Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Naučné aplikace pro děti spojí jejich zájem o smartphony s něčím užitečným. Budou bavit děti i vás!

Děti dnes vyrůstají mezi chytrými telefony a tablety, a jejich zájem o ně musíte mít pod kontrolou. Vaše ratolesti vás vidí chytrou elektroniku používat, a není třeba se snažit jim zájem o ni odpírat. Nemyslíme tím, aby vaše dítě místo stavebnice nebo panenky žmoulalo telefon, ale existují hry, které se snaží zábavnou formou něčemu přiučit. Jaké aplikace budou užitečné pro ty nejmenší?
Naučné aplikace pro děti
zdroj: 123RF.com

28. 11. 2018

28. 11. 2018

Všechny následující aplikace fungují pouze v iOS a jsou k nalezení v AppStore.

Pohádka – animovaná Červená Karkulka

Známá pohádka o Červené Karkulce zpracována do zábavné a interaktivní aplikace. Můžete si vybrat, jestli bude pohádku předčítat vypravěč, nebo ji budete číst dětem vy. Děti mohou prozkoumávat prostředí lesa i babiččiny světnice, kde se příběh odehrává, a aplikace obsahuje celkem sto interaktivních prvků.

zdroj: itunes.apple.com

Veršované rozcvičky pro děti

Tato aplikace je určena dětem od čtyř let, a obsahuje sadu cviků, které jsou spojeny s jednoduchou básničkou. Rytmické verše vedou dítě při pohybu u jednotlivých cviků, a zároveň pomáhají zdokonalovat mluvený projev. Aplikace se hlavně snaží dítě přivést zábavnou formou k pohybu.

zdroj: itunes.apple.com

Ekontíci II

Nikdy není dost brzo začít ratolesti vzdělávat v oblasti třídění odpadu. Kam se sklem a kam s PET lahví? Děti procvičíte, kam s jakým odpadem, a to vše zábavnou formou, kdy je třeba kontejnery včas vysypávat. Cílem je tak udržení čistoty, a za správný postup se získávají body. Okolní krajina i kolemjdoucí zvířátka se mění k horšímu, pokud nestíháte a odpadky se hromadí.

zdroj: itunes.apple.com

Tobík uklízí

Tobík uklízí je další hra pro děti, která mluví kompletně v češtině. Je pro ty nejmenší, od jednoho do tří let. Principem hry je úklid rozházených hraček a dalších předmětů na své místo. Potraviny patří do lednice, oblečení do skříně, a za každou správně uklizenou věc hra dítě pochválí, a naopak, když je to špatně. Aplikace obsahuje šest místností. Jsou to dětský pokoj, obývací pokoj, kuchyň, koupelna, pracovna a chodba.

zdroj: itunes.apple.com

Logopedie – hezky česky

Aplikace má za úkol pomoci naučit vaše dítě správně vyslovovat všechny problematické hlásky abecedy. Jejich pořadí je podle obtížnosti, tedy od nejlehčího písmene po nejtěžší, kterým je samozřejmě prokleté Ř. Najdete zde přes 800 namluvených slov, která jsou doplněna ilustracemi. Pokud zvládnete slova, můžete přejít na jejich užití ve větách. Aplikace nabízí také možnost vlastního cvičení, kdy můžete trénovat jen ty hlásky, které dělají vaší ratolesti problémy.

K TÉMATU  Jste doma a už nevíte, co dělat. Čas na koníčky! Které aktivity zavést či ,,oprášit"?
zdroj: itunes.apple.com

Autor: Eduard Havel

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Už několik posledních let je módním trendem označovat výrobky přízviskem bio, farmářský nebo lokální. My se dnes podíváme na kloub především slovíčku 'bio', které v nás sice může evokovat něco, co je velmi kvalitní, ale ve skutečnosti tomu tak být rozhodně nemusí.
Říká se, že ženská stvoření jsou až příliš sebekritická. Žena s rovnými vlasy sní o dokonalých kudrlinách. Plné dámy se snaží zoufale hubnout, a ty štíhlé zkouší různými způsoby nabrat trošku té zdravé oblosti a tvarů. Čím to, že se sebou nedokážeme být nikdy spokojené? Může za to výchova, zažité stereotypy nebo to má jinou příčinu?
Zima se nese ve znamení deprese a pochmurného počasí. Právě počasí může za pokulhávající náladou a právě špatná nálada vám dělá ty dny zbytečně dlouhé a nepříjemné. Naštěstí máme recept, jak vyzrát jak na zimní depresi, tak na pochmurné počasí. Zkrátka si jen zalezte do peřin a pusťte si jeden z filmů, který doporučujeme. Rozhodně vás zahřejí na duši!
Snad každá žena touží po hezké a zdravě vyhlížející postavě. Ovšem jen hrstka z nich má opravdu dostatek času na to, aby trávila celé hodiny v posilovnách nebo jinými sportovními aktivitami. Možná právě proto se v poslední době stala hitem ultra krátká cvičení, která slibují jistý kompromis. Fungují ale vůbec?
V zimním období vyžaduje vaše pleť i vlasy více péče než po zbytek roku. Neustálé střídání teplot, vítr, mráz, sníh a smog, to je koktejl, který má na vaši pokožku i vlasy zničující účinek. Jak zabránit tomu, aby byla vaše pleť v zimě zašedlá a nezdravá a vlasy oslabené, polámané a bez života? Vyžaduje to kosmetickou první pomoc.
Snídaně dělá den – to je staré známé pořekadlo, které platí od dob dávno minulých až po moderní současnost. Právě snídaně by nám měla dát potřebné živiny a energii potřebnou pro následující den. Její součástí by tak měly být hlavně suroviny, které obsahují důležité bílkoviny, vlákninu a další nepostradatelné látky. I proto jsou její součástí ovesné vločky - tedy měly by být její součástí.
Co se vám vybaví, když se řekne bydlení ve stylu Provence? Jistě opojná levandule, sluníčko, vzduch a víno. Kouzlo jižní Francie můžete mít doma na očích každý den. Stačí, když své bydlení přenesete do jednoduchého a úchvatně romantického provensálského stylu. Jak doma dosáhnout této neotřelé krásy a elegance?
Legíny – poměrně kontroverzní kousek oblečení, na který má každá žena svůj názor. Zatímco některé jsou na jedné straně barikády a striktně je odmítají, druhé je naprosto milují - doma, do práce i do města. Pojďme se jim trochu podívat na zoubek, a především zjistit, jak legíny nosit, protože právě v tom bývá velmi často zakopaný pes oné nespokojenosti.
Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.

Nepřehlédněte

Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.
Neexistuje žádný univerzální návod, jak si zařídit moderní obývací pokoj. Každý člověk je totiž jiný a každý z nás má odlišný vkus. Důležité proto je, abyste si obývací pokoj vybavili tak, aby se vám v něm příjemně žilo, působil harmonicky a měli jste tam vše, co potřebujete k relaxu a času společně strávenému s rodinou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek