Domů » Životní styl » Chcete se vdát ještě tohle léto, bez dlouhé přípravy. Nic vám nebrání. Máme pro vás řešení, jak to zvládnout
Svatba ještě toto léto. Nic vám nebrání vdát se bez dlouhých příprav
zdroj: 123RF.com
Životní styl

Chcete se vdát ještě tohle léto, bez dlouhé přípravy. Nic vám nebrání. Máme pro vás řešení, jak to zvládnout

Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?

Svatební síně se naplnily, ale volná místa jsou

Svatba co nejdřív? V Česku se nedá jen tak si odskočit do Las Vegas a tam se rychle vzít. Respektive – tak rychle to nejde, ale jsou místa, kde vás oddají během pár týdnů. Takže jestliže víte, že jste pro sebe ti praví a chcete do toho skočit rovnýma nohama, máte ještě toto léto šanci. Oddací síně, a hlavně romantické lokality, jako jsou známé hrady a zámky, jsou sice naplněné na mnoho měsíců, někdy i let dopředu, ale když budete hledat, najdete.

Podle mého průzkumu je plno v Praze. Tam vám nabídnou termín tak na říjen. Stačí však zavolat do nějakého okresního města či na menší obec, a najdou vám termín během tří – čtyř týdnů. A to by na přípravu svatby mohlo klidně stačit. Pokud tedy není jeden z vás cizinec a máte v pořádku všechny osobní doklady. Pak už můžete pozvat hosty. I to se dá v éře sociálních sítí, mailů a mobilů zvládnout během chvilky.

Obřad je naplánovaný, tak ještě svatební party

Možností je spousta, záleží na tom, jak široký okruh příbuzných a přátel chcete pozvat. Pokud budete svatbu slavit v nejbližším okruhu, dejme tomu do 20 osob, stačí rezervace v nejbližší restauraci, kde domluvíte společné menu. To tedy doporučuji určitě. I při 10 lidech je už v menší restauraci problém přinést rozdílná jídla ve stejný čas. A je fakt, že alespoň společnou dobrou chuť byste si v tenhle slavný den mohli popřát.

Jestliže plánujete pozvat více než 20 lidí a máte místo na zahradě, na chalupě či chatě, udělejte si venkovskou svatební party přímo tam. K tomu stačí si půjčit několik party stanů, nakoupit plastové nádobí a postarat se o občerstvení. Zapojte kamarádky a rodinu. Každý vyrobí něco, jako když se sejde pár přátel. Nabízí se například objednat si v řeznictví vyuzenou šunkovou kýtu, kterou jen ohřejete v troubě a pak budete ukrajovat. Předem se dají připravit studené rolády, sekaná, pomazánky. Rozpálíte gril, který je dnes nedílnou součástí prakticky každé domácnosti, chlapi na něj naházejí pár steaků a je hotovo. Když budete šetřit čas, koláčky si objednáte u pekaře a místo zákusků vychladíte meloun či koupíte kvalitní zmrzlinu.

Co na sebe? Nemusíte být v bílém

Záleží na vašem vkusu, co si oblečete. Ne každá žena je romantička. Stačí pěkné letní šaty, kalhotový kostým, cokoli, na čem se shodnete s partnerem. Protože přece jen bude dobře vypadat, když bude váš outfit sladěný. Jestliže on půjde v kraťasech a vy v dlouhé sukni, nebude to působit ideálně. Na druhou stranu, když budete mít třeba stejné kraťasy a k tomu veselá trika s nápisem Just Married, bude to fajn. Jen nezapomeňte o stylu oblečení informovat včas hosty. Zažila jsem trapas, kdy hosté přišli oblečeni formálně a novomanželé měli bavlněná trika a sportovní sandály.  

Nezapomeňte na prstýnky a květiny. Prsteny jsou symbolem společného života, a symbolika se má dodržovat. Nemusíte si do nich vyrývat přísahy, jména a data. Stačí, že vám budou připomínat váš významný den.

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Pin It on Pinterest