Úterý , 26. 11. 2024

Artur

4 nejobávanější nemoci, nad kterými svět zatím nevyhrál

Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.

18. 08. 2020

Rakovina patří k nejobávanějším nemocem světa. Mezi lidmi se říká, že toto onemocnění dřímá v každém z nás, ovšem jen u někoho se projeví. Tato domněnka je možná pravdivá, vždyť jenom v České republice každoročně onemocní rakovinou přes devadesát tisíc lidí. Nedávné statistiky však mluví nejen o rakovině jako o nejobávanější nemoci. Takových nemocí, nad kterými svět zatím nevyhrál, je celá řada.  

Tuberkulóza není onemocněním minulosti 

Souchotiny nebo také tuberkulóza – to je onemocnění, na které řada lidí dneska už zapomněla. Jenže to je špatně. Tuberkulóza rozhodně není onemocněním minulosti, je to stále aktuální problém, nad kterým svět ještě stále nevyhrál. Stále platí, že právě tuberkulóza je nejčastější smrtící chorobou na světě. Dokáže zabít během jednoho jediného roku až dva miliony lidí.  

Svět proti onemocnění bojuje očkováním, ale právě očkování se stává v posledních letech tabu, proto lze říct, že souchotiny jsou nyní aktuálním problémem. S nemocí se ve velké míře setkáte například v Austrálii nebo v některých státech Ameriky.  

Problémy s psychikou jsou také zatím neporaženy 

Psychické choroby obecně jsou tím největším problémem dnešní moderní doby. Na tom se shoduje nejeden odborník, který s psychickými chorobami přichází do kontaktu prakticky denně. Možná si nyní říkáte, že s psychickými problémy se bojuje prášky, ale lidé se na prášcích stávají stejně rychle závislými jako na drogách nebo alkoholu, což jsou ostatně další “léky”, které si lidé ordinují v případě, že je trápí špatná psychika.  

Bohužel psychické problémy končí nejčastěji smrtí, jelikož se je nepodaří vyléčit. Jejich zárodky jsou totiž často velice hluboké. Do depresí se člověk nedostává jen ze ztráty zaměstnání, ale může za to úmrtí v rodině nebo jiná podobná bolestivá životní událost.  

K TÉMATU  Fit i z pohodlí domova

Světový problém zvaný COVID-19 

V současné době je svět stále zasažen novým typem koronaviru, kterému se dal název COVID-19. Na onemocnění, které během několika týdnů obrátilo svět vzhůru nohama, rozhodně nemůžeme zapomenout. Stále platí, že se světu nepodařilo boj s nemocí vyhrát. I když některé země se radují z dobře zvládnuté první vlny nemoci, jiné státy jsou na tom stále velice špatně.  

I když se o nemoci zvané COVID-19 vedou různé spekulace a každý člověk si o onemocnění myslí své, přesto lze tento problém označit za celosvětový a lze také konstatovat, že lék je ještě stále v nedohlednu, i když se lidem daří léčit toto onemocnění i jinými způsoby. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Je tu zas letních zánětů čas!

Strašák jménem vysoký cholesterol. Které zdravotní problémy přináší a jak jeho hladinu snížit?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Partnerský vztah by se měl vyvíjet. Od počáteční krásné zamilovanosti až po období, kdy mají oba zúčastnění pocit, že být spolu je vlastně fajn. V této fázi se velmi často sestěhovávají do společné domácnosti a plánují budoucnost, kterou chtějí sdílet dohromady.
Dorty máme spojené hlavně s narozeninami, ale sladký dezert si rády dopřejeme klidně jen tak. Sladká snídaně nebo kávě, malá sladkost z cukrárny přece neuškodí. Tyhle překrásné dorty přímo volají o to nechat se vyfotit, a člověku se do nich nechce ani krájet, jak jsou perfektní. Stejně ale nakonec neodoláte.
Jak dlouho mohou děti sledovat denně televizi? Záleží na věku nebo ne? Může sledování některých programů poškodit jejich zdraví?
V éře globalizace a digitálních technologií se hranice pro lásku stírají a příležitosti pro mezinárodní vztahy rostou. Tento článek vám nabídne pohled na to, jak moderní technologie a změněná společenská dynamika otevírají dveře k nalezení partnera v jakékoli části světa. Zabýváme se tipy pro bezpečné online seznamování, překonávání kulturních a jazykových bariér, a jak udržovat vztah na dálku, zatímco plánujete společnou budoucnost. Navíc představíme inspirativní příběhy párů, kterým se podařilo překonat vzdálenost a rozdíly, a sdílíme rady, jak si vybudovat pevný a šťastný vztah, bez ohledu na to, kde na světě se nacházíte.
Každý to má jinak: Někdo s radostí čeká na předvánoční šílenství a těší se na shánění dárků, jiný bledne hrůzou, protože absolutně neví, co má jako dárek zabalit. Shodneme se ale asi v jednom: pro děti se dárky vybírají nejsnáze - obzvlášť pro holčičky. Snové, barevné a třpytivé hračky jsou pastvou pro zvídavé oči malých princezen. I americký výrobce hraček Hasbro si zajistil místo na výsluní svou kolekcí hraček „My little Pony“.
Trávíte u počítače celý den v práci? Používáte během práce mobilní telefon nebo tablet? Pak je na čase zaměřit se na to, abyste volný čas vyhradila čemukoliv, jen by to toho neměly spadat moderní technologie.
Dnes je ten správný den se rozhodnout, s kým chcete trávit svůj drahocenný čas, a komu ho naopak nedávat! Dejte na svůj vnitřní hlas.
Když se začal venku šířit nový typ koronaviru, došlo k nařízené karanténě a v platnost vešla celá řada nouzových opatření. Lidé se uchýlili do svých domovů, odkud řada z nich začala pracovat. Ti, kteří z domu pracovat nemohli, se začali dívat na Netflix.
Lenčiny problémy začaly již na střední škole. Patřila mezi holky se střední postavou, vynikala ve sportu, a měla dobře našlápnuto na svou vysněnou vysokou. Vše se ale změnilo, když se jí nevydařil vztah, do kterého vkládala tolik nadějí.
Mít dostatek kvalitního spánku je nesmírně důležité. Díky tomu se vaše tělo cítí lépe a mozek správně funguje. Mnoho z nás má ale s usínáním problém. A nejenom s usínáním, ale i s udržením kvalitního spánku po celou noc. Pokud spíme špatně, negativně to ovlivňuje možnost učení, snižuje kapacitu paměti, máme špatnou náladu a naše emoce jsou negativní. Co tedy pomáhá k lepšímu spánku?
Tohle se stalo téměř každému. Na chvilku nedáváte pozor, rychle sáhnete pro propisku nebo telefon a jedním nekontrolovaným pohybem převrátíte sklenku s vodou – v horším případě se sladkou limonádou, čajem, nebo dokonce kávou. Nevěšte hlavu, máme pro vás sedm kroků, jak můžete svůj notebook zachránit.
Kratom (Mitragyna speciosa) je tropický stálezelený strom z čeledi kávovníkovitých. Pochází z Thajska, Myanmaru, Malajsie a dalších jihoasijských zemí. Jaké má použití v holistickém léčení a wellness?

Výběr článků

Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Ve zdravém těle zdravý duch. Mnohokrát připomínaná moudrost irského dramatika George Bernarda Shawa je, byla a bude pro lidstvo aktuální. S neustálým rozvojem přísunu informací se každý den dozvídáme o nových metodách cvičení, možnostech sestavení zdravého jídelníčku a korekce životního stylu tak, aby člověk dosáhl co možná nejlepšího pocitu sama ze sebe. Takový pocit vám dodá tolik potřebnou sebedůvěru, která se odráží při každodenních činnostech.
Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.

Nepřehlédněte

Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?
Že ořechové skořápky poslouží leda tak v kamnech? Čaj z nich připravený podporuje štítnou žlázu a odstraňuje hleny, které dráždí dýchací cesty. A co víc, tahle medicína účinkuje v řádu několika hodin.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek