Středa , 29. 06. 2022

Petr a Pavel

Jak zvládnout stres v předvánoční době? Pusťte ho z hlavy! Co všechno udělat, abyste byly spokojené?

Možná už je pozdě a jedete na vlně nervozity. Stres pomalu narůstá. I tak ještě stihnete zabrzdit a svátky prožít v klidu. Dejte na našich 5 rad, které vám pomohou nadbytečný stres odbourat. Ale znáte to, vše je v hlavě, takže pokud hlava nechce, tak vám ani voňavá relaxační koupel nepomůže.
Vánoce a s nimi spojen stres
zdroj: 123RF.com

19. 12. 2018

Také přejete všem klidné a pohodové Vánoce i celý advent? Nepřejete si to hlavně pro sebe? Vánoce jsou takový každoroční zesilovač emocí. A většinou těch negativních. Přiznejme si ale, že většinu stresů si děláme sami. Ano, sami, ve své hlavě. Svými přehnanými nároky na sebe, svým pseudohrdinstvím, že vše stihneme. Ano, my ženy zvládáme multitasking bez problémů, ale v období vánoc je to neskutečně náročné. Jak tedy na to, abychom se stresu zbavily alespoň částečně?

1) Co vše je nutné udělat, abyste byly spokojené

Přemýšlejte, co je opravdu ještě nutné stihnout. Ne proto, aby byly Vánoce dokonalé a plné lesku, ale pro to,aby jste byly v klidu a spokojené. Opravdu musíte po nocích péct další 4 druhy cukroví? Není příjemnější sednout si společně? Ocení to někdo, když napečete ty další 4 druhy cukroví nebo je to jen pro váš pocit? A co nemít uhoněné vánoce, ale klidné, bez dalšího cukroví? Pokud je toto pro vás nemyslitelné, přemýšlejte podruhé. Vše je jen ve vaší hlavě a ten stres si způsobujete sama. Ne, opravdu se svět nezboří a rodina nezemře hlady, když nebude 12 druhů cukroví, nablýskaná okna. A co tomu řeknou ostatní? Nic, budou vás obdivovat, že si umíte užít klidu místo honičky a stresu.

2) Začnete teď

Ještě vše stihnete. Pokud jste si u bodu 1 udělali seznam, tak teď ho proškrtejte a zkraťte. Nechte na něm pouze to nejdůležitější. A začněte hned. Rozložte si povinnosti do celého dne, aby vám nakonec nezbylo jen pár hodin na vše. Nemáte nakoupeno? Nakupte nebo nákup objednejte. Nemáte žádné cukroví? Ještě stihnete upéct nejméně dva druhy cukroví. Třeba hned měkké perníčky, vanilkové rohlíčky, šlehačkové nebo nepečené kuličky – to jsou ty nejednodušší druhy. A víc jich stejně nepotřebujete. Pokud ano, kupte ho. A předvánoční úklid? To je jen nafouklá bublina. Uklízíte přeci průběžně, ne? Nemusí být vygruntováno do posledního smítka.

K TÉMATUProč mám pořád hlad? Na vině může být vícero faktorů

3) Nečekejte, že bude všechno perfektní

A dokonalé. To je jen ve filmech a příbězích. Život takový není. Vyměňte dokonalý úklid za radost vašich blízkých ze společně strávených chvil. Za úsměvy. Za procházku, na které se opravdu uvolníte a užijete si ji. Horký čaj nebo grog po návratu domů je také fajn.

4) Řekněte si o pomoc

Vánoce nejsou jen pro vás, ne? Zapojte celou rodinu i přátele. Pečte společně s kamarádkami, užijete si přitom spoustu zábavy. Děti zas nechte zdobit stromek, možná bude přeplácaný, ale budou z něj mít obrovskou radost. K večernímu tajnému balení dárků si pusťte hezký film. Jděte s přáteli třeba na svařák. Čím víc vás na to bude, tím lépe.

5) Užijte si to

Nezapomeňte, že vše má svůj cíl, a to není večerní hostina s plnými stoly nebo kupy dárků pod stromkem. Vánoce jsou svátky klidu a pokory, ne konzumu. Zkuste si je prostě užít bez zbytečných stresů. Uvolněte se a pusťte je z hlavy.

A nezapomeňte, že to nejcennější, co můžete ostatním dát, je váš čas a vaše pozornost. Odpoutejte myšlenky od předvánočního shonu a smějte se, povídejte si, radujte se společně. I přes neumyté nádobí ve dřezu vám bude lépe, než kdybyste seděli nabručení a vystresovaní pod rozsvíceným stromkem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Trávíte-li pracovní dobu z velké části přikováni k monitoru či displeji mobilu, může to mít negativní vliv na váš zrak. Zvláště pokud i volný čas vyplňujete sledováním sociálních sítí, surfováním po internetu nebo sledováním televize, vaše oči příliš často ostří na blízkou vzdálenost, což pro ně není přirozené. Může to vést k různým komplikacím od svědění a podráždění očí přes rozmazané vidění až po akomodační křeč. Na otázky odpovídá MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.
Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.
Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.
Když se lísáme ke zvířatům, jejich nenadálý pohyb nebo zvukový projev nás pěkně vyděsí. Někdy tak trochu zapomínáme, že zvířata nemusí brát tulení jako něco příjemného. Zajímá je vaše jídlo, a jdou po něm hlava nehlava. Reakce dětí i dospělých je vždy leknutí, jen ti malí se trochu víc bojí. I takový roztomilý tuleň umí pěkně vyděsit!
Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?
Ploché břicho je snem nejen žen, ale také spousty mužů. Čím dál více mužů bojuje s přebytečným tukem v oblasti pasu - a dokonce je jich mnohem více než žen. K zeštíhlení břicha je ale potřeba dosáhnout správné kombinace stravy a fyzické aktivity. Aerobní trénink doplněný silovými cviky vám umožní efektivně zhubnout a zdůraznit svaly.
Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.
Máte něco málo našetřeno a své úspory schováváte pod polštářem doufajíc, že vám je inflace “nesežere”? Bohužel inflace dosáhne i na vaše úspory, které sídlí na běžném účtu. Aby došlo naopak k jejich zhodnocení, vyplatí se je investovat. Do čeho? To je už na vás. Ať už se rozhodnete pro akcie, nemovitosti, dluhopisy nebo pro spořící účet, pomůžou vám knihy o investování, které vás navedou na tu správnou cestu.
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
Barva roku 2020 pro interiér je klasická modrá. Hluboký a tmavý odstín modré dává cítit stabilitu, klid a komunikaci. V interiéru působí vyrovnaně a je ideální do prostoru určeného k relaxaci, hlubokým myšlenkám nebo přímo meditaci. V pracovně umí motivovat k lepšímu výkonu. Tmavá modrá barva dává také pocit bezpečí a v neposlední řadě je velmi elegantní.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek