Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Na místech s certifikátem ”baby friendly” jste vy i vaše dítě vítané. Najděte si restauraci nebo rovnou hotel

Ať už se chystáte na výlet, za nákupy, na první dovolenou nebo zkrátka jen někde chcete přenocovat, podívejte se, jestli se ve vámi vybrané lokalitě nenachází zařízení, které disponuje certifikátem „baby friendly“. Věřte nebo ne, ale ubytování nebo pouhý oběd s dítětem po boku se vám totiž může v mnohém zpříjemnit a usnadnit.
baby friendly
Na místech s certifikátem baby friendly jste s dětmi vítáni.

24. 07. 2023

24. 07. 2023

Jak je to s tím „baby friendly“

Certifikátem „baby friendly“ se v poslední době honosí čím dál pestřejší paleta různých zařízení. Může se jednat o restauraci, zoologickou zahradu, penzion, akci, nemocnici, parky, hotely, obchody, hrady a zámky či další kulturní instituce. A co že tedy vlastně znamená? Ono baby friendly lze přeložit jako „přátelský k dětem“. Jde tedy o to, že dané zařízení poskytuje takové služby nebo má k dispozici takové věci, které ocení a využijí především rodiny s dětmi.

U nás je nejznámější stránka babyfriendlycertificate.cz. Od dubna roku 2012 zde neustále zpřehledňují a doplňují různá místa, která si označení zaslouží. Podle toho, v jaké míře a kvalitě jsou služby a vybavení pro rodiny poskytované, mohou zařízení dostat bronzový, stříbrný nebo zlatý certifikát. Ten by se dalo říct, že funguje jako jakási záruka, že tato místa či třeba akce nabízí pohodlné a příjemné zázemí pro rodiny s dětmi. Kontrola, jestli místo i nadále splňuje, co slibuje, probíhá jednou ročně. Jednotliví poskytovatelé služeb si poté spravují svůj náhled na těchto stránkách sami, kdy jej mohou doplňovat o novinky.

A v čem spočívá výhoda?

S dítětem musíte být pořád na vše a za všech okolností připraveni. S nejmenšími potřebujete mít například místo pro přebalení nebo možnost ohřát si vlastní donesené mléko či příkrm. Se starším dítětem se budete poohlížet po jídelní stoličce v restauraci nebo dětském koutku s ohrádkou. Pro chodící děti by se vám hodil dětský stoleček nebo dosah herního koutku.

dítě
Najezte se v klidu na některém z baby friendly míst.

V každém věku, někdy by se dalo říct i v každé minutě, potřebujete pro své dítě NĚCO. Vždy je tu možnost všechny tyto NĚCO věci vozit s sebou, ale garantuji vám, že si pak při každém přesunu z místa na místo budete připadat jako při malém stěhování. A pokud toho vaše dítě potřebuje víc, tak klidně při velkém stěhování. Dělat ze sebe osobního nosiče ale vskutku není potřeba, když si chytře vyberete, kam vlastně pojedete. A právě místa s baby friendly certifikátem vám to mohou v lecčem usnadnit.

K TÉMATU  Podle čeho vybírat hračky pro děti? Nakupujte s rozmyslem

Jaké služby lze považovat za „baby friendly“

Zde najdete příklad toho, co si pod takovou baby friendly službou představit. Samozřejmě to může být i cokoliv dalšího, záleží na každém individuálním zařízení, co je v jeho silách a možnostech rodinám s dětmi nabídnout:

  • U restaurací a stravovacích zařízení je to především dětský koutek nebo jídelní stolička, ale může to být třeba i pestré dětské menu či možnost ohřátí vlastní stravy.
  • Parky, hřiště, zoologické zahrady a další venkovní vyžití nabízí většinou prolézačky, vhodné od nejmenších věkových kategorií po ty starší, s pískovištěm.
  • Z hlediska hygieny jsou to přebalovací pulty, stupínky k umyvadlu nebo nočníky a redukce na toaletu, v případě ubytování i vaničky.
  • Pro sportovní vyžití i těch nejmenších může instituce poskytovat půjčení koloběžek, malých kol, sedátek na kolo, odrážedla.
  • Na přespání jsou to postýlky – klasické nebo cestovní.
  • V aquaparcích to mohou být brouzdaliště pro nejmenší, možnost zakoupení plen do vody, půjčení pomůcek pro plavání, saunování pro děti.
  • Také hlídání dětí či půjčení chůvičky.
  • Představení pro děti, soutěže a akce zaměřené na malé publikum najdete potom především na různých kulturních akcích.
  • Kočárek – jeho zapůjčení nebo místo pro jeho uschování.
  • … a spousta dalšího

Certifikát oceníte zejména i na dovolené, kterou už není nutné považovat jenom za „hlídání dítěte, pouze na jiném místě“, i rodiče si ji mohou plnohodnotně vychutnat. S baby friendly zařízeními to jde.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Květa (58): Našla jsem si nového partnera a dcera mě zavrhla. Najednou totiž nejsem stále po ruce

Co slovo, to perla! Mimísek, orgasmík nebo kapůčo? Stop těmhle zkomoleninám

Zdroje článku:
http://www.babyfriendlycertificate.cz/
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není žádným tajemstvím, že snídaně je naprostý základ. Poctivá snídaně je zároveň nejdůležitějším jídlem dne, což je o důvod víc, proč bychom si na ní měli dát opravdu záležet. Chutné jídlo vám po ránu zajistí potěšení (a není nic lepšího, než začínat den s radostí). Pokud navíc snídani převlečete do zdravého kabátu, prospějete tím své postavě i celkovému zdraví. Jaké dobroty si tedy po ránu nachystat?
Období prázdnin a letních dovolených je už definitivně za námi. Přestože meteorologové slibují poměrně slušný podzim, sychravé dny spolu s deštivým počasím už nedočkavě klepou na dveře. Pokud vám zbývá ještě pár dnů dovolené nebo prostě máte chuť vyrazit někam na teplem, rozhodně se vám budou hodit naše tipy na hřejivou podzimní dovolenou.
Kočky jsou tak roztomilá a super zábavná zvířata. A dnes se zaměříme speciálně na černé kočky! Vyvolávají nám úsměv na tváři a léčí naši špatnou náladu. Stačí se podívat, jak si všechny ty chlupaté kočičky hrají, padají, vycházejí se psy a jinými zvířaty, děsí sebe i vás, dělají legrační zvuky nebo se rozzlobí... Tak vtipné a roztomilé!
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?
Objevte skryté erotogenní zóny. Proč? Muži milují ženy, které se v posteli nestydí. Když se muž potká v ložnici s nespoutanou ďáblicí, je schopen mít ji v hlavě ještě několik let poté. Postelové scény se pak se zájmem vypráví na pánských večírcích. Ačkoli můžete namítat, milenka tohoto ražení je schovaná v každé z nás a je jedno, zda jste otrkaná lvice salónů nebo věrná manželka. Naučte se pomocí jednoduchých triků ovládat partnerovo tělo a odpoutejte se od všednosti dní.
Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.
Užíváte antikoncepční pilulky? Hodně často ponocujete a na fyzickou aktivitu vás moc neužije? Pak se nesmíte divit, že vaše libido poněkud stávkuje. Co s tím vším má společného náchylnost ke stresu?
Moderní koupelny, to je hlavně čistota a jednoduchost, vkusně sladěné barvy a imitace dřeva nebo kamene. Přednost mají zemité tóny, jako hnědá, béžová nebo šedá. Skvěle vypadají i prosklené sprchové kouty. Je pravda, že v koupelně netrávíme tolik času, jako v obývacím pokoji nebo kuchyni, je ale nepostradatelným místem, kde chceme relaxovat a užít si klid. I proto by měla být koupelna pěkně útulná.
Rok co rok se s příchodem vánočních svátků napříč rádii rozeznívá typicky vánoční playlist, mezi kterým nikdy nechybí hitovka od Mariah Carey All I Want for Christmas Is You. Každý tuhle pecku zná, mnozí z nás si ji s oblibou pouští jako kulisu při pečení cukroví nebo balení dárků. Je prostě natolik nadčasová, že ji můžeme slyšet zas a znovu. Víte ale, kdy a jak legendární písnička vlastně vznikla a hlavně, kolik každoročně vydělává? Nejen na to se podíváme!
Praní prádla je každotýdenní činnost, ke které se musí přistoupit. Koše totiž začínají přetékávat a člověk najednou nemá, co na sebe. Je proto klíčové, abychom našemu použitému oblečení zase vdechli nový život. Jenže jak k praní prádla přistupovat? 

Nepřehlédněte

Ačkoliv plastická chirurgie neustále piluje technologie, díky kterým úspěšně bojujeme proti stárnutí, čím dál větší popularitě se těší obličejová jóga. Tušíte správně, je to cvičení jako každé jiné, ovšem face jóga má za cíl procvičit svaly v obličeji. Pokud nevíte jak začít, není nic jednoduššího než dát follow těmto influencerkám a výsledky se brzy dostaví.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek