Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Proč je šnečí sliz tak žádaným kosmetickým přípravkem?

Šnečí sliz můžeme stále častěji vidět jako součást drahých kosmetických přípravků. Než se stal trendem pro podporu krásy, byl ve starověkém Řecku lékem na záněty. Mnoho žen o něm ještě neslyšelo a některé na něj jen nevěřícně koukají v obchodních regálech. Představíme si, co to šnečí sliz je a jaké má potenciální přínosy.
sliz
Šnečí sliz je vyhledávanou přísadou luxusní kosmetiky

27. 09. 2023

27. 09. 2023

Co je šnečí sliz?

Šnečí sliz – či také hlemýždí sliz – je přirozenou látkou, kterou hlemýždi produkují, aby se chránili před stresory. Filtrát hlemýžďového sekretu nabízí výhody proti stárnutí, má antioxidační účinky a v korejských kosmetických produktech ho už před lety používali jako důležitou složku péče o pleť. Historie jeho používání sahá až k řeckému lékaři Hippokratovi (asi 460 př. n. l. až asi 375 př. n. l.), který předepisoval rozdrcené hlemýždě na záněty. V 80. letech minulého století si chovatelé šneků v Chile všimli, že při manipulaci se šneky je jejich kůže měkčí. Chilská společnost Elicina tehdy vyrobila první balený šnečí krém. Nakonec se stal šnečí sliz základní složkou korejských produktů péče o pleť. Nyní je to celosvětový trend v péči o pleť.

Jak se sklízí?

Nepochází ze slizu, kterým šneci bez námahy klouzají po zemi, ale ze specifického typu hlenu, který šneci produkují, když se cítí ve stresu. Komerční výrobci hlemýžďového slizu extrahují hlen kontroverzní metodou stresování hlemýžďů, a to buď popichováním něčím ostrým, nebo krmením slanou vodou. Výrobci sliz shromažďují a podrobují procesu filtrace a čištění, díky čemuž je vhodný pro produkty péče o pleť.

4 výhody hlemýžďového slizu

Hlemýždí sliz obsahuje základní chemikálie a proteiny, které pomáhají hlemýžďům zotavit se z poškození ulity a podobně může pomoci vaší pleti znovu získat mladistvý lesk. Údajné výhody hlemýžďového slizu zahrnují:

1. Vlastnosti proti stárnutí : Šnečí sliz obsahuje kyselinu glykolovou, chemický exfoliant, který urychluje přeměnu kožních buněk a podporuje produkci kolagenu, čímž snižuje výskyt jemných linek.

2. Rovnoměrný tón pleti: Peptidy mědi v hlemýždím slizu mohou pomoci léčit hyperpigmentaci (tmavé skvrny), jizvy po akné a zarudnutí způsobené zánětem. Peptidy mědi také pomáhají normalizovat hladinu bakterií, což pomáhá omezovat vyrážky na pokožce náchylné k akné.

K TÉMATU  Krásně vypadající dárek vždy potěší. Inspirujte se praktickými nápady na balení dárků pro své nejbližší!

3. Hydratace: Hydratační účinky hlemýždího slizu pocházejí z alantoinu a kyseliny hyaluronové, dvou zvlhčovačů, které zklidňují suchou pokožku a pomáhají opravit kožní bariéru.

4. Hojení ran: Sliz obsahuje antimikrobiální peptidy, které zabíjejí choroboplodné zárodky a mikroby a urychlují hojení ran.

Vedlejší účinky

Ačkoli mnoho dermatologů souhlasí s tím, že je hlemýždí sliz bezpečnou, jemnou a účinnou složkou, kterou většina typů pleti dobře snáší, nedostatek výzkumu této složky znamená, že si nikdo není jistý možnými vedlejšími účinky. Pokud máte citlivou pokožku, proveďte nejprve test na malé oblasti předloktí, než si na obličej nanesete přípravky na bázi hlemýždího slizu. Pokud máte již existující kožní onemocnění nebo si nejste jisti těmito produkty, poraďte se se svým dermatologem.

Jak šnečí sliz používat?

Produkty ze šnečího slizu najdete v mnoha formách – včetně hydratačních krémů, očních krémů, sér a masek. Hledejte receptury s dalšími složkami prospěšnými pro pokožku, jako je retinol nebo vitamín C. Sliz můžete používat jednou nebo dvakrát denně, ráno nebo večer. Funguje dobře, když ho aplikujete na čistou pokožku, vrstvíte jej s jinými produkty péče o pleť nebo jej používáte jako závěrečný hydratační krém.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

6 tipů, jak správně vybrat přírodní pleťovou kosmetiku

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Existuje několik možností, jak se vyspat i tehdy, pokud váš partner hlasitě chrápe. Jednou z možností je jít spát do jiné místnosti. Pak existují samozřejmě i vtipná doporučení, jako je přilepit partnerovi pomocí lepicí pásky na záda míček. Ví se, že chrápání je nejintenzívnější, když dotyčná osoba spí na zádech. Míček přilepený na pyžamo (na záda) zabrání, aby se člověk na záda překulil.
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
S hypotečními úvěry se nyní doslova přetrhl pytel. Lidé prahnou po vlastním bydlení, a to z důvodu aktuálně se rozjíždějící inflace. Aby nedošlo k újmě na jejich úsporách, investují a nemovitosti jim přijdou jako to nejlepší východisko ze situace. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí vlastního obydlí, ať už bude určené pro osobní potřebu nebo se bude jednat o nemovitost určenou k pronájmu, prozradíme vám, jak vybrat vhodnou hypotéku.  
Člověku to nedá, aby si toho nevšiml – je to tu už od začátku října, kdy se v obchodech objevuje první vánoční výzdoba, prohnaně proložená figurkami Mikulášů, čertů a andělů. V trafice se začínají objevovat svépomocné kuchařské časopisy, ze kterých se na člověka smějí pusinky, úly a kuličky, a než se nadějeme, máme tady plný frontální útok na peněženku a první signální soustavu. A co uděláme?
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Pakliže jste na sociálních sítích jako doma a zároveň se pravidelně udržujete v kondici, jméno Pamela Reif vám pravděpodobně není cizí. Tato vždy pozitivně naladěná německá fitnessačka a influencerka v podobě svých příspěvků a cvičebních videí dopomohla ke shození kil a vypracované postavě nejedné ženě.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek