Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Pohodlně se usaďte a pojďte si projít komiks, který u vás doma způsobí změnu. Je váš protějšek vaším skutečným partnerem?

Diskuze k článku

3 komentáře

  1. Tohle mě vážně dokáže rozesmát. Pro mě doma naprostý standard, s přítelem děláme vše společně, střídáme se ve všem a pomáháme si. Myslela jsem, že je to normální. No jo, jaký si to kdo udělá, takový to má.

  2. Všichni moji bratři byli mámou už odmala pěkně cepováni a vedeni přesně tím směrem, jako je v komixu. A výsledek? Jsou sice v mnoha věcech zodpovědní a samostatní, ale žijí si spokojeně a šťastně sami bez rodin, aby tohle vše nemuseli řešit. Všechny domácí práce si dělají, kdy se jim zachce, rozhodně doma nemají stoprocentní pořádek, ale přesto se nedá říct, že by jejich domovy nebyly udržované.
    Myslím, že po desetitisících let evoluce jsme přeci jen biologicky nějak nastavení a přežili jsme tak úspěšně doteď. Jakmile se to pokusíme měnit, začneme vymírat (moji bratři mít děti zřejmě nebudou) a nahradí nás kultura s tradičnějším uspořádáním. Ono totiž vydělávání peněz, domácí práce a organizace domácnosti jsou všechno dohromady pořád náročné činnosti, i když se rozdělí na polovinu mezi oba dva partnery. Naopak rozdělení tak, aby se každý z partnerů nemusel zabývat jednou z těchto tří oblastí, psychicky ulehčí oběma a o fyzickou práci se podělí. A je potom jedno, kdo z nich zůstane doma s dětmi, a kdo se bude starat o obživu. Skutečnou emancipaci nevidím v tom, že se mužům naloží na záda ještě větší psychická zátěž (a ti pak místo toho raději úplně rezignují na to mít vůbec nějakou rodinu), ale že si partneři budou moct svobodně zvolit, jakou z „tradičních“ osvědčených rolí budou hrát. A na závěr – pokud oba partneři nemají psychicky náročné zaměstnání a oba pracují někde „ve fabrice u pásu“, tak tyhle „emancipační“ věci doma zpravidla vůbec nemají potřebu řešit a jsou spokojení. Proč asi?

  3. komiks nic nevysvětluje, ukazuje nelogický přístup ženy. co je tak psychicky a organizačně náročného na tom říct manželovi, nakrm děti, vařím pro návštěvu? na to fakt nepotřebujete být manažerka. nebo ten stůl, omg.. to si fakt až při ukládání knížky do knihovny všimne, že má plný koš na prádlo, zelenina se válí na lince a došla hořčice? to je ukázkový příklad nesystematického přístupu, přece vím, jak často je třeba prát, nákup dám do lednice hned poté, co ho přinesu domů, a hořčici napíšu na seznam v okamžiku, kdy spotřebuji poslední dávku. chlapi si umí věci organizovat mnohem efektivněji než ženy, jenomže pokud něco chlap doma udělá sám od sebe, bude to zaručeně dle ženy špatně, protože ona si to představovala jinak. proto se chlapi ptají, co mají konkrétně udělat. a funguje to. když řeknete chlapovi, ať vyndá z myčky dětskou lahvičku, nemůžete očekávat, že vyndá cokoli jiného, protože on neví, že chcete, aby vyndal vše. to byste přeci řekla, ať uklidí nádobí z myčky. ženy nadávají na neschopnost mužů, ale skutečnost je taková, že neumí specifikovat požadavky a muž je z toho zmatený. a říct si o konkrétní pomoc v konkrétním čase není nic, co by bylo třeba půl dne vymýšlet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
Známe to i z dětské knihy Karlík a továrna na čokoládu. Synek bohatého obchodníka je vypasený tlouštík, zatímco děti z chudých poměrů jsou hubené. Takhle to bylo během historie lidstva prostě pravidlem. To se ale teď poprvé obrací. Děti bohatých jsou štíhlejší, zatímco ty z chudých rodin častěji tloustnou.
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
Pěstování zeleniny je v plném proudu. Zatímco někteří aktivně do připravených a okopaných záhonů sází brambory, jiní se pouští do pěstování jahod nebo salátů. A pak jsou tu ti, kteří si zatím do skleníků sází papriky, jež mají tendenci prodlužovat život.
Mléko - přidáváme si ho do nápojů, připravujeme si z něj mnohé pokrmy, přidáváme do buchet nebo ho jen popíjíme u televize. Je plné tělu prospěšných živin, i proto by mělo mít neodmyslitelné místo v našem jídelníčku. Jenže co když patřím do skupiny vegetariánů nebo veganů a mléko je v rozporu s tím, co uznávám? Skvělou alternativou je mléko rostlinné.
Člověku to nedá, aby si toho nevšiml – je to tu už od začátku října, kdy se v obchodech objevuje první vánoční výzdoba, prohnaně proložená figurkami Mikulášů, čertů a andělů. V trafice se začínají objevovat svépomocné kuchařské časopisy, ze kterých se na člověka smějí pusinky, úly a kuličky, a než se nadějeme, máme tady plný frontální útok na peněženku a první signální soustavu. A co uděláme?
Plánujete si nechat v létě udělat piercing? V tom případě je dobré si předtím něco zjistit. Ne každý čerstvý piercing se v létě dokáže rychle zahojit. A navíc vás čeká i mnoho dalších nepříjemností.
Pokud byste si mohli koupit takzvaný hmatatelný luxus, po jaké značce byste sáhli? Byla by to kabelka za několik desítek tisíc z dílny návrháře Louise Vuittona nebo by to byla spíše nadčasovost v podobě produktů značky Gucci?
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Sophia Loren slaví neuvěřitelných 90 let! Připomeňte si s námi životní příběh této italské filmové legendy, která se stala nezapomenutelným sexsymbolem a ikonou kinematografie.
Teď nad tím možná ještě tolik nepřemýšlíme, protože v zimě nosíme dlouhé rukávy, které mnohé schovají. Ale s blížícím se jarem, které bude následovat léto, je potřeba tento problém začít řešit. Také vás trápí tmavé lokty?

Výběr článků

Ať už patříte mezi takzvané online podnikatele nebo se mezi ně zanedlouho zařadíte, vyplatí se poslouchat podcasty - hlasové záznamy, které vás mohou posunout vpřed. Samozřejmě nejsou určeny jen pro byznysmeny či ty, kteří se na tomto poli chtějí pohybovat. Jejich motivační síla může pohánět kdekoho. Otázkou je, jaké poslouchat, když je jich dnes tolik!
Léto se pomalu loučí a my se již nemůžeme dočkat, až se v našem šatníku objeví svěží a nové podzimní kousky. Představujeme vám barvy, které jsou letos na podzim in. Pojďte se inspirovat - tohle je podzimní móda!
Kanadský herec Donald Sutherland zemřel ve věku 88 let po dlouhé nemoci. Známý svou rolí ve filmu "MASH" a oscarovém snímku "Obyčejní lidé", zanechal za sebou bohatou filmovou kariéru trvající šedesát let. Informaci o jeho úmrtí oznámil jeho syn Kiefer Sutherland na sociální síti X. Během své kariéry Sutherland účinkoval ve více než 170 filmech a seriálech a obdržel dva Zlaté glóby a čestného Oscara.

Nepřehlédněte

Brouzdáte po Netflixu nebo HBO GO a nevíte, co si pustit? Připravili jsme si pro vás TOP 5 seriálů, které byste si určitě neměla nechat ujít. Na své si přijdou romantické duše, milovnice napětí a dramatu a také ty ženy, které se chtějí zasmát a zkrátka žasnout.
Datum 26.8. 2022 se vryje do paměti spoustě z nás. Ten den totiž náš svět navždy opustila oblíbená zpěvačka, herečka, moderátorka i textařka Hana Zagorová. Pojďme na ni společně zavzpomínat a připomenout si její kariéru i osobní život. Ne vždy byl totiž její život procházkou růžovým sadem, ale přesto jsme na její tváři vždy mohli spatřit úsměv.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek