Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Chcete se vdát ještě tohle léto, bez dlouhé přípravy. Nic vám nebrání. Máme pro vás řešení, jak to zvládnout

Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?
Svatba
Svatba je v současné době hitem. (zdroj foto: pixabay.com)

18. 07. 2019

Svatební síně se naplnily, ale volná místa jsou

Svatba co nejdřív? V Česku se nedá jen tak si odskočit do Las Vegas a tam se rychle vzít. Respektive – tak rychle to nejde, ale jsou místa, kde vás oddají během pár týdnů. Takže jestliže víte, že jste pro sebe ti praví a chcete do toho skočit rovnýma nohama, máte ještě toto léto šanci. Oddací síně, a hlavně romantické lokality, jako jsou známé hrady a zámky, jsou sice naplněné na mnoho měsíců, někdy i let dopředu, ale když budete hledat, najdete.

Podle mého průzkumu je plno v Praze. Tam vám nabídnou termín tak na říjen. Stačí však zavolat do nějakého okresního města či na menší obec, a najdou vám termín během tří – čtyř týdnů. A to by na přípravu svatby mohlo klidně stačit. Pokud tedy není jeden z vás cizinec a máte v pořádku všechny osobní doklady. Pak už můžete pozvat hosty. I to se dá v éře sociálních sítí, mailů a mobilů zvládnout během chvilky.

Obřad je naplánovaný, tak ještě svatební party

Možností je spousta, záleží na tom, jak široký okruh příbuzných a přátel chcete pozvat. Pokud budete svatbu slavit v nejbližším okruhu, dejme tomu do 20 osob, stačí rezervace v nejbližší restauraci, kde domluvíte společné menu. To tedy doporučuji určitě. I při 10 lidech je už v menší restauraci problém přinést rozdílná jídla ve stejný čas. A je fakt, že alespoň společnou dobrou chuť byste si v tenhle slavný den mohli popřát.

Jestliže plánujete pozvat více než 20 lidí a máte místo na zahradě, na chalupě či chatě, udělejte si venkovskou svatební party přímo tam. K tomu stačí si půjčit několik party stanů, nakoupit plastové nádobí a postarat se o občerstvení. Zapojte kamarádky a rodinu. Každý vyrobí něco, jako když se sejde pár přátel. Nabízí se například objednat si v řeznictví vyuzenou šunkovou kýtu, kterou jen ohřejete v troubě a pak budete ukrajovat. Předem se dají připravit studené rolády, sekaná, pomazánky. Rozpálíte gril, který je dnes nedílnou součástí prakticky každé domácnosti, chlapi na něj naházejí pár steaků a je hotovo. Když budete šetřit čas, koláčky si objednáte u pekaře a místo zákusků vychladíte meloun či koupíte kvalitní zmrzlinu.

K TÉMATU  Péče o srst a drápky je chovateli psů často opomíjená

Co na sebe? Nemusíte být v bílém

Záleží na vašem vkusu, co si oblečete. Ne každá žena je romantička. Stačí pěkné letní šaty, kalhotový kostým, cokoli, na čem se shodnete s partnerem. Protože přece jen bude dobře vypadat, když bude váš outfit sladěný. Jestliže on půjde v kraťasech a vy v dlouhé sukni, nebude to působit ideálně. Na druhou stranu, když budete mít třeba stejné kraťasy a k tomu veselá trika s nápisem Just Married, bude to fajn. Jen nezapomeňte o stylu oblečení informovat včas hosty. Zažila jsem trapas, kdy hosté přišli oblečeni formálně a novomanželé měli bavlněná trika a sportovní sandály.  

Nezapomeňte na prstýnky a květiny. Prsteny jsou symbolem společného života, a symbolika se má dodržovat. Nemusíte si do nich vyrývat přísahy, jména a data. Stačí, že vám budou připomínat váš významný den.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Je 25. 10. 1993 a česká hudební scéna je bohatší o jedno album – a to ne ledajaké album… Ilona Csáková vydává svůj debut - Kosmopolis.
Tato 25letá hvězda v podstatě předělala celý svůj styl hudby, módy, děl, ale stále je to stejná Miley Cyrus, kterou jsme znali a milovali od jejích dnů Hannah Montany. Přestože je Miley sama o sobě slavná již více než deset let, existuje spousta faktů, které někteří z vás možná neví.
Pro většinu lidí je ve vztahu nejdůležitější důvěra. Co se ale stane, když dojde k jejímu narušení? To se může stát nejrůznějšími drobnými způsoby – ale může vztah znovu vzkvétat po něčem tak závažném, jako je nevěra?
Představte si nezapomenutelný únik od každodenního shonu a vydáte se s celou rodinou na dobrodružnou jarní dovolenou. V našem článku "Jarní prázdniny! Kam na jarní prázdniny s celou rodinou?" vám přinášíme inspirativní tipy na rodinné výlety a aktivity. Od přírodních krás až po kouzelná města, pojďte s námi objevit zajímavá místa, která poskytnou všem členům rodiny nezapomenutelné zážitky. Vyzvěte svou rodinu k dobrodružství a společně objevujte nové obzory v tomto jarním období. Kam se vydáte vy?
Chcete svého partnera obdarovat krásnou, novou a stylovou peněženkou? Rozpadá se mu ta stará v ruce? Možná si pokládáte otázku, která z nabízených bude tou nejlepší. Je třeba si uvědomit, že pánové uvažují trochu jinak a že i jejich požadavky na tento módní doplněk se mohou lišit. Předně se tak moc nekouká na celkový design.
Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.
Dnes, 10. února 2024 začíná Nový čínský rok, který nám přináší energii Dřevěného Draka. Symbolizující proměny, sílu a odvahu, Rok Dřevěného Draka slibuje emocionální a společenské výzvy, ale také obrovský potenciál pro růst a rozvoj.
Odhodláváte se začít cvičit? V tom případě by vám mohly pomoci ty správné aplikace, s nimiž bude pohyb mnohem jednodušší a zábavnější. Proč? Protože v nich uvidíte své výkony, pokrok, kterého jste dosáhli a také se můžete porovnávat s ostatními.
Nikdy jsem nepatřila mezi ženy, které vyhledávají jiné partnery a nevěra jim nic neříká. Vlastně jsem se vždy považovala za zastánkyni věrnosti. Po svatbě jsme se nastěhovali do řadovek. Tam jsme se seznámili i s našimi sousedy.
Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 
Říká se o nich, že jsou bezpečným místem. Místem pro setkávání a vzájemnou podporu žen. Ne všechny ženské kruhy vám ale přinesou to, co od nich očekáváte. Dokonce se o nich říká, že mohou být nebezpečné pro muže. Proč? Čtěte dál.

Výběr článků

Sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu se v současné době podepisují na zdravotním stavu velkého procenta populace. Tyto každodenní návyky přinášejí mimo jiné i bolestivé otoky nohou a podporují vznik křečových žil. Jak se s těmito běžnými, avšak velmi nepříjemnými problémy vypořádat?
Okořenit si společné partnerské chvíle nemusíte jen v rámci ložnice. Co takhle vymyslet nějaký malý vtípek, na který budete dlouho vzpomínat? Máme pro vás pár tipů, které hravě zvládnete, a kterými svého partnera trochu pozlobíte a vyprovokujete k akci. Pojďte se pobavit i vy!
Víte, kolik času denně strávíte na sociálních sítích? Ne? My vám to povíme. Je to něco málo přes dvě hodiny. Ano, je tomu skutečně tak. Dvě hodiny denně neděláte nic jiného, než že sledujete, co se kde šustne. Přitom byste ty dvě hodiny mohli trávit něčím mnohem užitečnějším. Ke všemu, když v nás sociální sítě vzbuzují ne zrovna pozitivní náladu.

Nepřehlédněte

Dneska jsme se zaměřili na téma, které je pro každou rodinu klíčové – zdravé stravovací návyky pro děti v novém roce. V článku "Zdravé stravovací návyky pro děti v novém roce: Jak podporovat vyváženou stravu" přinášíme praktické tipy a nápady, jak dětem přiblížit svět zdravého stravování. Od zajímavých receptů až po osvědčené strategie, čeká na vás inspirace, jak vytvořit prostředí, ve kterém bude zdravá strava pro děti přirozenou a radostnou součástí každodenního života. Připravte se na nový rok plný chutných a vyvážených jídel pro celou rodinu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek