Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Máte partnera o mnoho let staršího nebo naopak mladšího. Je věkový rozdíl ve vztahu handicap nebo plus

Myslíte si, že jste potkala toho pravého, ale okolí je z vašeho vztahu rozpačité. Je starší o více než 20 let? Je mladší o více než 10 let? Člověk by řekl, že v dnešní společnosti se věkový rozdíl nepočítá. Zdaleka to není pravda. A většinou jsou to ženy, které věkový rozdíl řeší podstatně víc, než muži.
Je věkový rozdíl mezi partnery handicap nebo plus
zdroj: 123RF.com

24. 07. 2019

Výrazně starší muž. Představte si svůj život za dvacet i více let

Zamilovala jste se do kolegy staršího o 30 let. Nejprve vás to ani nenapadlo. Ale sedíte spolu v kanceláři a najdou se chvilky, kdy se o sobě leccos dozvíte. Najednou vám připadá přirozené bavit se s ním o literatuře, divadle, cestování. Věkový rozdíl najednou nevnímáte. Přitažlivost je čím dál silnější, až je z toho láska a vztah. Než za sebou oba začnete pálit mosty, odpovězte si právě vy na několik otázek – pokud vám je dosud nepoložil on.

Dokážete za deset nebo dvacet let přizpůsobit své zájmy a potřeby jeho věku? Protože vám bude čtyřicet či padesát a jemu sedmdesát či osmdesát. Pokud je věkový rozdíl příliš vysoký, pravděpodobně nebude mít takovou fyzičku, aby s vámi sportoval, například jel na kola nebo lyžovat. Jste oba tak tolerantní, že dokážete trávit čas s vrstevníky svého partnera, a vy s jeho dospělými dětmi, případně vnoučaty?

Když chcete založit rodinu

I když někteří muži mívají ve věku šedesáti i více let děti, mnoho odborníků to označuje za risk. Často již nebudou mít dost sil se o ně postarat či sdílet s nimi jejich životní cestu. Pokud se váš muž rozhodne děti nemít, nebudete v budoucnu litovat, že jste souhlasila a zůstala kvůli němu bezdětná? I mladý člověk může být těžce nemocný, avšak v případě seniorů se pravděpodobnost zvyšuje. Je vaše láska tak velká, že se postaráte například o bezmocného člověka?

Výhody a rizika, když jste starší vy

Kolegyně říkají, že jste se zbláznila. Muž, o deset či více let mladší, si získal vaše srdce a vy toužíte být jen s ním. To vy jste dostala druhou mízu! Kde je vaše čtyřicítka či padesátka! Připadáte si stejně mladá jako on.

K TÉMATUJak si založit neodolatelný profil na seznamce. Pozor na gramatické chyby i přílišnou sdílnost

Možná si říkáte, že se alespoň budete udržovat kvůli němu v kondici. Ale to byste určitě dělala i tak. Dokážete však nebrat na vědomí předsudky svého okolí? Zvládnete, když ve vás cizí lidé uvidí matku a syna, a ne partnery?
Jestliže jste ještě ve věku, kdy chcete mít dítě, a váš partner toto přání sdílí, je na tom mladší partner lépe, než starší. Může být vašemu dítěti dobrým parťákem, který ho naučí všechny klučičí dovednosti a nezbednosti. Pokud však už dítě nechcete, zamyslete se, zda se on vzdá vlastního dítěte navždy.

Společné zájmy jsou to podstatné

Pokud jste mladá a on starší, můžete na vztahu vydělat oba. Pokud je váš vybraný muž někdo, ke komu vzhlížíte jako k autoritě, můžete se od něj leccos naučit. Na druhou stranu počítejte s tím, že částečně budete muset svůj životní rytmus přizpůsobit jeho. Třeba trochu zpomalit.

Máte-li partnera podstatně mladšího, můžete v jeho společnosti, případně společnosti jeho přátel, omládnout i vy. Naučíte se třeba práci s moderními technologiemi, vyzkoušíte sporty a činnosti, o nichž jste si myslela, že je už nezvládnete.

Ale nakonec, věkový rozdíl překážkou být nemusí. Ať je vztah věkově nevyrovnaný nebo vyrovnaný, nejdůležitější jsou společné zájmy. Protože čas, který jejich sdílením strávíte, váš vztah vždycky jen upevní. A to se počítá.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.
Letní období přeje vytváření krásy. Přejete si i vy mít vaše vchodové dveře nebo interiér ozdobený a překrásný? Podívejte se na naše tipy, se kterými si toto období v roce skutečně oblíbíte. Naše letní věnce dokáže vytvořit každý. Vyberte si, který se bude nejlépe vyjímat u vás doma.
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.

Nepřehlédněte

V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek