Neděle , 02. 10. 2022

Olívie a Oliver

Naučné aplikace pro děti spojí jejich zájem o smartphony s něčím užitečným. Budou bavit děti i vás!

Děti dnes vyrůstají mezi chytrými telefony a tablety, a jejich zájem o ně musíte mít pod kontrolou. Vaše ratolesti vás vidí chytrou elektroniku používat, a není třeba se snažit jim zájem o ni odpírat. Nemyslíme tím, aby vaše dítě místo stavebnice nebo panenky žmoulalo telefon, ale existují hry, které se snaží zábavnou formou něčemu přiučit. Jaké aplikace budou užitečné pro ty nejmenší?
Naučné aplikace pro děti
zdroj: 123RF.com

28. 11. 2018

28. 11. 2018

Všechny následující aplikace fungují pouze v iOS a jsou k nalezení v AppStore.

Pohádka – animovaná Červená Karkulka

Známá pohádka o Červené Karkulce zpracována do zábavné a interaktivní aplikace. Můžete si vybrat, jestli bude pohádku předčítat vypravěč, nebo ji budete číst dětem vy. Děti mohou prozkoumávat prostředí lesa i babiččiny světnice, kde se příběh odehrává, a aplikace obsahuje celkem sto interaktivních prvků.

zdroj: itunes.apple.com

Veršované rozcvičky pro děti

Tato aplikace je určena dětem od čtyř let, a obsahuje sadu cviků, které jsou spojeny s jednoduchou básničkou. Rytmické verše vedou dítě při pohybu u jednotlivých cviků, a zároveň pomáhají zdokonalovat mluvený projev. Aplikace se hlavně snaží dítě přivést zábavnou formou k pohybu.

zdroj: itunes.apple.com

Ekontíci II

Nikdy není dost brzo začít ratolesti vzdělávat v oblasti třídění odpadu. Kam se sklem a kam s PET lahví? Děti procvičíte, kam s jakým odpadem, a to vše zábavnou formou, kdy je třeba kontejnery včas vysypávat. Cílem je tak udržení čistoty, a za správný postup se získávají body. Okolní krajina i kolemjdoucí zvířátka se mění k horšímu, pokud nestíháte a odpadky se hromadí.

zdroj: itunes.apple.com

Tobík uklízí

Tobík uklízí je další hra pro děti, která mluví kompletně v češtině. Je pro ty nejmenší, od jednoho do tří let. Principem hry je úklid rozházených hraček a dalších předmětů na své místo. Potraviny patří do lednice, oblečení do skříně, a za každou správně uklizenou věc hra dítě pochválí, a naopak, když je to špatně. Aplikace obsahuje šest místností. Jsou to dětský pokoj, obývací pokoj, kuchyň, koupelna, pracovna a chodba.

zdroj: itunes.apple.com

Logopedie – hezky česky

Aplikace má za úkol pomoci naučit vaše dítě správně vyslovovat všechny problematické hlásky abecedy. Jejich pořadí je podle obtížnosti, tedy od nejlehčího písmene po nejtěžší, kterým je samozřejmě prokleté Ř. Najdete zde přes 800 namluvených slov, která jsou doplněna ilustracemi. Pokud zvládnete slova, můžete přejít na jejich užití ve větách. Aplikace nabízí také možnost vlastního cvičení, kdy můžete trénovat jen ty hlásky, které dělají vaší ratolesti problémy.

K TÉMATU  Tučňáci umí dovádět a ani netuší, jak jsou u toho roztomilí
zdroj: itunes.apple.com

Autor: Eduard Havel

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ženy i muži často mateřská znaménka podceňují, ale to se nevyplácí. Nikdy nemůžete vědět, jestli v sobě náhodou neskrývají strašáka v podobě rakoviny. Proto si nechávejte znaménka nejenom pravidelně kontrolovat, ale také se o ně správně starejte.
Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.
Coca-cola je slazený sycený nápoj hnědé barvy, který dobyl celý svět. Kromě toho, že vám budou doktoři doporučovat ho pít jen výjimečně, se dá využít na celou škálu domácích problémů, se kterými by člověk jinak ztrácel drahocenný čas. Coca-cola je díky své "agresivitě" vyřeší rychle a jednoduše a budete nejspíš překvapeni, kde všude najde svoje uplatnění a s čím pomůže.
Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek