Sobota , 30. 11. 2024

Ondřej

Nela v koučinku: Druhá schůzka s koučkou a moje chyby

Jak probíhá druhý koučink z pohledu klienta? Co uvízne v hlavě po druhém koučování a s čím konkrétně aktuálně Nele Marcela Hlaváčková pomáhá? Co ji učí? O tom bude dnešní článek.
chyby
Je dobrý mít někoho nestrannýho, kdo vám to otevřeně vyloží na stůl.

Jsem Nela a „nedělám chyby“

Máte už panenky protočené pěkně nahoru? Dobře děláte. A teď ruku na srdce… Taky prostě nechcete dělat chyby? Nebo jsem „an island“? Já vím, já vím. Chyby nás posilují. Jediný přípustný citát, který do teď ulehčil mému sebemrskačství a pocitům frustrace z čehokoli, co se nerovná úspěchu je „chyby nás polidšťují“. Dobrej, že?

Seberozvoj zarytého ega

Člověk si může poslouchat a číst o seberozvoji a… nějak nic. Tedy já nic. Aspoň ne dlouhodobě. A ač to píchne, když vás někdo na vaše chyby upozorní (úplně nejlíp na takový ty, kdy si pěkně pohodlně člověk lže do kapsy a odmítá je vidět a sám sobě jimi echt škodí), a když dáte egu čas to pochroustat, je to začátek cesty ke změně. Aspoň já jsem o tom přesvědčená. A tohle tedy Marcela Hlaváčková umí. Raz dva ze mě dostala spoustu věcí.

dům
Ego to časem přechroustá.

Při koučinku se vás prostě ptá a vy úplně nejlíp bez velkýho přemýšlení odpovídáte. A pak se nestačíte divit, co z vás padá. A když tyhle hrůzy vylezou z jeskyně a prokřupou si kolena, dá se s nimi začít pracovat. Konkrétně s každou z nich.

Pěkně pravidelně (to je jedno z mých „au“, na které se tento týden s Marcelou zaměřuju) se teď učím, jak na to. Těmhle křupavejm chlapíkům a ženštinám se právě říká Emoční rovnice. Ty si zatím zcela upřímně netroufám ze sebe tahat sama. Respektive je prostě neslyším, zato Marcely trénované ucho ano, a pak mi je při jejich odsouhlasení pěkně servíruje.

Rozumíme si, nebo ne?

To je mimochodem bod koučinku, který je pro mého vnitřního ubezpečovače supr. Odsouhlasíme si, že si rozumíme. Děláte to? Já totiž jinak moc ne, a pak se často divím, že se dva lidé potkají a po schůzce odchází každý s úplně jiným dojmem i závěrem, pak to vede ke všemu možnému – třeba k vyšumění obchodu, rozchodu v partnerství, nebo se naopak člověk třebas nechá přemluvit dělat věci, které vlastně nechce – jen aby se toho druhého nedotkl (to je taková moje bájo vlastnost a už bych ji snad ani nepotřebovala dál). To nám pak hezky vede i k dalším tématům.

K TÉMATU  Nela v koučinku: Emoční koučink fakt až na dřeň
Nela
Dělám chyby, ale nikomu to neříkejte.

Říkal vám někdy někdo tu teorii, kterak my ženy máme v hlavách ty drátky, co se různě vinou a kroutí a odbočují a muži mají uklizené krabičky? Sice tomu nevěřím, protože to zní jako špatné nebo chyba, ale ať pro jistotu předvedu i nějakou tu srovnanou krabičku – určitě vás, kdo o koučinku uvažujete, zajímá jeho průběh a obsah.

Co všechno dělám?

  • Co děláte doma? Vyplňujete v příslušné appce za každý den v týdenní zprávě hlavní události dne. Poté myšlenky a pocity, a přiřazujete jim hodnocení. Co s tím dál zatím nechávám na Marcele.
  • Koučink pro mě zatím začínal zhodnocením aktuálních pocitů spokojenosti ve vše 4 oblastech života: peníze, zdraví, vztahy, práce.
  • Z prvního sezení jsem si odnesla své první Emoční rovnice a snažila se je správně otočit – u dost z nich jsem se netrefila do kýžené podoby… Přišel potutelný úsměv? Jo jo, to jsou ty chyby, ale tyhle jsou za mě vlastně okej, ty jen malinko zabrní a hlavně, nechci si do hlavy dávat něco, co nefunguje, takových věcí tam už je hafec.
  • Máte tedy opravené otočené Emoční rovnice tak, aby je mozek dokázal správně přijmout. A jak já tomu rozumím, je teď už „jen“ potřeba mu je naservírovat na novým, pěkně nablýskaným podnose. To se dělá takzvaným filmováním nebo vizualizací (jak na to se neodvažuju ze své pozice vůbec vysvětlovat, zatím jsem úplný začátečník a sžívám se postupně s metodami a technikami).
  • Čekat můžete i konkrétní koučink tam, kde vás to nejvíc pálí.

Jak se krájí slon

Co jsme řešily konkrétně u mě? Mně je teď prostě 24 hodin na den málo. Marcela ze mě „dostala“, kde jsem neefektivní, kde můžu čas ušetřit a věnovat ho jinému projektu. „Krájíme slona“ pěkně pomalu, aby to hlava byla ochotná vzít jako reálné, a teď to budu zkoušet aplikovat i v praxi. Jak mi to půjde, s tím se vám určitě svěřím.

K TÉMATU  Karolína (21): Táta mě uplácí, na oplátku ho kryju. Už z toho ale nemám dobrý pocit

Bojím se, že to třeba hned první týden nebudou 4 hodiny, že udělám tu hroznou, ohavnou, zelenou věc s příšernou bradavicí na nose – jo, tu CHYBU! Fuj je to! A protože jsem zvyklá fungovat tak, že když dostanu úkol, tak ho za každou cenu splním (kolikrát úúúúplně zbytečně), odvážila jsem se s tím Marcele svěřit. A vida! Ono právě o tohle jde. Vy víte, co potřebujete, já vím, co potřebuju – teď je to prostě víc času. Tak proč ho (ještě) nemám? Asi dělám něco špatně no.

Takže potřebuju někoho, kdo mi s tím pomůže. Pomůže mi se naučit hledat cestu k tomu, co potřebuju. Dotkly jsme se i tématu peněz a naplánovaly první kroky, které povedou k výdělku, na jaký moje hlava uznala, že má nárok. Protože i nerada vystavuju komukoli fakturu (dneska vás budou ty oči bolet, jak jimi rolujete co?), jistě chápete, že zrovna u mě to bude téma výživné a snad ho za ten rok a půl zdolám za vedení mojí koučky Marcely úspěšně.

Závěrem… pro tentokrát

Na závěr bych vám ještě ráda řekla jednu věc, pro mě hodně podstatnou. Možná jsem objevila Ameriku, ale díky druhému koučinku mi došlo, že když máte někoho řekněme nestranného, někoho, u koho víte, že vám říká upřímně věci, co nechcete slyšet, protože je to její práce, je to výhra. Od rodičů, sourozenců i kamarádů by to prý přicházet mělo, ale pro mě by to bylo zahalený celou škálou pocitů, který prostě do upřímný snahy odbetonovat zajetý vzorce nepatří. Takže já se už těším na třetí koučink s mojí Marcelkou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nela v koučinku: Jak to celé začalo

Nela v koučinku: První schůzka s koučkou

Zdroje článku:
https://www.marcelahlavackova.cz/blog
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Svým tvarem trochu připomíná mrkev. Jindy zase mívá kulatý tvar a na pohled tak připomíná přerostlou ředkvičku. O čem je řeč? O zelenině, kterou mnoho lidí (ne)vědomě přehlíží a do jídelníčku ji zařazuje jen zřídka. Znáte bílou ředkev?
Vlastnoručně vyrobený módní doplněk? Praktická háčkovaná kabelka vypadá šmrncovně a až jí opatříte zapínáním a crossbody popruhem, nikdo vám neuvěří, že je to vaše práce!
Neexistuje žádný univerzální návod, jak si zařídit moderní obývací pokoj. Každý člověk je totiž jiný a každý z nás má odlišný vkus. Důležité proto je, abyste si obývací pokoj vybavili tak, aby se vám v něm příjemně žilo, působil harmonicky a měli jste tam vše, co potřebujete k relaxu a času společně strávenému s rodinou.
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
Znáte je všechny? Že neznáte ani jedno? Vyvedeme vás z omylu, určitě už jste je někdy někde slyšeli, ale možná pro vás bylo tak těžké je zpracovat, že jste je raději hned vypustili z mysli. Je jich určitě několik desítek. Myslíme slov, která se nějakým způsobem prosadila v běžném užívání, ale obvykle nám trhají uši. Která slova to jsou?
Tenhle batoh odolá dešti i polití, a proti krádežím v davu nebo hromadné dopravě je také imunní. Praktické zavazadlo usnadňuje život ve městě i na výletě. Vnitřní prostor, kapsy i kapsičky vymýšlel evidentně někdo, kdo má s chozením s ruksakem na zádech bohaté zkušenosti.
Kombuchu už snad známe všichni. Je považovaná za zdravý fermentovaný čaj, který pomáhá nejen našim střevům, ale i celkové imunitě. Ještě ale existuje spoustu věcí, co o ní neznáte. Tak například – věděli jste, že kombucha může i uškodit?
Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?
Bradavky patří mezi nejcitlivější části ženského těla. Většinou jsou bodem, který při správné stimulaci dokáže u ženy vyvolat vzrušení, ovšem někdy mohou dost bolet. Co může být příčinou bolesti bradavek?
Lidé ve znamení Lva jsou přirozenými vůdci, kteří se nesou stejně velkolepě jako jejich zvěrokruhový zástupce. V tomto znamení jsou lidé, kteří se narodili mezi 23. červencem až 22. srpnem.
Slovenský designér Pavol Dendis představil v rámci Mercedes Benz Prague Fashion Weeku svoji kolekci již po několikáté. V minulosti jsme u něj byli zvyklí na absenci barev. Letos je tomu jinak.
Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.

Výběr článků

Asi každý z nás má nějakou tu pojistku. A zatímco si lidé nechávají běžně pojistit svůj majetek, dům, automobil nebo zdraví, celebrity si velmi často nechávají pojistit konkrétní části svého těla a rozhodně netroškaří.
V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?
Lyžování není jen o dovednostech na svahu, ale také o tom, jak se cítíte ve svém oblečení. Správně vybrané vrstvy jsou klíčové pro váš komfort, tepelnou regulaci a pohyblivost při lyžování. Abychom vám pomohli vybrat to nejlepší dámské lyžařské oblečení, přinášíme vám několik tipů a doporučení.

Nepřehlédněte

Máte doma kočku? Pak určitě budete souhlasit, že nad jejím chováním někdy zůstává rozum stát.
Odřeniny, drobné popáleniny, pořezání a další drobná poranění kůže přirozeně patří k letním sportům, dětským hrám, turistice, opékání špekáčků či grilování. Nejen děti, ale celé rodiny bývají více aktivní, podnikají řadu výletů, zkouší nová dobrodružství, sportují, chodí po horách nebo dovádějí na pláži. Některým úrazům lze předejít, ale často za ně bohužel může neovlivnitelná náhoda. Pak se vyplatí vědět, jak takové odřeniny, spáleniny od slunce nebo třeba říznutí co nejrychleji ošetřit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek