Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Vztah s tchyní: Jak uklidnit věčně rozbouřenou řeku?

Vztahy s tchyní jsou kapitolou partnerského života samy o sobě. I když v mnoha případech jde o vztahy skvělé, v jiných to může značně skřípat. Zatímco někdy dělá tchyně naschvály, jindy si žena nenastaví jisté hranice, které se poté neustále překračují.
vztah s tchyní
Občas je maminka vašeho partnera kamenem úrazu, ale my vám poradíme, jak z toho ven!

29. 07. 2022

Partner je milovaný a člověk mu chce udělat radost tím, že s jeho maminkou bude dobře vycházet. A tak nastupují na scénu naše tipy, jak utužit vztah s tchyní!

Neplánované zavazadlo navíc

Člověk si při vstupu do vztahu říká, že má s sebou všechno potřebné. Po nějaké době však zjišťuje, že partner si s sebou táhne ještě jedno zavazadlo navíc, se kterým se tak úplně nepočítalo. A je jím tchyně, která, jak ostatně bylo zmíněno, nemusí být vždycky tou, která bude ochotně na všechno přitakávat a bez dalších průpovídek. 

Někdy to nebe zkrátka a dobře není bez mráčku. Naštěstí existují konkrétní způsoby, jak vztah s tchyní dostat na vyhovující úroveň, aby byly spokojené prakticky všechny zúčastněné strany. 

Není to soutěž

Zejména horkokrevné povahy mají tendenci se svou budoucí tchyní soupeřit. Jenže tyto vztahy v rodině nejsou žádná soutěž. A už vůbec ne soutěž, ve které byste mohla vyhrát. Většinou je to maminka, která zvedá zlatou trofej nad hlavu a staví se na první pozici stupně vítězů.

Na toto pamatujte hlavně ve chvíli, kdy budou pánové svým maminkám doslova vyznávat lásku. Budou tvrdit, že jsou nejkrásnější, nejlepší a také nejchytřejší na světě a i když si o tom budete myslet své, je dobré zachovat chladnou hlavu a zkousnout tvrzení, jež partner zrovna vypouští z úst.

tchyně
Musíte si uvědomit, že pro každou maminku je její syn ten nejlepší chlap na světě.

Pokud se rozhodnete, že soupeření zcela vyhodíte ze svého života, bude to doslova balzám na duši. Vždyť věčné dohady a snaha o vítězství jen ubírají na životě a přidávají vrásky.

Chce to špetku tolerance

Někdy je vyjít s tchyní opravdu velmi složité a těžké. Některé maminky našich partnerů mohou být zarytě přesvědčené o své vlastní pravdě, že se dokonce budou stavět na hlavu. Na scénu v takových momentech (a nejen v těchto chvílích) musí nastoupit tolerance. Někdy špetka, jindy pořádná kupa. Právě tato vlastnost totiž dokáže divy, co se vztahů v rodině a vztahů s tchyní týče.

K TÉMATU  Letošní rok přeje rodokmenům. Zkuste dohledat své předky. Proč? K čemu všemu vám může rodokmen posloužit?

Samozřejmě to neznamená, že byste měla nechat na sobě dříví štípat. Jsou hranice, které je nutné si dostatečně vytyčit. Například ochrana vlastního soukromí je klíčová. Není dovoleno, aby maminka šmejdila po pokojích a hledala chyby ve vašich šuplících se spodním prádlem. A už vůbec není povolen vstup do ložnice, což je intimní místo.

Mnohé kroky, které dospívají až do bodu, že tchyně navštěvuje i příliš intimní místnosti v domě, mohou být pouze ryzí provokací nebo schválností. Vytyčení hranic je proto více klíčové než tolerance.

Pochvaly jsou někdy nutností

Pokud to mezi vámi vře, případně pokud se chystáte vůbec na první schůzku s vaší tchyní, je načase si navymýšlet řadu pochvalných hlášek. Protože pochvaly jsou tím, co je v takových případech zdrojem pozitivní nálady, případně dobrého prvního dojmu.

Chvála se nemusí týkat jen toho, co má člověk na sobě nebo jak to tchyni sluší. Pochvaly by měly směřovat i na výchovu syna, kterého tchyně vychovala a za což ji prakticky nikdy nikdo nepochválil. I když budou pochvaly někdy velmi nenápadné, pokud budou upřímné, budou o to cennější.

dárek
S malou pozorností nikdy nešlápnete vedle.

Jak už bylo zmíněno, pochvaly mohou leccos zachránit. A mohou být tím potřebným zdrojem dobré nálady, kterou potřebujete zejména v situacích, kdy by se napětí dalo ve vzduchu krájet.

Dárky se vítají vždycky

Dlouho jste tchyni neviděla nebo se opět plánujete s budoucí tchyní potkat poprvé? Dárky jsou tím, co se vítá vždycky. Ať už se bude jednat o sladkost, květinu nebo nějakou drobnost do sbírky módních doplňků, mluvíme ve všech případech o něčem, co může zbavit prvotní setkání trapnosti či co může prolomit na první pohled velmi pevné ledy.

K TÉMATU  Karanténa aneb jak doma zabavit děti a nezbláznit se z toho?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Petra (46): Jsem outsider, rodina se mě zřekla. Vážně jsem tak špatná?

5 věcí, co muži nesnáší na ženách, i když to nikdy neřeknou?

Zdroje článku:
https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/osm-tipu-jak-vyjit-s-tchyni-329411
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Lidé dávají na první dojem. Pokud není zrovna dobrý, automaticky člověka přesouvají do škatulky - s ním se bavit nechci. Velkou měrou se na dobrém prvním dojmu podílí i náš úsměv. Pokud jsou zuby plné kazů, druhého to spíše jenom odpudí. Ano, stáváme se možná trochu povrchními, ale většinou za zkaženými zuby stojí nedostatečná dentální hygiena a to o člověku něco naznačuje.
Už odmalička nám rodiče vštěpovali, jak důležitá je osobní hygiena. Díky dobré výchově jsme se tak naučili, že si musíme pravidelně čistit zuby, aby se nám nekazily, že se musíme pravidelně mýt, abychom byli čistí, hezky vypadali a nezapáchali. A když se jednoho dne objevila influencerka Aella, která bez ostychu přiznala, že se ročně vykoupe jen 37x, vzbudila s tím velké a opravdu šokující pozdvižení. Čím se obhajuje a je ve skutečnosti opravdu taková čunča, jak se zdá?
Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.
V práci blázinec, dovolená vyloučená a jarní prázdniny na krku. Nemoc nebo nedostatek peněz, důvodů, proč nemůžete vyjet s dětmi na jarní prázdniny, může být celá řada. Proto ještě nemusí dítě celý týden sedět doma u televize a tabletu. Zkuste mu připravit tak trochu jiné prázdniny.
Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý
Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?
To je tvrdý oříšek, protože LEGO® sad je velice mnoho a liší se od sebe různými vlastnostmi: velikostí kostek, tematikou, barvou, tvarem a dodatečnými funkcemi. Každá stavebnice je jinak přizpůsobena určité věkové skupině. Čím se řídit při výběru kostek? Jak se správně rozhodnout? Napovíme v této publikaci.
Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
Léto je časem dovolených, ale každá taková sranda něco stojí. Lehké upuštění páry a odjezd ze stereotypního života, nám poskytuje odpočinek a oddech. Jenže kde na něj vzít peníze? Pokud jste letos za dovolenou nechtěně utratili majlant nebo máte tu svou vysněnou teprve před sebou, jistě vám přijdou vhod naše tipy, jak ušetřit na dovolené peníze.

Nepřehlédněte

Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek