Destička z přírodního kamene zvaná guasha se stala hitem posledních let, přestože byla součástí systému tradiční čínské medicíny již před naším letopočtem. Jedná se o přírodní terapii, která má řadu zdravotních přínosů. Zahrnuje použití přírodního kamene pro uhlazování pokožky a následné zvýšení krevního oběhu. Tím se podpoří detoxikace, uvolní napjaté svaly a též podpoří proces hojení. A tušíte správně, můžete ji použít na celé tělo.
Guasha dokáže ”pošťouchnout” stagnující krev a energii, a tím se odblokuje daná nemoc a bolest zad, ramenou, krku a dalších částí těla. Umí rozproudit lymfu a odstranit nežádoucí toxiny v těle. Zní to skoro jako zázrak.
V doslovném překladu guasha znamená „škrábat písek“. To především koresponduje s lehkými a skvrnitými modřinkami na kůži po ošetření.
Co vše dokáže guasha léčit
- špatný krevní oběh
- bolesti zad
- napětí v ramenou a na krku
- syndrom karpálního tunelu
- tenisový loket
- tkáně v jizvách
Jak na metodu připravit svou pleť
Před samotnou procedurou je nutné pleť na ni připravit a řádně ji zbavit veškerých nečistot. Nikdy neprovádějte masáž guashou na suché pokožce! Použijte buď svůj oblíbený krém, nebo v lepším případě olej, který vám vyhovuje.
- Pokud se rozhodnete sáhnout po krému, zvolte takový, který se vám okamžitě do pleti nevpije. Nejlepší volbou budou krémy hydratační.
- Zvolíte-li olej, mějte na paměti, že po některých můžete mít nežádoucí reakci. Takové, které mají hodně přísad a jsou navoněné, mohou způsobit zarudnutí pokožky.
Díky krému či oleji půjde kámen po pokožce třít snadněji. Zároveň se masáží stimulují průtoky krve, díky čemuž se celá hydratační péče vytáhne.
Nejvhodnější oleje
- Arganový – pomáhá rozjasnit pleť a odstranit tmavé skvrny.
- Mandlový – skvěle hydratuje a pomáhá v boji proti striím.
- Olej s vitamínem E – vitamín E je perfektní antioxidant, který dokáže redukovat tvorbu vrásek.
Způsoby použití
Metoda je na použití velice jednoduchá, prováděna může být i vámi v domácím prostředí, když zvládnete správnou techniku a budete dodržovat bezpečnostní opatření.
Lifting a masáž obličeje
Protože opakování je matkou moudrosti, nejprve si odličte a umyjte obličej. Natřete ho vhodným olejem, rovně si stoupněte či sedněte. Klidně si pusťte relaxační hudbu a zapalte nějakou příjemnou svíčku. Užijte si svých pár minut péče. A pak už jen postupujte podle následujícího videa.
Postupně pořádně promasírujte celý obličej a dekolt. Neváhejte v průběhu přidat více oleje, pokud cítíte nepříjemné tření. Každému místu věnujte 5 až 6 tahů, které zakončete lehkým promasírováním dané oblasti. Tak se uvolní napětí a stagnace, které mají za následek vrásky či povislou kůži.
Guasha prováděná na obličeji pomáhá v boji proti vráskám, zvyšuje cirkulaci a tvorbu kolagenu a elastinu. Kolagen dokáže redukovat vrásky a elastin zase pleť zpevňuje. Vyšší cirkulace podporuje detoxikaci, díky které je následně pleť jasnější.
Masáž na těle
Cítíte nepříjemné pnutí, bolest zad, krku, otékají vám nohy? Pak sáhněte do skříňky po svém magickém kameni guasha, protože jak už jsme zmínili, není to nástroj vhodný jen pro obličej. Můžete ho použít všude na těle, abyste stimulovali krevní tok v problematické oblasti.
Nelekejte se, těmito pohyby mohou vzniknout modřinky, které do několika dnů zcela zmizí. Každopádně nejsou nijak bolestivé, pokud je metoda vykonávaná tak, jak má být. Samozřejmě modřinky mít nemusíte vůbec, obzvláště pokud byl proces prováděn jemnými pohyby.
Masáž by vám za všech okolností neměla působit nepříjemnou bolest. Účelem není se destičkou ”sedřít z kůže”.
A teď už se ve videu můžete podívat, jak vám guasha může pomoci od bolesti zad. Pohyb nikdy neprovádějte sem tam. Vždy jen jedním směrem a opět nezapomeňte dané místo předtím ošetřit olejem, aby mohl kámen na kůži klouzat.
Jak často guashu používat?
Jednoduše dle individuálních potřeb.
- Obličejová v ideálním případě jednou až dvakrát týdně. V žádném případě proceduru neopakujte den následující nebo pravidelně každý den. Pokožka si potřebuje odpočinout, nehledě na její případné zbarvení.
- Guasha těla samozřejmě při vzniklých problémech nebo pak preventivně několikrát za rok.
- Lidé, kteří mají problematickou a citlivou pokožku nebo silné akné by guashu neměli používat vůbec.
Jak pečovat o kámen
Nespornou výhodou je jeho chladivost. Ta se nám může výrazně hodit, má-li naše pokožka případné otoky. V případě potřeby můžete kámen před masáží naopak i zahřát, je to na každém z nás, jak to cítíte. Kámen byste si měla vybrat dle svých preferencí nebo intuice. Jejich nabídka je vysoká. Bývají ploché a mají různé tvary, nejčastěji vypadají jako srdíčko.
Tyto přírodní kameny bývají velice křehké, proto bychom o ně měli vybíravě pečovat, jelikož jsou náchylné na jakékoliv poškrábání a poničení. Uchovávat by se měly v pytlíčku nebo krabičce. Pokud budou též z přírodních materiálů, tím pro ně lépe.
Kameny na sebe dokážou nasát naši energii. A to jak tu pozitivní, tak i tu negativní. Proto bychom ho měli pravidelně čistit, aby se těchto energií zbavil. Nejlepším způsobem je kámen pod tekoucí vodou opláchnout a nechat ho přirozeně uschnout na čerstvém vzduchu a sluníčku, aby zase zpět načerpal energii a nadále poskytoval své léčebné účinky.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Gua sha: Přírodní kosmetická pomůcka, která nesmí chybět ani vám