Pátek , 30. 09. 2022

Jeroným

Chcete se vdát ještě tohle léto, bez dlouhé přípravy. Nic vám nebrání. Máme pro vás řešení, jak to zvládnout

Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?
Svatba
Svatba je v současné době hitem. (zdroj foto: pixabay.com)

18. 07. 2019

Svatební síně se naplnily, ale volná místa jsou

Svatba co nejdřív? V Česku se nedá jen tak si odskočit do Las Vegas a tam se rychle vzít. Respektive – tak rychle to nejde, ale jsou místa, kde vás oddají během pár týdnů. Takže jestliže víte, že jste pro sebe ti praví a chcete do toho skočit rovnýma nohama, máte ještě toto léto šanci. Oddací síně, a hlavně romantické lokality, jako jsou známé hrady a zámky, jsou sice naplněné na mnoho měsíců, někdy i let dopředu, ale když budete hledat, najdete.

Podle mého průzkumu je plno v Praze. Tam vám nabídnou termín tak na říjen. Stačí však zavolat do nějakého okresního města či na menší obec, a najdou vám termín během tří – čtyř týdnů. A to by na přípravu svatby mohlo klidně stačit. Pokud tedy není jeden z vás cizinec a máte v pořádku všechny osobní doklady. Pak už můžete pozvat hosty. I to se dá v éře sociálních sítí, mailů a mobilů zvládnout během chvilky.

Obřad je naplánovaný, tak ještě svatební party

Možností je spousta, záleží na tom, jak široký okruh příbuzných a přátel chcete pozvat. Pokud budete svatbu slavit v nejbližším okruhu, dejme tomu do 20 osob, stačí rezervace v nejbližší restauraci, kde domluvíte společné menu. To tedy doporučuji určitě. I při 10 lidech je už v menší restauraci problém přinést rozdílná jídla ve stejný čas. A je fakt, že alespoň společnou dobrou chuť byste si v tenhle slavný den mohli popřát.

Jestliže plánujete pozvat více než 20 lidí a máte místo na zahradě, na chalupě či chatě, udělejte si venkovskou svatební party přímo tam. K tomu stačí si půjčit několik party stanů, nakoupit plastové nádobí a postarat se o občerstvení. Zapojte kamarádky a rodinu. Každý vyrobí něco, jako když se sejde pár přátel. Nabízí se například objednat si v řeznictví vyuzenou šunkovou kýtu, kterou jen ohřejete v troubě a pak budete ukrajovat. Předem se dají připravit studené rolády, sekaná, pomazánky. Rozpálíte gril, který je dnes nedílnou součástí prakticky každé domácnosti, chlapi na něj naházejí pár steaků a je hotovo. Když budete šetřit čas, koláčky si objednáte u pekaře a místo zákusků vychladíte meloun či koupíte kvalitní zmrzlinu.

K TÉMATU  Bylinky proti kouření: I příroda vám může pomoct

Co na sebe? Nemusíte být v bílém

Záleží na vašem vkusu, co si oblečete. Ne každá žena je romantička. Stačí pěkné letní šaty, kalhotový kostým, cokoli, na čem se shodnete s partnerem. Protože přece jen bude dobře vypadat, když bude váš outfit sladěný. Jestliže on půjde v kraťasech a vy v dlouhé sukni, nebude to působit ideálně. Na druhou stranu, když budete mít třeba stejné kraťasy a k tomu veselá trika s nápisem Just Married, bude to fajn. Jen nezapomeňte o stylu oblečení informovat včas hosty. Zažila jsem trapas, kdy hosté přišli oblečeni formálně a novomanželé měli bavlněná trika a sportovní sandály.  

Nezapomeňte na prstýnky a květiny. Prsteny jsou symbolem společného života, a symbolika se má dodržovat. Nemusíte si do nich vyrývat přísahy, jména a data. Stačí, že vám budou připomínat váš významný den.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
Co takhle trochu zpestřit interiér? Pokud patříte mezi ty, které mají rády "udělej si sám", tohle jsou nápady pro vás. Originální květináče, plyšová spona na záclony, zarážka na knihy nebo talířek na jednohubky, to vše má jedno společné - základem jsou staré hračky. Nějaký vhodný kousek najdete i u vás, a pak hurá do díla. Zkuste trochu netradiční dekorace!
Nakupování dárků pro rodinu je těžké. Mnohem těžší než nakupování dárků pro spolupracovníka nebo oblíbeného učitele. Když ale nakupujete pro lidi, které znáte celý svůj život, máte jistou výhodu. Znáte totiž jejich koníčky a zájmy. Víte (nebo byste měli vědět) co mají rádi a po čem touží. Když tuhle výhodu dobře použijete, pořídit dárky k Vánocům pro rodinné příslušníky pak bude brnkačka. Už máte jasno, co komu nadělíte?
Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?
Dubaj je druhý největší ze sedmi arabských emirátů. Rozhodně je však nejnavštěvovanější a pro turisty nejatraktivnější. Chcete vědět proč? Níže najdete důvody, proč byste měli Dubaj navštívit.

Nepřehlédněte

Když se řekne slovo jóga, většina z nás si představí cvičení. Cvičení, které má mnoho podob a napomáhá k lepšímu držení těla, k uvolnění nebo posílení svalstva. Jóga je však nejen o fyzickém cvičení, ale i o tom psychickém. Pomáhá posilovat tělo i mysl, a jde v ní především o rovnováhu, spojení a také o duchovno.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek