Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Vztah s tchyní: Jak uklidnit věčně rozbouřenou řeku?

Vztahy s tchyní jsou kapitolou partnerského života samy o sobě. I když v mnoha případech jde o vztahy skvělé, v jiných to může značně skřípat. Zatímco někdy dělá tchyně naschvály, jindy si žena nenastaví jisté hranice, které se poté neustále překračují.
vztah s tchyní
Občas je maminka vašeho partnera kamenem úrazu, ale my vám poradíme, jak z toho ven!

29. 07. 2022

Partner je milovaný a člověk mu chce udělat radost tím, že s jeho maminkou bude dobře vycházet. A tak nastupují na scénu naše tipy, jak utužit vztah s tchyní!

Neplánované zavazadlo navíc

Člověk si při vstupu do vztahu říká, že má s sebou všechno potřebné. Po nějaké době však zjišťuje, že partner si s sebou táhne ještě jedno zavazadlo navíc, se kterým se tak úplně nepočítalo. A je jím tchyně, která, jak ostatně bylo zmíněno, nemusí být vždycky tou, která bude ochotně na všechno přitakávat a bez dalších průpovídek. 

Někdy to nebe zkrátka a dobře není bez mráčku. Naštěstí existují konkrétní způsoby, jak vztah s tchyní dostat na vyhovující úroveň, aby byly spokojené prakticky všechny zúčastněné strany. 

Není to soutěž

Zejména horkokrevné povahy mají tendenci se svou budoucí tchyní soupeřit. Jenže tyto vztahy v rodině nejsou žádná soutěž. A už vůbec ne soutěž, ve které byste mohla vyhrát. Většinou je to maminka, která zvedá zlatou trofej nad hlavu a staví se na první pozici stupně vítězů.

Na toto pamatujte hlavně ve chvíli, kdy budou pánové svým maminkám doslova vyznávat lásku. Budou tvrdit, že jsou nejkrásnější, nejlepší a také nejchytřejší na světě a i když si o tom budete myslet své, je dobré zachovat chladnou hlavu a zkousnout tvrzení, jež partner zrovna vypouští z úst.

tchyně
Musíte si uvědomit, že pro každou maminku je její syn ten nejlepší chlap na světě.

Pokud se rozhodnete, že soupeření zcela vyhodíte ze svého života, bude to doslova balzám na duši. Vždyť věčné dohady a snaha o vítězství jen ubírají na životě a přidávají vrásky.

Chce to špetku tolerance

Někdy je vyjít s tchyní opravdu velmi složité a těžké. Některé maminky našich partnerů mohou být zarytě přesvědčené o své vlastní pravdě, že se dokonce budou stavět na hlavu. Na scénu v takových momentech (a nejen v těchto chvílích) musí nastoupit tolerance. Někdy špetka, jindy pořádná kupa. Právě tato vlastnost totiž dokáže divy, co se vztahů v rodině a vztahů s tchyní týče.

K TÉMATU  Ponorková nemoc. Jak se v rodině bránit a úspěšně ubránit velmi vypjatým vztahům

Samozřejmě to neznamená, že byste měla nechat na sobě dříví štípat. Jsou hranice, které je nutné si dostatečně vytyčit. Například ochrana vlastního soukromí je klíčová. Není dovoleno, aby maminka šmejdila po pokojích a hledala chyby ve vašich šuplících se spodním prádlem. A už vůbec není povolen vstup do ložnice, což je intimní místo.

Mnohé kroky, které dospívají až do bodu, že tchyně navštěvuje i příliš intimní místnosti v domě, mohou být pouze ryzí provokací nebo schválností. Vytyčení hranic je proto více klíčové než tolerance.

Pochvaly jsou někdy nutností

Pokud to mezi vámi vře, případně pokud se chystáte vůbec na první schůzku s vaší tchyní, je načase si navymýšlet řadu pochvalných hlášek. Protože pochvaly jsou tím, co je v takových případech zdrojem pozitivní nálady, případně dobrého prvního dojmu.

Chvála se nemusí týkat jen toho, co má člověk na sobě nebo jak to tchyni sluší. Pochvaly by měly směřovat i na výchovu syna, kterého tchyně vychovala a za což ji prakticky nikdy nikdo nepochválil. I když budou pochvaly někdy velmi nenápadné, pokud budou upřímné, budou o to cennější.

dárek
S malou pozorností nikdy nešlápnete vedle.

Jak už bylo zmíněno, pochvaly mohou leccos zachránit. A mohou být tím potřebným zdrojem dobré nálady, kterou potřebujete zejména v situacích, kdy by se napětí dalo ve vzduchu krájet.

Dárky se vítají vždycky

Dlouho jste tchyni neviděla nebo se opět plánujete s budoucí tchyní potkat poprvé? Dárky jsou tím, co se vítá vždycky. Ať už se bude jednat o sladkost, květinu nebo nějakou drobnost do sbírky módních doplňků, mluvíme ve všech případech o něčem, co může zbavit prvotní setkání trapnosti či co může prolomit na první pohled velmi pevné ledy.

K TÉMATU  Zámecké zahrady a parky. Skvělý tip na romantickou procházku nebo výlet s rodinou

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Petra (46): Jsem outsider, rodina se mě zřekla. Vážně jsem tak špatná?

5 věcí, co muži nesnáší na ženách, i když to nikdy neřeknou?

Zdroje článku:
https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/osm-tipu-jak-vyjit-s-tchyni-329411
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Každý čínský panovník si byl vždy vědom toho, že musí na svět přivést dědice trůnu. A měl to také dobře pojištěné. Kromě oficiální manželky měl ještě císař další „podřadné“ manželky a své konkubíny.
Kocour Haburu je velkým fanouškem hry na piano. Rád na něm usíná, když se z něj line melodie ukolébavky. Ponořte se do klidu spolu s ním!
Blíží se den lásky, a s ním přichází otázka – jak letos udělat Valentýna nezapomenutelným? Připravte se na článek plný kreativních nápadů a romantických tipů, které vám pomohou zlomit stereotypy a přinést do vašeho vztahu novou jiskru. Od originálních malých gest až po velká překvapení – vstupte do světa lásky a vášně s jedinečnými nápady na Valentýnské překvapení pro vašeho milovaného. Zaručeno nezapomenutelné chvíle plné radosti a lásky!
Dnes je ten správný den pro návštěvu kadeřníka. A pozor na náhodné setkání! Můžete se skutečně zamilovat! Co dalšího radí astroložka Naďa Šmídová pro dnešní den?
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Život ve volné přírodě pěkně zblízka. Ptáci se střídají přímo před vámi tak, jak je venku nikdy neuvidíte. Pro něco na zub si přijdou i zvědavé veverky. Stačí chytře umístit kameru a můžete si natočit podobný dokument o životě zvířat na vaší zahradě. Možná vás překvapí, kolik se jich tam vystřídá.
Jahody povětšinou známe ze zahrádek a málokoho napadne, že by se vůně jejich čerstvých plodů mohla linout i z parapetů v domácnosti. Nemyslete si, že pěstování jahod doma je beznadějný podnik, ze kterého nebude mít nic jiného než dekorativní efekt. Některým nadšencům se podaří vytvořit celou jahodovou plantáž na parapetu nebo na lodžii – a po celý rok z ní sklízet zralé plody. Jaké jsou tedy zásady pěstování jahod doma v truhlíku a venku v zahrádce?
Asi každý nám dáte za pravdu, že hraní je důležitou součástí vývoje dítěte. Když odloží miminko chrastítko, tak se přesouvá jeho zvídavost k okolí. Navíc se mu v tomto období (1 až 3 roky) rozvíjí pohyb, řeč i myšlení. Jaké vhodné hračky pořídit právě těmto dětem?
Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
Stavby, které vznikají vyřazením lodních kontejnerů, si získávají stále více příznivců. Pokud jste se ještě s takovými domy nesetkali, pravděpodobně si myslíte, že výsledek nebude vypadat nijak vábně a obyvatelně. Nicméně opak je pravdou. Proč kontejnerové domy získávají na popularitě, když dnešní trh nabízí další, již ověřené alternativy bydlení v podobě rodinných či panelových domů?
Nestihli jste si před Velikonocemi umýt okna? Ano, počasí nepřálo, bylo moc práce s pečením beránků a malováním vajíček. Máte tedy jedinečnou příležitost se do toho pustit právě teď.

Výběr článků

Modelek je po celém světe velké množství. Jejich konkurence je opravdu vysoká. Do světa reflektorů se ale dostanou jen ty nejlepší. Ovšem co to znamená nejlepší? Nejvyšší? Nejhubenější? Nejkrásnější? Nejmladší? To vše má svůj úhel pohledu. Jsou totiž modelky, jejichž kariéra skončí tak rychle, jak začala, a oproti tomu jsou i takové, které jsou stále žádané i ve věku (nebo právě proto), kdybychom si spíše řekli, že už takové povolání není zcela vhodné.
Doba od 21. února do 20. března patří jenom Rybám, poslednímu dvanáctému znamení zvěrokruhu. O Rybách je známo, že jsou znamením důvěřivým a empatickým. Mají rády jistotu a dokážou lidem porozumět víc než kdokoliv jiný.
Modní trendy se rok od roku mění. A ne jinak je to i u spodního prádla. Která barva se prodává nejlépe a sluší každé ženě? Jakých chyb se Češky stále ještě při výběru spodního prádla dopouští? A jak se liší náš vkus od ostatních Evropanek?

Nepřehlédněte

Už několik posledních let je módním trendem označovat výrobky přízviskem bio, farmářský nebo lokální. My se dnes podíváme na kloub především slovíčku 'bio', které v nás sice může evokovat něco, co je velmi kvalitní, ale ve skutečnosti tomu tak být rozhodně nemusí.
K Vánocům neodmyslitelně patří štědrovečerní tabule. Stůl je středobodem, na který patří adventní věnec, dekorace i cukroví. Prostřený ale může vypadat i úplně jinak, než jak máte ve zvyku. Možností je nekonečno. Inspirujte se s jeho výzdobou!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek