Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Jak naslouchat svému srdci? A proč to mnozí neumí?

Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
jak naslouchat srdci
Jak naslouchat svému srdci? (foto: 123rf.com)

25. 03. 2021

Proč to neumíte?

Čím to vlastně je, že nevíme, co chceme? Rozum říká jedno, ale stále máme pocit, že slyšíme takový ten hlubší vnitřní hlásek, který vlastně touží po něčem jiném. Ano, právě ten vnitřní hlásek je hlas našeho srdce, který postupně zeslábl, protože jsme ho během života neposlouchali anebo byl potlačen. Jak se naučit naslouchat srdci?

Jako malé děti nám bylo naprosto jedno, co si o nás myslí ostatní a řekli jsme narovinu vše, co jsme měli na srdci! Nestyděli jsme se nahlas smát, křičet a vydupat si cokoli, co jsme chtěli. Bohužel postupem času se naše pravé já vytratilo…

Bylo nám ukazováno, jak bychom se měli chovat a jak naopak ne. Opakovali nám, že bychom měli být rozumní a dělat taková rozhodnutí, která jsou pro nás bezpečná! A právě tohle všechno nás odpojilo od našeho srdce. Naučili jsme se totiž dělat rozhodnutí, která jsou z hlediska rozumu bezpečná a komfortní.

Stále k němu máte přístup

Z těchto důvodů nenasloucháme vlastnímu srdci. Začali jsme se bát být sami sebou a vyjadřovat to, co opravdu chceme. A tak to naše srdíčko utichlo. Protože jsme jej zkrátka přestali poslouchat… Dobrou zprávou ale je, že naše srdce tu stále JE!

Ano, možná utichlo, možná cítíte, že jste odpojení od samých sebe a často nevíte, co životě chcete. Ale stále k němu máte přístup a postupně se můžete naučit mu opět naslouchat a konat tak vždy správně!

Jak jsem psala výše, tak nás dost ovlivnilo naše okolí – výchova, učitelé ve škole, kamarádi a tak dále. Konali jsme tak, aby to bylo bezpečné a abychom se zavděčili. Proto je klíčové, abyste se naučili odpojovat od okolí a začali se napojovat na sebe!

K TÉMATU  Opalovací krémy mohou měnit naši DNA

Nemyslíme to tak, že musíte přerušit veškerý kontakt se světem… Myslíme tím, abyste netrávili hodiny na sociálních sítích, kde jste opět ovlivňováni názory druhých lidí. Nejen na sociálních sítích, ale i osobně v kontaktu neustále obklopeni dalšími lidmi. Je důležité se naučit trávit čas i o SAMOTĚ. Jedině tak začnete znovu slyšet hlas vašeho srdce…

Jak naslouchat srdci?

Vyhraďte si KAŽDÝ DEN chvíli času, kdy budete trávit čas o samotě. Ano, jen vy a nikdo jiný. Možná to pro vás bude nezvyklé. Možná se samoty bojíte. Ale jen tak budete moct zjistit, kým doopravdy jste. Když se odpojíte od jakýchkoli vnějších vlivů a zaměříte pozornost sami k sobě. Do svého nitra, ke svému srdci a budete mu naslouchat… Stačí půl hodiny každý den.

Může se jednat o procházku v přírodě anebo můžete jít do nějaké místnosti, kde nebudete rušeni a tam jen tak být a naslouchat. S sebou si určitě vezměte diář a zapisujte si vše, co vás napadne! Denně totiž máme 60-70 tisíc myšlenek a z toho důvodu se v nich hlas vašeho srdce může lehce ztratit…

Často chceme získat odpověď od rodiny, od kamaráda, od partnera, od učitelů, od koučů. Jenže jedině VY znáte sami sebe nejlépe! Proto nemůžete chtít, aby za vás někdo druhý rozhodoval! Pokud tak činíte, tak dáváte váš život do rukou někoho druhého… Můžete chtít od druhých radu či názor, to ano. Ale rozhodnout se musíte vždy jedině vy sami. Na základě vašeho srdce.

Jak se cítíte?

Pocity jsou indikátorem toho, jestli dané rozhodnutí, nápad či cokoli jiného vychází ze srdce. Když se pro něco chcete rozhodnout, tak vnímejte, jak se u toho cítíte! Jestli pociťujete napětí, nepříjemné pocity v břiše, úzkost, nejistotu, tak dané rozhodnutí vychází spíše z rozumu než ze srdce.

K TÉMATU  Úžasné jednoduché účesy, které zvládnete za chviličku a rozhodně nezapadnete!

Pokud naopak cítíte radostné pocity, nadšení a především hřejivé pocity u srdce, tak je to vždy to správné! Je to rozhodnutí z vašeho srdce. V takové chvíli víte, že jste odpověď na otázku “jak naslouchat srdci” rozluštili.

Proto vnímejte vaše pocity. Nejen během jakýchkoli rozhodnutí, ale vždy během vašeho života. Vaše srdce vám skrz pocity dává najevo, jestli jdete správnou cestou anebo ne. Tento jednoduchý krok vám moc pomůže k tomu, abyste se naučili naslouchat svému srdci.

Jakmile jej začnete praktikovat společně s trávením času o samotě, tak se váš život začne měnit. Najednou budete víc a víc vědět, co doopravdy chcete. Také se budete umět lépe a rychleji rozhodovat. Takže vzhůru do toho a já vám přeji co nejpříjemnější cestu k vašemu srdci!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Sebeláska je klíčem ke spokojenému životu. Naučte se to!

Jak se mít konečně více ráda? Nedostatek sebelásky může ubíjet

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Čas od času takové jednání musí absolvovat každý z nás. Někdy je to vyřešení rodinného nebo partnerského problému, ale daleko častěji se týká pracovních záležitostí. Chce s vámi mluvit nadřízený nebo máte vy pokárat svého podřízeného. Potřebujete se připravit tak, aby rozhovor proběhl bez zbytečných konfliktů a hádek.
Chystáte se na dovolenou, ale rádi byste se vyhnuli nepříjemnostem spojeným s krádežemi? Zpozorněte u našeho přehledu pěti nejhorších krádežnických destinací a hlavně – pozor na peněženky!
Problémy se zády jsou v dnešní době civilizačním onemocněním, se kterým se setkává snad každý druhý z nás. A zatímco některé jsou vrozené a získané třeba vlivem skoliózy či hyperkyfózy a dalších latinských názvosloví, jiné jsou způsobené nezdravými návyky, které každý den (mnohdy nevědomky) opakujeme. A právě takové zlozvyky ke zhoršení a ještě větším potížím jenom přispívají. Co nám nejvíce kazí záda?
Je samozřejmé, že člověk rád pomůže svým dětem a příbuzným, pokud se dostanou do finanční tísně. Ovšem v praxi se podle právníků a exekutorů často stává, že dlužník peníze nevrací. V rodině to může být problém, který nevratně naruší dobré vztahy.
Trendem poslední doby, zejména mezi mladými lidmi na různých sociálních platformách, je pojem zvaný body count. Možná už jste o něm slyšeli, možná vás úplně minul. Co to ten body count vlastně je? Proč se najednou tolik řeší? A co o nás vypovídá?
Jedná se o další díl našeho seriálu Čtení na pokračování od začínající spisovatelky Teri Kerot. V tomto příběhu se setkáváme s hlavní hrdinkou Klárou, která zavírá bar po dlouhé noční směně. Noc nabere nečekaný směr, když se objeví její stálý zákazník Tony, a Klára se ocitne uprostřed vášnivého dobrodružství. Jak se příběh vyvine, když se Klára ráno musí vrátit do své každodenní reality a čelit svému nepříjemnému šéfovi? Teri Kerot opět přináší napínavý příběh plný lásky, vášně a nečekaných zvratů.
Jednoduché vychytávky, jak vypadat krásně, splní účel na 100 %. Jak rychle vyrobit kudrliny a udělat vaše vlasy krásně zářivé? Jak dokonale vybělit zuby pro perfektní úsměv nebo vyčistit pleť?
Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?
Jaro s sebou nenese jen hromadu sluníčka, ale především alergie, které nepatří k tomu nejmilejšímu. Když všechno kolem nás začne kvést, ve vzduchu se rázem začne vznášet větší množství pylu, což vede k alergickým reakcím. Pojďme si prozradit, co na sennou rýmu a další projevy alergie zaručeně zabírá.
Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.

Výběr článků

Hmat je jedním ze smyslů, který hojně používáme, ale málo si uvědomujeme, jak velký je to dar i pro všechny kolem nás. Dotyk druhého člověka je nenahraditelný, jak moc Vám chybí zjistíte, až když o možnost vzájemného tělesného kontaktu přijdete.
Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!
Kam uschovat všechno zahradní nářadí, sekačku nebo prázdné květináče? Zahradní domek vše vkusně ukryje. Můžete do něj schovávat i jízdní kola, pokud nemáte garáž nebo sklep. Zahradní domek se dá ale postavit i za účelem relaxace na zahrádce, takže to může být takový letní altán. Vyrobit se dá ze dřeva, ale i z plastu nebo plechu. Samozřejmě se nabízejí zahradní domky hotové, nebo si ho můžete nechat postavit na míru pro vás. Inspirujte se!

Nepřehlédněte

Možná patříte mezi ty, kteří nepotřebují jíst maso příliš často. A nemusí to být z důvodu, že se vám příčí zabíjení zvířat, ale třeba vám jen jednoduše maso tolik nechutná a nemáte častou potřebu ho konzumovat. Jak ale zajistit, aby přesto váš jídelníček obsahoval veškeré potřebné živiny?
Váš přítel má z předchozího vztahu dítě a vy se obáváte, zda novou situaci všichni obstojně zvládnete? Máme pro vás několik tipů, se kterými se na celou situaci můžete podívat z té lepší stránky. Co dodržet, aby to fungovalo?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek