Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Máte partnera o mnoho let staršího nebo naopak mladšího. Je věkový rozdíl ve vztahu handicap nebo plus

Myslíte si, že jste potkala toho pravého, ale okolí je z vašeho vztahu rozpačité. Je starší o více než 20 let? Je mladší o více než 10 let? Člověk by řekl, že v dnešní společnosti se věkový rozdíl nepočítá. Zdaleka to není pravda. A většinou jsou to ženy, které věkový rozdíl řeší podstatně víc, než muži.
Je věkový rozdíl mezi partnery handicap nebo plus
zdroj: 123RF.com

24. 07. 2019

Výrazně starší muž. Představte si svůj život za dvacet i více let

Zamilovala jste se do kolegy staršího o 30 let. Nejprve vás to ani nenapadlo. Ale sedíte spolu v kanceláři a najdou se chvilky, kdy se o sobě leccos dozvíte. Najednou vám připadá přirozené bavit se s ním o literatuře, divadle, cestování. Věkový rozdíl najednou nevnímáte. Přitažlivost je čím dál silnější, až je z toho láska a vztah. Než za sebou oba začnete pálit mosty, odpovězte si právě vy na několik otázek – pokud vám je dosud nepoložil on.

Dokážete za deset nebo dvacet let přizpůsobit své zájmy a potřeby jeho věku? Protože vám bude čtyřicet či padesát a jemu sedmdesát či osmdesát. Pokud je věkový rozdíl příliš vysoký, pravděpodobně nebude mít takovou fyzičku, aby s vámi sportoval, například jel na kola nebo lyžovat. Jste oba tak tolerantní, že dokážete trávit čas s vrstevníky svého partnera, a vy s jeho dospělými dětmi, případně vnoučaty?

Když chcete založit rodinu

I když někteří muži mívají ve věku šedesáti i více let děti, mnoho odborníků to označuje za risk. Často již nebudou mít dost sil se o ně postarat či sdílet s nimi jejich životní cestu. Pokud se váš muž rozhodne děti nemít, nebudete v budoucnu litovat, že jste souhlasila a zůstala kvůli němu bezdětná? I mladý člověk může být těžce nemocný, avšak v případě seniorů se pravděpodobnost zvyšuje. Je vaše láska tak velká, že se postaráte například o bezmocného člověka?

Výhody a rizika, když jste starší vy

Kolegyně říkají, že jste se zbláznila. Muž, o deset či více let mladší, si získal vaše srdce a vy toužíte být jen s ním. To vy jste dostala druhou mízu! Kde je vaše čtyřicítka či padesátka! Připadáte si stejně mladá jako on.

K TÉMATU  Letní flirt zůstane v srdci navždy. Jaké jsou výhody letního románku?

Možná si říkáte, že se alespoň budete udržovat kvůli němu v kondici. Ale to byste určitě dělala i tak. Dokážete však nebrat na vědomí předsudky svého okolí? Zvládnete, když ve vás cizí lidé uvidí matku a syna, a ne partnery?
Jestliže jste ještě ve věku, kdy chcete mít dítě, a váš partner toto přání sdílí, je na tom mladší partner lépe, než starší. Může být vašemu dítěti dobrým parťákem, který ho naučí všechny klučičí dovednosti a nezbednosti. Pokud však už dítě nechcete, zamyslete se, zda se on vzdá vlastního dítěte navždy.

Společné zájmy jsou to podstatné

Pokud jste mladá a on starší, můžete na vztahu vydělat oba. Pokud je váš vybraný muž někdo, ke komu vzhlížíte jako k autoritě, můžete se od něj leccos naučit. Na druhou stranu počítejte s tím, že částečně budete muset svůj životní rytmus přizpůsobit jeho. Třeba trochu zpomalit.

Máte-li partnera podstatně mladšího, můžete v jeho společnosti, případně společnosti jeho přátel, omládnout i vy. Naučíte se třeba práci s moderními technologiemi, vyzkoušíte sporty a činnosti, o nichž jste si myslela, že je už nezvládnete.

Ale nakonec, věkový rozdíl překážkou být nemusí. Ať je vztah věkově nevyrovnaný nebo vyrovnaný, nejdůležitější jsou společné zájmy. Protože čas, který jejich sdílením strávíte, váš vztah vždycky jen upevní. A to se počítá.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
Tento horoskop vynalezli indiáni ze Severní Ameriky, kteří uctívali různé totemy a věřili, že člověk narozený v určitý den v roce je příbuzný s konkrétními zvířaty. Své znamení znáte, teď poznejte svůj totem. Třeba vám odkryje spoustu nového o vaší povaze, věci, o kterých jste dosud nevěděli.
Sebevědomí je klíčem k úspěchu, a to ať už mluvíme o úspěchu v osobním či profesním životě. K jeho snížení přispívá kupříkladu akné nebo jiné kosmetické vady, ale také zažloutlý chrup. Že vás právě žluté zuby trápí a denně snižují zmiňované sebevědomí? Pojďme si zmínit několik tipů, jak efektivně vybělit zuby.
Jaro je nejen ideální příležitostí k vyhřívání se na teplém slunci a pikniku. Je to také příležitost předvést svůj vytříbený smysl pro styl. Jarní prázdniny nemusí být jen o beztvarých svetrech a sepraných teplákových soupravách. Můžete získat pohodlný vzhled, který vám zaručí pohodlí a krásu zároveň. A dokonalý vzhled si můžete vybrat na nejlepší webové stránce pro výhodné nákupy Shopsy.
Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.
Děti - je s nimi radost i starost. Úsměv na rtech vám ulpívá vždy v okamžiku, kdy řeknou nějaké moudro, které se zapíše do vaší paměti. Vrásky naopak na čele přibývají ve chvíli, kdy se objeví další zlozvyk, který budete muset pracně odbourávat. Pojďme si prozradit nejčastější dětské zlozvyky, které někdy až trhají žíly nejednomu rodiči.  
Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek