Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Jste v situaci, kdy už nevíte, jak dál? Zkuste nechat věci na čas plynout. Ať se jednoduše stanou!

Máte pocit, že se točíte v bludném kruhu? Věci se nevyvíjí podle vašich představ? Máte pocit, že všechno je špatně? Že se ostatní mají lépe než vy? Zkuste se uvolnit a nechat všechno být. Hlavně se přestaňte bránit a obviňovat druhé kolem vás.
kdyz nevite kam dal
Zdroj: 123RF.com

Ocitly jste se ve svízelné situaci, ze které jednoduše neumíte najít cestu ven. To se zkrátka stává. Nám všem. Chcete návod, jak se vše vyřeší? Pak zkuste tohle.

Kde vás bota tlačí nejvíce

Najděte tu oblast života, kde se vám podle vás „nedaří“ a zkuste k ní přistoupit jinak. Přestaňte tlačit na pilu a přijměte všechno, co se děje. Nemusíte spěchat, nikam nic netlačte. Nebuďte netrpělivé, nebojujte. Jen vše, co se děje, pozorujte, jakoby zpovzdálí. Nezainteresovaně. Klidně dýchejte a nesnažte se vyvíjet žádnou přehnanou aktivitu. Když se zklidníte, zkuste udělat něco jinak, než jak jste zvyklé.  Jakkoli.

Nemáte co ztratit

Vzhledem k tomu, že se vám stále opakuje to samé a cítíte se na dně, nemáte v podstatě co ztratit. Takže je jedno, co uděláte. Pokud se vám zdá, že jste „vystřílely všechny náboje“ a stejně se nic nezměnilo, je jasné, že ještě stále tlačíte a nenecháváte se unášet volně proudem. Vždycky se najde další možnost, kterou můžete zkusit.

Pusťte to

Pokud vás nenapadá už žádná možnost, jednoduše se uvolněte a nedělejte nic. Představte si, že jste plachetnice na moři, která se nechá unášet větrem. Uvidíte, kam vás ten vítr zažene. Nechte prostor Vesmíru jako svému zdroji, aby všechno udělal za vás. Všechno se srovná podle nejlepšího scénáře, který by vás možná ani na vteřinu v hlavě nenapadl. A věřte, že se vše vyřeší nejlépe, jak to má být. Prostě pusťte ruce z volantu (obrazně) a nechte to svému osudu.

Můžete se snažit, ale stejně dojdete, kam máte

Pokud člověk zkouší všechny cestičky, aby dosáhl svého, tlačí přitom na pilu a je to kontraproduktivní. Samozřejmě každá vaše cesta vás vede v životě k určité zkušenosti a posunu. Ale věřte, že přijde při tom tlačení chvíle, kdy se vyčerpáte a dojdete do stejného bodu: necháte to plavat. A „konečně“ se stane to, co se stát má. Zbytečným tlakem si tuto cestu komplikujete a vyčerpáváte své síly. Proč nezvolit přímou cestu?

K TÉMATUZelená káva: Vše, co jste o ní chtěli vědět

Jak nechat věci plavat?

Zkuste tohle:

 1. Jen pozorujte, co se děje. Nezasahujte.
 2. Tam, kde obvykle argumentujete, se ztište a nic neříkejte. Jednoduše když se vám stane něco, co se vám nelíbí, místo hněvu zůstaňte v klidu a jen pozorujte svůj dech.
 3.  Tam, kde obvykle tlačíte, povolte stisk.
 4. Tam, kde věci kontrolujete, přestaňte s tím a nechte to být.
 5. Tam, kde plánujete, hoďte vaše plány do koše.
 6. Když se k vám někdo chová tak, jak by podle vás neměl, hned se nerozčilujte a vyčkejte s reakcí. Dejte si vědomou pauzu.
 7. Když se dostanete do „špatné“ situace, ihned nepanikařte a na chvíli si od ní odstupte. Držte se stranou, nespěchejte a nezabývejte se tím, co máte udělat. Nechte věci a záležitosti, ať se samy rozvinou a naberou svůj směr.
 8. Nepanikařte, že nevíte, kudy jít dál. Nenuťte se kvůli tomu k pohybu. Klidně nečinně čekejte a vychutnejte si chvíle, kdy nevíte, o co jde a kudy máte jít.
  Vychutnej si chvíle, kdy nevíš, o co jde a kudy máš jít.
 9. Zůstaňte otevřené a dejte životu šanci nabídnout vám něco zajímavého. Váš svět dostane nový nádech. Uvidíte.
  Prostě zkus to jednou jinak a tvůj svět dostane nový nádech.

Máte na výběr

Proč to zkusit? Minimálně proto, že můžete zkusit v životě všechno. Vždycky vám to něco přinese. Můžete plout po proudu nebo pádlovat proti němu. Samy se rozhodněte, kterou cestou chcete jít. Můžete se pohybovat s lehkostí nebo těžce kráčet v nevhodných botách, které jste si na cestu životem vybraly a narážet na překážky, dokud se neunavíte. Můžete být celý den plné energie a nadšené, nebo vyčerpané neustálým bojem s druhými. Můžete se chovat přirozeně a svobodně, nebo si neustále znovu nasazovat vhodné masky pro dané situace. Můžete se podvolit tomu, co se stalo nebo před tím neustále utíkat…a opět se unavit. Stejně tak můžete neustále žít s pocitem viny nebo se tomu vysmát.

K TÉMATUZavařování ovoce a zeleniny: v myčce, v troubě, v mikrovlnce

Když to pustíte

Uvidíte, že se začne pozvolná transformace vašeho života. Získáte zpět radost i chuť do života. Budete se víc bavit, protože budete vědět, že všechno je přesně tak, jak má být a v pořádku.

Kterou cestu si vyberete?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu
Pozdrav vycházejícímu slunci nad třpytícím se oceánem. Meditace za zvuku mořských vln. Uvolňující procházky palmovými háji. Kokosová voda a spousty exotického ovoce. Potřebujete dovolenou pro tělo i mysl? Vydejte se do teplých krajin za jógou. Spojit dovolenou s cvičením jógy je stále víc a víc populární.
Praha, 9. prosince 2021: Přírody si vážíme a je pro nás důležitá, nicméně náš vztah s ní vnímáme jako příliš povrchní. I to zjistil průzkum společnosti VELUX realizovaný v osmi evropských zemích včetně České republiky. Jsme přesvědčeni, že pobyt v přírodě pomáhá našemu fyzickému i psychickému zdraví, nicméně jen zřídka pozorujeme např. ptáky, stromy nebo mraky. Někteří lidé stráví až třetinu svého života před obrazovkou. Jak se tedy v dnešní době technologií přiblížit světu venku?
Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.

Nepřehlédněte

Výraz plovoucí podlaha je tu s námi zhruba už od 90. let minulého století, od té doby se začaly objevovat ve více a více domácnostech. Jejich slávě však ještě zdaleka neodzvonilo. Majitelé bytů a domů jsou si vědomi jejich výhod, a proto výběr typu podlahy padne často zrovna na ně.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek