Čtvrtek , 17. 07. 2025

Luboš

Vlaďka prohrála boj s rakovinou. Naděje na Sibiři skončila dřív, než začala

Milovala cestování, svého manžela Ronyho, a přála si založit rodinu. Byla usměvavou a laskavou ženou, která si užívala život až do doby, kdy jí byla diagnostikována rakovina. Ano, to je Vlaďka, která bohužel svůj boj s nemocí nakonec prohrála.
Vlaďka
Vlaďka si uchovávala naději do poslední chvíle.

10. 03. 2023

Vlaďčin život byl plný vzrušujících okamžiků, na jednom místě chvíli neposeděla. Milovala cestování, proto se s manželem neustále stěhovala do jiné země. Kdekdo jí její odvahu a odhodlání záviděl. Když Vlaďka pocítila tu touhu usadit se a založit vlastní rodinu, osud pro ni měl už ale připravený jiný scénář. Mladá žena plná energie a snů onemocněla rakovinou děložního čípku.

Vypadalo to s ní nadějně

Vlaďka musela podstoupit řadu léčebných procesů, součástí léčby byla také uměle vyvolaná menopauza. Po všech těch útrapách přišla dobrá zpráva, rakovina byla pryč a Vlaďka opět naskočila do svého radostného života. Nejraději trávila čas v přírodě, ze které získávala veškerou svou energii. Znovu se vzchopila, postavila na nohy, a radovala se ze života. Ovšem nově nabytá radost netrvala dlouho. Za pár měsíců přišla opět špatná zpráva. Rakovina se vrátila v podobě metastáz na levé plíci.

Nastal opět ten známý nemocniční kolotoč

Vlaďka okamžitě nastoupila na léčbu, prošla si chemoterapií, která ji připravila o všechny vlasy. Absolvovala celkem šest cyklů léčby, ale všechno marně. Zničehonic neměla sílu ani energii. Když jí lékaři sdělili, že už pro ni nedokážou nic dalšího udělat, přišla na řadu beznaděj a zoufalství.

Naděje na Sibiři

Přesto se Vlaďka nechtěla vzdát. Její touha po životě byla tak velká, že začala hledat všemožné způsoby, jak tu zatracenou nemoc porazit. Dostala doporučení na léčbu na Sibiři místními léčiteli. Neváhala a okamžitě odjela do Irkutské oblasti. Doufala, že ji tam vyléčí, stejně jako těch několik vyléčených pacientů před ní.

Vlaďka
Manžel Rony stál při ní až do poslední chvíle.

Léčba a pobyt na Sibiři byly finančně dost nákladné položky, ale všechno se svým partnerem Ronaldem platili ze svých finančních úspor. Nepřestávali věřit, že právě místní klima, strava a bylinky jí pomohou, a zapomínali na možné vedlejší účinky, které celý pobyt na Sibiři mohou provázet.

K TÉMATU  Skutečné příběhy ze života: Zůstala byste s takovým chlapem?

Aby toho nebylo málo, přišla další rána 

Vlaďčin stav se rapidně zhoršil hned po příjezdu na Sibiř. Za dva dny jí ochrnulo tělo od prsou dolů, mohla hýbat pouze rukama a hlavou. Nádor se šířil enormní rychlostí, jeho velikost způsobila, že začal tlačit na míchu, proto Vlaďka postupně přestávala cítit své vlastní tělo. Nastala otázka, co se bude dít teď. Návrat do České republiky byl nákladný, peníze na cestu zpět už nezbyly. Poslední nadějí byla sbírka.

Sbírka Vlaďku dostala domů

Ani Vlaďka, Rony a celá jejich rodina to nevzdávali. Uspořádali sbírku prostřednictvím Donio.cz. Byl to poslední pokus, jak Vlaďce alespoň zajistit důstojný odchod. Nikdo však nečekal, co dokáže empatie ostatních lidí. Během pár dnů se vybralo přes 3 miliony korun.

Vlaďka
Procestovali spolu celý svět a pokračovali by dál.

Vlaďka si moc přála poděkovat každému dárci osobně, což nešlo, proto poděkovala prostřednictvím Donia následující řečí: „Je neuvěřitelné, kolik dobrých lidí je mezi námi a jakou rychlostí se vybrala tak velká částka. Přála bych si obejmout a poděkovat každému jednomu dárci osobně, vím však, že to nejde. Proto alespoň takto přijměte mé srdečné díky! Vážím si každého z vás! Díky vám jsem teď doma se svou rodinou a ať už bude tento příběh jakkoliv dlouhý, na konci toho příběhu leží ve speciální posteli v krásném bytě doma jedna šťastná žena obklopena milující rodinou. A to díky vám! Ze srdce děkuji.“

Vlaďka se vrátila do své vlasti. Krátce na to v listopadu roku 2022 rakovině podlehla. Byla to velká bojovnice, která nechtěla o svůj život přijít. Věděla, že její konec se nezadržitelně blíží, byla vděčná, že své poslední chvíle mohla strávit doma se svou rodinou a blízkými.

K TÉMATU  Zahrňte do pitného režimu jablečný džus. Posílí vám imunitu a podpoří srdeční kondici

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Prevít jménem rakovina. Kdo z celebrit s ní bojuje?

Mary Ann Bevanová: jaký je příběh nejošklivější ženy světa?

Zdroje článku:
https://www.kondice.cz/skutecne-pribehy/zdravi-zena-rakovina-sibir.html, https://www.donio.cz/vladkanavratcr, https://www.denik.cz/zdravi/vladka-svuj-boj-s-rakovinou-prohrala-na-jejim-profilu-kondoluji-desitky-lidi-202.html
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

My ženy jsme kolikrát jedno tajemství vedle druhého. Navenek spořádané a rozumné, ale když se zrovna nikdo nedívá, zpíváme si před zrcadlem s hřebenem v ruce. A děláme toho mnohem více, ale nikomu bychom to nepřiznaly. Často ani nejlepší kamarádce.
Jitka Čvančarová slaví 47. narozeniny – a jak jinak si ji připomenout než pohledem na šaty, o kterých mluvila celá republika. Odvážné róby z červeného koberce v Karlových Varech dokazují, že Jitka se nikdy nebála vyčnívat. Podívejte se na její nejikoničtější módní momenty v naší galerii.
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
Sex ve vaně je pro mnoho z nás jednou velkou neznámou. Viděly jsme ho ve filmech, možná nám o něm vyprávěla kamarádka, ale většina z nás s milováním ve vaně plné horké vody osobní zkušenost nemá. Láká vás to zkusit?
Už jste někdy přemýšleli nad tím, že své průmyslově vyráběné prací prášky vyměníte za něco více ekologického? My rozhodně ano.
Přírodní kosmetika je vyrobena výhradně z přírodních ingrediencí – živočišného, rostlinného nebo minerálního původu přísně stanoveným postupem. Je založena na vysoké koncentraci rostlinných či bylinných olejů a extraktů a má své nesporné benefity. Jak přírodní kosmetiku vybrat? Inspirujte se našimi 6 tipy!
Tabulkově by děti zhruba do jednoho roku měly denně naspat přibližně 12 až 17 hodin. Je samozřejmé, že každé dítě je jedinečné, ale to, že obvykle malá miminka tráví valnou část dne i noci spánkem s přestávkami na krmení, je fakt.
Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.
Genetická modifikace, tedy úmyslná změna genetického materiálu, se využívá zejména ke snazšímu pěstování některých rostlin. Nejčastěji můžete v této souvislosti slyšet o kukuřici. Narazíte však na mnoho argumentů pro i proti tomuto zásahu při pěstování. Na jedné straně je vyzdvihován přínos a zajištění vyšší produkce, na straně druhé jsou pochyby a možná rizika spojená s jejich konzumací.
Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 
Jak docílit toho, abyste měla vlasy nejen lesklé a pevné, ale také zdravé a odolné? Buď si můžete koupit vlasovou masku v drogerii, anebo si připravit vlastní, která vašim vlasům dodá všechny potřebné živiny a za mnohem nižší cenu.

Výběr článků

Není radno si s ní zahrávat, protože vám může pořádně znepříjemnit život. Někteří lidé ji bohužel ale ignorují a pak si také nesou následky. Co je alergie na slunce, jak se projevuje a co se s ní dá dělat? Sluneční alergii nebagatelizujte a snažte se nad ní vyzrát co nejrychleji.
V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?
Vybrat si brýle je tuze složitá věc, kterou není radno podcenit. Aby na vás brýle (ať už dioptrické či sluneční) vypadaly dobře a cítili jste se v nich přímo bezvadně, je potřeba, aby tzv. "seděly“ na váš tvar obličeje.

Nepřehlédněte

Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.
Asi pro vás není žádnou novinkou, že s přibývající propojeností všeho a všech se ztrácí schopnost se skutečně odpojit. Mozek je zaplaven doslova nevysychajícím proudem informací, které zároveň nedokáže zpracovat. Co se vlastně děje a co můžete dělat pro svůj spokojený život?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek