Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Single na Vánoce? 11 důvodů, proč se tím nemusíte trápit

Vánoce jsou rodinné svátky, ale když jste sama - bez partnera, manžela, dětí, mohou to být svátky hodně stresující. Důležité je však začít se na to dívat z jiného úhlu. Být single na Vánoce je nakonec vlastně fajn.
single na Vánoce
Být single na Vánoce nakonec vůbec není špatné.

12. 12. 2022

Vánoce jsou období plné radosti, veselí (pokud jste se nerozhodla upéct 25 druhů cukroví a obdarovat každou tetu a bratrance ze třetího kolena), ale také sentimentality, zvláště pokud nemáte vedle sebe někoho, s kým byste je chtěli trávit. Být single na Vánoce ale nutně neznamená zalézt do peřin, přejídat se cukrovím a bramborovým salátem. Vánoce si můžete náramně užít i tak, a my vám poradíme, jak na to!

Vánoce podle sebe

Jedním z předních důvodů, proč je skvělé být single na Vánoce je fakt, že můžete strávit svátky přesně podle svých představ. Nemusíte tedy plánovat, který den pojedete za rodinou svého partnera, můžete si užívat sebe a své rodiny. Nebojte, ono to teprve ještě všechno přijde.

Být sám sebou

Na první důvod navazuje také druhý bod. Při návštěvách u možných budoucích příbuzných se občas musíme hodně hlídat, abychom neutrousily nějaký nesmysl z pusy, abychom se neztrapnily, tak raději ani neochutnáme to lahodné cukroví, co je zrovna na stole. Být sám má tedy i své výhody, odpadnou vám návštěvy, při kterých je vaše úroveň stresu na nejvyšší hladině.

Proč sedět doma?

A kdo říkal, že musíte Vánoce trávit doma u televize? Zabalte si kufr, vyhledejte si místa, která jste už dávno chtěla vidět a vyrazte na vánoční trip, díky kterému si splníte své cestovatelské sny. Můžete tak poznat Vánoce v jiných kulturách, nové lidi, a třeba vám mezitím někdo padne do oka.

Uspořádejte vánoční párty

S největší pravděpodobností rozhodně nejste jediní, kdo o Vánocích nemá partnera. Využijte toho a naplánujte vánoční večírek, kterým všechny ohromíte. A jistě se k vám přidají i páry, které tradiční Vánoce nudí. Ale pozor! Ať se vám z toho omylem nestane večírek zamilované páry a single Já.

K TÉMATU  Koitální sblížení: Nový rozměr sexuálního spojení, díky kterému konečně dosáhnete orgasmu

Žádné dárky

Asi největší výhodou je, že si vůbec nemusíte lámat hlavu, čím obdarovat svého partnera. Odpadají vám tak stresující starosti se sháněním bezvadného dárku. Místo toho si prostě kupte něco pro sebe.

večírek
Jste single na Vánoce? Uspořádejte vánoční party a budete mít o zábavu postaráno.

Žádné výčitky

Mezi další přednosti být single na Vánoce patří také fakt, že můžete vypít jakékoliv množství vaječného koňaku, aniž by na vás někdo vrhal vyčítavé pohledy. A je jedno, jestli budete ráno vyspávat do osmi nebo do oběda. Nikdo neutrousí ani jednu blbou poznámku.

Buďte se svou rodinou

Pokud těžce snášíte samotu, zaměřte se na svou rodinu. Rodiče, sourozenci, babičky vás stoprocentně uvítají s otevřenou náručí a budou za vaši společnost nesmírně vděční. Vraťte se alespoň na malou chvíli do svého dětství a prožijte Vánoce tak, jak si je pamatujete nejhezčí.

Nové tradice

Proč jet ve starých kolejích? Vytvořte si nové tradice, které si určíte pouze vy sama. Zajděte si do divadla, a poté na luxusní večeři se šampaňským. Domluvte se se svými přáteli a vymyslete si nové tradice, jako je například každoroční vánoční volejbalový turnaj.

Pohádkový maraton

Kdy jindy zhlédnout všechny vánoční pohádky a filmy než právě teď? Ruku na srdce, kolikrát jste se dodívala na pohádku až do jejího konce, aniž byste mezitím musela jít něco vařit nebo uklízet? Kupte si vánoční program, přelouskněte ho a zakroužkujte si ty filmy, na které se chcete podívat. Pak už jen stačí zalézt pod deku, rozsvítit vánoční stromeček, uvařit si hrnec svařáku a užít si televizní maraton. A vzít k tomu třeba single kámošku.

vánoce
Pokud máte zvířátko, oslavte Vánoce s ním. Pokud ne, zajeďte do nejbližšího útulku, kde vaši pomoc uvítají.

Nezapomínejte na své přátele

Během roku často zapomínáme na staré přátele, se kterými bychom se vidět chtěly, ale prostě kvůli pracovním povinnostem rande s nimi odkládáme. Vezměte si svůj adresář či mobil a naplánujte si příjemné posezení s lidmi, které jste už dlouho neviděly.

K TÉMATU  Zemřel vám muž nebo někdo blízký? Jak takovou osobní ztrátu lépe překonat? Co vás nemine a kdy poznáte, že jste z nejhoršího venku?

Udělejte hezké Vánoce i čtyřnohým kamarádům

Jestliže zbožňujete zvířata, vyrazte do nejbližšího útulku a potěšte čtyřnohé bytosti svou společností. Přidejte ruku k dílu a pomozte pracovníkům s úklidem, vezměte na procházku pár pejsků. Uvidíte, jaký dobrý pocit budete z Vánoc mít.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Single na Valentýna? No stress, nejste v tom přece sama!

Jak si užít single Vánoce. PS: a být co nejvíc v pohodě

Zdroje článku:
www.stylist.co.uk , www.goodtherapy.org
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.
Nakupování na internetu je bezesporu denní chléb prakticky každého. Zatímco před úderem koronavirové pandemie jsme z internetu objednávali pouze oblečení, nábytek nebo elektroniku, v době karantény jsme si zamilovali rozvoz jídla i potravin až před práh našeho domu.
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
Ve znamení Beran jsou lidé narození od 21. 3. do 20.4. Tomuto znamení vládne živel ohně. Tito lidé jsou tak opravdu nabití energií a zároveň velmi ambiciózní. Beranům vládne planeta Mars, jde o znamení, jehož symboly jsou jaro, nové začátky a jiskra. Berani jsou velcí bojovníci, ale co dalšího charakterizuje tohle kardiální a ohnivé stvoření?
Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek