Čtvrtek , 17. 07. 2025

Martina

Vlaďka prohrála boj s rakovinou. Naděje na Sibiři skončila dřív, než začala

Milovala cestování, svého manžela Ronyho, a přála si založit rodinu. Byla usměvavou a laskavou ženou, která si užívala život až do doby, kdy jí byla diagnostikována rakovina. Ano, to je Vlaďka, která bohužel svůj boj s nemocí nakonec prohrála.
Vlaďka
Vlaďka si uchovávala naději do poslední chvíle.

10. 03. 2023

Vlaďčin život byl plný vzrušujících okamžiků, na jednom místě chvíli neposeděla. Milovala cestování, proto se s manželem neustále stěhovala do jiné země. Kdekdo jí její odvahu a odhodlání záviděl. Když Vlaďka pocítila tu touhu usadit se a založit vlastní rodinu, osud pro ni měl už ale připravený jiný scénář. Mladá žena plná energie a snů onemocněla rakovinou děložního čípku.

Vypadalo to s ní nadějně

Vlaďka musela podstoupit řadu léčebných procesů, součástí léčby byla také uměle vyvolaná menopauza. Po všech těch útrapách přišla dobrá zpráva, rakovina byla pryč a Vlaďka opět naskočila do svého radostného života. Nejraději trávila čas v přírodě, ze které získávala veškerou svou energii. Znovu se vzchopila, postavila na nohy, a radovala se ze života. Ovšem nově nabytá radost netrvala dlouho. Za pár měsíců přišla opět špatná zpráva. Rakovina se vrátila v podobě metastáz na levé plíci.

Nastal opět ten známý nemocniční kolotoč

Vlaďka okamžitě nastoupila na léčbu, prošla si chemoterapií, která ji připravila o všechny vlasy. Absolvovala celkem šest cyklů léčby, ale všechno marně. Zničehonic neměla sílu ani energii. Když jí lékaři sdělili, že už pro ni nedokážou nic dalšího udělat, přišla na řadu beznaděj a zoufalství.

Naděje na Sibiři

Přesto se Vlaďka nechtěla vzdát. Její touha po životě byla tak velká, že začala hledat všemožné způsoby, jak tu zatracenou nemoc porazit. Dostala doporučení na léčbu na Sibiři místními léčiteli. Neváhala a okamžitě odjela do Irkutské oblasti. Doufala, že ji tam vyléčí, stejně jako těch několik vyléčených pacientů před ní.

Vlaďka
Manžel Rony stál při ní až do poslední chvíle.

Léčba a pobyt na Sibiři byly finančně dost nákladné položky, ale všechno se svým partnerem Ronaldem platili ze svých finančních úspor. Nepřestávali věřit, že právě místní klima, strava a bylinky jí pomohou, a zapomínali na možné vedlejší účinky, které celý pobyt na Sibiři mohou provázet.

K TÉMATU  „Znásilnění jsem přiznala až po deseti letech.“ Příběh Sofie (35), které nepříjemný zážitek ovlivnil budoucí život

Aby toho nebylo málo, přišla další rána 

Vlaďčin stav se rapidně zhoršil hned po příjezdu na Sibiř. Za dva dny jí ochrnulo tělo od prsou dolů, mohla hýbat pouze rukama a hlavou. Nádor se šířil enormní rychlostí, jeho velikost způsobila, že začal tlačit na míchu, proto Vlaďka postupně přestávala cítit své vlastní tělo. Nastala otázka, co se bude dít teď. Návrat do České republiky byl nákladný, peníze na cestu zpět už nezbyly. Poslední nadějí byla sbírka.

Sbírka Vlaďku dostala domů

Ani Vlaďka, Rony a celá jejich rodina to nevzdávali. Uspořádali sbírku prostřednictvím Donio.cz. Byl to poslední pokus, jak Vlaďce alespoň zajistit důstojný odchod. Nikdo však nečekal, co dokáže empatie ostatních lidí. Během pár dnů se vybralo přes 3 miliony korun.

Vlaďka
Procestovali spolu celý svět a pokračovali by dál.

Vlaďka si moc přála poděkovat každému dárci osobně, což nešlo, proto poděkovala prostřednictvím Donia následující řečí: „Je neuvěřitelné, kolik dobrých lidí je mezi námi a jakou rychlostí se vybrala tak velká částka. Přála bych si obejmout a poděkovat každému jednomu dárci osobně, vím však, že to nejde. Proto alespoň takto přijměte mé srdečné díky! Vážím si každého z vás! Díky vám jsem teď doma se svou rodinou a ať už bude tento příběh jakkoliv dlouhý, na konci toho příběhu leží ve speciální posteli v krásném bytě doma jedna šťastná žena obklopena milující rodinou. A to díky vám! Ze srdce děkuji.“

Vlaďka se vrátila do své vlasti. Krátce na to v listopadu roku 2022 rakovině podlehla. Byla to velká bojovnice, která nechtěla o svůj život přijít. Věděla, že její konec se nezadržitelně blíží, byla vděčná, že své poslední chvíle mohla strávit doma se svou rodinou a blízkými.

K TÉMATU  Intimní chvíle s partnerem se proměnily v humornou situaci. Příběhy čtenářek

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Prevít jménem rakovina. Kdo z celebrit s ní bojuje?

Mary Ann Bevanová: jaký je příběh nejošklivější ženy světa?

Zdroje článku:
https://www.kondice.cz/skutecne-pribehy/zdravi-zena-rakovina-sibir.html, https://www.donio.cz/vladkanavratcr, https://www.denik.cz/zdravi/vladka-svuj-boj-s-rakovinou-prohrala-na-jejim-profilu-kondoluji-desitky-lidi-202.html
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V rámci jarní edice letošního týdne módy se konala rovněž tradiční soutěž VAN GRAAF Junior Talent, která mezi ostřílenými designérskými esy nabízí neméně zajímavou podívanou. Vítězem tohoto ročníku se stal Tomáš Němec.
I když to tak zatím venku ne vždy vypadá, je jaro a příroda se probouzí ze zimního spánku. Právě jarní měsíce jsou ty pravé pro přípravu zahrady na nadcházející sezónu. Pokud chcete v létě sklízet ovoce a zeleninu, válet se v zelené trávě nebo se radovat z okrasných květin, něco pro to musíte udělat už teď. Podívejte se společně s námi na patero zahradních prací, kterým je dobré věnovat čas už teď.
Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?
Psi jsou odjakživa symbolem věrnosti a oddanosti. I mezi nimi se však najdou jedinci, kteří v tomhle směru excelují. Možná znáte příběh japonského psa plemene Akita Inu jménem Hačikó ze dvacátých let minulého století. Ten byl zvyklý čekat na svého pána, univerzitního profesora v letech, na jednom tokijském nádraží, kde ho páníček nechával cestou do práce.
Zmatená a vystrašená zvířata, plačící malé děti a nepořádek na ulicích je výsledkem hlučných ohňostrojů, které k oslavám silvestra už tak nějak patří. Ale vzhledem k tomu, že následky jsou jak pro zvířata, tak pro děti často fatální, existují místa, kde je pyrotechnika naprosto zakázaná a čím dál více lidí se uchyluje k oslavám Nového roku bez petard.
Dokonalý trávník už pro vás nemusí být jen pouhý sen. A to navzdory tomu, že máte doma děti či psa, kteří dávají zahradě každý den zabrat. S triky, které vám představíme v našem dnešním článku, pro vás bude údržba trávníku hračka.
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
Návrat dětí do školy po Vánočních prázdninách může být pro rodiče výzvou. Náš článek se zaměřuje na praktické tipy, jak podpořit své děti ve studijním procesu. Přinášíme konkrétní rady, které pomáhají vytvořit pozitivní a podporující prostředí pro úspěšný návrat do školní rutiny. Jak jsou na tom vaše děti?
Svět kosmetiky nikdy nespí a rok 2025 přináší záplavu inovací, které stojí za pozornost. Od průlomových ingrediencí a technologických vychytávek po udržitelná řešení a personalizovanou péči, letos si každý najde to své. Jaké jsou největší trendy, které byste měli vyzkoušet? Provedeme vás nejzajímavějšími novinkami, které změní vaši kosmetickou rutinu.
Asi každá žena má v šuplíku mezi ponožkami schované i silonky. Nosíme je k sukním i šatům, jejich stinnou stránkou je ale fakt, že stačí drobné zatrhnutí nehtem a silonky rázem "zdobí" dlouhé očko. Ještě než zničené silonky vyhodíte do koše, můžete je v domácnosti využít.
Každoročně je v České republice diagnostikováno více než 7 200 nových případu onemocnění karcinomem prsu, což odpovídá více než 133 pacientům na 100 tisíc obyvatel. Jedná se o jeden z nejzávažnějších epidemiologických problémů. Jedinou možností boje je včasná diagnostika a úspěšná léčba. Mezi nejagresivnější formy patří zánětlivá rakovina prsu.
Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.

Výběr článků

Všichni se souhlasně shodnou, že energetické nápoje nejsou pro děti. Osvěta v tomhle směru ale přesto trochu pokulhává: někde jsou k dostání i ve školním automatu. Proč je to špatně a jaké skrývají nebezpečí?
Pánevní dno má vliv nejen na potenciální potíže s inkontinencí, ale je velmi důležité i z hlediska celého těla, psychiky, sexuality a celkové kondice.
Nežijeme v Kalifornii ani v jiné lokalitě, kde sluníčko intenzivně hřeje po celý rok a zelenina či ovoce má několikero sklizní. Čtyři roční období znamenají mimo jiné přizpůsobit své tělo a jeho režim na počasí, které přijde. Na podzim byste se tedy neměla stravovat stejně jako v létě, kdy je tělo dobré spíš ochladit. Co udělá vašemu organismu dobře na podzim?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek