Sobota , 30. 11. 2024

Ondřej

Péče o nohy v letních měsících: konec oprýskaných pat a nevzhledných nehtů

O chodidla je samozřejmě třeba se starat celý rok, ale v létě je péče o nohy trochu jiná. Nejen proto, že je ukazujete v otevřené obuvi. Chození naboso totiž chodidla více namáhá. Aby nohy vypadaly krásně a pěstěně, dodržujte základní pravidla.
Péče o nohy je v létě jěště důležitější, protože chození naboso chodidla více namáhá
zdroj: 123RF.com

20. 06. 2019

Žádné rozpraskané paty a oprýskaný lak

Je katastrofální vidět ženu v krásných letních šatech, která má nohy v luxusních sandálech, a přitom rozpraskané paty. Přitom právě ty v létě nejvíce trpí. Proto základem letní péče jsou nejen upravené a nalakované nehty, ale také odstraněná tvrdá a suchá kůže na chodidlech. Kůže tvrdne především na patách a potom pod palcem a malíčkem. Pokožka chodidel totiž nemá mazové žlázy, a tak jim chybí přirozená vlhkost. Také z toho důvodu bývají chodidla často nepříjemně vysušená a mají tendenci tvrdnout a praskat.

Denně mažte, týdně koupejte

Pedikúra jednou měsíčně to nezachrání. Je třeba každodenní péče. Vždyť jde o část těla, která je nejvíce namáhaná! Ráno namažte nohy hydratačním krémem, případně speciálním krémem, který osvěží a připraví nohy na pracovní maratón. Dobré jsou také pudry nebo osvěžující spreje, zvláště když nosíte baleríny nebo jinou uzavřenější obuv.

Každý večer zkontrolujte plosky nohou a odstraňte zrohovatělou kůži. S pemzou je nejlepší pracovat po koupeli, když je kůže změklá. S bruskami, šmirglíky a pilníky se mně osobně lépe pracuje na suché pokožce. Po vysprchování nohy namažte hydratačním krémem. Alespoň jednou týdně dopřejte nohám lázeň. Ponořte je do vody teplé 37-38 °C, v níž rozpustíte koupelovou sůl, případně oblíbený esenciální olejíček nebo olivový olej.

Nohy nechte ponořené 10-15 minut a pak je opláchněte vlažnou vodou. Použijte peeling, který odstraní odumřelé buňky, a opět opláchněte. Poté vmasírujte hydratační krém.

Pro krásné nehty doma i na pláži

Čas po koupeli je také vhodný pro péči o nehty. Ošetřete kůžičku a do nehtového lůžka vmasírujte pečující regenerační nebo výživný nehtový olej. Nehty můžete pouze vyleštit, nebo nalakovat. Zajímavé jsou prodyšné laky, pod kterými se nehtům lépe dýchá. Jestliže se chystáte na dovolenou, určitě si lak (včetně podlaku a nadlaku) přibalte do cestovní kosmetické taštičky.

K TÉMATU  Dovolená pro seniory nebo dovolená 55+ je teď hitem reklamních kampaní. Stojí opravdu nabízené výhody za to?

Zvláště u moře se totiž i kvalitně nalakované nehty mohou ošoupat o písek a kamínky a bezchybný vzhled je rázem pryč. Někdy stačí přetáhnout lak jednou vrstvou, nebo doplnit ošoupané konečky a nanést vrchní lak.

Domácí tipy na tvrdé paty

Jestliže o nohy dobře pečujete, ale máte velké potíže se zrohovatělou kůží, vyzkoušejte některý z osvědčených domácích triků našich babiček. Tvrdé paty si potírejte jelením lojem. Lůj můžete také rozpustit v troše vody a mazat chodidla vzniklým olejíčkem. Rozmačkejte banán, naneste na chodidla, dejte nohy do igelitových sáčků a nechte působit alespoň hodinu, ideálně přes noc. Stejně je možné použít tvaroh nebo vazelínu s trochou citronové šťávy.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pod střechou každé domácnosti se dnes a denně odehrávají různé scénáře. A my můžeme jenom odhadovat, jakým problémům se v jednotlivých domech musí čelit. Pojďme to však vzít z trochu jiného, obecnějšího hlediska a prozraďme si, jaké problémy sužují českou společnost jako takovou.
Do roka a do dne, Lomikare, Lomikare... Ne ne, nejde o žádné zlo, natožpak historického charakteru. Jen ten časový úsek sedí pro přátelské a oboustranné ukončení spolupráce.
Ne nadarmo se říká, že Šumava patří k těm nejkrásnějším místům v České republice. Skutečně tomu tak je. Tamní příroda přímo vybízí k dlouhým procházkám po hřebenech kopců, po lesích i údolích. Co zajímavého můžete na Šumavě navštívit?
Tohle někoho určitě naštve. Emancipace žen je jev, který se děje už několik dekád, ale narůstající feminismus něžnému pohlaví jen škodí. Jaké problémy přináší?
Když se řekne Česká republika, každý si spíše vybaví pivo, nicméně Morava – to je kraj hlavně vína a slovácké kultury. Proto je zde spousta vinic, které můžete obdivovat nejlépe ze sedla svého kola.
Jedná se o další díl našeho seriálu Čtení na pokračování od začínající spisovatelky Teri Kerot. V tomto příběhu se setkáváme s hlavní hrdinkou Klárou, která zavírá bar po dlouhé noční směně. Noc nabere nečekaný směr, když se objeví její stálý zákazník Tony, a Klára se ocitne uprostřed vášnivého dobrodružství. Jak se příběh vyvine, když se Klára ráno musí vrátit do své každodenní reality a čelit svému nepříjemnému šéfovi? Teri Kerot opět přináší napínavý příběh plný lásky, vášně a nečekaných zvratů.
Nikdo není dokonalý… S tím se buď můžete smířit, nebo se rozhodnout s nedokonalostí bojovat. K dokonalé postavě vám pomůže dieta a osobní trenér a k dokonalému úsměvu zase rovnátka. Pojďte se podívat, jaké problémy vám pomohou vyřešit.
„Zhasni a na nic se neptej!“ Vypadá to ve vaší ložnici nějak takhle? Neumíte prodat svoje ženství, charisma ani chlípné dovednosti, protože se pořád jen stydíte? Na to existuje medicína, kterou ovšem v lékárně nekoupíte. Kam se pro ni chodí?
Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.
Sociální sítě vůbec nejsou tak nevinné, jak se tváří. Už jste někdy slyšely o tom, že vás bez výčitek mohou definitivně připravit o pracně vydřené štíhlé křivky, dobrou náladu i celkovou rovnováhu?
Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.

Výběr článků

Štědrý den je tady! Užijte si svátky se svými blízkými, a pamatujte, že smích léčí! Horoskop krásy a duševního zdraví vám ukáže, co vás může potkat. Připravila ho pro vás astroložka Naďa Šmídová.
Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Lepek je rostlinný protein, který se nachází ve všech odrůdách ječmene, žita a pšenice, a tak ho můžete najít v produktech denního stravování jako je typicky chléb, rohlíky, těstoviny apod. Jsou to ale i tak lahodné potraviny jako sušenky, müsli, nebo třeba preclíky a jiné dobroty z pekárny. Navíc se lepek do mnoha potravin dostává také během jejich zpracování nebo je do nich přidáván jako pojivo. Co když vás v životě potká alergie na lepek nebo se mu z nějakého důvodu chcete vyhnout?

Nepřehlédněte

Pokud patříte mezi znalce kávy a je to první věc, na kterou po probuzení myslíte, chápeme vás. Ale mějte se na pozoru. Pokud máte doma čtyřnohého přítele, je možné, že neodolá pokušení ochutnat ten horký nápoj. A zatímco lidé často potřebují na začátek dne kofeinový šok, káva rozhodně není něco, co by si měl dávat váš chlupatý společník. Jak konkrétně je spojení „káva a pes" škodlivé a co může způsobit?
Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek