Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

Chcete se vdát ještě tohle léto, bez dlouhé přípravy. Nic vám nebrání. Máme pro vás řešení, jak to zvládnout

Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?
Svatba
Svatba je v současné době hitem. (zdroj foto: pixabay.com)

18. 07. 2019

Svatební síně se naplnily, ale volná místa jsou

Svatba co nejdřív? V Česku se nedá jen tak si odskočit do Las Vegas a tam se rychle vzít. Respektive – tak rychle to nejde, ale jsou místa, kde vás oddají během pár týdnů. Takže jestliže víte, že jste pro sebe ti praví a chcete do toho skočit rovnýma nohama, máte ještě toto léto šanci. Oddací síně, a hlavně romantické lokality, jako jsou známé hrady a zámky, jsou sice naplněné na mnoho měsíců, někdy i let dopředu, ale když budete hledat, najdete.

Podle mého průzkumu je plno v Praze. Tam vám nabídnou termín tak na říjen. Stačí však zavolat do nějakého okresního města či na menší obec, a najdou vám termín během tří – čtyř týdnů. A to by na přípravu svatby mohlo klidně stačit. Pokud tedy není jeden z vás cizinec a máte v pořádku všechny osobní doklady. Pak už můžete pozvat hosty. I to se dá v éře sociálních sítí, mailů a mobilů zvládnout během chvilky.

Obřad je naplánovaný, tak ještě svatební party

Možností je spousta, záleží na tom, jak široký okruh příbuzných a přátel chcete pozvat. Pokud budete svatbu slavit v nejbližším okruhu, dejme tomu do 20 osob, stačí rezervace v nejbližší restauraci, kde domluvíte společné menu. To tedy doporučuji určitě. I při 10 lidech je už v menší restauraci problém přinést rozdílná jídla ve stejný čas. A je fakt, že alespoň společnou dobrou chuť byste si v tenhle slavný den mohli popřát.

Jestliže plánujete pozvat více než 20 lidí a máte místo na zahradě, na chalupě či chatě, udělejte si venkovskou svatební party přímo tam. K tomu stačí si půjčit několik party stanů, nakoupit plastové nádobí a postarat se o občerstvení. Zapojte kamarádky a rodinu. Každý vyrobí něco, jako když se sejde pár přátel. Nabízí se například objednat si v řeznictví vyuzenou šunkovou kýtu, kterou jen ohřejete v troubě a pak budete ukrajovat. Předem se dají připravit studené rolády, sekaná, pomazánky. Rozpálíte gril, který je dnes nedílnou součástí prakticky každé domácnosti, chlapi na něj naházejí pár steaků a je hotovo. Když budete šetřit čas, koláčky si objednáte u pekaře a místo zákusků vychladíte meloun či koupíte kvalitní zmrzlinu.

K TÉMATUChcete zažít tradiční svatbu na Bali? Co byste měly vědět, než se tam pojedete vdát? Jaké jsou tam zvyky a proč se ženy unášely?

Co na sebe? Nemusíte být v bílém

Záleží na vašem vkusu, co si oblečete. Ne každá žena je romantička. Stačí pěkné letní šaty, kalhotový kostým, cokoli, na čem se shodnete s partnerem. Protože přece jen bude dobře vypadat, když bude váš outfit sladěný. Jestliže on půjde v kraťasech a vy v dlouhé sukni, nebude to působit ideálně. Na druhou stranu, když budete mít třeba stejné kraťasy a k tomu veselá trika s nápisem Just Married, bude to fajn. Jen nezapomeňte o stylu oblečení informovat včas hosty. Zažila jsem trapas, kdy hosté přišli oblečeni formálně a novomanželé měli bavlněná trika a sportovní sandály.  

Nezapomeňte na prstýnky a květiny. Prsteny jsou symbolem společného života, a symbolika se má dodržovat. Nemusíte si do nich vyrývat přísahy, jména a data. Stačí, že vám budou připomínat váš významný den.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
Zimní zahrady jsou u nás stále více oblíbené. Kdo by si nechtěl užívat sluníčka a přirozeného světla i v době, kdy venku panuje zima. Vybudováním zimní zahrady navíc zvětšíte svůj obytný prostor a vznikne tak příjemné spojení s přírodou. Pokud je prostor i vytápěný, nic vám nebrání trávit zde váš čas kdykoliv. Jakou si vyberete?
Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.
Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?
Zdraví máme jenom jedno, proto bychom na něj neměli zapomínat. Je důležité, abychom si uvědomili zejména jednu věc, a sice že se na pevnosti a odolnosti našeho zdraví podílí i to, co jíme. Každodenní přísun potravin buď zdraví naprosto ruinuje, nebo mu prospívá. Jak jste na tom vy? Cítíte se po svém jídelníčku zdravě a fit? Nebo máte z jídla výčitky? Či snad některé potraviny vaše tělo zcela odmítá?
Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.
Chtěla jsem vždycky dělat všechno správně, ale nedařilo se mi. Někdy jsem měla pocit, že jsem jeden velký omyl, že můj život je jeden velký omyl, a dnes si to myslí i moje rodina. Nevím, jestli jsem skutečně tak špatná, špatná máma, špatná manželka i dcera, ale rodina se mnou už nějaký čas vůbec nekomunikuje, a to mě trápí. Nejhorší ve svém životě snad už mám za sebou, ale i tak propadám beznaději.
Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.

Nepřehlédněte

Dnešní doba je zrychlená, spoustu lidí je pod tlakem a pod vlivem stresu. Patříte mezi ty, kteří zažívají stres v každodenním životě? Přáli byste si to jednou provždy vyřešit? A jde to vůbec? V tomto článku si povíme, odkud se stres vlastně bere a taky uvidíte, že je možné s ním jednou provždy skoncovat!

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek