Sobota , 09. 12. 2023

Vratislav

Plnit si své sny lze v jakémkoliv věku. Osmdesátiletá DJka je toho důkazem. Jak to zvládá a jaký je její život

Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
DJ Wika
zdroj: facebook

26. 04. 2019

Umí to s publikem

Pro zahraniční agenturu Reuters sama uvedla, že prý nevyhovuje stereotypním představám o starších lidech. Nevidí však důvod, proč by její věk měl určovat nějaká životní pravidla. A my říkáme je to tak! Ve svém věku je neustále produktivní a věnuje se hraní v klubech i na soukromých akcích. Za mixem to dokáže hezky rozjet a fantasticky komunikuje s publikem.

Hudba omlazuje

Wirginia se věnuje spíše komerčnímu hraní a ještě u toho stylově vypadá. Tato dáma prostě ví, jak zaujmout nejen svoji generaci, ale i mladší publikum. V minulosti seniorka pracovala jako učitelka ve zvláštní škole a často v rozhovorech uvádí, že hudba má podle ní omlazující účinky. Charismatická dáma hraje nejčastěji ve Varšavě, ale slyšet ji můžete i v jiných městech po celém Polsku. Navštívila i mnoho dalších zemí. Zatímco některé dámy v jejím věku přemýšlí, zda vůbec vyrazí ven do ulic na nákupy, Wirginia má jasno a za mixem hraje stále pravidelně. Ve volném čase se snaží ve svém řemeslu neustále zdokonalovat. Kromě jejího netradičního koníčku si získala publikum také svým energickým tancem během každého hraní.

Život důchodem nekončí

Když hraji, cítím melodii, cítím rytmus, a to mě nutí tancovat,” směje se Wirginia. Její filozofie života je zcela jednoduchá. 

Pracovala jsem s mladými lidmi a udržovala jsem neustále tento mladistvý krok a očekávání. Ráda bych mladým lidem vzkázala, že jejich život nekončí, když zestárnou a je jim najednou 70 let.

V Rusku stejně jako v Polsku existuje stále přesvědčení, že senioři by se spíše měli usadit a věnovat se rodině a být více v klidu. Přitom někteří z nich to mají přesně naopak. Tato dáma si hudbu zamilovala při nástupu do důchodu. Tehdy ještě vůbec netušila, že se stane DJkou.

K TÉMATU  Jak poznáte kvalitní čokoládu? Po takové se nepřibírá, ale hubne

Rozhodla jsem se, že stáří nepůjdu naproti a že svět může být i jiný a může mi i v tomto věku nabídnout víc. Svět se skládá z mladých, starých, zdravotně postižených, ošklivých a pěkných lidí. Každý je člověk. Každý chce být šťastný a chce žít,” prozradila v jednom z rozhovorů DJka. 

Chcete začít s nějakou aktivitou a činností i vy a bojíte se, že už na to nemáte věk? Tohle je důkaz, že to lze.

zdroj: YouTube

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není žádným tajemstvím, že poslední roky jsou pro každého z nás náročné, což se podepsalo jak na zdraví fyzickém a psychickém, tak i na partnerských vztazích. Mnoho párů prožilo „křest ohněm“, některým vztah vydržel, jiným ne. Dopady pandemie se nevyhnuly ani hereckým hvězdám.
To je tvrdý oříšek, protože LEGO® sad je velice mnoho a liší se od sebe různými vlastnostmi: velikostí kostek, tematikou, barvou, tvarem a dodatečnými funkcemi. Každá stavebnice je jinak přizpůsobena určité věkové skupině. Čím se řídit při výběru kostek? Jak se správně rozhodnout? Napovíme v této publikaci.
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?
Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.
Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.

Nepřehlédněte

Avokádo se řadí mezi superpotraviny – a to rozhodně právem, je totiž plné zdraví prospěšných benefitů. Stalo se základem mnoha profesionálních kuchyní, jelikož je prakticky univerzální ingrediencí při vaření a je součástí vyvážené stravy. Jaké jsou jeho zdravotní výhody a jak si připravit tu nejlepší avokádovou pomazánku?
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek