Pátek , 18. 07. 2025

Martina

Laminace obočí vám změní život

A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
laminace obočí
Obočí definuje váš vzhled stejně jako oči nebo nos. (foto: 123RF)

30. 03. 2022

Co to je a jak laminace obočí probíhá?

Jde o velmi rychlou, bezbolestnou a hlavně účinnou metodu úpravy obočí. Laminace vám obočí nadzvedne, zahustí a zvýrazní. Probíhá tak, že se obočí a jeho jednotlivé chloupky nejprve vyčešou a narovnají, jak všechny jistě dobře víme, chloupky mají tendenci se nepříjemně kroutit. Vyčesání probíhá s pomocí speciálního keratinového krému. Tak budou chloupky držet ve správném tvaru.

V další fázi laminace se na obočí nanese výživný olejíček, který zabraňuje vysušení pokožky i jejímu podráždění. Laminace obvykle probíhá společně s barvením obočí a také jeho úpravou.

Celá procedura vůbec nebolí, naopak je velmi příjemná. Po ní ovšem musíte dbát na to, abyste alespoň dvacet čtyři hodin nepřišla do kontaktu s vodou. Proto si raději s sebou do salonu vezměte deštník, aby vás nepříjemně nepřekvapil déšť. Stejně tak byste si na obočí neměla vůbec sahat.

Proč používat olejíček?

Hlavní výhodou laminace obočí je především to, že si při proceduře odpočinete, uvolníte se a po ní budete mít krásně upravené obočí, které v následujících dnech a týdnech stačí jen vyčesávat kartáčkem na obočí. Občas si do něj také vetřete výživný olejíček, klidně olivový, aby chloupky dostaly potřebnou výživu. Olejíček ale nepoužívejte dříve než týden po laminaci.

Vedlejší účinky existují

Nevýhodou laminace obočí je ale to, že se můžete setkat i s pár nepříjemnými vedlejšími účinky. Pokožka může být podrážděná, také se vám může v oblasti obočí objevit ekzém. Kůže může svědit a pálit. To se ale stává jen ve výjimečných případech. Pokud se odhodláte na laminaci jít, pak si rozhodně vybírejte salony prověřené.

Na další laminaci byste se měla dostavit nejdříve šest týdnů po té předchozí. A na kolik vás tato kosmetická procedura vyjde? Cena se obvykle pohybuje mezi pěti sty korunami až tisícikorunou.

K TÉMATU  Dosáhněte funkčního a stylového vzhledu s minimalistickým letním šatníkem

Jak na laminaci v pohodlí domova?

Laminaci obočí ale zvládnete i doma. Stačí vám k tomu obyčejná sada na laminaci obočí, kterou seženete na internetu i ve větších drogériích. Její cena se pohybuje od pěti set do dvou tisíc korun. V sadě najdete speciální kartáček, aplikační štěteček a také neutralizér a fixační lepidlo.

laminace obočí
Laminaci obočí zvládnete s trochou citu i doma. (foto: 123RF)

Jak na to?

  1. Nejprve si obočí dokonale odličte. Použijte odličovač očí, a poté také micelární vodu.
  2. Kartáčkem si obočí pročesejte do požadovaného tvaru.
  3. Nyní štětečkem aplikujte permanentní fixační krém, a to ve směru vyčesávání.
  4. Přebytečný krém vatovým tamponkem nebo tyčinkou odstraňte a vyčkejte pět minut, dokud nezaschne.
  5. V předposlední fázi naneste na obočí neutralizér a zase ho nechejte pět minut působit.
  6. Nakonec tamponkem přebytečný gel odstraňte.

K tomuto účelu ovšem můžete použít i obyčejné tuhé mýdlo. Vyzkoušet ovšem můžete rovněž mýdlo na obočí. Navlhčete si kartáček na obočí a párkrát s ním po mýdle přejeďte ze všech stran. Kartáčkem si všechny chloupky obočí vyčešte nahoru, do tvaru, který se vám bude nejvíc líbit. Teď už stačí jen nechat mýdlo zaschnout. Případně ho můžete zafixovat fixačním sprejem, například lakem na vlasy. Ale dejte si pozor, abyste si ho nenastříkala do očí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak mít dokonalé obočí, aniž byste musela do salónu?

Dokonalé obočí pomocí vosku! Jak na to? Podívejte se na videonávod!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Než se stali slavnými, tak mnoho z nejbohatších a nejuznávanějších osobností světa nemělo peníze. A někteří z nich nebyli pouze chudí, byli doslova bezdomovci.
Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.
Také jste vždy toužili po zahradě, kde vše bude v souladu s vaší duší a myslí? Objevte 10 způsobů, jak se dokonale spojit s přírodou ve vaší zahradě.
Pravý deštivý a sychravý podzim se pomalu začíná hlásit o slovo, a tak není divu, že v tomto zrádném počasí více stonáme my i naše děti. S nižšími venkovními teplotami a nedostatkem sluníčka se navíc zvyšuje riziko nachlazení, chřipky a v dnešní době bohužel i dalších virových onemocnění. Právě v tomto období je tedy více, než kdykoliv jindy v roce důležité myslet na posílení imunity, která hraje zásadní roli v naší přirozené obranyschopnosti a odolnosti proti bacilům. Efektivním způsobem, jak můžeme posílit imunitu sobě i svým blízkým, je za pomoci pěti přírodních pomocníků. Jaké to jsou?
S příchodem chladných dní naše pleť potřebuje výživu. K tomu vám dopomohou domácí pleťové masky, které si vyrobíte z ingrediencí, co máte běžně v kuchyni.
Věděli jste, že je docela snadné vyrobit si chutný a zdravý sirup z květů černého bezu nebo třeba šeříku? Bezový sirup se používá na limonády, koktejly a dezerty. Nebo můžete jednoduše nalít palačinky nebo zmrzlin. Takový sirup patří i do ovocného čaje. Možností je nepřeberné množství, stačí si vybrat a vychutnat si výbornou sladkost a nádhernou vůni! Že už na takový zdravý sirup máte chuť? Tak neváhejte a pusťte se do toho!
Pracujeme, honíme se, všude samé povinnosti... Jediné, co umíme, je odpočinout si u dobrého jídla a pití. Jenže to tělu nestačí. Jednoho dne totiž řekne dost a my úplně odpadneme. Co s tím? A proč je nutné to změnit?
V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?
Nakupování dárků přes internet roku od roku roste. Co nesmíte přehlédnout, aby vše proběhlo hladce a hlavně včas? Dodržujte následující rady!
Kruhy pod očima jsou věčný problém žen. A jelikož umí snížit sebevědomí, protože vzhled kvůli němu není dokonalý, nabízí se otázka, jak problém řešit. Zprvu je nutné si uvědomit, co za potíží vlastně stojí.

Výběr článků

8. listopadu oslavil herec Alain Delon své 87. narozeniny. Pro všechny je hercem překypujícím charismatem a přitažlivostí, o čemž by mohlo vyprávět mnoho a mnoho žen. Jaký byl a jaký je Alain Delon dnes?
Dosud jste si mysleli, že stačí, když si ráno a večer vyčistíte zuby klasickým kartáčkem a zubní pastou a máte hotovo? V tom případě vás zklameme. Pokud chcete předejít zubním kazům, zubnímu kameni a zánětu dásní, pak je zapotřebí věnovat svým zubům řádnější péči.
Dnes si rozhodně dejte pozor na svůj jídelníček. Vyplatí se vám to. Co dalšího radí naše astroložka Naďa pro prondělí 10. září?

Nepřehlédněte

Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek