Úterý , 22. 04. 2025

Evžénie

Petra (46): Jsem outsider, rodina se mě zřekla. Vážně jsem tak špatná?

Chtěla jsem vždycky dělat všechno správně, ale nedařilo se mi. Někdy jsem měla pocit, že jsem jeden velký omyl, že můj život je jeden velký omyl, a dnes si to myslí i moje rodina. Nevím, jestli jsem skutečně tak špatná, špatná máma, špatná manželka i dcera, ale rodina se mnou už nějaký čas vůbec nekomunikuje, a to mě trápí. Nejhorší ve svém životě snad už mám za sebou, ale i tak propadám beznaději.
outsider
ilustrační foto (foto: 123RF)

15. 02. 2022

Už jako dítě jsem byla docela outsider. Neuměla jsem si najít přátele, ve škole se mnou nikdo nechtěl sedět v lavici, měla jsem jen jednu kamarádku, a docela jsem se proto i uzavřela do sebe. Na učňáku to ale bylo lepší, tam jsme měli docela dobrou partu. S tou jsme ale hodně holdovali večírkům, a tak přišly problémy, které moji rodiče špatně nesli. Předtím totiž neměli se mnou žádné starosti. Já jsem ale byla ráda, že konečně mám nějakou partu kamarádů, připadala jsem si, že někam patřím.

Nakonec mě z učňáku vyhodili. Nedostudovala jsem a v osmnácti letech mě máma poslala za hledáním plnohodnotné práce. Začala jsem dělat uklízečku ve škole, kde jsem poznala svého muže. To měla máma radost! Vlastně to byl i její plán. Místo mi totiž u kamarádky domluvila ona. Můj muž byl ode mě o hodně starší, byl již rozvedený, a tak se mě v podstatě ujal.

On měl radost, že má mladou ženu, já jsem měla kde bydlet a máma mě už neměla na krku. Prostě ideální. Byla to ale chyba, manžel mě hned po svatbě začal sekýrovat, nikam mě nepouštěl a záhy jsem mu porodila dvojčata. Po porodu jsem ale začala trpět depresemi a ty jsem zaháněla pitím. Další obrovská chyba. Už jsem nebyla jen outsider, ale ke všemu i matka alkoholička.

On to s tebou myslí dobře

Občas jsem si postěžovala mámě, kamarádek jsem už zase moc neměla. Vlastně jsem se mohla stýkat jen se svou sousedkou, a tak jsem se svěřila mámě, že nejsem šťastná. Že doma snáším ponižování, že musím poslouchat na slovo a být prostě hodná žena, dobrá hospodyňka a starostlivá máma.

K TÉMATU  Jana (22): Vím, čím se moje malá sestra živí. Jak vysvětlit, že dělá chybu?

Já jsem ale zatoužila po tom dodělat si alespoň střední školu, v tom mě ale nikdo nepodporoval. I proto jsem asi sáhla po flašce. Matka mi řekla, že je to můj úděl, že si za to mohu sama, když jsem se nechala vylejt ze školy. Takže teď mám žít život po boku svého manžela a být ráda, že mám to, co mám. Přece to on se mnou myslí dobře.

Už jsem to nezvládala

Byla jsem sama, i když jsem měla děti. Byla jsem outsider a nezvládala jsem to. Začala jsem pít hodně a dostala jsem se do dalších problémů. Propila jsem si peníze na domácnost, i když jsem se o děti dokázala postarat, už jsem to nebyla já. Postupem času jsem už vlastně nezvládala nic, vyhledala jsem ale tentokrát pomoc u své sousedky, která mi slíbila, že mi najde léčení. Chtěla jsem se zvednout a zase bojovat, ale už jsem to nestihla.

Jednou jsem se vrátila domů z obchodu a na stole stál dopis. Všechny věci manžela i dětí byly pryč. Vzal je a odvezl neznámo kam, opustili mě, a to proto, že jsem byla alkoholičkou. Chtěla jsem se léčit, ale jako bych zase neměla důvod. Na sezení jsem přestala chodit a začala jsem znovu pít. Nevěděla jsem, kde bych muže a děti měla hledat, začala jsem se litovat a málem jsem se upila k smrti.

Sousedka mě zachránila

Moje sousedka mě ale zase jednou zachránila. Jednou mě našla skoro v bezvědomí, odvezla mě do nemocnice a odtud jsem putovala rovnou do léčebny. Vyléčila jsem se, a od té doby jsem se flašky ani nedotkla. V té době už byly děti plnoleté. Začala jsem pátrat, kde jsou a kde je můj muž. Ten ale už mezitím podal žádost o rozvod, a tak jsem po opuštění léčebny měla zase plno starostí. Ustála jsem to, i s dětmi jsem se setkala, snažila jsem se jim alespoň něco vynahradit, ale bylo pozdě.

K TÉMATU  Komunikace ve vztazích: Jak efektivně vyjádřit své potřeby

Nikdo z rodiny neocenil snahu, nikdo mi nepomohl se vrátit do života a úplně mě zavrhli. Bolí to a nejvíc mě trápí, že už to asi nespravím. Opravdu jsem tak špatná?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

„Nadpřirozené schopnosti mám už od malička. Dnes je využívám k pomoci dalším lidem,“ říká Marie

Pití alkoholu prý zlepšuje zdraví. Kde je správná míra a jak se pozná, že už patříte do skupiny alkoholik

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jsem vdaná už třicet let – za tu domu jsme si toho s manželem zažili hodně, ale vždy jsme byli tím spokojeným a harmonickým párem, prostě dva lidé, kteří k sobě patří. Kamarádky se mě často ptaly, jak to děláme a zda už někdy došlo i k nevěře.
Bydlet v malém příbytku není nic, za co byste se měli stydět. A stejně tak to není žádná nevýhoda. Naopak - čeká vás méně uklizení. Konkrétně utírání prachu, protože se u vás nebude nacházet velké množství nábytku. Tím se takovým pomyslným oslím můstkem dostáváme k jeho zařizování. Abyste nežili v přecpané, kýčovité domácnosti, vyplatí se myslet na několik základních pravidel. 
Společnost Trust uvádí na trh sluchátka Trust Noma pro poslech hudby a hands-free volání s poutavým retro designem. Chcete je vyhrát? Máme pro vás jednoduchou soutěžní otázku. Zpříjemněte si Vánoce poslechem hudby.:)
Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.
Ať už jste milovníci módy, nebo jde toto trochu mimo vás, stojí za to si připomenout pár kousků, ze kterých postavíte skvělé outfity.
Těší na dárky, ale po rozbalení nejsou zrovna nadšené, když tam není to, co očekávaly. Tyhle děti jsou ale vděčné za cokoli! Jejich reakce vás rozehřeje.
Citron je již od pradávna používán jako pomocník při mnoha zdravotních potížích. Kyselina citronová v citronu je totiž známá svými imunitními, antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Co vás napadne jak první, když máte například chřipku? Samozřejmě pořádný bylinkový čaj s medem, zázvore, a hlavně citronem! Jaké jsou účinky citronu na lidské tělo?
Novoluní ve znamení Lva přináší 4. srpna 2024 příležitost pro nové začátky a sebevyjádření. Využijte tento čas k reflexi svých cílů a možností, zatímco planeta Merkur se chystá na svou retrográdní fázi. Zjistěte, jaké rituály mohou podpořit vaše záměry a proč byste měli být opatrní při zahajování nových projektů.
Že kondicionér svede divy jenom na hlavě? Co vás nemá! Rychlostí blesku „opraví“ ucpaný odpad, naleští kožené boty a pohodlně nahradí pěnu na holení. Ovšem pozor, dokáže vrátit do původní velikosti i sražené oblečení!
Legenda české hudební scény, Petra Janů, dnes slaví své 72. narozeniny. Tato nezapomenutelná zpěvačka, vlastním jménem Jana Petrů, za svůj život prokázala, že talent, píle a charisma dokážou překonat všechny překážky. Připomeňme si nejdůležitější milníky její kariéry, která neustále inspiruje fanoušky napříč generacemi.
Máte z „ďolíčků“ na svých stehnech tak trochu depresi? To chce klid! Zkuste na ně vyzrát s pomocí okurky, kokosového oleje, špenátu nebo kapusty. Tyto přírodní poklady mají hodně slibné kosmetické výsledky.

Výběr článků

Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Osmadvacetiletá Zoraya ter Beeková, která bojuje s těžkými depresemi a hraniční poruchou osobnosti, se rozhodla pro eutanazii. Přes svůj mladý věk a fyzické zdraví jí lékaři sdělili, že její psychický stav se již nezlepší. Podle Daily Mail podstoupí tento krok již na začátku května.
Bolesti zad jsou velkým problémem naší populace. Mají mnoho příčin. Od špatného a dlouhodobého sezení, přes špatné držení těla, až po přetěžování, nebo třeba špatné matrace na našich postelích.

Nepřehlédněte

Jaká zvířátka máme doma nejčastěji? Jsou to samozřejmě kočky a psi. Každý jedinec má jinou povahu, vždycky je ale milujeme. Tihle domácí mazlíčci mají jedno společné - když si hrají, stojí to za to a často nás překvapí něčím novým, čemu se rádi zasmějeme. Podívejte se na video!
Nejen díky šíření koronaviru je téma podpory imunity v posledních dnech často diskutovaným tématem. Podporovat imunitu je nutné během celého roku, ale zejména v období s vyšším výskytem respiračních a jiných onemocnění. Imunita velmi úzce souvisí se zdravým životním stylem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek