Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Permanentní tetování obočí: Dobrá, nebo špatná volba?

Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
tetování obočí
Ukázka microbladingu v praxi.

10. 11. 2022

Je to tetování, nebo ne?

Většina z nás si musí malovat obočí každý den. Nejprve si ho nabarví vhodnou řasenkou na obočí, pak použije fixační gel a nakonec kartáček na řasy. To nějaký čas zabere, výsledek je ale ne vždy takový, jaký bychom ho chtěly mít. Permanentní tetování obočí vám ušetří nejen čas, ale také díky němu budete vypadat dokonale za všech okolností i bez malování.

Přestože mluvíme o permanentním tetování, ve skutečnosti nejde o tetování jako takové, které by vám vydrželo celý život. Spíše jde o dočasné líčení, které vám může vydržet jeden až dva roky. Záleží na metodě, kterou si sami zvolíte.

obočí
Rozhodně na tomto kosmetickém zákroku nešetřete a svěřte se do rukou skutečného odborníka.

Metody permanentního líčení obočí

V praxi se setkáváme se třemi technikami líčení obočí. První nazýváme microblading neboli vláskování, druhé se říká pudrové obočí a třetí způsob se nazývá kombinované 3D tetování.

Microblading

Jde o velmi propracovanou metodu, která se hojně používala a stále používá v Japonsku. Microblading se provádí maličkými jehličkami, které jsou určené k ručnímu kreslení jemných tahů jednotlivých chloupků či vlásků obočí. Pod kůži se jimi vkládá pigment, který vám vydrží něco málo přes jeden rok. Takto vytetované obočí je velmi realistické a působí tak naprosto přirozeně.

Microbladingem dodáte obočí požadovanou hustotu i tvar. Na druhou stranu microblading bolí, někoho méně, někoho více, ale bolí.

Pudrové obočí

Pudrové obočí tvoří mikrotečky, jež se tetují do prázdných míst, tedy tam, kde nerostou chloupky. Tento typ permanentního obočí tak nevytváří jasné kontury jako v předchozím způsobu, ale spíše obočí zabarvuje a utváří ho opticky hustší. Po tetování vaše obočí vypadá tak, jako byste si ho dobarvila tužkou nebo řasenkou na obočí. Kůže se hojí rychleji než v případě prvního způsobu tetování, a také vám vydrží až o rok déle.

Ale i pudrové obočí má své nevýhody. Jde o invazivní metodu, neboť se barva pod kůži dostává mnohem hlouběji. Pokud máte suchou nebo citlivou pleť, tento způsob tetování obočí rozhodně nedoporučujeme.

3D kombinované tetování

Jak sám název napovídá, tato metoda propojuje metodu microbladingu a pudrového obočí. Při této metodě dochází ke stínování světlých odstínů, do nichž se přidávají tmavší chloupky pomocí microbladingu. Takto lze docílit skutečně dokonalého obočí, jak z hlediska hustoty, tak i tvaru. Kombinované 3D tetování si ovšem nechte provést od skutečného odborníka. Půjdete-li na něj k někomu, kdo s ním nemá praxi, může to dopadnout naprostou katastrofou. Ovšem i tento způsob tetování obočí je relativně bolestivý.

K TÉMATU  DIY: domácí kosmetika bez zbytečných chemikálií navíc. Snadno a rychle!

Jestliže jste zvyklá na výrazné líčení, pak určitě zvolte metodu pudrového obočí. Vláskování naopak ocení ženy, které nejsou zvyklé se denně výrazně líčit a spíš vsází na přirozený look.

Nejdřív si našetřete

Dále počítejte s tím, že na tetování obočí budete muset nejspíš přijít hned dvakrát. Napoprvé vám dokonalý výsledek bohužel nikdo nezaručí. Při druhém sezení už ano. Navíc to není vůbec levná záležitost. První tetování vás vyjde od 4000 korun do přibližně 6000 korun, druhé sezení obvykle okolo 2000 korun. Proto si dobře spočítejte, zdali se vám tato investice do krásy vyplatí a jestli není lepší docházet například na architekturu a barvení obočí jednou za dva měsíce.

Bolí to?

Ženy také velmi často zajímá, jak je to s jejich obočím těsně po tetování. Bude bolet? Svědit nebo snad krvácet?

Krvácet nejspíš nebudete, ale určitě před tetováním ani po něm nepijte v žádném případě alkohol, ten krvácivost umocňuje. Dále také může obočí svědit a pálit, jelikož se v něm po tetování tvoří drobné stroupky. Také myslete na to, že jakmile si necháte obočí vytetovat, nemělo by alespoň 24 hodin přijít do kontaktu s vodou a ani s potem. Jestliže jste zvyklá chodit běhat, jezdit na rotopedu nebo se jinak aktivně hýbat, po zákroku na pohyb jeden den zapomeňte. Pot působí vůči tetování agresivně.

Zhruba po jednom měsíci od tetování budete znát jeho výslednou podobu. Pravděpodobně vám obočí zhruba o 30 až 50 % zesvětlá.

obočí
Mějte na paměti, že jde stále o tetování, tudíž zákrok obnáší i hojení kůže a péči o ni.

Je však nutné se o obočí také správně starat. Zejména v prvních dnech a týdnech po tetování je zapotřebí, natírat si obočí speciální mastí, kterou obdržíte po zákroku v salonu. Na obočí si sahejte co nejméně a nikdy tvořící se stroupky neodloupávejte. Odpadnou samy.

K TÉMATU  Neuvěřitelné vlasové proměny. Zásah kadeřníka vás změní k nepoznání! Kdo touží po novém účesu?

Tetování obočí není vhodné pro ženy, které:

  • jsou těhotné nebo kojí
  • mají citlivou nebo velmi suchou pokožku
  • užívají hormonální antikoncepci
  • trpí nějakou formou kožního onemocnění

Pár zajímavostí na závěr

Víte, proč se netetuje obočí černou barvou, nebo proč nemůžete microblading absolvovat stále dokola? Že ne? Pak rozhodně čtěte dál.

Ano, microblading skutečně nemůžete podstupovat každé dva roky až do konce života. Proč? Protože pořád je to tetování a při jeho obnově se v ideálním případě obtahují vždy ty samé vlásky či snad chloupky. A protože se tetování provádí miniaturní čepelkou (rozumějte nožíkem), jednoho dne vám může kůži trvale poškodit. Vytvoří se vám malé jizvičky, kterých už se bohužel nikdy nezbavíte. Pokud chcete v microbladingu pokračovat dál, pak kosmetičky doporučují obtahovat chloupky raději strojkem, který je k vaší kůži mnohem šetrnější.

A teď k té stále diskutované černé barvě. Ta se k tetování nepoužívá z toho důvodu, že po vyhojení rány už to není černá barva, ale získá zeleno-modrý nádech, stejně jako tetování kdekoliv na těle. A ten dozajista na svém obličeji nosit nechcete. Pak už černou jen těžko předěláte na hnědou. Tetování se nejprve musí odstranit alespoň do té míry, aby dostatečně zesvětlalo. Pak se teprve může překrýt hnědou barvou.

obočí
Na tetování obočí není možné chodit donekonečna.

Rada nad zlato

Než se na permanentní tetování obočí vydáte, měla byste si nechat provést takzvaný test tolerance, jestli náhodou nejste alergická na nějakou složku pigmentu. Test se provádí tak, že barvu, kterou vás bude kosmetička tetovat, vám vpíchne například za ucho a tam se nechá několik týdnů působit. Pokud se nic nestane, alergická nejspíš nejste. Jakmile by ale došlo například ke svědění, pálení nebo jiným obtížím, pak rozhodně na permanentní tetování obočí zapomeňte. Měla byste z něj víc problémů než užitku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Laminace obočí vám změní život

Jak mít dokonalé obočí, aniž byste musela do salónu?

Zdroje článku:
www.synouvelle.cz, www.vemabeauty.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Třešně a višně jsou jedny z nejčastěji pěstovaných ovocných stromů na pozemcích a zahradách u rodinných domků. To není překvapivé, protože všechny odrůdy třešní jsou chutné, zdravé a ideální pro konzumaci přímo ze stromu. Stojí za to zjistit, jak tuto rostlinu správně pěstovat a jak vybrat nejlepší odrůdy třešní, které každoročně poskytnou bohatou úrodu. Řekneme vám také, jaká může být cena třešní a kde je nejlépe koupit.
Strie představují typ jizev, které se objevují v případě rychlého natažení nebo zmenšení kůže. Pokožce dodávají pružnost dva proteiny – kolagen a elastin. Díky náhlým změnám se tyto proteiny roztrhnou a kůže ztrácí elasticitu. Její hlubší vrstva zůstane odhalená a objevují se malé jizvičky. Strie se nejvíce objevují v těch místech, kde se ukládá tuk – oblasti břicha, hrudníku, hýždí, boků. Ničím neobvyklým nejsou strie vyskytující se na stehnech, rukách nebo zádech.
Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
Sváteční atmosféra je o víc než jen vánočním stromečku a dárcích. Jak vykouzlit tu pravou vánoční pohodu? Dnešní článek na Dámské Lize přináší osvědčené tipy, které vám pomohou vytvořit nezapomenutelnou atmosféru na Štědrý den. Od kouzelného osvětlení po voňavé lahůdky, zjistěte, co by nemělo chybět ve vašem vánočním repertoáru a jak si užít tento magický čas s rodinou a přáteli.
Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.
Letos se konal již osmadvacátý ročník hudebních Cen Anděl. Uděluje se celkem čtrnáct ocenění ve čtrnácti kategoriích. Hned tři interpreti získali každý po dvou soškách, takže letošní ročník nemá jasného vítěze.
Červená srdíčka, růže, čokoládky, dárky a všude kolem vás ty nechutné projevy lásky… ano, sv. Valentýn se opravdu blíží a s ním také časté deprese z toho, že tento den musíme strávit samy.
Vlastnoručně vyrobený módní doplněk? Praktická háčkovaná kabelka vypadá šmrncovně a až jí opatříte zapínáním a crossbody popruhem, nikdo vám neuvěří, že je to vaše práce!
I malé dítko dokáže zařídit pořádné trapasy. Přesvědčte se sama!
Určitě to znáte. Vytahujete plný pytel z koše a v duchu si říkáte, proč tam každý hází další a další věci, když už je úplně plný. Takový pytel nejde ven z koše snadno, ale tady je návod, jak všechno usnadnit. Stačí nechat koš trochu nadechnout.
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?

Výběr článků

Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Svatební obřad je sice hlavní program, uteče ale poměrně rychle. Pak přijde na řadu hostina. Právě ke svatební párty se upíná nejvíce pozornosti i plánování. Prohlédněte si honosné slavnostní stolování
Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.

Nepřehlédněte

Protože žijeme v globalizovaném světě, i v Asii mnohdy slaví Vánoce podle západních a křesťanských zvyků. Ale stále ještě na tomto kontinentu existují země i kousky míst, kde Vánoce vypadají jinak.
Simona Postlerová, oblíbená česká herečka, zemřela ve věku 59 let, jak potvrdil deník Blesk. Známá byla především z filmů jako "Tancuj, Matyldo" a "Probudím se včera" a z televizních seriálů "Docent", "Krejzovi" a "Vyprávěj".

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek