Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Kdy se ve vztahu objevují krize a které roky bývají kritické? Postavte se jim a překonejte je společně!

V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah vyvíjí
zdroj: 123RF.com

18. 02. 2019

Po prvním roce vztahu

Konec zamilovanosti. I tak se dá nazvat období po přibližně roce vztahu. Není to ale nutně podmínkou. V těle pomalu vyprchávají hormony, které zamilovanost provázejí. I vztah teď čeká lehké střízlivění. Chyby, které jste na druhém neviděly, mohou být najednou markantní. Přichází také období srovnávání životních priorit a zvyků. Máte stejné cíle do budoucna, vyznáváte stejné (nebo alespoň podobné) hodnoty? Váš vztah tak může bez problémů krizi překonat nebo ji ani nemusíte nijak výrazně zaznamenat.

Tři roky bývají kritické

Tři roky společného soužití jsou docela dlouhá doba na to, abyste již poznaly dobré i špatné vlastnosti toho druhého. Nyní ale nastává období, kdy vás ty špatné vlastnosti začínají štvát, partneři se stávají méně tolerantní. Buď to ustojí a najdou kompromisy a vzájemný respekt, nebo to nemá smysl nechat dojít až k oltáři, natož spolu vychovávat děti. Ovšem, z druhé strany je občas potřeba zatnout zuby a ne při první „bouřce“ mít k sobě nepřekonatelný odpor a namlouvat si, že za plotem je tráva zelenější… Vztah se již nemůže vrátit do období zamilovanosti. Pokud pár tuto krizi překoná, jejich vztah bude pevnější, stabilnější a vyzrálejší.

Co přichází po pěti až sedmi letech?

Stereotyp a ubíjející všednost. I tak se dá charakterizovat krize, která může přijít po pěti až sedmi letech. Páry, které svůj vztah neposunuly do úrovně manželství nebo rodičovství, se mohou dostat do krize právě kvůli stagnaci vztahu. Po takové době je dobré se někam posunout, udělat další změny, aby vztah nezevšedněl. U manželství a rodičovství zase mohou nastat jiné problémy. Všem se může zdát, že vztah stagnuje a nic jim již nedává. Je třeba se věnovat i svým zájmům a hledat znovu zájmy společné. Plánovat a cíleně trávit společný čas.

K TÉMATUAntonín (32): Kvůli velkému přirození mám problém se ženami. Jen mne využívají

Dalším mezníkem jsou dospívající děti

Nastává zhruba po 17 – 25 letech vztahu. Děti dospívají a mnohdy již i opouští domovy a staví se na vlastní nohy. Nepotřebují rodiče každý den. A vztah tak prochází další krizí, kdy partneři, zvyklí na rodinné soužití, musí přizpůsobit svůj vztah životu v páru. Opět je tak nutné hledat společné zájmy, zábavu, koníčky. Najednou mají totiž partneři mnoho času na sebe. Svou roli v těchto krizích může hrát i věk.

Krize dokáže vztah posílit!

Každá společně překonaná krize nebo útrapa vztah ale posiluje, s každým problémem, pro který najdete společná řešení, se váš vztah stává pevnějším. Krize donutí každého se ohlédnout a zhodnotit to špatné a připomenout si to hezké, co na vztahu je. Držet se těch pozitivních momentů a dále je rozvíjet, je recept k překonání vztahových krizí.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
I v dnešní době, kdy se výrobci elektroniky předhánějí, co všechno jejich nové chytré hodinky neumějí, existuje velké množství lidí, kteří nejvíce ocení jednoduché a elegantní ručičkové hodinky. Navíc jen jednoduché hodinky se hodí třeba k obleku nebo do divadla, takže by neměly chybět žádnému muži.
Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.

Nepřehlédněte

Možná máte skvělý sex, na kterém nechcete nic měnit. V pořádku, ale jedna malá drobnost může vaše milostné prožitky pozvednout na novou, vášnivější a intenzivnější úroveň. Stačí věnovat pozornost něčemu, co běžně děláte. Správně se nadechněte!
Kuchyň, či přesněji její jídelní část, je ideálním prostorem pro každodenní setkávání celé rodiny. Proto je důležité, aby tento prostor působil příjemně. Zároveň byste se však měli zaměřit také na jeho praktičnost, aby každý z členů měl dostatek prostoru, případně byl stůl vhodný pro konání různých oslav a posezení s přáteli. U stolu by také neměly chybět kvalitní židle, díky kterým budete mít pohodlí.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek