Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Péče o nohy v letních měsících: konec oprýskaných pat a nevzhledných nehtů

O chodidla je samozřejmě třeba se starat celý rok, ale v létě je péče o nohy trochu jiná. Nejen proto, že je ukazujete v otevřené obuvi. Chození naboso totiž chodidla více namáhá. Aby nohy vypadaly krásně a pěstěně, dodržujte základní pravidla.
Péče o nohy je v létě jěště důležitější, protože chození naboso chodidla více namáhá
zdroj: 123RF.com

20. 06. 2019

Žádné rozpraskané paty a oprýskaný lak

Je katastrofální vidět ženu v krásných letních šatech, která má nohy v luxusních sandálech, a přitom rozpraskané paty. Přitom právě ty v létě nejvíce trpí. Proto základem letní péče jsou nejen upravené a nalakované nehty, ale také odstraněná tvrdá a suchá kůže na chodidlech. Kůže tvrdne především na patách a potom pod palcem a malíčkem. Pokožka chodidel totiž nemá mazové žlázy, a tak jim chybí přirozená vlhkost. Také z toho důvodu bývají chodidla často nepříjemně vysušená a mají tendenci tvrdnout a praskat.

Denně mažte, týdně koupejte

Pedikúra jednou měsíčně to nezachrání. Je třeba každodenní péče. Vždyť jde o část těla, která je nejvíce namáhaná! Ráno namažte nohy hydratačním krémem, případně speciálním krémem, který osvěží a připraví nohy na pracovní maratón. Dobré jsou také pudry nebo osvěžující spreje, zvláště když nosíte baleríny nebo jinou uzavřenější obuv.

Každý večer zkontrolujte plosky nohou a odstraňte zrohovatělou kůži. S pemzou je nejlepší pracovat po koupeli, když je kůže změklá. S bruskami, šmirglíky a pilníky se mně osobně lépe pracuje na suché pokožce. Po vysprchování nohy namažte hydratačním krémem. Alespoň jednou týdně dopřejte nohám lázeň. Ponořte je do vody teplé 37-38 °C, v níž rozpustíte koupelovou sůl, případně oblíbený esenciální olejíček nebo olivový olej.

Nohy nechte ponořené 10-15 minut a pak je opláchněte vlažnou vodou. Použijte peeling, který odstraní odumřelé buňky, a opět opláchněte. Poté vmasírujte hydratační krém.

Pro krásné nehty doma i na pláži

Čas po koupeli je také vhodný pro péči o nehty. Ošetřete kůžičku a do nehtového lůžka vmasírujte pečující regenerační nebo výživný nehtový olej. Nehty můžete pouze vyleštit, nebo nalakovat. Zajímavé jsou prodyšné laky, pod kterými se nehtům lépe dýchá. Jestliže se chystáte na dovolenou, určitě si lak (včetně podlaku a nadlaku) přibalte do cestovní kosmetické taštičky.

K TÉMATU  Nevšední žážitek nabídne Ion Adventure Hotel uprostřed přírody na Islandu

Zvláště u moře se totiž i kvalitně nalakované nehty mohou ošoupat o písek a kamínky a bezchybný vzhled je rázem pryč. Někdy stačí přetáhnout lak jednou vrstvou, nebo doplnit ošoupané konečky a nanést vrchní lak.

Domácí tipy na tvrdé paty

Jestliže o nohy dobře pečujete, ale máte velké potíže se zrohovatělou kůží, vyzkoušejte některý z osvědčených domácích triků našich babiček. Tvrdé paty si potírejte jelením lojem. Lůj můžete také rozpustit v troše vody a mazat chodidla vzniklým olejíčkem. Rozmačkejte banán, naneste na chodidla, dejte nohy do igelitových sáčků a nechte působit alespoň hodinu, ideálně přes noc. Stejně je možné použít tvaroh nebo vazelínu s trochou citronové šťávy.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?
Snídaně dělá den – to je staré známé pořekadlo, které platí od dob dávno minulých až po moderní současnost. Právě snídaně by nám měla dát potřebné živiny a energii potřebnou pro následující den. Její součástí by tak měly být hlavně suroviny, které obsahují důležité bílkoviny, vlákninu a další nepostradatelné látky. I proto jsou její součástí ovesné vločky - tedy měly by být její součástí.
Dnes už nikoho žena na vedoucí pozici příliš nepřekvapí. Obdivujete je, vzhlížíte k nim, chtěli byste být jako ony a tápete, jak se alespoň přiblížit?
Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
Když jsme se s manželem nastěhovali do nového domu po rekonstrukci, pořád se nám na něm něco nezdálo. Sem tam se ozývaly zvláštní loupavé zvuky - a omítka se loupala na místech, kde nebyl žádný důvod k vlhkosti. Nakonec jsme v domě prostě a jednoduše necítili dobře. Tenkrát jsme spojení "energetický úklid" vůbec neznali.
Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.
Tenhle neobvyklý dům v přírodě je snem snad každého malého kluka. Pokud zůstanete sami na pustém ostrově, už víte, jak se tam zařídit, než dorazí pomoc. Ze své smůly uděláte prázdninový pobyt v ráji.
Říká se, že střepy přinášejí štěstí. Ještě větší radost vám však udělá, když se žádné sklo nerozbije. Někdy je proto lepší nechat broušený křišťál ve skříni. Takové akce jsou třeba zahradní oslava, piknik s kamarádkami nebo silvestrovský večírek.
Jsou lidé, kteří ho prostě nemohou vystát a nemohou se dočkat, až rychle pomine, a ti, kteří ho naopak zbožňují, navzdory chladu, mlze a všemu, co k němu patří. Zima je pro nás obdobím, které má kouzelný nádech, možná kvůli Vánocům, možná proto, že mráz v určitých obdobích jako by všechno zmrazil a zastavil čas. A když sněží? Rozhodně to neusnadňuje pohyb, ale bílý plášť jako by všechno zkrášloval a tlumil, zkrátka kouzelný svět! Zima je však také synonymem pro méně času stráveného venku, a to z pochopitelných důvodů souvisejících s nižšími teplotami, a pro děti se nuda může stát krutou realitou. Když se nad tím ale zamyslíte, s trochou fantazie a organizace se dá s dětmi podnikat spousta aktivit, a to jak uvnitř, tak venku.
Rudolf Jelínek, známý český herec, který se proslavil nejen na divadelních prknech, ale i ve filmových a televizních rolích, zemřel v ranních hodinách ve věku 89 let. Svůj poslední okamžik prožil v klidu a pokoji, obklopen svou rodinou.

Výběr článků

Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.
I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.
Není žádným tajemstvím, že snídaně je naprostý základ. Poctivá snídaně je zároveň nejdůležitějším jídlem dne, což je o důvod víc, proč bychom si na ní měli dát opravdu záležet. Chutné jídlo vám po ránu zajistí potěšení (a není nic lepšího, než začínat den s radostí). Pokud navíc snídani převlečete do zdravého kabátu, prospějete tím své postavě i celkovému zdraví. Jaké dobroty si tedy po ránu nachystat?

Nepřehlédněte

Léčivé bylinky se dají pěstovat kdekoliv. K tomu, abyste si vypěstovali přírodní lékárnu nemusíte mít zahradu, ale postačí terasa, balkón nebo jen okenní parapet.
Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek