Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Péče o nohy v letních měsících: konec oprýskaných pat a nevzhledných nehtů

O chodidla je samozřejmě třeba se starat celý rok, ale v létě je péče o nohy trochu jiná. Nejen proto, že je ukazujete v otevřené obuvi. Chození naboso totiž chodidla více namáhá. Aby nohy vypadaly krásně a pěstěně, dodržujte základní pravidla.
Péče o nohy je v létě jěště důležitější, protože chození naboso chodidla více namáhá
zdroj: 123RF.com

20. 06. 2019

Žádné rozpraskané paty a oprýskaný lak

Je katastrofální vidět ženu v krásných letních šatech, která má nohy v luxusních sandálech, a přitom rozpraskané paty. Přitom právě ty v létě nejvíce trpí. Proto základem letní péče jsou nejen upravené a nalakované nehty, ale také odstraněná tvrdá a suchá kůže na chodidlech. Kůže tvrdne především na patách a potom pod palcem a malíčkem. Pokožka chodidel totiž nemá mazové žlázy, a tak jim chybí přirozená vlhkost. Také z toho důvodu bývají chodidla často nepříjemně vysušená a mají tendenci tvrdnout a praskat.

Denně mažte, týdně koupejte

Pedikúra jednou měsíčně to nezachrání. Je třeba každodenní péče. Vždyť jde o část těla, která je nejvíce namáhaná! Ráno namažte nohy hydratačním krémem, případně speciálním krémem, který osvěží a připraví nohy na pracovní maratón. Dobré jsou také pudry nebo osvěžující spreje, zvláště když nosíte baleríny nebo jinou uzavřenější obuv.

Každý večer zkontrolujte plosky nohou a odstraňte zrohovatělou kůži. S pemzou je nejlepší pracovat po koupeli, když je kůže změklá. S bruskami, šmirglíky a pilníky se mně osobně lépe pracuje na suché pokožce. Po vysprchování nohy namažte hydratačním krémem. Alespoň jednou týdně dopřejte nohám lázeň. Ponořte je do vody teplé 37-38 °C, v níž rozpustíte koupelovou sůl, případně oblíbený esenciální olejíček nebo olivový olej.

Nohy nechte ponořené 10-15 minut a pak je opláchněte vlažnou vodou. Použijte peeling, který odstraní odumřelé buňky, a opět opláchněte. Poté vmasírujte hydratační krém.

Pro krásné nehty doma i na pláži

Čas po koupeli je také vhodný pro péči o nehty. Ošetřete kůžičku a do nehtového lůžka vmasírujte pečující regenerační nebo výživný nehtový olej. Nehty můžete pouze vyleštit, nebo nalakovat. Zajímavé jsou prodyšné laky, pod kterými se nehtům lépe dýchá. Jestliže se chystáte na dovolenou, určitě si lak (včetně podlaku a nadlaku) přibalte do cestovní kosmetické taštičky.

K TÉMATU  Důvody, proč ženy s mastnou pletí u moře trpí?

Zvláště u moře se totiž i kvalitně nalakované nehty mohou ošoupat o písek a kamínky a bezchybný vzhled je rázem pryč. Někdy stačí přetáhnout lak jednou vrstvou, nebo doplnit ošoupané konečky a nanést vrchní lak.

Domácí tipy na tvrdé paty

Jestliže o nohy dobře pečujete, ale máte velké potíže se zrohovatělou kůží, vyzkoušejte některý z osvědčených domácích triků našich babiček. Tvrdé paty si potírejte jelením lojem. Lůj můžete také rozpustit v troše vody a mazat chodidla vzniklým olejíčkem. Rozmačkejte banán, naneste na chodidla, dejte nohy do igelitových sáčků a nechte působit alespoň hodinu, ideálně přes noc. Stejně je možné použít tvaroh nebo vazelínu s trochou citronové šťávy.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Už nevíte, jak nad hyperaktivitou svých mazových žláz vyzrát? Zkuste esenciální levanduli nebo rozmarýn. Ovšem slibné výsledky přináší i olej z čajovníku australského, který zároveň omezí tvorbu akné.
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Během vánočních svátků se většinou neubráníme koupit domů jeden z jejich symbolů, a tím je vánoční hvězda. Krásná dekorativní rostlina, která vám však nemusí dělat radost zákonitě jen na konci roku. Lze ji totiž pěstovat prakticky celoročně. Víte, odkud se vlastně vzala?
V ČR jsou děti povinně očkovány proti devíti nemocem. Povinnost vysvětluje ministerstvo zdravotnictví ochranou zdraví celé společnosti. Roste ale počet rodičů, kteří děti očkovat nenechávají nebo ho odkládají do vyššího věku, protože je považují za nebezpečné. Závažné nežádoucí účinky ale nejsou prokázány.
V průběhu roku 2019 bylo obyvateli Česka uzavřeno 54 870 sňatků. To je o 2303 sňatků více, než v minulém roce. Znamená to, že pro lidi začíná být obřad důležitější, než život na psí knížku? Má to i své praktické dopady.
Denisa Cziglová, známá z účasti v MasterChef Česko, zemřela ve věku 35 let po statečném boji s rakovinou. Během svého života se snažila pomáhat ostatním onkologickým pacientům a svoje zkušenosti sdílela v knize, aby podpořila ty, kteří čelí podobným výzvám. Vedle toho si vybudovala rodinu a žila plnohodnotný život.
Dnes si rozhodně dejte pozor na svůj jídelníček. Vyplatí se vám to. Co dalšího radí naše astroložka Naďa pro prondělí 10. září?
Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.
V dnešní době si již neumíme představit náš každodenní život bez přítomnosti smartphonů, internetu a neustálého chatování. Vždy tomu tak ale nebylo a tyto formy komunikace se staly našimi každodenními partnery až na konci 20. století. Představte si ale, jak by se historie odvíjela, kdyby tyto technologie byly dostupné před stovkami nebo dokonce tisíci let? Jak by mohly změnit život známých hrdinů z minulosti a populárních literárních postav? Pokud by známé literární postavy používaly Viber, jednu z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě, jejich příběhy by se třeba odvíjely zcela jinak.
Volno v práci máte sice oficiálně nahlášené, ale jak s ním naložit, to je stále velkou neznámou? Co takhle podívat se do Řecka, kde probíhalo natáčení oblíbeného muzikálu. Nadchnout by vás mohlo i Fidži, které máte spojené s příběhem o dvou malých ztroskotancích…
V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.
Doba adventní, pečení cukroví, bramborový salát se smaženým kaprem a očekávání příchodu Ježíška – to vše k Vánocům jak je známe my patří. Ovšem víte, kde se tyto tradice a zvyky skutečně vzaly a kam až sahají kořeny Vánoc?

Výběr článků

Tělo je dobře propracovaný stroj, který nás pravděpodobně nepřestane fascinovat. Aby však fungovalo tak, jak má, je zapotřebí, aby bylo poháněno správným palivem. Ani klasický automobil nepojede bez benzínu, ani tělo nebude fungovat bez minerálů a vitaminů, které jsou jeho pohonnou hmotou.  
Rýmovník si může každý z nás vypěstovat doma v květináči. Jde o léčivou bylinku, která je velmi nenáročná. Potřebuje jen přiměřené světlo a dostatek zálivky. Rozrůst se může opravdu hodně – ale pak nastává otázka, co s ním?
Termín mamahotel se používá hlavně pro syny, kteří bydlí u svých matek či rodičů dlouho, samostatně vydělávají, nicméně na vedení domácnosti se příliš nepodílejí. Ale i mladé slečny mohou svým dlouhodobým bydlením s rodiči plnit definice mamahotelu. Kdy je ten správný čas dětem naznačit, že se mají stěhovat a mamahotel končí? A naopak, není příliš brzy, když chtějí odejít ve 20?

Nepřehlédněte

Rozhodli jsme se, že se pro procházky přírodou vybavíme repelenty proti klíšťatům.
Sobota bude velmi mystická. Co nám slibuje Luna v Panně? Co dělat a čemu se o víkendu vyvarovat? Více se dozvíte v našem pravidelném horoskopu krásy a duševního zdraví astroložky Naďi Šmídové.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek