Zní to prostě báječně, že ano? Zapomeňte teď na to, jestli tam opravdu pojedete či nikoliv a ponořte se s námi do cestovatelského snění!
Jak to bylo dřív a jak je tomu teď
Kdysi dávno byl tento ostrov aktivní sopkou, avšak nyní je již vyhaslá. Na ostrově tedy nemusíte mít strach, že budete náhle evakuováni a zároveň si můžete užívat krásy přírody, které okáže přinést jen místo vyhaslé sopky. K vašim službám vám budou luxusní hotely, písčitá pobřeží a nepopsatelně báječný oceán, ve svém si můžete užívat volný čas podle svého uvážení – jít si zaplavat, na člun, nebo se potápět. Právě kvůli potápění sem přichází obrovské množství lidí, aby viděli onu nepopsatelnou krásu místních korálů.
Proč Mauricius
Proč si k dovolené vybrat právě Mauricius se zdá po předchozím odstavci už téměř jasné. Sněhově bílé a nekonečné písečné pláže, modrá křišťálově čistá voda, nádherná příroda ostrova, rozmanitost a bohatství podmořského světa – to vše je o ostrově Mauricius k dostání. V následujících odstavcích se můžete dozvědět ale ještě víc, třeba o kulturním dědictví, místní kuchyni nebo místech, kam se podívat.
Kulturní dědictví
Ostrovní stát Mauricius býval kolonií Francie a nyní formálně na Mauriciu vládne královna Velké Británie, což mělo pozitivní vliv na kulturu a kuchyni těchto lidí. Obyvatelé ostrova mají dobrou úroveň vzdělání, jsou velmi tolerantní a pohostinní, a proto na ostrově téměř neexistuje zločin.
Není to žádná Sicílie, kde byste se museli obávat mafiánů na každém kroku. Obyvatelé si navíc turistů váží a budou vám vycházet často vstříc. Pokusí se udělat vaši dovolenou na tomto nádherném rajském ostrově nezapomenutelnou.
Krásy ostrova Mauricius
Během dovolené na Mauriciu byste určitě měli věnovat pozornost takovým krajinným místům jako jsou vysoké zalesněné hory, neobvykle krásné krátery vyhaslých sopek, sněhově bílé nekonečné pláže a zejména pohled do křišťálově čisté modré vody, v jejíž hloubi se skrývají nepopsatelné korály.
Hlavní rozdíl mezi jižní a severní stranou ostrova je v tom, že na té jižní existuje kousek pobřeží, kde se nenacházejí korálové útesy, a proto je zde možné věnovat se surfování nebo rybaření, a nikoliv všudypřítomnému potápění.
Podnebí a měna
Na celém ostrově je podnebí příjemné a stabilní, zejména subtropické. Plavecká sezóna zde trvá celý rok, voda je zde teplá a její teplota dosahuje 22 °C. Nejtepleji je na Mauriciu v období mezi lednem a dubnem, kdy teplota dosahuje 30 °C. Nejchladněji je tam naopak v červenci až září. Měnou ostrovního státu Mauricius je mauricijská rupie.
Můžete si vyměňovat peníze v hotelech i v bankovních institucích na ostrově a kreditní karty jsou přijímány ve všech obchodech a bankách na ostrově.
Mauricijská kuchyně
Kuchyně ostrovního státu Mauricius je velmi různorodá, díky poloze Mauricia se zde spojily různé chutě světa, od evropské kuchyně až po asijskou. Mezi tradiční pokrmy patří zeleninová pita s názvem Dol Pori obsahující zeleninu, fazole, kari, nebo čatní. Rybí omáčka vindaye se připravuje směsí ryb, kurkumy, česneku, cibule a hořčice, pak se vše podusí a servíruje s čočkou nebo rýží.
Pravděpodobně toto jídlo má svůj původ v Číně. Také můžete okusit sladký bramborový koláč připravovaný z bramborového těsta s příměsí kardamomu a kokosu.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Kostarika: Země adrenalinu a zážitků. Co zde navštívit a podniknout?
Cestovní lékárnička. Co by měla obsahovat, abyste byly na cestách v klidu