Čtvrtek , 13. 06. 2024

Antonie

Proč je šnečí sliz tak žádaným kosmetickým přípravkem?

Šnečí sliz můžeme stále častěji vidět jako součást drahých kosmetických přípravků. Než se stal trendem pro podporu krásy, byl ve starověkém Řecku lékem na záněty. Mnoho žen o něm ještě neslyšelo a některé na něj jen nevěřícně koukají v obchodních regálech. Představíme si, co to šnečí sliz je a jaké má potenciální přínosy.
sliz
Šnečí sliz je vyhledávanou přísadou luxusní kosmetiky

27. 09. 2023

27. 09. 2023

Co je šnečí sliz?

Šnečí sliz – či také hlemýždí sliz – je přirozenou látkou, kterou hlemýždi produkují, aby se chránili před stresory. Filtrát hlemýžďového sekretu nabízí výhody proti stárnutí, má antioxidační účinky a v korejských kosmetických produktech ho už před lety používali jako důležitou složku péče o pleť. Historie jeho používání sahá až k řeckému lékaři Hippokratovi (asi 460 př. n. l. až asi 375 př. n. l.), který předepisoval rozdrcené hlemýždě na záněty. V 80. letech minulého století si chovatelé šneků v Chile všimli, že při manipulaci se šneky je jejich kůže měkčí. Chilská společnost Elicina tehdy vyrobila první balený šnečí krém. Nakonec se stal šnečí sliz základní složkou korejských produktů péče o pleť. Nyní je to celosvětový trend v péči o pleť.

Jak se sklízí?

Nepochází ze slizu, kterým šneci bez námahy klouzají po zemi, ale ze specifického typu hlenu, který šneci produkují, když se cítí ve stresu. Komerční výrobci hlemýžďového slizu extrahují hlen kontroverzní metodou stresování hlemýžďů, a to buď popichováním něčím ostrým, nebo krmením slanou vodou. Výrobci sliz shromažďují a podrobují procesu filtrace a čištění, díky čemuž je vhodný pro produkty péče o pleť.

4 výhody hlemýžďového slizu

Hlemýždí sliz obsahuje základní chemikálie a proteiny, které pomáhají hlemýžďům zotavit se z poškození ulity a podobně může pomoci vaší pleti znovu získat mladistvý lesk. Údajné výhody hlemýžďového slizu zahrnují:

1. Vlastnosti proti stárnutí : Šnečí sliz obsahuje kyselinu glykolovou, chemický exfoliant, který urychluje přeměnu kožních buněk a podporuje produkci kolagenu, čímž snižuje výskyt jemných linek.

2. Rovnoměrný tón pleti: Peptidy mědi v hlemýždím slizu mohou pomoci léčit hyperpigmentaci (tmavé skvrny), jizvy po akné a zarudnutí způsobené zánětem. Peptidy mědi také pomáhají normalizovat hladinu bakterií, což pomáhá omezovat vyrážky na pokožce náchylné k akné.

K TÉMATU  Nakupování v sekáčích: Proč bychom nákup z druhé ruky měli preferovat?

3. Hydratace: Hydratační účinky hlemýždího slizu pocházejí z alantoinu a kyseliny hyaluronové, dvou zvlhčovačů, které zklidňují suchou pokožku a pomáhají opravit kožní bariéru.

4. Hojení ran: Sliz obsahuje antimikrobiální peptidy, které zabíjejí choroboplodné zárodky a mikroby a urychlují hojení ran.

Vedlejší účinky

Ačkoli mnoho dermatologů souhlasí s tím, že je hlemýždí sliz bezpečnou, jemnou a účinnou složkou, kterou většina typů pleti dobře snáší, nedostatek výzkumu této složky znamená, že si nikdo není jistý možnými vedlejšími účinky. Pokud máte citlivou pokožku, proveďte nejprve test na malé oblasti předloktí, než si na obličej nanesete přípravky na bázi hlemýždího slizu. Pokud máte již existující kožní onemocnění nebo si nejste jisti těmito produkty, poraďte se se svým dermatologem.

Jak šnečí sliz používat?

Produkty ze šnečího slizu najdete v mnoha formách – včetně hydratačních krémů, očních krémů, sér a masek. Hledejte receptury s dalšími složkami prospěšnými pro pokožku, jako je retinol nebo vitamín C. Sliz můžete používat jednou nebo dvakrát denně, ráno nebo večer. Funguje dobře, když ho aplikujete na čistou pokožku, vrstvíte jej s jinými produkty péče o pleť nebo jej používáte jako závěrečný hydratační krém.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

6 tipů, jak správně vybrat přírodní pleťovou kosmetiku

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.
Pamela Anderson zářila na Met Gala v jemném líčení a výrazných šatech od Oscara de la Renta. Tento večer, který se nesl v duchu pohádkového tématu "Zahrada času", ukázal, že i minimalistický make-up může oslnit. Andersonova přeměna, spolu s dalšími hvězdnými účastníky jako Jennifer Lopez a Zendaya, přinesla na zelený koberec opravdovou kouzelnou atmosféru.
Kovové skulptury najdeme všude po světě jako variantu sochařství. Co myslíte, zdobí tahle díla veřejné i zahradní prostory nebo jsou nevkusné a překážejí?
Všichni lidé na celém světě chtějí být zdraví a krásní. Téměř každá žena si chce uchovat svou krásu a mládí co nejdéle. I když se život zdá být hektický a obtížný, ženy se snaží najít několik minut na péči o sebe každý den. Cílem kosmetických procedur je zastavení nebo zpomalení procesu stárnutí. Ale co když mluvíme o nevysvětlitelné ztrátě krásy? Tohle se stalo ženě z Anglie – Mary Ann Bevan.
Jaro je tady! A s ním i pěstování zeleniny. Právě o pěstování vlastních plodin roste velký zájem, a to především kvůli neustále se zdražujícím cenám potravin na trhu. Lidé navíc pochopili, že vlastní papriky nebo brambory jsou po chuťové stránce naprosto dokonalé. A s tím, co se kupuje běžně v supermarketech, se nemohou srovnávat. A když už jsme zmínili brambory, pojďme si prozradit, jaká odrůda je pro pěstování ideální.
„Chtěla jsem dětem stačit, abych nefuněla po pár krocích jako parní lokomotiva. A samozřejmě jsem chtěla, aby měl manžel zpět tu ženu, kterou před lety poznal. A musím se přiznat, že jsem to dělala i kvůli svému sebevědomí a také zdraví.,“ svěřuje se usměvavá Tereza. Po několika neúspěšných pokusech o zhubnutí si mladá maminka Tereza našla cestu pomocí OB kliniky v Praze. Vzorem jí byla kamarádka, která sama podstoupila chirurgickou léčbu a motivací manžel a dvě malé děti.
Jste milovníkem sluníčka a už se těšíte, až budete ležet na pláži a necháte sluneční paprsky prohřívat vaši pokožku? A opravdu víte jak se správně opalovat?
Život ve světě showbusinessu s sebou nese mnohem více každodenních výzev, než si dokážeme představit. Které slavné páry odolávají pozlátku v podobě shánění nového a mladšího partnera každý rok, a místo toho drží stále při sobě? Zde jsou zahraniční i české páry, které dělají instituci manželství tu nejlepší reklamu.
Věděla jste, že obleková pánská vesta může být jedním z nejuniverzálnějších kousků v šatníku každé ženy? Je to tak, můžete ji nosit jak na volno, tak tzv. slim fit. Pojďme se podívat tomuto trendu na zub.
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Chladná rána i večery nepřidají na náladě nikomu. Známe ale potraviny, které vás dokáží zahřát a zpříjemnit vám den. Už tím, že vám nebudete po těle chladno. Kterými obohatit podzimní jídelníček?
Blýskající se světla, tóny radosti a nádech elegance – před námi stojí Silvestr, a proč by neměl být stejně nezapomenutelný jako každý okamžik, který nás provází životem? Dnešní předsilvestrovský článek na Dámské Lize vám nabízí vodítko k tomu, jak si připravit vlastní domácí Silvestr, který nejen zaujme, ale zapíše se do paměti jako noblesní večírek ve velkém stylu. Připravte se na luxusní zážitek plný stylu, radosti a nezapomenutelných okamžiků, které budou pro vás a vaše hosty pamětihodné i za dvacet let!

Výběr článků

Kvasinky zlepšují vstřebávání živin a podporují správné trávení. Dojde-li ale v organismu k jejich přemnožení, projeví se to řadou nepříjemných příznaků.
Potrpíte si na zlato, stříbro nebo nerezovou ocel? Nosíte diamanty či perly? Pak je pro vás možná dobré vědět, jak správně byste měla o šperky pečovat, aby vám vydržely déle a stále vypadaly jako nové.

Nepřehlédněte

Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Nalíčit se do práce je jedna věc. Do divadla už to zabere trochu více času, ale tohle? Kompletní make-up změní vaši visáž tak, že vás nikdo nepozná! Těchto pět příkladů vám ukáže, že se dá z každé ženy vyrobit kráska.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek