Středa , 18. 05. 2022

Aneta

Plnit si své sny lze v jakémkoliv věku. Osmdesátiletá DJka je toho důkazem. Jak to zvládá a jaký je její život

Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
DJ Wika
zdroj: facebook

26. 04. 2019

Umí to s publikem

Pro zahraniční agenturu Reuters sama uvedla, že prý nevyhovuje stereotypním představám o starších lidech. Nevidí však důvod, proč by její věk měl určovat nějaká životní pravidla. A my říkáme je to tak! Ve svém věku je neustále produktivní a věnuje se hraní v klubech i na soukromých akcích. Za mixem to dokáže hezky rozjet a fantasticky komunikuje s publikem.

Hudba omlazuje

Wirginia se věnuje spíše komerčnímu hraní a ještě u toho stylově vypadá. Tato dáma prostě ví, jak zaujmout nejen svoji generaci, ale i mladší publikum. V minulosti seniorka pracovala jako učitelka ve zvláštní škole a často v rozhovorech uvádí, že hudba má podle ní omlazující účinky. Charismatická dáma hraje nejčastěji ve Varšavě, ale slyšet ji můžete i v jiných městech po celém Polsku. Navštívila i mnoho dalších zemí. Zatímco některé dámy v jejím věku přemýšlí, zda vůbec vyrazí ven do ulic na nákupy, Wirginia má jasno a za mixem hraje stále pravidelně. Ve volném čase se snaží ve svém řemeslu neustále zdokonalovat. Kromě jejího netradičního koníčku si získala publikum také svým energickým tancem během každého hraní.

Život důchodem nekončí

Když hraji, cítím melodii, cítím rytmus, a to mě nutí tancovat,” směje se Wirginia. Její filozofie života je zcela jednoduchá. 

Pracovala jsem s mladými lidmi a udržovala jsem neustále tento mladistvý krok a očekávání. Ráda bych mladým lidem vzkázala, že jejich život nekončí, když zestárnou a je jim najednou 70 let.

V Rusku stejně jako v Polsku existuje stále přesvědčení, že senioři by se spíše měli usadit a věnovat se rodině a být více v klidu. Přitom někteří z nich to mají přesně naopak. Tato dáma si hudbu zamilovala při nástupu do důchodu. Tehdy ještě vůbec netušila, že se stane DJkou.

K TÉMATUCvičení jde s hudbou lépe. To je vědecky dokázáno

Rozhodla jsem se, že stáří nepůjdu naproti a že svět může být i jiný a může mi i v tomto věku nabídnout víc. Svět se skládá z mladých, starých, zdravotně postižených, ošklivých a pěkných lidí. Každý je člověk. Každý chce být šťastný a chce žít,” prozradila v jednom z rozhovorů DJka. 

Chcete začít s nějakou aktivitou a činností i vy a bojíte se, že už na to nemáte věk? Tohle je důkaz, že to lze.

zdroj: YouTube

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…
Dnešní doba je zrychlená, spoustu lidí je pod tlakem a pod vlivem stresu. Patříte mezi ty, kteří zažívají stres v každodenním životě? Přáli byste si to jednou provždy vyřešit? A jde to vůbec? V tomto článku si povíme, odkud se stres vlastně bere a taky uvidíte, že je možné s ním jednou provždy skoncovat!
Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 
Flirtování je bezesporu jedna z nejžhavějších a zároveň nejzábavnějších věcí, které si můžeme ve vztazích do sytosti užívat. Rozhodně neplatí, že flirt patří jen do seznamovací fáze vztahu, rozhodně lze flirtovat i v dlouhodobém vztahu. Pokud se chystáte na rande, bude se vám flirtování hodit. Poradíme vám, jak se v tom stát mistryní!

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek