy můžete trénovat jen ty hlásky, které dělají vaší ratolesti problémy.

zdroj: itunes.apple.com

Autor: Eduard Havel

REKLAMA

Reklama