Domů » Vztahy » 10 zakázaných otázek aneb jak si nezkazit romantickou večeři
Vztahy

10 zakázaných otázek aneb jak si nezkazit romantickou večeři

jak nezkazit večeři
Otázky, které jsou při romantické večeři tabu. (foto: 123RF)
V počátcích každého vztahu je velmi těžké odhadnout, jak je ten druhý naladěn, jaká témata ho uvádějí do rozpaků a které mu naopak vůbec nevadí, nebo ho dokonce těší. Pokud spolu ale trávíte romantický večer, vždycky dopadne velmi nechvalně, pokud stočíte řeč na jedno z níže uvedených témat.

Svíčky, růže, dobrá večeře, víno, chybí už jen letmé pohledy, dotyky a porozumění. Právě tomu se ale mnohdy nedostává, protože nejsme natolik empatické, abychom vycítily, že muži se chtějí bavit úplně o něčem jiném, než chceme my. Kterým konverzačním tématům byste se proto měla raději vyhnout a jak tedy nezkazit žádnou romantickou večeři?

1. Kolik kolegyní vlastně máš?

Můžete se zeptat na to, co ho živí, co ho na práci baví a co ne, ale když se začnete dopodrobna při romantické večeři vyptávat na to, s kolika ženami během svého běžného pracovního dne přijde do styku, působí to přinejmenším divně.

2. S kolika ženami už jsi chodil?

To je podobná situace. Pokud se ptáte na to, s kolika ženami randil, měl vážný vztah nebo vztah na jednu noc, vyjde nastejno. Proč si chcete společný večer kazit mnohdy nelichotivou minulostí?

3. Jaký typ žen se ti líbí?

Předpokládejte, že přesně ten typ, který představujete i vy. Jinak by pochopitelně s vámi teď nebyl. Co chcete slyšet? Že dlouhonohé, modrooké blondýnky? A přitom vy nemáte ani blond vlasy ani modré oči a už vůbec ne dlouhé nohy. To se chcete mermomocí hádat nebo dělat uraženou? Zapomeňte na selektování žen podle vzhledu. Vždyť to už je dávný přežitek.

4. Ty jsi vážně nikdy žádné ženě nekoupil kytku?

Pravděpodobně mu chcete dát najevo, jak vás mrzí, že vám žádnou květinu nedaroval. Ale nedávejte mu to najevo tím, že ho donutíte vzpomínat na minulost a užírat se výčitkami a myšlenkami na všechny ženy, s nimiž kdy randil před vámi. Třeba si na květiny nepotrpí. Možná jde o ekologa a zastánce názoru, že květiny patří do hlíny, ne do vázy s vodou.

5. A uklízíš si doma pravidelně?

Dost možná si neuklízí ani nepravidelně, proto je tato otázka zcela bezpředmětná. Vážně ho chcete mučit přemýšlením o tom, v jakém stavu se jeho byt nachází momentálně? Nejspíš jste mu zkazila i plán na dnešní noc. Možná vás chtěl vzít po večeři do bytu a ukázat vám, jak žije. To už teď ale rozhodně neudělá.

6. Chtěl bys, abych ti někdy uvařila svíčkovou nebo jsi spíš na kachnu?

Je fascinující, že umíte vařit a šlechetné, že chcete své lásce vařit. Pravděpodobně by to i časem náležitě ocenil, ale nyní, právě v této chvíli, mu připomínáte jeho matku, která se ho zeptá, co si dá k obědu, když k jezdí pravidelně na nedělní obědy. Láska prochází žaludkem, ale není třeba to s tím vykrmováním nijak přehánět.

7. Myslíš si, že mám tlustý nohy?

Myslet si může, co chce, ale vy se možná pravdu nikdy nedozvíte. Vážně si myslíte, že by vám řekl pravdu, kdyby si skutečně myslel, že máte tlusté nohy? Ano, po letech společného soužití se asi svůj názor nebude rozpakovat říct na plnou pusu, ale nyní, kdy se znáte sotva pár týdnů nebo měsíců, si vás ještě nebude chtít tak úplně znepřátelit. Navíc si moc dobře uvědomuje, že ať odpoví, jak chce, bude to pro něj špatně.

8. Nechtěl bys jít se mnou a kamarádkami na bowling?

Pravděpodobně se nebude chtít nechat vystavovat a zkoumat jako kdejaké zvíře v zoologické zahradě. Téměř s jistotou lze říci, že o návštěvu čehokoliv s vašimi kamarádkami stát nebude. Leda že by si chtěl mezi nimi najít svou budoucí partnerku a vyměnit ji za vás.

9. Víš, co nejvíc nesnáším? Řvoucí auta a motorky

Nejspíš fandíte elektromobilům nebo pěší chůzi. Možná si občas zajezdíte i na kole. Spoustu mužů má ovšem rádo právě silné motory a hlasité výfuky a to jak u aut, tak u motorek. Zatímco vy nad prohánějícím se motorkářem v ulicích nevěřícně a nechápavě kroutíte hlavou, vaše drahá polovička kouká s otevřenou pusou a sní o tom, že jednoho dne vás na motorce také sveze.

10. A kdy mě představíš svým kamarádům?

Jste spolu už pár týdnů nebo měsíců a neznáte nikoho z jeho kamarádů? Pak zatím nemá zájem vás představovat, nebo pro něj přátelé nejsou tak důležití jako vy a nepovažuje to za nutnost anebo žádné kamarády nemá. Nicméně ve všech případech je jen jeho věc, proč vás s přáteli neseznámil. Hlavně si hned nepředstavujte jenom to nejhorší. A především v něm nevzbuzujte výčitky.

Při romantické večeři se bavte o společných zálibách, místech, která chcete navštívit a také o tom, co vám přináší radost. Nevinnými tématy nic nezkazíte, ta těžší si schovávejte na jiné příležitosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Co dělat a čeho se vyvarovat na prvním rande. Buďte hlavně přirozená

Ta největší faux pas, která se opravdu stala na prvním rande

Michaela Dočkalová

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře