Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

Single na Vánoce? 11 důvodů, proč se tím nemusíte trápit

Vánoce jsou rodinné svátky, ale když jste sama - bez partnera, manžela, dětí, mohou to být svátky hodně stresující. Důležité je však začít se na to dívat z jiného úhlu. Být single na Vánoce je nakonec vlastně fajn.
single na Vánoce
Být single na Vánoce nakonec vůbec není špatné.

12. 12. 2022

Vánoce jsou období plné radosti, veselí (pokud jste se nerozhodla upéct 25 druhů cukroví a obdarovat každou tetu a bratrance ze třetího kolena), ale také sentimentality, zvláště pokud nemáte vedle sebe někoho, s kým byste je chtěli trávit. Být single na Vánoce ale nutně neznamená zalézt do peřin, přejídat se cukrovím a bramborovým salátem. Vánoce si můžete náramně užít i tak, a my vám poradíme, jak na to!

Vánoce podle sebe

Jedním z předních důvodů, proč je skvělé být single na Vánoce je fakt, že můžete strávit svátky přesně podle svých představ. Nemusíte tedy plánovat, který den pojedete za rodinou svého partnera, můžete si užívat sebe a své rodiny. Nebojte, ono to teprve ještě všechno přijde.

Být sám sebou

Na první důvod navazuje také druhý bod. Při návštěvách u možných budoucích příbuzných se občas musíme hodně hlídat, abychom neutrousily nějaký nesmysl z pusy, abychom se neztrapnily, tak raději ani neochutnáme to lahodné cukroví, co je zrovna na stole. Být sám má tedy i své výhody, odpadnou vám návštěvy, při kterých je vaše úroveň stresu na nejvyšší hladině.

Proč sedět doma?

A kdo říkal, že musíte Vánoce trávit doma u televize? Zabalte si kufr, vyhledejte si místa, která jste už dávno chtěla vidět a vyrazte na vánoční trip, díky kterému si splníte své cestovatelské sny. Můžete tak poznat Vánoce v jiných kulturách, nové lidi, a třeba vám mezitím někdo padne do oka.

Uspořádejte vánoční párty

S největší pravděpodobností rozhodně nejste jediní, kdo o Vánocích nemá partnera. Využijte toho a naplánujte vánoční večírek, kterým všechny ohromíte. A jistě se k vám přidají i páry, které tradiční Vánoce nudí. Ale pozor! Ať se vám z toho omylem nestane večírek zamilované páry a single Já.

K TÉMATU  Udržitelný adventní kalendář, za který vám příroda poděkuje

Žádné dárky

Asi největší výhodou je, že si vůbec nemusíte lámat hlavu, čím obdarovat svého partnera. Odpadají vám tak stresující starosti se sháněním bezvadného dárku. Místo toho si prostě kupte něco pro sebe.

večírek
Jste single na Vánoce? Uspořádejte vánoční party a budete mít o zábavu postaráno.

Žádné výčitky

Mezi další přednosti být single na Vánoce patří také fakt, že můžete vypít jakékoliv množství vaječného koňaku, aniž by na vás někdo vrhal vyčítavé pohledy. A je jedno, jestli budete ráno vyspávat do osmi nebo do oběda. Nikdo neutrousí ani jednu blbou poznámku.

Buďte se svou rodinou

Pokud těžce snášíte samotu, zaměřte se na svou rodinu. Rodiče, sourozenci, babičky vás stoprocentně uvítají s otevřenou náručí a budou za vaši společnost nesmírně vděční. Vraťte se alespoň na malou chvíli do svého dětství a prožijte Vánoce tak, jak si je pamatujete nejhezčí.

Nové tradice

Proč jet ve starých kolejích? Vytvořte si nové tradice, které si určíte pouze vy sama. Zajděte si do divadla, a poté na luxusní večeři se šampaňským. Domluvte se se svými přáteli a vymyslete si nové tradice, jako je například každoroční vánoční volejbalový turnaj.

Pohádkový maraton

Kdy jindy zhlédnout všechny vánoční pohádky a filmy než právě teď? Ruku na srdce, kolikrát jste se dodívala na pohádku až do jejího konce, aniž byste mezitím musela jít něco vařit nebo uklízet? Kupte si vánoční program, přelouskněte ho a zakroužkujte si ty filmy, na které se chcete podívat. Pak už jen stačí zalézt pod deku, rozsvítit vánoční stromeček, uvařit si hrnec svařáku a užít si televizní maraton. A vzít k tomu třeba single kámošku.

vánoce
Pokud máte zvířátko, oslavte Vánoce s ním. Pokud ne, zajeďte do nejbližšího útulku, kde vaši pomoc uvítají.

Nezapomínejte na své přátele

Během roku často zapomínáme na staré přátele, se kterými bychom se vidět chtěly, ale prostě kvůli pracovním povinnostem rande s nimi odkládáme. Vezměte si svůj adresář či mobil a naplánujte si příjemné posezení s lidmi, které jste už dlouho neviděly.

K TÉMATU  Je mi 35, ale chlap pořád nikde. Co je dobré vědět?

Udělejte hezké Vánoce i čtyřnohým kamarádům

Jestliže zbožňujete zvířata, vyrazte do nejbližšího útulku a potěšte čtyřnohé bytosti svou společností. Přidejte ruku k dílu a pomozte pracovníkům s úklidem, vezměte na procházku pár pejsků. Uvidíte, jaký dobrý pocit budete z Vánoc mít.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Single na Valentýna? No stress, nejste v tom přece sama!

Jak si užít single Vánoce. PS: a být co nejvíc v pohodě

Zdroje článku:
www.stylist.co.uk , www.goodtherapy.org
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Katce se v posledních týdnech změnil život úplně naruby. „Dřív jsem se svým dítětem měla skvělý vztah, v posledním roce začal být však můj šestnáctiletý syn odtažitý a nechtěl si se mnou tolik povídat. Myslela jsem, že je to jen životní období. Pak ale přišel s tou nenadálou větou: Jsem gay, mami! Nevěděla jsem co odpovědět, vůbec jsem to nečekala. Nejradši bych utekla a chvíli ho neviděla! Co mám dělat, když to neschvaluju?“ ptá se.
Věci mají své místo. I když to na první pohled nevypadá, už dvouleté děti vědí, kam která věc patří. Právě v tomto věku se začne projevovat smysl pro pořádek. Je tak nutné jim dát pravidla her i úklidu. Dítě začne vnímat vnější a vnitřní řád.
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Téměř každý z nás se v rámci rodinných nákupů spoléhá na igelitové sáčky, které nám tak nějak ulehčují pravidelné návštěvy supermarketů. Zatímco nám v jistém ohledu pomáhají, naší přírodě jejich přítomnost zrovna dvakrát nesvědčí. A přitom to jde dost dobře i bez nich. Seznamte se s trendem, který dává sbohem igelitovým sáčkům a dopřává zelenou nákupům takzvaně bez obalu.
Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.

Nepřehlédněte

Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?
Módní trendy se dotýkají také obuvi. S příchodem podzimu se mění sortiment v obchodech a prodejci mají pro zákazníky připravenou aktuální nabídku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem botníku?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek