Úterý , 04. 10. 2022

František

Vztah s tchyní: Jak uklidnit věčně rozbouřenou řeku?

Vztahy s tchyní jsou kapitolou partnerského života samy o sobě. I když v mnoha případech jde o vztahy skvělé, v jiných to může značně skřípat. Zatímco někdy dělá tchyně naschvály, jindy si žena nenastaví jisté hranice, které se poté neustále překračují.
vztah s tchyní
Občas je maminka vašeho partnera kamenem úrazu, ale my vám poradíme, jak z toho ven!

29. 07. 2022

Partner je milovaný a člověk mu chce udělat radost tím, že s jeho maminkou bude dobře vycházet. A tak nastupují na scénu naše tipy, jak utužit vztah s tchyní!

Neplánované zavazadlo navíc

Člověk si při vstupu do vztahu říká, že má s sebou všechno potřebné. Po nějaké době však zjišťuje, že partner si s sebou táhne ještě jedno zavazadlo navíc, se kterým se tak úplně nepočítalo. A je jím tchyně, která, jak ostatně bylo zmíněno, nemusí být vždycky tou, která bude ochotně na všechno přitakávat a bez dalších průpovídek. 

Někdy to nebe zkrátka a dobře není bez mráčku. Naštěstí existují konkrétní způsoby, jak vztah s tchyní dostat na vyhovující úroveň, aby byly spokojené prakticky všechny zúčastněné strany. 

Není to soutěž

Zejména horkokrevné povahy mají tendenci se svou budoucí tchyní soupeřit. Jenže tyto vztahy v rodině nejsou žádná soutěž. A už vůbec ne soutěž, ve které byste mohla vyhrát. Většinou je to maminka, která zvedá zlatou trofej nad hlavu a staví se na první pozici stupně vítězů.

Na toto pamatujte hlavně ve chvíli, kdy budou pánové svým maminkám doslova vyznávat lásku. Budou tvrdit, že jsou nejkrásnější, nejlepší a také nejchytřejší na světě a i když si o tom budete myslet své, je dobré zachovat chladnou hlavu a zkousnout tvrzení, jež partner zrovna vypouští z úst.

tchyně
Musíte si uvědomit, že pro každou maminku je její syn ten nejlepší chlap na světě.

Pokud se rozhodnete, že soupeření zcela vyhodíte ze svého života, bude to doslova balzám na duši. Vždyť věčné dohady a snaha o vítězství jen ubírají na životě a přidávají vrásky.

Chce to špetku tolerance

Někdy je vyjít s tchyní opravdu velmi složité a těžké. Některé maminky našich partnerů mohou být zarytě přesvědčené o své vlastní pravdě, že se dokonce budou stavět na hlavu. Na scénu v takových momentech (a nejen v těchto chvílích) musí nastoupit tolerance. Někdy špetka, jindy pořádná kupa. Právě tato vlastnost totiž dokáže divy, co se vztahů v rodině a vztahů s tchyní týče.

K TÉMATU  Naučné aplikace pro děti spojí jejich zájem o smartphony s něčím užitečným. Budou bavit děti i vás!

Samozřejmě to neznamená, že byste měla nechat na sobě dříví štípat. Jsou hranice, které je nutné si dostatečně vytyčit. Například ochrana vlastního soukromí je klíčová. Není dovoleno, aby maminka šmejdila po pokojích a hledala chyby ve vašich šuplících se spodním prádlem. A už vůbec není povolen vstup do ložnice, což je intimní místo.

Mnohé kroky, které dospívají až do bodu, že tchyně navštěvuje i příliš intimní místnosti v domě, mohou být pouze ryzí provokací nebo schválností. Vytyčení hranic je proto více klíčové než tolerance.

Pochvaly jsou někdy nutností

Pokud to mezi vámi vře, případně pokud se chystáte vůbec na první schůzku s vaší tchyní, je načase si navymýšlet řadu pochvalných hlášek. Protože pochvaly jsou tím, co je v takových případech zdrojem pozitivní nálady, případně dobrého prvního dojmu.

Chvála se nemusí týkat jen toho, co má člověk na sobě nebo jak to tchyni sluší. Pochvaly by měly směřovat i na výchovu syna, kterého tchyně vychovala a za což ji prakticky nikdy nikdo nepochválil. I když budou pochvaly někdy velmi nenápadné, pokud budou upřímné, budou o to cennější.

dárek
S malou pozorností nikdy nešlápnete vedle.

Jak už bylo zmíněno, pochvaly mohou leccos zachránit. A mohou být tím potřebným zdrojem dobré nálady, kterou potřebujete zejména v situacích, kdy by se napětí dalo ve vzduchu krájet.

Dárky se vítají vždycky

Dlouho jste tchyni neviděla nebo se opět plánujete s budoucí tchyní potkat poprvé? Dárky jsou tím, co se vítá vždycky. Ať už se bude jednat o sladkost, květinu nebo nějakou drobnost do sbírky módních doplňků, mluvíme ve všech případech o něčem, co může zbavit prvotní setkání trapnosti či co může prolomit na první pohled velmi pevné ledy.

K TÉMATU  Nejvtipnější psi a kočky! Vychutnejte si domácí mazlíčky, kteří vás dokážou rozesmát od ucha k uchu!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Petra (46): Jsem outsider, rodina se mě zřekla. Vážně jsem tak špatná?

5 věcí, co muži nesnáší na ženách, i když to nikdy neřeknou?

Zdroje článku:
https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/osm-tipu-jak-vyjit-s-tchyni-329411
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přestože si to každoročně mnoho z nás nechce připustit, letní dny se blíží ke konci a podoba zahrad se začne měnit. Jedním si můžeme být jistí, práce na ní bude hodně. Podzim je čas sklizně, nové výsadby a dalšího opečovávání. V tomto období lze zasadit jak květiny, stromy, tak i zeleninu. Nejen jaro je časem pro nový život.
Kdo by dnes neznal zlatý devadesátkový hit jménem ledvinky. Během devadesátých let se jednalo o velice stylový kousek, který se nejčastěji kombinoval s batikovanými tričky a zvonovými kalhoty, případně se stejnými kalhotami a halenkou se zvonovými rukávy. Když se však ledvinky najednou stáhly z trhu, mnohé ženy to sice oplakaly, ale nakonec se se skutečností smířily - ledvinky už zkrátka nejsou v módě. Jejich žhavé kousky byly odhozeny do koše nebo zapadly hluboko do skříně. Jenže to je škoda. Každý módní trend totiž jednou ožije a ledvinky opravdu nejsou výjimkou.
Dámská liga si pro vás ve spolupráci se značkou GLISS připravila speciální soutěž o balíček různých druhů dámských vlasových masek GLISS! O jaké produkty se jedná a co musíte udělat pro výhru? Přečtěte si článek níže, ve kterém naleznete odpovědi na tyto otázky.
Tinnitus je nemoc, která přichází zcela nečekaně, ale nezřídka s námi zůstává po celý život. Často se o ní hovoří jako o civilizační chorobě. Jenže tinnitus není nemoc jako taková, spíše jde o příznak něčeho jiného, jen lékaři stále nevypátrali čeho.
Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…
Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Detox organismu se stal nedílnou součástí zdravého životního stylu. Po zimě nás čeká očista těla jarním detoxem. Právě strava raw by pro řadu z vás mohla být ideální cestou. Její výhodou je příjem čerstvých zdravých surovin, nenáročnost přípravy či úbytek váhy. Za kvalitu si bohužel připlatíte, na druhou stranu ale ušetříte na energiích.
Bez mobilu si už nedovedeme život představit. Místo toho, abyste ale surfovali na netu nebo si psali s přáteli a leželi doma na posteli, můžete ho využit k zeštíhlení a posílení celého těla. Mobilní aplikace vám mohou posloužit třeba k vytvoření zdravého jídelníčku nebo zařazení cvičení do každodenního programu. Na trhu je dnes nepřeberné množství apek, co za vás odvedou velký kus práce nebo vám hubnutí aspoň zpříjemní. Vyzkoušejte některý z navrhovaných tipů!
Přestože si to každoročně mnoho z nás nechce připustit, letní dny se blíží ke konci a podoba zahrad se začne měnit. Jedním si můžeme být jistí, práce na ní bude hodně. Podzim je čas sklizně, nové výsadby a dalšího opečovávání. V tomto období lze zasadit jak květiny, stromy, tak i zeleninu. Nejen jaro je časem pro nový život.

Nepřehlédněte

Každé znamení zvěrokruhu má své vlastní silné stránky. Ty jsou klíčové pro určení toho, co ženy bude na mužích přitahovat, tedy jaká znamení si budou volit jaké muže. Pokud jste žena nebo muž, vyberte si své znamení a podívejte se na jeho povahové rysy. Následně se dozvíte, jaké typy mužů budou danou ženu přitahovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek