Sobota , 10. 06. 2023

Gita

Máte partnera o mnoho let staršího nebo naopak mladšího. Je věkový rozdíl ve vztahu handicap nebo plus

Myslíte si, že jste potkala toho pravého, ale okolí je z vašeho vztahu rozpačité. Je starší o více než 20 let? Je mladší o více než 10 let? Člověk by řekl, že v dnešní společnosti se věkový rozdíl nepočítá. Zdaleka to není pravda. A většinou jsou to ženy, které věkový rozdíl řeší podstatně víc, než muži.
Je věkový rozdíl mezi partnery handicap nebo plus
zdroj: 123RF.com

24. 07. 2019

Výrazně starší muž. Představte si svůj život za dvacet i více let

Zamilovala jste se do kolegy staršího o 30 let. Nejprve vás to ani nenapadlo. Ale sedíte spolu v kanceláři a najdou se chvilky, kdy se o sobě leccos dozvíte. Najednou vám připadá přirozené bavit se s ním o literatuře, divadle, cestování. Věkový rozdíl najednou nevnímáte. Přitažlivost je čím dál silnější, až je z toho láska a vztah. Než za sebou oba začnete pálit mosty, odpovězte si právě vy na několik otázek – pokud vám je dosud nepoložil on.

Dokážete za deset nebo dvacet let přizpůsobit své zájmy a potřeby jeho věku? Protože vám bude čtyřicet či padesát a jemu sedmdesát či osmdesát. Pokud je věkový rozdíl příliš vysoký, pravděpodobně nebude mít takovou fyzičku, aby s vámi sportoval, například jel na kola nebo lyžovat. Jste oba tak tolerantní, že dokážete trávit čas s vrstevníky svého partnera, a vy s jeho dospělými dětmi, případně vnoučaty?

Když chcete založit rodinu

I když někteří muži mívají ve věku šedesáti i více let děti, mnoho odborníků to označuje za risk. Často již nebudou mít dost sil se o ně postarat či sdílet s nimi jejich životní cestu. Pokud se váš muž rozhodne děti nemít, nebudete v budoucnu litovat, že jste souhlasila a zůstala kvůli němu bezdětná? I mladý člověk může být těžce nemocný, avšak v případě seniorů se pravděpodobnost zvyšuje. Je vaše láska tak velká, že se postaráte například o bezmocného člověka?

Výhody a rizika, když jste starší vy

Kolegyně říkají, že jste se zbláznila. Muž, o deset či více let mladší, si získal vaše srdce a vy toužíte být jen s ním. To vy jste dostala druhou mízu! Kde je vaše čtyřicítka či padesátka! Připadáte si stejně mladá jako on.

K TÉMATU  Chlapi přes inzerát jsou legrační! Ale nakonec jsem tam i já našla svého vysněného muže

Možná si říkáte, že se alespoň budete udržovat kvůli němu v kondici. Ale to byste určitě dělala i tak. Dokážete však nebrat na vědomí předsudky svého okolí? Zvládnete, když ve vás cizí lidé uvidí matku a syna, a ne partnery?
Jestliže jste ještě ve věku, kdy chcete mít dítě, a váš partner toto přání sdílí, je na tom mladší partner lépe, než starší. Může být vašemu dítěti dobrým parťákem, který ho naučí všechny klučičí dovednosti a nezbednosti. Pokud však už dítě nechcete, zamyslete se, zda se on vzdá vlastního dítěte navždy.

Společné zájmy jsou to podstatné

Pokud jste mladá a on starší, můžete na vztahu vydělat oba. Pokud je váš vybraný muž někdo, ke komu vzhlížíte jako k autoritě, můžete se od něj leccos naučit. Na druhou stranu počítejte s tím, že částečně budete muset svůj životní rytmus přizpůsobit jeho. Třeba trochu zpomalit.

Máte-li partnera podstatně mladšího, můžete v jeho společnosti, případně společnosti jeho přátel, omládnout i vy. Naučíte se třeba práci s moderními technologiemi, vyzkoušíte sporty a činnosti, o nichž jste si myslela, že je už nezvládnete.

Ale nakonec, věkový rozdíl překážkou být nemusí. Ať je vztah věkově nevyrovnaný nebo vyrovnaný, nejdůležitější jsou společné zájmy. Protože čas, který jejich sdílením strávíte, váš vztah vždycky jen upevní. A to se počítá.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Stává se vám, že se čas od času v ložnici už nudíte? Hledáte způsob, jak v sobě probudit vášnivou dračici a ve svém partnerovi toho divokého milence, kterého jste poznala na začátku vztahu? Vezměte iniciativu do svých rukou a rozpoutejte v ložnici takovou sexuální bouři, že na ni ani jeden z vás jen tak nezapomene – a budete na ni rádi nejen vzpomínat, ale především si ji pravidelně opakovat!
Vietnam je turisty hojně navštěvovaný, a to zcela zaslouženě. Je to nádherná země s přátelskými lidmi, krásnou přírodou, zajímavou faunou a flórou, architekturou, historií i jídlem. Po Vietnamu můžete klidně cestovat týdny, nebo dokonce měsíce, a stále vám zůstanou neprozkoumaná místa. Co navštívit ze všeho nejdříve?
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 
Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…
Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.
Zná to nejspíš každá z vás. Někdy během svého života jste si určitě ve vztahu prošla fází žárlivosti. Pokud byla oprávněná, a váš partner vám byl opravdu nevěrný, chápeme, že jste ostražitá. Pokud ale byla nemístná, a vy se nacházíte ve zdravém a spokojeném vztahu založeném na důvěře, není se čeho obávat. Jestliže jste si totiž partnerovou oddaností jistá a víte, že má oči jen pro vás, žárlivost vás akorát zbytečně vyčerpává. Proto pro vás máme několik tipů, jak se žárlivostí zatočit.

Nepřehlédněte

Pesimisté vám řeknou, že zvládat puberťáka je opravdu otřesné, a dá se jenom v co největším klidu vyčkávat, až toto náročné období přejde. Na straně druhé si můžete vyslechnut tvrzení, že právě v pubertě se z vašeho dítka stává dospělák a sklízíte plody toho, co jste v něm zaseli. Někdy se doslechnete, že pokud se dítěti adekvátně věnujete v předchozích letech, žádná puberta s ním vlastně necloumá. Ať už vnímáte situaci jakkoliv, pokud vás článek upoutal, zřejmě u vás v rodině nastávají změny spjaté právě s výchovou puberťáka.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek