Domů » Vztahy » Máte partnera o mnoho let staršího nebo naopak mladšího. Je věkový rozdíl ve vztahu handicap nebo plus
Je věkový rozdíl mezi partnery handicap nebo plus
zdroj: 123RF.com
Vztahy

Máte partnera o mnoho let staršího nebo naopak mladšího. Je věkový rozdíl ve vztahu handicap nebo plus

Myslíte si, že jste potkala toho pravého, ale okolí je z vašeho vztahu rozpačité. Je starší o více než 20 let? Je mladší o více než 10 let? Člověk by řekl, že v dnešní společnosti se věkový rozdíl nepočítá. Zdaleka to není pravda. A většinou jsou to ženy, které věkový rozdíl řeší podstatně víc, než muži.

Výrazně starší muž. Představte si svůj život za dvacet i více let

Zamilovala jste se do kolegy staršího o 30 let. Nejprve vás to ani nenapadlo. Ale sedíte spolu v kanceláři a najdou se chvilky, kdy se o sobě leccos dozvíte. Najednou vám připadá přirozené bavit se s ním o literatuře, divadle, cestování. Věkový rozdíl najednou nevnímáte. Přitažlivost je čím dál silnější, až je z toho láska a vztah. Než za sebou oba začnete pálit mosty, odpovězte si právě vy na několik otázek – pokud vám je dosud nepoložil on.

Dokážete za deset nebo dvacet let přizpůsobit své zájmy a potřeby jeho věku? Protože vám bude čtyřicet či padesát a jemu sedmdesát či osmdesát. Pokud je věkový rozdíl příliš vysoký, pravděpodobně nebude mít takovou fyzičku, aby s vámi sportoval, například jel na kola nebo lyžovat. Jste oba tak tolerantní, že dokážete trávit čas s vrstevníky svého partnera, a vy s jeho dospělými dětmi, případně vnoučaty?

Když chcete založit rodinu

I když někteří muži mívají ve věku šedesáti i více let děti, mnoho odborníků to označuje za risk. Často již nebudou mít dost sil se o ně postarat či sdílet s nimi jejich životní cestu. Pokud se váš muž rozhodne děti nemít, nebudete v budoucnu litovat, že jste souhlasila a zůstala kvůli němu bezdětná? I mladý člověk může být těžce nemocný, avšak v případě seniorů se pravděpodobnost zvyšuje. Je vaše láska tak velká, že se postaráte například o bezmocného člověka?

Výhody a rizika, když jste starší vy

Kolegyně říkají, že jste se zbláznila. Muž, o deset či více let mladší, si získal vaše srdce a vy toužíte být jen s ním. To vy jste dostala druhou mízu! Kde je vaše čtyřicítka či padesátka! Připadáte si stejně mladá jako on.

Možná si říkáte, že se alespoň budete udržovat kvůli němu v kondici. Ale to byste určitě dělala i tak. Dokážete však nebrat na vědomí předsudky svého okolí? Zvládnete, když ve vás cizí lidé uvidí matku a syna, a ne partnery?
Jestliže jste ještě ve věku, kdy chcete mít dítě, a váš partner toto přání sdílí, je na tom mladší partner lépe, než starší. Může být vašemu dítěti dobrým parťákem, který ho naučí všechny klučičí dovednosti a nezbednosti. Pokud však už dítě nechcete, zamyslete se, zda se on vzdá vlastního dítěte navždy.

Společné zájmy jsou to podstatné

Pokud jste mladá a on starší, můžete na vztahu vydělat oba. Pokud je váš vybraný muž někdo, ke komu vzhlížíte jako k autoritě, můžete se od něj leccos naučit. Na druhou stranu počítejte s tím, že částečně budete muset svůj životní rytmus přizpůsobit jeho. Třeba trochu zpomalit.

Máte-li partnera podstatně mladšího, můžete v jeho společnosti, případně společnosti jeho přátel, omládnout i vy. Naučíte se třeba práci s moderními technologiemi, vyzkoušíte sporty a činnosti, o nichž jste si myslela, že je už nezvládnete.

Ale nakonec, věkový rozdíl překážkou být nemusí. Ať je vztah věkově nevyrovnaný nebo vyrovnaný, nejdůležitější jsou společné zájmy. Protože čas, který jejich sdílením strávíte, váš vztah vždycky jen upevní. A to se počítá.

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: