Pátek , 29. 11. 2024

René

Permanentní tetování obočí: Dobrá, nebo špatná volba?

Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
tetování obočí
Ukázka microbladingu v praxi.

10. 11. 2022

Je to tetování, nebo ne?

Většina z nás si musí malovat obočí každý den. Nejprve si ho nabarví vhodnou řasenkou na obočí, pak použije fixační gel a nakonec kartáček na řasy. To nějaký čas zabere, výsledek je ale ne vždy takový, jaký bychom ho chtěly mít. Permanentní tetování obočí vám ušetří nejen čas, ale také díky němu budete vypadat dokonale za všech okolností i bez malování.

Přestože mluvíme o permanentním tetování, ve skutečnosti nejde o tetování jako takové, které by vám vydrželo celý život. Spíše jde o dočasné líčení, které vám může vydržet jeden až dva roky. Záleží na metodě, kterou si sami zvolíte.

obočí
Rozhodně na tomto kosmetickém zákroku nešetřete a svěřte se do rukou skutečného odborníka.

Metody permanentního líčení obočí

V praxi se setkáváme se třemi technikami líčení obočí. První nazýváme microblading neboli vláskování, druhé se říká pudrové obočí a třetí způsob se nazývá kombinované 3D tetování.

Microblading

Jde o velmi propracovanou metodu, která se hojně používala a stále používá v Japonsku. Microblading se provádí maličkými jehličkami, které jsou určené k ručnímu kreslení jemných tahů jednotlivých chloupků či vlásků obočí. Pod kůži se jimi vkládá pigment, který vám vydrží něco málo přes jeden rok. Takto vytetované obočí je velmi realistické a působí tak naprosto přirozeně.

Microbladingem dodáte obočí požadovanou hustotu i tvar. Na druhou stranu microblading bolí, někoho méně, někoho více, ale bolí.

Pudrové obočí

Pudrové obočí tvoří mikrotečky, jež se tetují do prázdných míst, tedy tam, kde nerostou chloupky. Tento typ permanentního obočí tak nevytváří jasné kontury jako v předchozím způsobu, ale spíše obočí zabarvuje a utváří ho opticky hustší. Po tetování vaše obočí vypadá tak, jako byste si ho dobarvila tužkou nebo řasenkou na obočí. Kůže se hojí rychleji než v případě prvního způsobu tetování, a také vám vydrží až o rok déle.

Ale i pudrové obočí má své nevýhody. Jde o invazivní metodu, neboť se barva pod kůži dostává mnohem hlouběji. Pokud máte suchou nebo citlivou pleť, tento způsob tetování obočí rozhodně nedoporučujeme.

3D kombinované tetování

Jak sám název napovídá, tato metoda propojuje metodu microbladingu a pudrového obočí. Při této metodě dochází ke stínování světlých odstínů, do nichž se přidávají tmavší chloupky pomocí microbladingu. Takto lze docílit skutečně dokonalého obočí, jak z hlediska hustoty, tak i tvaru. Kombinované 3D tetování si ovšem nechte provést od skutečného odborníka. Půjdete-li na něj k někomu, kdo s ním nemá praxi, může to dopadnout naprostou katastrofou. Ovšem i tento způsob tetování obočí je relativně bolestivý.

K TÉMATU  Od doby, co si na vlasy dává tento domácí zábal, je krásnější než kdy dříve

Jestliže jste zvyklá na výrazné líčení, pak určitě zvolte metodu pudrového obočí. Vláskování naopak ocení ženy, které nejsou zvyklé se denně výrazně líčit a spíš vsází na přirozený look.

Nejdřív si našetřete

Dále počítejte s tím, že na tetování obočí budete muset nejspíš přijít hned dvakrát. Napoprvé vám dokonalý výsledek bohužel nikdo nezaručí. Při druhém sezení už ano. Navíc to není vůbec levná záležitost. První tetování vás vyjde od 4000 korun do přibližně 6000 korun, druhé sezení obvykle okolo 2000 korun. Proto si dobře spočítejte, zdali se vám tato investice do krásy vyplatí a jestli není lepší docházet například na architekturu a barvení obočí jednou za dva měsíce.

Bolí to?

Ženy také velmi často zajímá, jak je to s jejich obočím těsně po tetování. Bude bolet? Svědit nebo snad krvácet?

Krvácet nejspíš nebudete, ale určitě před tetováním ani po něm nepijte v žádném případě alkohol, ten krvácivost umocňuje. Dále také může obočí svědit a pálit, jelikož se v něm po tetování tvoří drobné stroupky. Také myslete na to, že jakmile si necháte obočí vytetovat, nemělo by alespoň 24 hodin přijít do kontaktu s vodou a ani s potem. Jestliže jste zvyklá chodit běhat, jezdit na rotopedu nebo se jinak aktivně hýbat, po zákroku na pohyb jeden den zapomeňte. Pot působí vůči tetování agresivně.

Zhruba po jednom měsíci od tetování budete znát jeho výslednou podobu. Pravděpodobně vám obočí zhruba o 30 až 50 % zesvětlá.

obočí
Mějte na paměti, že jde stále o tetování, tudíž zákrok obnáší i hojení kůže a péči o ni.

Je však nutné se o obočí také správně starat. Zejména v prvních dnech a týdnech po tetování je zapotřebí, natírat si obočí speciální mastí, kterou obdržíte po zákroku v salonu. Na obočí si sahejte co nejméně a nikdy tvořící se stroupky neodloupávejte. Odpadnou samy.

K TÉMATU  Henna na tetování a barvení vlasů. Proč je tak oblíbená?

Tetování obočí není vhodné pro ženy, které:

  • jsou těhotné nebo kojí
  • mají citlivou nebo velmi suchou pokožku
  • užívají hormonální antikoncepci
  • trpí nějakou formou kožního onemocnění

Pár zajímavostí na závěr

Víte, proč se netetuje obočí černou barvou, nebo proč nemůžete microblading absolvovat stále dokola? Že ne? Pak rozhodně čtěte dál.

Ano, microblading skutečně nemůžete podstupovat každé dva roky až do konce života. Proč? Protože pořád je to tetování a při jeho obnově se v ideálním případě obtahují vždy ty samé vlásky či snad chloupky. A protože se tetování provádí miniaturní čepelkou (rozumějte nožíkem), jednoho dne vám může kůži trvale poškodit. Vytvoří se vám malé jizvičky, kterých už se bohužel nikdy nezbavíte. Pokud chcete v microbladingu pokračovat dál, pak kosmetičky doporučují obtahovat chloupky raději strojkem, který je k vaší kůži mnohem šetrnější.

A teď k té stále diskutované černé barvě. Ta se k tetování nepoužívá z toho důvodu, že po vyhojení rány už to není černá barva, ale získá zeleno-modrý nádech, stejně jako tetování kdekoliv na těle. A ten dozajista na svém obličeji nosit nechcete. Pak už černou jen těžko předěláte na hnědou. Tetování se nejprve musí odstranit alespoň do té míry, aby dostatečně zesvětlalo. Pak se teprve může překrýt hnědou barvou.

obočí
Na tetování obočí není možné chodit donekonečna.

Rada nad zlato

Než se na permanentní tetování obočí vydáte, měla byste si nechat provést takzvaný test tolerance, jestli náhodou nejste alergická na nějakou složku pigmentu. Test se provádí tak, že barvu, kterou vás bude kosmetička tetovat, vám vpíchne například za ucho a tam se nechá několik týdnů působit. Pokud se nic nestane, alergická nejspíš nejste. Jakmile by ale došlo například ke svědění, pálení nebo jiným obtížím, pak rozhodně na permanentní tetování obočí zapomeňte. Měla byste z něj víc problémů než užitku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Laminace obočí vám změní život

Jak mít dokonalé obočí, aniž byste musela do salónu?

Zdroje článku:
www.synouvelle.cz, www.vemabeauty.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Chcete svého partnera obdarovat krásnou, novou a stylovou peněženkou? Rozpadá se mu ta stará v ruce? Možná si pokládáte otázku, která z nabízených bude tou nejlepší. Je třeba si uvědomit, že pánové uvažují trochu jinak a že i jejich požadavky na tento módní doplněk se mohou lišit. Předně se tak moc nekouká na celkový design.
Pokojové květiny mají v zimě jiné nároky, podle toho, zda potřebují přezimovat v chladnější místnosti, nebo zda mohou přežít zimu v běžném bytě s teplotou nad 20 °C. Netvarovat, nestříhat! Co ještě nedělat? Kdy a jak hnojit? Jestliže se chcete s pokojovkami těšit i v mrazivých měsících, vytvořte jim vhodné podmínky.
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
Volba barvy pro interiér, ve kterém se pohybujeme, má velký vliv i na naše psychické rozpoložení. Víte, jakou barvu vybrat a co bude znamenat pro váš prostor? Rozhodně se nevyplatí jen tak něco „plácnout“ na zeď. Pojďme se podívat na psychologii barev.
Letní období se obecně nese v duchu odlehčené stravy, zároveň ale takové, která dodá energii na všechna letní dobrodružství. Příroda nabízí mnoho svých plodů, dozrávají jahody, třešně, broskve, meruňky, melouny, okurky atd. Samo léto vám tak napovídá, co dobrého by se mohlo objevit na vašem talíři, pojďme se na to, ale podívat blíže.
Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.
Zadar v Chorvatsku láká na originální zpívající schody. Mořské varhany navrhl architekt Nikola Bašić v roce 2005 a od té doby hrají nepřetržitě. Tento architektonický objekt je zároveň neobvyklý hudební nástroj. Zvuk vyluzuje tak jako u klasických varhan vzduch, který je vytlačovaný skrze ocelové trubky, schované ve schodech. Ten dovnitř ženou mořské vlny.
Nejen díky šíření koronaviru je téma podpory imunity v posledních dnech často diskutovaným tématem. Podporovat imunitu je nutné během celého roku, ale zejména v období s vyšším výskytem respiračních a jiných onemocnění. Imunita velmi úzce souvisí se zdravým životním stylem.
V dnešní době je velmi jednoduché zajít do obchodu a koupit si síťku pomerančů nebo citronů. Je to samozřejmě skvělé řešení vitaminu C, rozhodně lepší než polykání tabletek, které kromě vitaminu C obsahují celou řadu dalších nepotřebných látek.
V sobotu 22. června 2024 ve 3:07 hodin nastane úplněk ve znamení Kozoroha, známý také jako jahodový úplněk. Tento lunární jev přináší příležitost uzavřít staré záležitosti a reflektovat nad předsevzetími, která jste si dali na začátku roku. Úplněk může přinést pochybnosti a obavy, ale také možnost převzít zodpovědnost a najít rovnováhu mezi prací a osobním životem. Je to ideální čas věnovat se péči o zdraví, zejména o kostru, kolena, zuby a kůži.
Stres a neustálý tlak na výkon v práci, strach ze selhání a z toho, že nebudete schopna dostát požadavkům okolí. To jsou některé z faktorů, které vedou u mnoha dříve výkonných a schopných lidí ke stresové poruše, známé jako syndrom vyhoření. Jak ho poznat a jak jej řešit?

Výběr článků

Snad každá žena touží po hezké a zdravě vyhlížející postavě. Ovšem jen hrstka z nich má opravdu dostatek času na to, aby trávila celé hodiny v posilovnách nebo jinými sportovními aktivitami. Možná právě proto se v poslední době stala hitem ultra krátká cvičení, která slibují jistý kompromis. Fungují ale vůbec?
Ještě váš byt nedýchá vánoční atmosférou? Do Štědrého dne zbývá dost času, abyste do bytu vnesli ducha Vánoc. Výzdobu nemusíte kupovat hotovou, je to finančně poměrně náročné. Stačí pár drobností koupit, něco nasbírat v přírodě, inspirovat se a začnou se dít zázraky.
Jíst zdravě a prospět svému zdraví - to je hlavní úkol mnohých z nás. Dnes si stále více lidí uvědomuje fakt, že zdraví máme jenom jedno a že ho můžeme podpořit (nebo také zcela zruinovat) tím, co jíme. Pokud do jídelníčku zařadíte pečivo či smažené pokrmy, budete se cítit unavení a zdraví začne skomírat.

Nepřehlédněte

Velké oslavy, večírky, jednohubky, chlebíčky, šampaňské a často rachejtle a ohňostroje k Silvestru patří a těžko bychom si bez nich dokázali příchod nového roku představit. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jaký je původ těchto oslav?
Narodilo se vám miminko v zimě? A víte, kolik vrstev mu oblékat, aby mu nebylo příliš zima nebo naopak vedro? A kdy s ním můžete ven? Odpovíme vám na sedm nejdůležitějších otázek.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek