Sobota , 23. 09. 2023

Berta

10 zakázaných otázek aneb jak si nezkazit romantickou večeři

V počátcích každého vztahu je velmi těžké odhadnout, jak je ten druhý naladěn, jaká témata ho uvádějí do rozpaků a které mu naopak vůbec nevadí, nebo ho dokonce těší. Pokud spolu ale trávíte romantický večer, vždycky dopadne velmi nechvalně, pokud stočíte řeč na jedno z níže uvedených témat.
jak nezkazit večeři
Otázky, které jsou při romantické večeři tabu. (foto: 123RF)

19. 11. 2021

Svíčky, růže, dobrá večeře, víno, chybí už jen letmé pohledy, dotyky a porozumění. Právě tomu se ale mnohdy nedostává, protože nejsme natolik empatické, abychom vycítily, že muži se chtějí bavit úplně o něčem jiném, než chceme my. Kterým konverzačním tématům byste se proto měla raději vyhnout a jak tedy nezkazit žádnou romantickou večeři?

1. Kolik kolegyní vlastně máš?

Můžete se zeptat na to, co ho živí, co ho na práci baví a co ne, ale když se začnete dopodrobna při romantické večeři vyptávat na to, s kolika ženami během svého běžného pracovního dne přijde do styku, působí to přinejmenším divně.

2. S kolika ženami už jsi chodil?

To je podobná situace. Pokud se ptáte na to, s kolika ženami randil, měl vážný vztah nebo vztah na jednu noc, vyjde nastejno. Proč si chcete společný večer kazit mnohdy nelichotivou minulostí?

3. Jaký typ žen se ti líbí?

Předpokládejte, že přesně ten typ, který představujete i vy. Jinak by pochopitelně s vámi teď nebyl. Co chcete slyšet? Že dlouhonohé, modrooké blondýnky? A přitom vy nemáte ani blond vlasy ani modré oči a už vůbec ne dlouhé nohy. To se chcete mermomocí hádat nebo dělat uraženou? Zapomeňte na selektování žen podle vzhledu. Vždyť to už je dávný přežitek.

4. Ty jsi vážně nikdy žádné ženě nekoupil kytku?

Pravděpodobně mu chcete dát najevo, jak vás mrzí, že vám žádnou květinu nedaroval. Ale nedávejte mu to najevo tím, že ho donutíte vzpomínat na minulost a užírat se výčitkami a myšlenkami na všechny ženy, s nimiž kdy randil před vámi. Třeba si na květiny nepotrpí. Možná jde o ekologa a zastánce názoru, že květiny patří do hlíny, ne do vázy s vodou.

K TÉMATU  Pracujete společně se svým životním partnerem? Hrozí vám ponorková nemoc! Jak se jí včas vyhnout?

5. A uklízíš si doma pravidelně?

Dost možná si neuklízí ani nepravidelně, proto je tato otázka zcela bezpředmětná. Vážně ho chcete mučit přemýšlením o tom, v jakém stavu se jeho byt nachází momentálně? Nejspíš jste mu zkazila i plán na dnešní noc. Možná vás chtěl vzít po večeři do bytu a ukázat vám, jak žije. To už teď ale rozhodně neudělá.

6. Chtěl bys, abych ti někdy uvařila svíčkovou nebo jsi spíš na kachnu?

Je fascinující, že umíte vařit a šlechetné, že chcete své lásce vařit. Pravděpodobně by to i časem náležitě ocenil, ale nyní, právě v této chvíli, mu připomínáte jeho matku, která se ho zeptá, co si dá k obědu, když k jezdí pravidelně na nedělní obědy. Láska prochází žaludkem, ale není třeba to s tím vykrmováním nijak přehánět.

7. Myslíš si, že mám tlustý nohy?

Myslet si může, co chce, ale vy se možná pravdu nikdy nedozvíte. Vážně si myslíte, že by vám řekl pravdu, kdyby si skutečně myslel, že máte tlusté nohy? Ano, po letech společného soužití se asi svůj názor nebude rozpakovat říct na plnou pusu, ale nyní, kdy se znáte sotva pár týdnů nebo měsíců, si vás ještě nebude chtít tak úplně znepřátelit. Navíc si moc dobře uvědomuje, že ať odpoví, jak chce, bude to pro něj špatně.

8. Nechtěl bys jít se mnou a kamarádkami na bowling?

Pravděpodobně se nebude chtít nechat vystavovat a zkoumat jako kdejaké zvíře v zoologické zahradě. Téměř s jistotou lze říci, že o návštěvu čehokoliv s vašimi kamarádkami stát nebude. Leda že by si chtěl mezi nimi najít svou budoucí partnerku a vyměnit ji za vás.

K TÉMATU  Perfektní romantický večer doma aneb Valentýn jak z filmu

9. Víš, co nejvíc nesnáším? Řvoucí auta a motorky

Nejspíš fandíte elektromobilům nebo pěší chůzi. Možná si občas zajezdíte i na kole. Spoustu mužů má ovšem rádo právě silné motory a hlasité výfuky a to jak u aut, tak u motorek. Zatímco vy nad prohánějícím se motorkářem v ulicích nevěřícně a nechápavě kroutíte hlavou, vaše drahá polovička kouká s otevřenou pusou a sní o tom, že jednoho dne vás na motorce také sveze.

10. A kdy mě představíš svým kamarádům?

Jste spolu už pár týdnů nebo měsíců a neznáte nikoho z jeho kamarádů? Pak zatím nemá zájem vás představovat, nebo pro něj přátelé nejsou tak důležití jako vy a nepovažuje to za nutnost anebo žádné kamarády nemá. Nicméně ve všech případech je jen jeho věc, proč vás s přáteli neseznámil. Hlavně si hned nepředstavujte jenom to nejhorší. A především v něm nevzbuzujte výčitky.

Při romantické večeři se bavte o společných zálibách, místech, která chcete navštívit a také o tom, co vám přináší radost. Nevinnými tématy nic nezkazíte, ta těžší si schovávejte na jiné příležitosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Co dělat a čeho se vyvarovat na prvním rande. Buďte hlavně přirozená

Ta největší faux pas, která se opravdu stala na prvním rande

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po dlouhé a poměrně chladné zimě nám do schránek doputuje každoroční vyúčtování za energie. A mnozí se naprosto zhrozí, jelikož nejen, že musí doplácet, ale doplatek je doslova do nebe volající. V této chvíli nemohou dělat nic jiného než se zavřenými oči šek odeslat, a poté přemýšlet, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu. Ono to ostatně není nic těžkého, tipy na několik úsporných opatření vám přinášíme.
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
Mezi námi jsou tací, které bolí hlava jednou nebo dvakrát za rok. Pak existují lidé, kteří se potýkají s bolestmi hlavy téměř pravidelně. A některé z nás postihuje ubíjející migréna, kvůli které jsou dočasně vyloučení ze společenského života. Ale víte, co dělat, když na bolest hlavy ani migrénu nic nefunguje?
Výběr kontaktních čoček je pro každého jejich nositele klíčovým. V dnešní době existuje celá řada variant kontaktních čoček, které mohou vyhovovat jednomu a druhému naopak méně, či vůbec. Jak tedy správně vybrat a nesáhnout vedle? Existuje několik možností, ale nejlépe vám pomůže váš oční specialista
Máte doma předškolní dítě a obáváte se, zda zvládne zápis na základní školu? Nestrachujte se, připravili jsme pro vás menší tahák, jak vaše dítko na tuto událost nachystat. Vašemu malému prvňáčkovi to jistě pomůže. Ale neotálejte, zápisy jsou již za dveřmi.
Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?
Nevolnost, průjmy, zácpy, nadýmání, nafouklé břicho. Připadá vám to povědomé? Taky vás sužují tyto zdravotní problémy? Mám pro vás dobrou zprávu! Z těchto potíží vede cesta ven! Stačí do vašeho života zařadit těchto 5 tipů a vaše trávení vám poděkuje. Věřím, že nejen vaše trávení, ale i vaše psychika, jelikož špatné trávení nás díky nepříjemných problémům může dostávat do stresu.
Stoly plné jídla a mnoho výjimečných receptů, které se připravují zejména o Vánocích, jen jednou za rok. Jak zvládnout chutě v případě, že držíte dietu? Nenechte se zlákat těžkým jídlem, abyste v novém roce hříchu nelitovala. Díky těmto tipům si užijete Vánoce a zároveň se po nich budete cítit svěže a fit.
Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.
Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek