Čtvrtek , 13. 06. 2024

Antonie

Na místech s certifikátem ”baby friendly” jste vy i vaše dítě vítané. Najděte si restauraci nebo rovnou hotel

Ať už se chystáte na výlet, za nákupy, na první dovolenou nebo zkrátka jen někde chcete přenocovat, podívejte se, jestli se ve vámi vybrané lokalitě nenachází zařízení, které disponuje certifikátem „baby friendly“. Věřte nebo ne, ale ubytování nebo pouhý oběd s dítětem po boku se vám totiž může v mnohém zpříjemnit a usnadnit.
baby friendly
Na místech s certifikátem baby friendly jste s dětmi vítáni.

24. 07. 2023

24. 07. 2023

Jak je to s tím „baby friendly“

Certifikátem „baby friendly“ se v poslední době honosí čím dál pestřejší paleta různých zařízení. Může se jednat o restauraci, zoologickou zahradu, penzion, akci, nemocnici, parky, hotely, obchody, hrady a zámky či další kulturní instituce. A co že tedy vlastně znamená? Ono baby friendly lze přeložit jako „přátelský k dětem“. Jde tedy o to, že dané zařízení poskytuje takové služby nebo má k dispozici takové věci, které ocení a využijí především rodiny s dětmi.

U nás je nejznámější stránka babyfriendlycertificate.cz. Od dubna roku 2012 zde neustále zpřehledňují a doplňují různá místa, která si označení zaslouží. Podle toho, v jaké míře a kvalitě jsou služby a vybavení pro rodiny poskytované, mohou zařízení dostat bronzový, stříbrný nebo zlatý certifikát. Ten by se dalo říct, že funguje jako jakási záruka, že tato místa či třeba akce nabízí pohodlné a příjemné zázemí pro rodiny s dětmi. Kontrola, jestli místo i nadále splňuje, co slibuje, probíhá jednou ročně. Jednotliví poskytovatelé služeb si poté spravují svůj náhled na těchto stránkách sami, kdy jej mohou doplňovat o novinky.

A v čem spočívá výhoda?

S dítětem musíte být pořád na vše a za všech okolností připraveni. S nejmenšími potřebujete mít například místo pro přebalení nebo možnost ohřát si vlastní donesené mléko či příkrm. Se starším dítětem se budete poohlížet po jídelní stoličce v restauraci nebo dětském koutku s ohrádkou. Pro chodící děti by se vám hodil dětský stoleček nebo dosah herního koutku.

dítě
Najezte se v klidu na některém z baby friendly míst.

V každém věku, někdy by se dalo říct i v každé minutě, potřebujete pro své dítě NĚCO. Vždy je tu možnost všechny tyto NĚCO věci vozit s sebou, ale garantuji vám, že si pak při každém přesunu z místa na místo budete připadat jako při malém stěhování. A pokud toho vaše dítě potřebuje víc, tak klidně při velkém stěhování. Dělat ze sebe osobního nosiče ale vskutku není potřeba, když si chytře vyberete, kam vlastně pojedete. A právě místa s baby friendly certifikátem vám to mohou v lecčem usnadnit.

K TÉMATU  Energetické nápoje dětem do rukou nepatří. Přesto je z velké části konzumují

Jaké služby lze považovat za „baby friendly“

Zde najdete příklad toho, co si pod takovou baby friendly službou představit. Samozřejmě to může být i cokoliv dalšího, záleží na každém individuálním zařízení, co je v jeho silách a možnostech rodinám s dětmi nabídnout:

  • U restaurací a stravovacích zařízení je to především dětský koutek nebo jídelní stolička, ale může to být třeba i pestré dětské menu či možnost ohřátí vlastní stravy.
  • Parky, hřiště, zoologické zahrady a další venkovní vyžití nabízí většinou prolézačky, vhodné od nejmenších věkových kategorií po ty starší, s pískovištěm.
  • Z hlediska hygieny jsou to přebalovací pulty, stupínky k umyvadlu nebo nočníky a redukce na toaletu, v případě ubytování i vaničky.
  • Pro sportovní vyžití i těch nejmenších může instituce poskytovat půjčení koloběžek, malých kol, sedátek na kolo, odrážedla.
  • Na přespání jsou to postýlky – klasické nebo cestovní.
  • V aquaparcích to mohou být brouzdaliště pro nejmenší, možnost zakoupení plen do vody, půjčení pomůcek pro plavání, saunování pro děti.
  • Také hlídání dětí či půjčení chůvičky.
  • Představení pro děti, soutěže a akce zaměřené na malé publikum najdete potom především na různých kulturních akcích.
  • Kočárek – jeho zapůjčení nebo místo pro jeho uschování.
  • … a spousta dalšího

Certifikát oceníte zejména i na dovolené, kterou už není nutné považovat jenom za „hlídání dítěte, pouze na jiném místě“, i rodiče si ji mohou plnohodnotně vychutnat. S baby friendly zařízeními to jde.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Květa (58): Našla jsem si nového partnera a dcera mě zavrhla. Najednou totiž nejsem stále po ruce

Co slovo, to perla! Mimísek, orgasmík nebo kapůčo? Stop těmhle zkomoleninám

Zdroje článku:
http://www.babyfriendlycertificate.cz/
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zjistili jste, že jste bez takzvaného hotovostního polštáře? Tudíž kdyby přišla další mimořádná situace podobná té na jaře, neměli byste, z čeho žít? Pak je načase začít s financemi lépe hospodařit. Abyste se však radovali ze zisků a nikoli ze ztrát, které na konci měsíce vykážete, stáhněte si mobilní aplikace, které vám se správou osobních financí pomůžou.
Nikdo není dokonalý… S tím se buď můžete smířit, nebo se rozhodnout s nedokonalostí bojovat. K dokonalé postavě vám pomůže dieta a osobní trenér a k dokonalému úsměvu zase rovnátka. Pojďte se podívat, jaké problémy vám pomohou vyřešit.
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
Monstera se netěší popularitě jenom díky svému stálezelenému vzhledu a líbivým listům, které do domu vnesou trochu exotiky. Je oblíbená i díky snadnosti pěstování. I když pochází z tropických deštných pralesů, v našich českých podmínkách se jí daří opravdu skvěle.
Jsou muži a ženy z různých planet? Ano, mezi námi je velký rozdíl! Jak vypadá vaše ranní rutina, postoj k životu nebo jak reagujete na různé situace? A jak na stejné situace reaguje váš mužský protějšek? Podívejte se na hlavní rozdíly mezi námi a muži. Tyhle úsměvné příhody ze života vám budou povědomé!
Jednou z příčin snížené kvality spánku jsou civilizační vlivy, mezi které patří přítomnost nadměrného množství světla v noci. Usínání s rozsvícenou lampičkou není totéž, jako když vám do okna svítí reklamní poutače nebo vánočně osvětlená ulice. Naprostá většina lidí spí lépe v úplné tmě. Co proto udělat?
Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Na co Nela díky našemu letnímu koučinku přišla? Co jí "seplo" a kde máme ještě na čem pracovat?
Vzhledem k neustálému nárůstu cen je obzvláště potřebné přemýšlet, co vše si opravdu nezbytně musíme pořídit a zároveň i kde výhodně nakoupíme. Zdražuje vše, zato výše platů zůstává prakticky stejná, a proto se řada občanů uchyluje k nouzovým řešením. Jedním z nich jsou nákupy v Polsku.
Patříte mezi vášnivé hokejové nebo fotbalové fanoušky? Doteď jste chodili fandit v dresu, ale teď byste rádi nějakou změnu? Vyzkoušejte trička s potiskem. Zvolit si můžete nejen barvu trička, ale vytvořit si můžete i vlastní design.

Výběr článků

Možná máte skvělý sex, na kterém nechcete nic měnit. V pořádku, ale jedna malá drobnost může vaše milostné prožitky pozvednout na novou, vášnivější a intenzivnější úroveň. Stačí věnovat pozornost něčemu, co běžně děláte. Správně se nadechněte!
Oblečte se do barev a vyjděte z šedivého průměru. A že máte o pár let nebo pár kilo víc? Vždyť nemusíte zkoušet módní výstřelky. Městská dáma nad šedesát v rozervaných džínách nám přijde trochu přes čáru, ale je spousta dalších možností, jak se cítit skvěle v každém věku i těle.
Po kom je to dítě tak divoké? Udělala jsem někde chybu při výchově? Nebo jsou to prostě geny?

Nepřehlédněte

Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.
Společnost Pantone sestavuje každý rok aktuální paletu barev. Vždy dvanáct výrazných odstínů a čtyři neutrální barvy. Z těch výrazných se vybere barva roku, kterou je letos 19-4052 Classic Blue. Klasická modrá je skvělá, protože sluší prakticky všem. Kde najde uplatnění v interiéru a jaký kousek v šatníku bude nejvíc trendy?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek