Sobota , 18. 05. 2024

Nataša

Jak zvládnout stres v předvánoční době? Pusťte ho z hlavy! Co všechno udělat, abyste byly spokojené?

Možná už je pozdě a jedete na vlně nervozity. Stres pomalu narůstá. I tak ještě stihnete zabrzdit a svátky prožít v klidu. Dejte na našich 5 rad, které vám pomohou nadbytečný stres odbourat. Ale znáte to, vše je v hlavě, takže pokud hlava nechce, tak vám ani voňavá relaxační koupel nepomůže.
Vánoce a s nimi spojen stres
zdroj: 123RF.com

19. 12. 2018

Také přejete všem klidné a pohodové Vánoce i celý advent? Nepřejete si to hlavně pro sebe? Vánoce jsou takový každoroční zesilovač emocí. A většinou těch negativních. Přiznejme si ale, že většinu stresů si děláme sami. Ano, sami, ve své hlavě. Svými přehnanými nároky na sebe, svým pseudohrdinstvím, že vše stihneme. Ano, my ženy zvládáme multitasking bez problémů, ale v období vánoc je to neskutečně náročné. Jak tedy na to, abychom se stresu zbavily alespoň částečně?

1) Co vše je nutné udělat, abyste byly spokojené

Přemýšlejte, co je opravdu ještě nutné stihnout. Ne proto, aby byly Vánoce dokonalé a plné lesku, ale pro to,aby jste byly v klidu a spokojené. Opravdu musíte po nocích péct další 4 druhy cukroví? Není příjemnější sednout si společně? Ocení to někdo, když napečete ty další 4 druhy cukroví nebo je to jen pro váš pocit? A co nemít uhoněné vánoce, ale klidné, bez dalšího cukroví? Pokud je toto pro vás nemyslitelné, přemýšlejte podruhé. Vše je jen ve vaší hlavě a ten stres si způsobujete sama. Ne, opravdu se svět nezboří a rodina nezemře hlady, když nebude 12 druhů cukroví, nablýskaná okna. A co tomu řeknou ostatní? Nic, budou vás obdivovat, že si umíte užít klidu místo honičky a stresu.

2) Začnete teď

Ještě vše stihnete. Pokud jste si u bodu 1 udělali seznam, tak teď ho proškrtejte a zkraťte. Nechte na něm pouze to nejdůležitější. A začněte hned. Rozložte si povinnosti do celého dne, aby vám nakonec nezbylo jen pár hodin na vše. Nemáte nakoupeno? Nakupte nebo nákup objednejte. Nemáte žádné cukroví? Ještě stihnete upéct nejméně dva druhy cukroví. Třeba hned měkké perníčky, vanilkové rohlíčky, šlehačkové nebo nepečené kuličky – to jsou ty nejednodušší druhy. A víc jich stejně nepotřebujete. Pokud ano, kupte ho. A předvánoční úklid? To je jen nafouklá bublina. Uklízíte přeci průběžně, ne? Nemusí být vygruntováno do posledního smítka.

K TÉMATU  Kapr nebo jiná ryba? Co Češi preferují na Vánoce 2023

3) Nečekejte, že bude všechno perfektní

A dokonalé. To je jen ve filmech a příbězích. Život takový není. Vyměňte dokonalý úklid za radost vašich blízkých ze společně strávených chvil. Za úsměvy. Za procházku, na které se opravdu uvolníte a užijete si ji. Horký čaj nebo grog po návratu domů je také fajn.

4) Řekněte si o pomoc

Vánoce nejsou jen pro vás, ne? Zapojte celou rodinu i přátele. Pečte společně s kamarádkami, užijete si přitom spoustu zábavy. Děti zas nechte zdobit stromek, možná bude přeplácaný, ale budou z něj mít obrovskou radost. K večernímu tajnému balení dárků si pusťte hezký film. Jděte s přáteli třeba na svařák. Čím víc vás na to bude, tím lépe.

5) Užijte si to

Nezapomeňte, že vše má svůj cíl, a to není večerní hostina s plnými stoly nebo kupy dárků pod stromkem. Vánoce jsou svátky klidu a pokory, ne konzumu. Zkuste si je prostě užít bez zbytečných stresů. Uvolněte se a pusťte je z hlavy.

A nezapomeňte, že to nejcennější, co můžete ostatním dát, je váš čas a vaše pozornost. Odpoutejte myšlenky od předvánočního shonu a smějte se, povídejte si, radujte se společně. I přes neumyté nádobí ve dřezu vám bude lépe, než kdybyste seděli nabručení a vystresovaní pod rozsvíceným stromkem.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.
Sluneční alergií trpí každý pátý člověk. Její projevy se mohou u každého z nás lišit, avšak alergie na sluníčko vždy představuje komplikaci, která nám může zkazit dovolenou i celé letní období. Víte, jak se proti ní chránit?
Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?
Nejen díky šíření koronaviru je téma podpory imunity v posledních dnech často diskutovaným tématem. Podporovat imunitu je nutné během celého roku, ale zejména v období s vyšším výskytem respiračních a jiných onemocnění. Imunita velmi úzce souvisí se zdravým životním stylem.
Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.
Jak probíhá druhý koučink z pohledu klienta? Co uvízne v hlavě po druhém koučování a s čím konkrétně aktuálně Nele Marcela Hlaváčková pomáhá? Co ji učí? O tom bude dnešní článek.
Působení na sociálních sítích je dnes prakticky nutností. Právě zde se totiž celé dění světa odehrává. Lidé sdílí své dny, zážitky, také pracovní nabídky. Firmy prezentují své služby a produkty. Zkrátka a dobře kdo není na Instagramu, jako kdyby nebyl. Proto se snažte vyladit svůj profil k dokonalosti natolik, aby se z něj stala podoba pasivního příjmu. Jaké aplikace vám k dosažení kýženého množství sledujících pomůžou?
Není žádným tajemstvím, že snídaně je naprostý základ. Poctivá snídaně je zároveň nejdůležitějším jídlem dne, což je o důvod víc, proč bychom si na ní měli dát opravdu záležet. Chutné jídlo vám po ránu zajistí potěšení (a není nic lepšího, než začínat den s radostí). Pokud navíc snídani převlečete do zdravého kabátu, prospějete tím své postavě i celkovému zdraví. Jaké dobroty si tedy po ránu nachystat?
Přemýšlíte o novém umyvadle do koupelny? Co si zvolit umístění na desku. Tento retro prvek nechává vzpomenout na časy, kdy stál v koupelně na skříňce smaltovaný lavor. Umyvadlo na desku otevírá neuvěřitelné možnosti pro originální řešení. Nevěříte? Podívejte se do naší galerie.
S příchodem vánočního období se nevyhnutelně mění nejen atmosféra domova, ale i pracovní prostředí. Jak zvládnout Vánoce v práci bez ztráty pohody a efektivity? Dnešní článek se věnuje právě této otázce a přináší pět praktických rad, jak skloubit vánoční radost s pracovními povinnostmi. Ať už jste zaměstnanec nebo vedoucí týmu, naše tipy vám pomohou vytvořit vánoční atmosféru v práci, která zlepší náladu a přispěje k dobrému týmovému duchu.
Zase ti někdo píše. Proč ji sleduješ? Proč nemáme ještě společnou fotku na Instagramu? Musíš s nimi pořád být v kontaktu? Sociální sítě ničí vztahy.
Pohodlně se usaďte a pojďte si projít komiks, který u vás doma způsobí změnu. Je váš protějšek vaším skutečným partnerem?

Výběr článků

Je zřejmé, že vnímání krásy a dokonalosti je hodně subjektivní záležitost. To, co je pro někoho úchvatné, je pro druhého nezajímavé a naopak. I přes odlišnosti vnímání jsme ale vlivem doby uvízli v bublině, která rozděluje společnost na krásné a ošklivé, asi tak jako v pohádkách, na které jsme se dívali odmalička.
Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
Nový rok přináší mnohá předsevzetí. Mezi ně jistě patří i zdravější životní styl a redukce váhy. Jak ale vyčistit tělo správným způsobem po vánočním hodování?

Nepřehlédněte

Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek