Krása a móda

Jak bude vypadat vybraná rtěnka právě na vás? Můžete vyzkoušet před nákupem. Změní virtuální zrcadla způsob nakupování v e-shopech?

virtuální zrcadla
Zdroj: 123RF.com
Internetový nákup prožívá změny. Již brzy si v e-shopu budete moci vyzkoušet třeba vybranou barvu rtěnky přímo na vás. Stejně tak třeba i sukni nebo oblíbený top. Změní virtuální zrcadla způsob nakupování v e-shopech?

I svět on-line nákupů zažívá boom. K dispozici máte mnoho novinek, které by vám měly usnadnit výběr i nakupování. Jednou z nich jsou i tzv. virtuální zrcadla. Díky speciálnímu pluginu získáte možnost si vyzkoušet produkty ve virtuálním světě.

K čemu je to dobré?

Jako zákaznice máte možnost lépe si vybrat produkt, který vám sedne. Pro e-shopy představují podobné puginy výrazné snížení množství vráceného zboží. Kromě toho bude nákup mnohem zábavnější. Zatím lze virtuální zrcadla vidět a používat v e-shopech zaměřených na kosmetiku, brýle či šperky. V brzké budoucnosti bude možné si podobným způsobem vybrat i módní produkty. 

Jak to funguje?

Jde o speciální technologii tzv. magic mirror, kterou si můžete představit právě jako virtuální zrcadlo. Jako zákaznice si vyfotíte a nahrajete fotografii svého obličeje nebo postavy. Poté vám bude nabízena  celá škála produktů, které si můžete přímo na sobě vyzkoušet. Vybrat si přes internet správnou barvu rtěnky nebo vhodný tvar brýlí je snadné a zábavné.

Už od roku 2008

První možnost podobného nakupování přišla na trh už v roce 2008 jako speciální nabídka jednoho vlasového e-shopu, který chtěl, aby si klientky před nákupem vyzkoušely, jak budou s novým příčeskem vypadat. Vývoj pluginu však neustal a dnes tak máte možnost se s ním postupně setkávat i u dalších e-shopů. Velkou výhodou je i značná úspora času, který byste jinak strávily v kamenném obchodě při výběru zvoleného zboží.

Už se těšíme!

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">