Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Plnit si své sny lze v jakémkoliv věku. Osmdesátiletá DJka je toho důkazem. Jak to zvládá a jaký je její život

Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
DJ Wika
zdroj: facebook

26. 04. 2019

Umí to s publikem

Pro zahraniční agenturu Reuters sama uvedla, že prý nevyhovuje stereotypním představám o starších lidech. Nevidí však důvod, proč by její věk měl určovat nějaká životní pravidla. A my říkáme je to tak! Ve svém věku je neustále produktivní a věnuje se hraní v klubech i na soukromých akcích. Za mixem to dokáže hezky rozjet a fantasticky komunikuje s publikem.

Hudba omlazuje

Wirginia se věnuje spíše komerčnímu hraní a ještě u toho stylově vypadá. Tato dáma prostě ví, jak zaujmout nejen svoji generaci, ale i mladší publikum. V minulosti seniorka pracovala jako učitelka ve zvláštní škole a často v rozhovorech uvádí, že hudba má podle ní omlazující účinky. Charismatická dáma hraje nejčastěji ve Varšavě, ale slyšet ji můžete i v jiných městech po celém Polsku. Navštívila i mnoho dalších zemí. Zatímco některé dámy v jejím věku přemýšlí, zda vůbec vyrazí ven do ulic na nákupy, Wirginia má jasno a za mixem hraje stále pravidelně. Ve volném čase se snaží ve svém řemeslu neustále zdokonalovat. Kromě jejího netradičního koníčku si získala publikum také svým energickým tancem během každého hraní.

Život důchodem nekončí

Když hraji, cítím melodii, cítím rytmus, a to mě nutí tancovat,” směje se Wirginia. Její filozofie života je zcela jednoduchá. 

Pracovala jsem s mladými lidmi a udržovala jsem neustále tento mladistvý krok a očekávání. Ráda bych mladým lidem vzkázala, že jejich život nekončí, když zestárnou a je jim najednou 70 let.

V Rusku stejně jako v Polsku existuje stále přesvědčení, že senioři by se spíše měli usadit a věnovat se rodině a být více v klidu. Přitom někteří z nich to mají přesně naopak. Tato dáma si hudbu zamilovala při nástupu do důchodu. Tehdy ještě vůbec netušila, že se stane DJkou.

K TÉMATU  Jak začít meditovat: tipy a rady do začátku

Rozhodla jsem se, že stáří nepůjdu naproti a že svět může být i jiný a může mi i v tomto věku nabídnout víc. Svět se skládá z mladých, starých, zdravotně postižených, ošklivých a pěkných lidí. Každý je člověk. Každý chce být šťastný a chce žít,” prozradila v jednom z rozhovorů DJka. 

Chcete začít s nějakou aktivitou a činností i vy a bojíte se, že už na to nemáte věk? Tohle je důkaz, že to lze.

zdroj: YouTube

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Zdraví máme jenom jedno, proto bychom na něj neměli zapomínat. Je důležité, abychom si uvědomili zejména jednu věc, a sice že se na pevnosti a odolnosti našeho zdraví podílí i to, co jíme. Každodenní přísun potravin buď zdraví naprosto ruinuje, nebo mu prospívá. Jak jste na tom vy? Cítíte se po svém jídelníčku zdravě a fit? Nebo máte z jídla výčitky? Či snad některé potraviny vaše tělo zcela odmítá?
Lidé dávají na první dojem. Pokud není zrovna dobrý, automaticky člověka přesouvají do škatulky - s ním se bavit nechci. Velkou měrou se na dobrém prvním dojmu podílí i náš úsměv. Pokud jsou zuby plné kazů, druhého to spíše jenom odpudí. Ano, stáváme se možná trochu povrchními, ale většinou za zkaženými zuby stojí nedostatečná dentální hygiena a to o člověku něco naznačuje.
Módní trendy obuvi na podzim a zimu 2019 přinášejí řadu stylů. Od jednoduchých, přes potištěné, barevné, vzorované, šněrovací, až po boty ve vojenském stylu. V zimě pak jasně vedou kožešiny. Pro chladné období si vyberte alespoň dva nové modely. Jeden do práce a do města, druhý pro vycházky do přírody a pro výlety na hory. Jaké zimní boty zvolit?
Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.

Nepřehlédněte

Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek