Sobota , 18. 05. 2024

Nataša

Co sbalit dítěti na letní tábor aneb nehoňte to na poslední chvíli

Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.
letní tábor
Zabalit dítě na čtrnáct dnů není lehký úkol, ale se seznamem to jistě zvládnete.

22. 06. 2022

Jak začít balit?

V první řadě je fajn si ujasnit, na jaký letní tábor dítě vlastně jede. Pokud jede pod stan, určitě mu nebalte elektroniku a nejdražší trička ze skříně. Pravděpodobnost zašpinění je totiž skoro 100 %.

Stanové tábory bývají umístěné v lesích nebo na jejich okrajích. V letních parných dnech se děti často do lesů chodívají schovat před sluníčkem, a také se v lese dají pořádat různé zábavné hry. Proto se doporučuje mezi základní výbavu táborníka nabalit oblečení, které není moc drahé a popřípadě se může zašpinit nebo dokonce poničit.

Udělejte si starý dobrý seznam

Je dobré mít seznam alespoň těch nejzákladnějších věcí. Pokud zapomeneme věc, kterou dítě nebude využívat každý den, určitě se nic hrozného nestane. Seznam si můžete rozdělit do kategorií. A to:

  • oblečení
  • hygiena
  • boty
  • zábava
  • psací a sportovní potřeby
  • lékárnička
  • spaní a hračky

Mezi oblečení zařaďte vše, co dítě potřebuje pro běžný provoz. Spodní prádlo, svršky i bundy a mikiny. U hygieny nezapomeňte na ručníky a pytlík na špinavé prádlo.

Oblečení

Jak jsme již psali, oblečení na letní tábor vybírejte ze skříně spíše to horší. Na táborovou diskotéku by mělo dítě jít trošičku vyšňořené, ale jinak mu bude stačit standardní oblečení, které nosí doma na zahradu. Mezi základní oblečení patří spodní prádlo, trička, mikiny, kraťasy, tepláky, legíny, kšiltovka a pyžamo.

V kufru by neměly chybět plavky, pláštěnka a klidně pod stan na konci srpna zabalte i zimní čepici a šátek. Pro případ, že bude dítě soutěžit například v soutěži krásy, mu přibalte jedno oblíbené slavnostnější oblečení.

Boty

Bot není potřeba moc. I když se letní tábor nachází v lesích, postačí troje boty.

  1. Gumáky pro případ častých a trvalých dešťů
  2. Tenisky na každodenní nošení a sport
  3. Jsou vhodné nabalit sandály. Ty mají tu výhodu, že se dají nosit, když jsou třeba tenisky mokré. Přestože je to módní faux pas, ponožky v sandálech mezi stany a lesy nikoho nepohorší.
K TÉMATU  Domácí aktivity v době karantény jsou nevyhnutelné. Dochází nápady? Máme několik tipů na skvělé domácí aktivity pro celou rodinu

Hygiena

Do hygieny nabalte mýdlo, šampón, a pokud je již dítě starší klidně i deodorant. Nezapomínejte na kartáček a pastu, hřeben a také na ručníky. Nejlépe uděláte, když zabalíte minimálně dva. Jeden větší na osušení těla a druhý menší na obličej.

Děti často na táborech chodí k vodě, a tak pokud je poblíž místa konání tábora vodní nádrž, můžete přibalit ještě rychleschnoucí ručník pro případ koupání. Pokud nemáte dostatek spodního prádla, může si dítě prádlo vyprat za pomocí mýdla nebo mu můžete do malé lahvičky nalít prací prostředek.

Lékárnička

I když je na každém táboře lékařský dozor tzv. zdravotník, je fajn, když dítěti nabalíte repelent proti klíšťatům a opalovací krém. Veškeré léky, které dítě užívá pravidelně, odevzdáte při příjezdu na tábor zdravotníkovi, který se o dávkování medikamentů v průběhu pobytu postará.

Zábava a psací potřeby

Dítě se na táboře mnohdy neobejde bez deníčku a psacích potřeb. Také jestli chcete, aby vám či vašim známým dítě napsalo pohled, určitě jej nějakou tužkou vybavte.

Na letní tábor se hodí vzít hrací karty, malou deskovou hru nebo malou hračku. Něco, co si dítě může vzít do batůžku, ale nezabere to moc místa. Určitě se doporučuje dítěti nabalit masku, v případě, že je na programu tábora maškarní ples. Rovněž se neobejde bez lahve na pití, kapesníčků a bez peněženky s pár drobnýma.

Spaní

Je velmi důležité vědět, jak a kde se na táboře spí. Pokud se jedná o stanový tábor, musíte dítěti nabalit také spací pytel. Často si děti s sebou vezou také oblíbeného plyšáka a polštářek. I kdyby se spalo v chatkách, určitě dítěti zabalte funkční baterku, a to i s náhradními bateriemi.

tábor
Počítejte, že na táboře klidně proběhne soutěž krásy nebo maškarní.

A hurá na tábor!

Všechny věci z připraveného seznamu zabalte do kufru nebo cestovní tašky. Kufry jsou praktické v tom, že se dají zasunout pod postel a nezabírají mnoho místa.

K TÉMATU  Výpomoc s hlídáním. Tenhle zkušený chlapík vezme holčičku na nečekaný výlet na kole

Je fajn vše segmentovat do samostatných sáčků. Tedy hromádku triček zvlášť, hromádku kalhot zvlášť atd. I když se to může zdát neekologické, na táborech v letních měsících se často práší, a tak zůstane prádlo déle čisté. Sáčky také věci ochrání před případným promočením střechy stanu.

Nebojte, pokud dítě něco zapomene, existují telefony a oddílový vedoucí vám určitě rád napíše, abyste danou věc poslali. A možná, že zapomenutou věc dva týdny ani potřebovat nebude.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dětský tábor – jeho výhody a nevýhody. Přihlásit dítě, nebo ne?

5 aquaparků, kam se s dětmi v létě určitě vypravit

Zdroje článku:
https://www.ltlednacek.cz/seznam-veci/
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ještě jste nenašla sport, který by vás skutečně a bez výhrad bavil? Začněte chodit. Tím spálíte více kalorií, než si možná myslíte. Zároveň zatočíte se stresem, zlepšíte si náladu a prospějete svému srdci.
Je samozřejmé, že člověk rád pomůže svým dětem a příbuzným, pokud se dostanou do finanční tísně. Ovšem v praxi se podle právníků a exekutorů často stává, že dlužník peníze nevrací. V rodině to může být problém, který nevratně naruší dobré vztahy.
To, že je snídaně základ, už jste slyšela mockrát. Jenže jakou si dát, abyste se konečně zbavila toho břicha či celkově zhubla? Víme a prozradíme!
Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?
Čtení klasických knih vás nebaví? Nebo byste je rádi proložili i nějakým poslechem? V tom případě si vyberte z našich tipů na audioknížky, které vám jistě v letních měsících udělají radost a zpříjemní horké dny.
Poslední schůzku s Nelou pojala koučka Marcela Hlaváčková poněkud netradičně. A podle očekávání z ní měla její klientka velkou radost. Proč? To se dočtete na řádcích níže.
Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
I když to tak zatím venku ne vždy vypadá, je jaro a příroda se probouzí ze zimního spánku. Právě jarní měsíce jsou ty pravé pro přípravu zahrady na nadcházející sezónu. Pokud chcete v létě sklízet ovoce a zeleninu, válet se v zelené trávě nebo se radovat z okrasných květin, něco pro to musíte udělat už teď. Podívejte se společně s námi na patero zahradních prací, kterým je dobré věnovat čas už teď.
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Být matkou je jedinečnou cestou plnou radosti, ale i výzev. V našem článku "Podpora a komunita pro matky" se zaměříme na sílu spojení a sdílení mezi matkami. Prozkoumáme různé způsoby, jak mohou matky najít podporu ve svém okolí, a jaký přínos může mít aktivní zapojení do komunitních sítí. Přineseme příběhy, tipy a zkušenosti, které mohou pomoci vytvořit síť solidarity mezi matkami v různých životních situacích. Přijměte naši pozvánku do světa, kde sdílení zkušeností posiluje a vytváří pevné pouto mezi matkami, a kde vzniká bezpečné a podporující prostředí pro všechny, kdo mají to nejcennější – své děti.
Ano, skutečně se to děje a rozhodně to není žádná vzácnost. I ženy po třicítce nemusejí mít manžela a děti, jen mezi námi pořád existují tací, které to nejenom překvapuje, ale dokonce i pohoršuje.
Prospívají zdraví, prodlužují věk. Prostě dělají dobře našemu tělu, mozku i kondici. Opravdová definice pro superpotraviny ale neexistuje. Do této kategorie se zařazují potraviny, které mají ve srovnání s podobnými podstatně vyšší obsah zdraví prospěšných látek. Které to jsou?

Výběr článků

Užíváte antikoncepční pilulky? Hodně často ponocujete a na fyzickou aktivitu vás moc neužije? Pak se nesmíte divit, že vaše libido poněkud stávkuje. Co s tím vším má společného náchylnost ke stresu?
Jaro je ideální doba pro obnovení a osvěžení všech aspektů života, včetně vašeho vztahu. V tomto článku se dozvíte, jak může jarní detox vztahů oživit váš partnerský život, posílit vaši vzájemnou komunikaci a prohloubit spojení. Představíme vám strategie a cvičení pro odstranění rutiny a negativní energie, které se mohou v průběhu času ve vztahu nahromadit. Objevte, jak společně strávený čas, otevřenost v komunikaci a sdílení nových zážitků mohou vašemu vztahu vrátit jiskru.
Byla jsem vychovávaná v tom, že člověk může mít jen to, na co si sám vydělá. Držím se toho a nikdy jsem si nechtěla život zjednodušovat. Mám jen to, co si sama koupím za vlastní vydělané peníze, a když chci něco víc, než na co mi nestačí plat, jdu na brigádu.

Nepřehlédněte

Ulpívající mastnota na troubě i uvnitř, s kterou je boj celkem urputný a někdy až nekonečný. I s tím se mohou některé hospodyňky ve své domácnosti setkat. Jak ušetřit nějakou tu korunu a zbavit se oleje a nečistot ulpívajících na povrchu trouby co nejsnadněji? Máme pro vás pár skvělých a praktických tipů.
Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek