Sobota , 19. 07. 2025

Čeněk

Tohle vám zaručí zhubnutí! Vyzkoušejte přerušovaný půst

Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
přerušovaný půst
Hubnutí může urychlit přerušovaný půst. (foto: 123RF)

18. 05. 2021

Metoda, kterou si zamilujete

Jak jsem vám slíbila, tak vás seznámím s metodou, na které zaručeně zhubnete! Jedná se o metodu stravování zvanou ,,přerušovaný půst“. O co se jedná a jak to funguje? Jde o to, že většina lidí jí pozdě večer a hned ráno zase brzy snídají. Anebo často uzobují mezi jídly. A i když jíte zdravě anebo držíte tu nejlepší dietu na světě, tak stejně nemusíte zhubnout.

Díky neustálému přísunu jídla se vám vyplavuje pořád inzulín a tělo tak nemá prostor na spalování tuků a buňky nemají prostor na regeneraci! Tudíž nejen že nehubnete, ale také není prostor na regeneraci buněk a to se může odrážet i na vašem zdraví.

Jak tato metoda funguje

Aby tedy mělo tělo prostor na pálení tuků a regeneraci buněk, tak je potřeba omezit častý přísun jídla. K tomu právě slouží přerušovaný půst. Jeho základem je, že 16 hodin nejíte a 8 hodin jíte. To znamená, že si dáte poslední jídlo například v 8 hodin večer a na druhý den si dáte první jídlo dne až ve 12 hodin dopoledne. Vaše tělo tak bude mít 16 hodin bez jídla. Buňky budou mít prostor na regeneraci a vaše tělo bude spalovat tuky.

Pak máte prostor na 8 hodin jídla. První jídlo si můžete dát tedy ve 12 hodin dopoledne, další jídlo ve 4 hodiny odpoledne a poslední jídlo v 8 hodin večer. Díky tomu, když budete jíst 3 velká jídla denně místo menší porcí několikrát denně, ulevíte vašemu trávení a vaše tělo bude mít prostor na pálení tuků. 

Jde to i jinak

Možná teď navrhujete, že si nedovede představit den bez snídaně. Nevadí! 16/8 je základ, ale lze praktikovat přerušovaný půst 14/10 a také 12/12. To znamená, že máte 14 hodin, kdy nejíte a 10 hodin, kdy jíte. Tuto formu praktikuji já osobně a velmi mi to vyhovuje. Jsme totiž milovník snídaní, a tak si je vždy musím dopřát! Poslední jídlo dne si můžete dát v 7 hodin večer a na druhý den můžete snídat v 9 hodin ráno.

A to samé s formou 12/12. Poslední jídlo dne si dáte v 8 hodin večer a další den budete snídat v 8 hodin ráno. Jestliže se vám zdá, že 3 jídla denně je málo, tak můžete samozřejmě zařadit svačinu a jíst například 4x denně. Jde hlavně o to, abyste přes tu noc dali vašemu trávení odpočinek. A především, abyste nejedli 2-3 hodiny před spaním! Aby mělo tělo prostor na regeneraci a ne aby v noci dodatečně trávilo jídlo. 

K TÉMATU  Ranní zázračné skleničky. Které sníží cholesterol, nastartují hubnutí, zbaví vás infekce či nachlazení

Konec s přejídáním

Díky přerušovanému půstu nebudete mít takové chutě jako dřív, protože vás ta 3-4 velká jídla zasytí a vy si na tento režim tak zvyknete, že uzobávání mezi jídly bude pro vás minulostí. Totiž když jíte mezi jídly, tak je vaše tělo navyklé pořád něco jíst a snadněji vás to táhne k přejídání. Nejen konec s přejídáním, ale také konec s únavou!

Když jíte často – například každé 2 hodiny, tak vaše tělo spotřebovává veškerou energii na trávení. Když ale přestanete častokrát jíst, tak se vám tato energie vrátí a vy nebudete tak unavení!

Jdete do toho?

Pokud vás tato metoda láká, tak se do ni určitě vrhněte! Můžete začít s formou 12/12 a postupem času se třeba dostanete k 16/8. Opravdu každý, koho znám, tak na přerušovaném půstu zhubnul a také zlepšil své zdraví! Protože buňky měly konečně prostor na regeneraci, trávení si odpočinulo a s ním se i zlepšila celkově imunita těla. Jestli přemýšlíte, jestli musíte při této metodě držet nějaké diety, tak to nemusíte!

Nejsem zastáncem žádných diet. Jen dbejte na to, abyste jedli dostatečně a zdravě. Abyste měli v jídelníčku všechny důležité makroživiny, mikroživiny a pili dostatek vody. Tuto formu stravování ale nedoporučuji těhotným ženám, ženám trpící poruchou příjmu potravy a také lidem, kteří mají větší zdravotní komplikace. Pokud mezi ně patříte, tak to jako první zkonzultujte s vaším doktorem. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hubnutí podle krevních skupin: jaká strava vyhovuje vám?

Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...
Tmavý režim mobilních aplikací je dnes velmi oblíbený. Zejména uživateli je velmi vyzdvihovaný. Jejich spokojenost míří rovnou do vesmíru a četnost používání appek se díky tomu znatelně zvyšuje. Do svých systémů je postupně zařazují i technologičtí giganti. Není tedy pochyb ani sporu o tom, že mluvíme o trendu dnešní doby. A jelikož s dobou jde i oblíbený Bazoš, i on začal svým uživatelům nabízet exkluzivní tmavou novinku.
Poslední schůzku s Nelou pojala koučka Marcela Hlaváčková poněkud netradičně. A podle očekávání z ní měla její klientka velkou radost. Proč? To se dočtete na řádcích níže.
Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.
Včerejší den na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary nabídl bohatý program s filmovými premiérami, setkáními a kulturními událostmi. Herečka Iva Janžurová se představila na premiéře dokumentu Janžurka, která přilákala pozornost filmových nadšenců. Podívejte se na to, co se odehrálo za kulisy jednoho z nejvýznamnějších filmových festivalů ve střední Evropě.
Ať už jste romantickou duší či nikoliv, pár romantických knižních výtisků byste u sebe v knihovně mít měli. Zaprvé nikdy není na škodu žít alespoň v příběhu více naivně, než ve skutečném životě, a zadruhé nějak potřebujete zaplnit volné chvíle během propršených dní. Otázkou nyní zůstává, jakou knihu si pořídit a přečíst?
To, že sex je naprosto přirozenou součástí našich životů, je zcela jasné. Jenže už málokdo si uvědomuje, že chování po sexu o nás mnohé vypovídá. Poradíme vám, co muži nesnáší, když ženy dělají bezprostředně po sexu a na co si dát pozor.
Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.
Život je krásný tím, že nikdy dopředu nevíme, co nám přichystá. I ta nejlépe promyšlená a naplánovaná akce, jako je svatba, se dovede proměnit v naprostý trapas.
Ačkoliv plastická chirurgie neustále piluje technologie, díky kterým úspěšně bojujeme proti stárnutí, čím dál větší popularitě se těší obličejová jóga. Tušíte správně, je to cvičení jako každé jiné, ovšem face jóga má za cíl procvičit svaly v obličeji. Pokud nevíte jak začít, není nic jednoduššího než dát follow těmto influencerkám a výsledky se brzy dostaví.
Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.
Všude kolem sebe vidíte v zimním období reklamy, jak máte jednu chvíli úplně ucpaný nos a stačí pár kapek "zázračného" přípravku a už se vám skvěle dýchá. Bez ohledu na všechny kapičky stále platí staré přísloví, že léčená rýma trvá týden a neléčená sedm dní. Jak s ní zatočit?

Výběr článků

Neo mint neboli pastelově zelená. Už teď známe trendy v bydlení pro příští rok, a přinášíme ochutnávku interiérů s tímto odstínem barvy.
Pokud sledujete televizní pořady, pak jistě znáte reklamní spot, ve kterém se hádá, jestli daný člověk trpí lupy nebo seboreou. V obou případech mluvíme o problémech, které umí člověka potrápit. A v obou případech mluvíme o potíži, která se projevuje svěděním pokožky hlavy. Že vás taky svědění pokožky trápí? Pak je načase zjistit, jestli je vaším problémem právě seborea nebo klasické lupy.
Každý rodič má vůči svému potomkovi vyživovací povinnost. A tato povinnost nemizí ani v případě rozvodu. Spousta rodičů tak přispívá na své dítě, i přesto, že spolu již nesdílí jednu domácnost a dítě je ve střídavé, nebo výhradní péči druhého rodiče. Jenomže co dělat, když bývalý partner přestane posílat alimenty? Zjistili jsme to pro vás.

Nepřehlédněte

Zimní únava a ospalost jsou běžné problémy, které s příchodem chladných dnů pociťuje mnoho lidí. V tomto článku se podíváme na hlavní příčiny zimní únavy a ospalosti, na důležitost správné stravy i výživových doplňků a nabídneme vám 3 praktické tipy pro lepší spánek a regeneraci během zimních měsíců.
Osamělost je mnohem víc než jen chybějící společnost. Je to hluboký, často tichý stav mysli, který může ovlivnit naši psychiku, tělo i vztahy. V době, kdy jsme propojenější než kdy dříve, paradoxně stále více lidí zažívá pocity izolace. Tento článek nabízí hlubší psychologický pohled na osamělost, její příčiny a dopady, a přináší konkrétní tipy proti osamělosti, jak se s ní vyrovnat a pečovat o své duševní zdraví.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek