Životní styl

Plnit si své sny lze v jakémkoliv věku. Osmdesátiletá DJka je toho důkazem. Jak to zvládá a jaký je její život

DJ Wika
zdroj: facebook
Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.

Umí to s publikem

Pro zahraniční agenturu Reuters sama uvedla, že prý nevyhovuje stereotypním představám o starších lidech. Nevidí však důvod, proč by její věk měl určovat nějaká životní pravidla. A my říkáme je to tak! Ve svém věku je neustále produktivní a věnuje se hraní v klubech i na soukromých akcích. Za mixem to dokáže hezky rozjet a fantasticky komunikuje s publikem.

Hudba omlazuje

Wirginia se věnuje spíše komerčnímu hraní a ještě u toho stylově vypadá. Tato dáma prostě ví, jak zaujmout nejen svoji generaci, ale i mladší publikum. V minulosti seniorka pracovala jako učitelka ve zvláštní škole a často v rozhovorech uvádí, že hudba má podle ní omlazující účinky. Charismatická dáma hraje nejčastěji ve Varšavě, ale slyšet ji můžete i v jiných městech po celém Polsku. Navštívila i mnoho dalších zemí. Zatímco některé dámy v jejím věku přemýšlí, zda vůbec vyrazí ven do ulic na nákupy, Wirginia má jasno a za mixem hraje stále pravidelně. Ve volném čase se snaží ve svém řemeslu neustále zdokonalovat. Kromě jejího netradičního koníčku si získala publikum také svým energickým tancem během každého hraní.

Život důchodem nekončí

Když hraji, cítím melodii, cítím rytmus, a to mě nutí tancovat,” směje se Wirginia. Její filozofie života je zcela jednoduchá. 

Pracovala jsem s mladými lidmi a udržovala jsem neustále tento mladistvý krok a očekávání. Ráda bych mladým lidem vzkázala, že jejich život nekončí, když zestárnou a je jim najednou 70 let.

V Rusku stejně jako v Polsku existuje stále přesvědčení, že senioři by se spíše měli usadit a věnovat se rodině a být více v klidu. Přitom někteří z nich to mají přesně naopak. Tato dáma si hudbu zamilovala při nástupu do důchodu. Tehdy ještě vůbec netušila, že se stane DJkou.

Rozhodla jsem se, že stáří nepůjdu naproti a že svět může být i jiný a může mi i v tomto věku nabídnout víc. Svět se skládá z mladých, starých, zdravotně postižených, ošklivých a pěkných lidí. Každý je člověk. Každý chce být šťastný a chce žít,” prozradila v jednom z rozhovorů DJka. 

Chcete začít s nějakou aktivitou a činností i vy a bojíte se, že už na to nemáte věk? Tohle je důkaz, že to lze.

zdroj: YouTube

 

štítky

Reklama

Reklama