Neděle , 02. 10. 2022

Olívie a Oliver

Konec vánočního přejídání. Naordinujte si novoroční detox

Nový rok přináší mnohá předsevzetí. Mezi ně jistě patří i zdravější životní styl a redukce váhy. Jak ale vyčistit tělo správným způsobem po vánočním hodování?
detox
Základem je čistá voda. Můžete ji doplnit například o čerstvou citronovou šťávu. (foto: 123rf.com)

12. 01. 2022

Máme pro vás ty nejlepší tipy a potraviny, s nimiž novoroční detox půjde sám!

Novoroční detox

Vánoce jsou svátky plné především smaženého jídla, chlebíčků a sladkého cukroví. Není jednoduché tělo vrátit opět do původního stavu, abyste se zase cítili dobře a svěže. Proč se lidé pouští do detoxu nejčastěji právě po tomto obžérství? Jedním z důvodů je právě pociťování menší energie, větší únavy a pár kilogramů navíc. Pocit plnosti přináší mnoho nežádoucích účinků, které dost možná potkaly i vás.

Správně dodržený detox těla vám s opětovným nastartováním metabolismu pomůže. Vrátí mu energii do každého dne i cíle, který si dáte. Budete se sami sobě i mnohem víc líbit, budete spokojenější, psychicky vyrovnanější a svěžejší.

Pryč s usazenými toxiny

V těle, zejména pak na stěnách střev, v ledvinách a játrech, se ukládá téměř každý toxin, který se do něj dostane. Vědci dokázali, že kvůli nadměrné konzumaci chemicky vyživovaných zvířat do těla vpravujete těžké kovy i zbytky léků. Naopak chybí dostatek vlákniny, se kterou se proces zažívání mnohem zlepšuje. Dostatek vlákniny získáte konzumací čerstvého ovoce a zeleniny. Pokud vláknina chybí, toxiny se usazují na stěnách střev a pročistit je pomůže jedině pořádný, nejen novoroční detox.

Co vám pravidelný detox přinese?

Zkuste si zvyknout na pravidelný detox. Jednou nebo dvakrát do roka vaší tělesné schránce postačí pro čistý a zdravý život. Pravidelný detox na začátku a v půlce roku přinese jen samá pozitiva. V první řadě se čisté tělo odrazí na vaší kráse. Pleť bude mnohem více zářit, bude působit svěže a zdravě, odejdou také nežádoucí pupínky a jiné nedokonalosti.

Zamilujete si také stav po detoxu, který s sebou nese mnohem menší pocity nadýmání a také velkou dávku dobré nálady a energie. Díky pročištění a lepší funkci orgánů se začnou probouzet i nové buňky těla. Pozitivní vliv má detox také na hormonální rovnováhu v těle. Tu ocení zejména ženy pro pravidelný menstruační cyklus nebo správnou funkci štítné žlázy.

K TÉMATU  Fit i z pohodlí domova

Od bylinek pro razantní půst

Návodů na detox existuje skutečně mnoho. Oblíbeným způsobem, který používá nejvíce lidí, je půst. Půsty jsou většinou několikadenní. Povolená je při detoxu pouze čistá voda nebo zeleninová šťáva. Během této doby se celé tělo pročistí a vyloučí ven veškeré toxiny a nežádoucí látky. Při nástupu na klasickou stravu po detoxu je nutné dbát na pomalý přesun pomocí lehkého jídla.

Velkým hitem poslední doby je přerušovaný půst, který lidé podstupují klidně i několik týdnů za sebou. Je totiž poměrně snadné ho dodržet. Dobře se při něm redukuje váha a tělo se čistí tak nějak automaticky. Přerušovaný půst spočívá v tom, že jíte jen v pravidelnou hodinu a po zbytek dne nejíte vůbec nic. O tomto druhu půstu je nutné se poradit s odborníkem, který najde ten správný poměr konzumní a půstové doby přímo pro vás.

Dobrou volbou je také užívat při detoxu bylinky, které jsou určené pro správnou funkci orgánů. Mezi oblíbené bylinky při detoxu patří například brusinka, ostropestřec, divizna nebo maliník.

Oblíbené potraviny při detoxu

Které potraviny nejvíce podpoří vaši očistu a pomohou tak k úklidu celého těla? Na prvním místě je citron, který vás určitě napadne už kvůli tomu, že patří mezi nejvíce doporučovaný druh ovoce. Dále pak využijete při detoxu například:

  • česnek
  • kopřivu
  • bílý čaj
  • mrkev
  • cibuli
  • pomeranč

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv druh detoxu, věřte, že se po něm budete cítit zase skvěle ve své vlastní kůži. Plní energie, se kterou v novém roce zvládnete vše, po čem toužíte.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

S novoročním detoxem pomůže ostropestřec

Detox v zimě. Nastartuje metabolismus a dostane vás do rovnováhy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Mezi nejznámější ženy Ruska se rozhodně řadí kosmonautka, první žena ve Vesmíru. Valentina Těreškovová má zajímavý životní příběh a dodnes se dokonce politicky angažuje ve své milované zemi. Podívejte se na její zajímavý život i současnost.
Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.
Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.

Nepřehlédněte

V posledním roce je u nás velmi populární, proto jste o něm nejspíš už slyšela. Ale co skutečně CBD umí, to možná ještě nevíte. Až ale konopný olej poznáte, věřte, že ho budete chtít také vyzkoušet.
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek