Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Naučné aplikace pro děti spojí jejich zájem o smartphony s něčím užitečným. Budou bavit děti i vás!

Děti dnes vyrůstají mezi chytrými telefony a tablety, a jejich zájem o ně musíte mít pod kontrolou. Vaše ratolesti vás vidí chytrou elektroniku používat, a není třeba se snažit jim zájem o ni odpírat. Nemyslíme tím, aby vaše dítě místo stavebnice nebo panenky žmoulalo telefon, ale existují hry, které se snaží zábavnou formou něčemu přiučit. Jaké aplikace budou užitečné pro ty nejmenší?
Naučné aplikace pro děti
zdroj: 123RF.com

28. 11. 2018

28. 11. 2018

Všechny následující aplikace fungují pouze v iOS a jsou k nalezení v AppStore.

Pohádka – animovaná Červená Karkulka

Známá pohádka o Červené Karkulce zpracována do zábavné a interaktivní aplikace. Můžete si vybrat, jestli bude pohádku předčítat vypravěč, nebo ji budete číst dětem vy. Děti mohou prozkoumávat prostředí lesa i babiččiny světnice, kde se příběh odehrává, a aplikace obsahuje celkem sto interaktivních prvků.

zdroj: itunes.apple.com

Veršované rozcvičky pro děti

Tato aplikace je určena dětem od čtyř let, a obsahuje sadu cviků, které jsou spojeny s jednoduchou básničkou. Rytmické verše vedou dítě při pohybu u jednotlivých cviků, a zároveň pomáhají zdokonalovat mluvený projev. Aplikace se hlavně snaží dítě přivést zábavnou formou k pohybu.

zdroj: itunes.apple.com

Ekontíci II

Nikdy není dost brzo začít ratolesti vzdělávat v oblasti třídění odpadu. Kam se sklem a kam s PET lahví? Děti procvičíte, kam s jakým odpadem, a to vše zábavnou formou, kdy je třeba kontejnery včas vysypávat. Cílem je tak udržení čistoty, a za správný postup se získávají body. Okolní krajina i kolemjdoucí zvířátka se mění k horšímu, pokud nestíháte a odpadky se hromadí.

zdroj: itunes.apple.com

Tobík uklízí

Tobík uklízí je další hra pro děti, která mluví kompletně v češtině. Je pro ty nejmenší, od jednoho do tří let. Principem hry je úklid rozházených hraček a dalších předmětů na své místo. Potraviny patří do lednice, oblečení do skříně, a za každou správně uklizenou věc hra dítě pochválí, a naopak, když je to špatně. Aplikace obsahuje šest místností. Jsou to dětský pokoj, obývací pokoj, kuchyň, koupelna, pracovna a chodba.

zdroj: itunes.apple.com

Logopedie – hezky česky

Aplikace má za úkol pomoci naučit vaše dítě správně vyslovovat všechny problematické hlásky abecedy. Jejich pořadí je podle obtížnosti, tedy od nejlehčího písmene po nejtěžší, kterým je samozřejmě prokleté Ř. Najdete zde přes 800 namluvených slov, která jsou doplněna ilustracemi. Pokud zvládnete slova, můžete přejít na jejich užití ve větách. Aplikace nabízí také možnost vlastního cvičení, kdy můžete trénovat jen ty hlásky, které dělají vaší ratolesti problémy.

K TÉMATU  Děti a zlozvyky: jak odbourat ty nejčastější z nich?
zdroj: itunes.apple.com

Autor: Eduard Havel

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Taky jste si někdy připadali jako v noční můře? Nic vám nevychází, cítíte se pod psa a máte chuť všechno vzdát! Proč tomu tak vlastně je? Proč se vám nedaří a ostatním ano? Jde to vůbec změnit? Mohou vám věci konečně začít vycházet? Já říkám ANO! Pojďme se na to společně podívat...
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.
Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.
Od 21. dubna, tedy počínaje dneškem, bude vládnout horoskopu až do 21. května znamení Býka. Tito lidé jsou známí svou vášnivostí, spolehlivostí, elegancí a někdy jsou považováni za nejpřitažlivější děti zvěrokruhu. Zároveň jsou čestní a milující. Nechybí jim jistá dávka extravagantnosti, nicméně pokud se rozzuří, často z nich jde i strach. Pokud někdy odhalí, že jste je podvedli, nebudou s vámi mít slitování, jsou totiž opravdu čestní.
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
Přemýšlíte nad tím, co za rostlinku si vypěstujete? Nechcete nic extrémně náročného, na druhou stranu požadujete, aby byla přínosná a ku prospěchu? Za zvážení stojí pepřovník, což je rostlina, která vám bude plodit vlastní pepř! A jelikož je pepř součástí prakticky jakéhokoli jídla, určitě stojí právě tato rostlina za vyzkoušení. Otázkou ale zůstává, jak na pěstování pepřovníku? Pojďme si záhadu společně rozlousknout!

Nepřehlédněte

Neustálé převalování, polštáře na uších, probděné noci, špunty v uších. Přijde vám to povědomé? Pak právě váš partner nebo partnerka chrápe. Nemusíte se obávat toho, že byste v tom byli sami. Najde se mezi námi vícero lidí, kteří se ptají na jednu otázku, a sice jak se zbavit chrápání, které nám nedá v noci spát?
Bez mobilu si už nedovedeme život představit. Místo toho, abyste ale surfovali na netu nebo si psali s přáteli a leželi doma na posteli, můžete ho využit k zeštíhlení a posílení celého těla. Mobilní aplikace vám mohou posloužit třeba k vytvoření zdravého jídelníčku nebo zařazení cvičení do každodenního programu. Na trhu je dnes nepřeberné množství apek, co za vás odvedou velký kus práce nebo vám hubnutí aspoň zpříjemní. Vyzkoušejte některý z navrhovaných tipů!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek