Být perfekcionistou je v tomto případě více než příhodné. Aby vám taková maličkost, jako jsou právě nehty na rukou, nezkazily šanci zabodovat u muže svých snů, prozraďme si, co udělat pro to, aby byly krásné.
Žádné oprýskané zbytky laku
Jak již bylo zmíněno, na prvním dojmu se podílí i celkový vzhled člověka. Sem rovněž spadají nehty. Proto se je snažte mít neustále upravené čili bez zbytků laku. Lepší je nemít lak vůbec než mít nalakované pouze dva z pěti prstů. Stejně nevzhledně působí i oprýskaný lak. Na první pohled je patrné, že péči o ruce zanedbáváte.
Že vám zbytky laku dřímají na vašich nehtech? Pak si vezměte do ruky bezacetonový odlakovač. Nehty si důkladně umyjte mýdlem a poté je vysušte. Nezapomeňte se rovněž zbavit špíny, která se vám vlivem každodenních činností pod nehty dostala.
Péče o nehtovou kůžičku je neméně důležitá
Bolestivé záděry – ty zná jistě každá žena. Na vině je zanedbaná péče o kůžičku. Při běžném lakování na ni zapomínáme, ale zkušené manikérky na ni nezapomenou nikdy. V ideálním případě proto vložte ruce alespoň na deset minut do vodní lázně a kůžičku tím změkčete. Po vytažení ruce důkladně osušte a hravě zatlačte kůžičku zpátky k nehtovému lůžku. Co bude navíc, to s pomocí kleštiček nebo nůžek opatrně odstřihněte!
Žádné dlouhé drápy
I když si ženy přejí mít skutečně dlouhé a krásné nehty, pokud nejsou udržované, jsou i dlouhé nehty spíše na škodu a mohou celkový dojem z člověka jenom pokazit. Navíc moderní doba si žádá nehty kratší. Ty jsou navíc i daleko praktičtější, ať už píšete na počítači nebo se živíte tím, že obsluhujete stroj v nadnárodní společnosti.
Nůžky spolupracují s pilníkem. Zatímco nůžky odstřihnou nehet, pilník je zase krásně zarovná. S ním pracujeme opatrně, aby nedošlo k třepení nehtu. Pilujeme zásadně od kraje do středu.
Lakování pro dokonalý vzhled
Pokud máte nehty upravené, ostříhané a opilované, nastupuje na řadu lak. Volíme kvalitní, ideálně rychleschnoucí. Než však oblíbený odstín naneseme na předpřipravený nehet, první vrstvou je ochranný, ošetřující produkt. Díky němu zamezíme nehezkému zbarvení nehtu a prodloužíme tím životnost laku.
Větší pozornost na ochranu nehtů klaďte v okamžiku, kdy chcete nehty „zapéct” v UV lampě. V tomto případě je první ošetřující vrstva opravdu veledůležitá a nesmí se na ni zapomenout. Jinak nehty trpí.
Mažeme, mažeme, mažeme
Pro krásné nehty je vůbec posledním, leč důležitým krokem, mazání. Krém by měl být hydratační, neměl by obsahovat alkohol, který má naopak tendenci dehydrovat pokožku i kůži kolem nehtů. Ruce krémujeme opravdu pečlivě, nevynecháváme ani nehty, jež taktéž potřebují živiny ke svému správnému růstu.
Kolagen jako skvělý doplněk
Aby však bylo co upravovat, investujte do kolagenových doplňků stravy. Kolagen je totiž látka postupně se vytrácející z těla, která se v jisté míře nachází i v nehtech (ne jen v pokožce, kloubech a vlasech, jak si řada lidí myslí). Když se po překročení hranice pětadvacátého roku života začne z těla ztrácet, nehty začnou slábnout a lámat se.
Samozřejmě se na trhu v supermarketech najdou i přírodní zdroje důležité, ve vodě nerozpustné bílkoviny. Jsou jimi například poctivé domácí vývary, pak také ryby nebo mořské plody či maso. Je dobré do svého jídelníčku zakomponovat dostatek vitaminu C, který podporuje přirozenou tvorbu kolagenu v těle. Bohužel se tento proces po čtyřicítce zcela zastavuje čili přesně v tomto věku už je doplňování kolagenu nutností, nikoliv jen doporučením.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Jak pečovat o ruce během mrazivých dní?
Umělé nehty nebo přírodní. Jaké mají výhody a nevýhody a které jsou pro vás ty pravé